سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

رجب طیب اردوغان در تهران

چکیده :نخست وزیر ترکیه و همراهانش در بازگشت از اجلاس بین المللی امنیت هسته ای که در سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شده بود به تهران آمدند، اجلاسی که تهران به آن دعوت نشده بود. ...


رجب طیب اردوغان نخست وزیر تركیه در صدر هیات بلندپایه سیاسی – اقتصادی صبح امروز وارد تهران شد.

نخست وزیر ترکیه و همراهانش در بازگشت از اجلاس بین المللی امنیت هسته ای که در سئول، پایتخت کره جنوبی برگزار شده بود به تهران آمدند، اجلاسی که تهران به آن دعوت نشده بود.

بنا بر اخباری که رسانه های ترکیه منتشر کرده اند، اردوغان در حاشیه اجلاس سئول با باراک اوباما، روسای جمهوری چین و روسیه درباره ایران و سوریه گفت‌وگو کرده است.

بررسی بحران سیاسی جاری در سوریه یکی از محورهای اصلی مذاکرات هیات ایرانی و ترکیه می باشد.

به گزارش ایرنا ، نخست وزیرتركیه را دراین سفر،’احمد داووداوغلو’وزیرامورخارجه،’تانریولدز’وزیرانرژی ومنابع طبیعی،’ظفر چاقلایان’وزیر اقتصاد و ‘اردوغان بایراكتار’وزیر شهرسازی و محیط زیست،’حاكام فیدان’معاون سازمان اطلاعات ملی،’ارتشبد حلوصی آكار’جانشین رییس ستاد مشترك ارتش،’ظفر آلپر’رییس سازمان انرژی اتمی،سه تن از نمایندگان مجلس تركیه و همسر و دخترش همراهی می كنند.

اردوغان در طول این سفر دو روزه با محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران ، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و محمد رضا رحیمی معاون رئیس جمهور دیدار و گفت وگو می كند.

نخست وزیر تركیه دراین سفر همچنین مركز فرهنگی تركیه در تهران را افتتاح خواهد كرد.

براساس این گزارش ‘ علی اكبر صالحی ‘ وزیرامورخارجه جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه مهرآباد تهران از نخست وزیر تركیه استقبال كرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.