سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » سعید مرتضوی از فروش کارخانه های کم بازده خبر داد...

سعید مرتضوی از فروش کارخانه های کم بازده خبر داد

چکیده :در حالی که انتصاب سعید مرتضوی به مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی ، طرح استیضاح وزیر رفاه را در مجلس به جریان انداخته است، وی در احکامی جداگانه بختیار ملکی را به سمت مدیرکل دفتر مدیرعامل و همچنین بهنام پرهیزکار را به عنوان مشاور اجرایی مدیرعامل منصوب کرد. ...


کلمه: در حالی که انتصاب سعید مرتضوی به مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی ، طرح استیضاح وزیر رفاه را در مجلس به جریان انداخته است، وی در احکامی جداگانه بختیار ملکی را به سمت مدیرکل دفتر مدیرعامل و همچنین بهنام پرهیزکار را به عنوان مشاور اجرایی مدیرعامل منصوب کرد.

در همین حال، مدیر کل سازمان تامین اجتماعی از فروش شرکت های کم بازده و زیان ده در اسرع وقت خبر داد. این در حالی است که پیش از این عضو کمیته تحقیق و تفحص از شستا با بیان اینکه دولت به تامین اجتماعی بدهکار است و این بدهی نیز در حال افزایش است، گفته بود که دولت سعی دارد تا با فروش کارخانه‌های ورشکسته به سازمان تامین اجتماعی بدهی خود را به این سازمان جبران کند.

یک روز پیش از تعطیلات نوروزی با برگزاری معارفه سعید مرتضوی در سازمان تامین اجتماعی، محمدرضا باهنر خبر از وصول استیضاح وزیر کار و تعاون و رفاه داد.

در همین حال، سروری، نماینده تهران از قطعیت پیگیری طرح استیضاح وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به دلیل انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی خبر داد و گفت: درصورتی که مرتضوی از این سمت کناره گیری کند قطعا هزینه کمتری در این مسیر پرداخت خواهد شد.

پرویز سروری درباره قطعی شدن انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی اظهارداشت: توقع ما این بود که این کار صورت نمی‌گرفت زیرا آقای مرتضوی و سوابق او هیچ تناسبی با این مسئولیت ندارد.

انتصاب مرتضوی در حالی به ریاست سازمان تامین اجتماعی با حفظ سمت رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا صورت می گیرد که وی در پرونده حادثه کهریزک متهم بود در زمینه‌های “معاونت در قتل”، “نقض حقوق شهروندی” و “هتک حیثیت ناجا” تفهیم اتهام شده است و زودی محاکمه خواهد شد.

دادستان سابق تهران در تیرماه سال جاری خبر از برائت خود در اتهامات این پرونده داده بود اما اژه‌ای، دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه این خبر را تکذیب کرد.

سعید مرتضوی که پیش از این ریاست دادگاه مطبوعات و دادستانی تهران را عهده دار بود با آمدن صادق لاریجانی از سمت خود برکنار شد. اما احمدی نژاد بلافاصله او را به ریاست ستاد مبارزه با کالا برگزید. همان ستادی که احمدی نژاد از زیاده روی برادران قاچاقچی در آن گلایه کرده بود.

بعد از این انتصاب بود که علی مطهری نماینده تهران، در نامه سرگشاده ای به صادق لاریجانی،‌ رئیس قوه به انتصاب قاضی مرتضوی به عنوان رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعتراض کرده و خواستار انجام اقداماتی علیه وی شده بود. اما نه تنها اقدامی صورت نگرفت بلکه در حال حاضر او سمت جدید دیگری هم گرفته است.

انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی انتقاد فعالان کارگری را نیز در برداشت.

احمدی نژاد پس از اینکه نتوانست نمایندگان سوال کننده در مجلس را راضی کند با انتصاب سعید مرتضوی چالش جدیدی برای خود آفریده است.

پیش از تعطیلات نوروزی کواکبیان، نماینده مجلس از احتمال استیضاح احمدی نژاد سخن گفت. این در حالی است که گفته شده بود سیاست اصولگرایان در یک سال باقی مانده، صبر و مداراست.

پیش از این اعلام شده بود که بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان است که سال‌هاست دولت از پرداخت آن طفره می‌رود.

در همین حال، سال گذشته احمدی نژاد مدعی شد که دولت هیچ‌‌گونه بدهی به سازمان تامین اجتماعی و یا ارگانی دیگر ندارد.

اما عضو کمیته تحقیق و تفحص از شستا با بیان اینکه دولت به تامین اجتماعی بدهکار است و این بدهی نیز در حال افزایش است، گفته بود که دولت سعی دارد تا با فروش کارخانه‌های ورشکسته به سازمان تامین اجتماعی بدهی خود را به این سازمان جبران کند.

در همین حال، مدیر کل سازمان تامین اجتماعی از فروش شرکت های کم بازده و زیان ده در اسرع وقت خبر داد.

به گزارش مهر، سعید مرتضوی در حاشیه همایش تقدیر از پرستاران نمونه تامین اجتماعی که عصر امروز سه شنبه برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی 280 شرکت را تحت پوشش خود دارد که در بخش های مختلف داروسازی، پتروشیمی و سایر صنایع فعال هستند که یکی از برنامه های اصلی ما در سال جاری این است که شرکت های کم بازده را در بورس به فروش برسانیم و درآمدهای حاصل از آن را در صنایع سودآور به کار گیریم که یکی از این صنایع سرمایه گذاری در کارخانجات متانول است.

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.