سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آگاهی رضا شهابی از مرگ مادر، در تماس تلفنی با خانواده...

آگاهی رضا شهابی از مرگ مادر، در تماس تلفنی با خانواده

چکیده :مرگ مادر را رضا شهابی در حالی از طریق تلفن و روز پنج شنبه آگاه شد که چند روز قبل با نوشتن نامه ای به رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، دادستان تهران و دادسرای اوین خواستار عیادت از مادر بیمارش شده بود....


مادر رضا شهابی فعال سندیکایی و زندانی سیاسی که از ۲ سال پیش بلاتکلیف و در بازداشت موقت به سر می برد، دار فانی را وداع گفت.

مرگ مادر را رضا شهابی در حالی از طریق تلفن و روز پنج شنبه آگاه شد که چند روز قبل با نوشتن نامه ای به رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، دادستان تهران و دادسرای اوین خواستار عیادت از مادر بیمارش شده بود.

به گزارش خبرنگار کلمه، فشار های زندان و مدتها نگهداری در سلول های انفرادی موجب شده بود تا این زندانی سیاسی از ناحیه چپ بدن دچار اختلالات حسی شود و نیاز به عمل فوری گردن به منظور جلوگیری از قطع نحاع از سوی پزشکی قانونی ضرورت تشخیص داده شود.

رضا شهابی را ماموران اطلاعات در جین انجام وظیفه بازداشت کردند و بی اطلاعی خانواده از وضعیت وی مادر را دچار شوک عصبی کرده بود به گونه ای که ماهها بیمار بود و در بستر بیماری قرار داشت. پس از آن مادر این زندانی سیاسی روزبه روز وضعیت وخیم تری را تجربه کرد به گونه ای که در آخرین لحظات زندگی جز دیدار فرزند اسیر و بیمارش خواسته ای نداشت.

رضا شهابی راننده شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و معاون مالی سندیکای این شرکت در طول ۲۲ ماه بازداشت غیر قانونی و به رغم تودیع قرار وثیقه، بارها دست به اعتصاب غذا زد و چند مورد راهی بیمارستان شد و هر بار مسوولان قضایی قول آزادی وی را تا صدور حکم داده بودند که هیچ یک از تعهدات آنان عملی نشد.

در نامه رضا شهابی به دادستان و رییس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و دادیار دادسرای اوین با توجه به الزام عمل جراحی توسط کمیسیون پزشکی و پزشکی قانونی، خواستار رسیدگی به وضعیت سلامتش شد و اعلام کرده بود که در صورت عدم اجرای قول آزادی که به شهادت وکیل وی باید تا پیش از پایان سال ۹۰ به اجرا در می آمد، دست به اعتصاب عذای نامحدود خواهد زد.

وی همچنین با خاطر نشان کردن وضعیت وخیم سلامت مادرش و وضعیت اظطراری سلامتی خودش، مسولیت هرگونه سهل انگاری در رسیدگی به خواسته هایش را بر عهده ی دستگاه قضایی دانسته بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “آگاهی رضا شهابی از مرگ مادر، در تماس تلفنی با خانواده”

 1. ناشناس گفت:

  داد از این همه ظلم به نام اسلام

 2. جیرنده ای گفت:

  عدل و انصاف چو بازیچه قدرت گردد//////ظلم را سالم و بی عیب ز….بپذیر؟

 3. فرید گفت:

  رضا شهابی ارجمند ما را شریک غم خود بدانید.آروزی سرافرازی و رهایی برایتان دارم.ظلم رفتنی است مطمئن باشید.

 4. ناشناس گفت:

  خداوند این مادر را بیامرزد و بانیان این دد منشی را اگر قابل هداست هستند هدایت وگرنه مانند یزید روسیاه در دو دنیا گرداند

 5. رز گفت:

  از صمیم قلب تسلیت می گم .خدا صبرتون بده خدا لعنتشون کنه که اینقدر ظالم هستند.

 6. سبز ایرانی گفت:

  خداوندا این همه ظلم به خاطر چی،…؟؟؟؟،،،؟؟؟

 7. ناشناس گفت:

  چقدر این قدرت نجس هست. کاش غیرت داشتیم و بساط نجاستکاران را بر می چیدیم.

 8. شاهین گفت:

  درود بر مادری که چنین فرزندی تربیت کرده

 9. علی گفت:

  خدایا آه مان را هم دیگر نثار نمی کنیم ، فقط این کلمه سه حرفی که ارشت را بلرزاند نثارت میکنیم ا. ش . ک . بله اشک ، نگذار در محشرت بخاطر صبرت ما تبغضمان را مطالبه کنیم البته نه برای خودمان که در کنج عافیت زجر میکشیم بلکه برای مظلومیت میر حسین موسوی در سوگ پدرش و آه دل زهرا رهنورد از دوری فرزندانش و بخاطر امثال رضا شهابی در سوگ مادرش و عماد بهاور به خاطر امیدش که که برای ما بی غیرتها بالن تبریک سال نو را میفرستد و بخاطر ……

 10. koosha گفت:

  در چند سال گذشته صدها مورد مشابه چنین ظلمی به افراد و گروههای مختلف از طرف حکومت شده است که هر مورد از ان دلیلی بود که مردم وجدانشان بیدار شده و ریشه ظلم را بخشکانند، ولی دریغ که بی تفاوتی مردم در قبال یکدیگر در جامعه ما رواج پیدا کرده است و متاسفانه شرافت و جوانمردی و همنوع دوستی از جامعه ایران رخت بر بسته است. جای بسیار تاثر که اینها همه از برکات حکومت اسلامی مبتنی بر اصل ولایت فقیه است.
  کوشا

 11. جواد گفت:

  دستمان برای کمک به این مظلومین کوتاه است واز اینکه قدرتی نداریم خون گریه میکنیم
  ای خدا….ای خدا…تورا به قران محمد کمکشان کن
  یا حجت ابن الحسن
  ریشه ظلم رابکن

 12. سمانه گفت:

  و لعن الله قوم الظالمین