سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پیکر استاد ذوالفنون در امامزاده طاهر آرام گرفت/ گزارش تصویری...

پیکر استاد ذوالفنون در امامزاده طاهر آرام گرفت/ گزارش تصویری

چکیده :پيكر زنده ياد ذوالفنون در امامزاده طاهر كرج به خاك سپرده شد و در روزهاي جمعه و دوشنبه ساعت 15 در محل امامزاده طاهر مراسم‌هايي براي او برگزار خواهد شد. همچنين قرار است همزمان با چهلم اين هنرمند مراسم ويژه‌اي برگزار...


مراسم تشييع پيكر زنده ياد جلال ذوالفنون با حضور جمع كثيري از اهالي هنر از مقابل تالار وحدت برگزار شد و پیکر او در امامزاده طاهر آرام گرفت.

در اين مراسم، داوود گنجه‌اي ـ از اعضاي هيات مديره‌ي خانه موسيقي و يار پنجاه ساله‌ي زنده ياد ذوالفنون ـ با تسليت درگذشت اين هنرمند گفت: در آخرين ديداري كه با هم داشتيم همچون هميشه با زباني بذله‌گو گفت: «من قند، كلسترول، پول و مقام دارم، اما تنها يك چيز كم دارم كه آن هم معرفت است.» در حالي كه بنده در جمع شما قسم مي‌خورم كه او تنها آدمي بود كه به گمان من به حضرت حق وصل است و از اين جهت از همه چيز اين دنيا بي‌نياز بود.

گنجه‌اي همچنين به تنها بازماندگان نسل موسيقي كه در مركز حفظ اشاعه موسيقي رديف دستگاهي كار مي‌كردند، اشاره كرد و افزود: ما شش يار دبستاني بوديم و اكنون از بين ما تنها بنده و كياني به ظاهر مانده‌ايم. البته حداقل تاكنون بنده به معرفت ذوالفنون نرسيده‌ام اما افتخار مي‌كنم كه چنين مردي در كنار ما حضور داشت، زيرا هر آنچه از علم و معرفت آن بگوييم كم گفته‌ايم.

او در بخش ديگري از سخنان خود بيان كرد: حضور فيزيكي ذوالفنون و امثال او در اين مراسم مطرح نيست، زيرا آنها در جمع ما حضور معنوي دارند و اميدوارم با حضور در چنين مراسم‌هايي هر چه بيشتر قدر هم را بدانيم چرا كه اندكي حسادت و شيطنت در روحيه‌ي ما وجود دارد اما عقل و هنر همواره بايد در كنار هم حركت كنند.

گنجه‌اي در پايان سخنان خود يادآور شد: اگر ذوالفنون نبود، سه تاري هم نبود. او يك انسان واقعي بود و آنچه را كه گفت ندارم بيش از همه داشت.

محمد موسوي ـ نوازنده‌ي ني ـ نيز در بخش ديگري از مراسم گفت: يكي يكي داريم مي‌رويم، اما افتخارم در اين است كه هنر را با هنر به خاك سپردم و در مراسم تشييع دوستانم قطعه‌اي را نواختم. او تصريح كرد: 45 سال افتخار دوستي با جلال ذوالفنون داشته‌ام و هر بار كه كنسرتي برگزار مي‌كرديم مي‌ديدم كه دست به ساز نمي‌برد. او متواضع و عاشق موسيقي بود و به من مي‌گفت وقتي تو ني مي‌نوازي من دوست دارم تنها نواختنت را ببينم و بشنوم.

در بخش پاياني مراسم پيام سيد محمد ميرزماني ـ مدير كل دفتر موسيقي ـ توسط عباس سجادي خوانده شد.

در اين پيام آمده است: «خبر، پتك سنگين بر آيينه بود و چه سخت و تاسف‌آور است كه در آستانه‌ي بهاري ديگر خبر سفر بزرگي از عرصه‌ي هنر منتشر مي‌شود. هنر مردي نستوهي از سلاله ظرافت و شكوه، «ذوالفنون» كه «جلال» نوازندگي سه تار را با جمال آفرينش نوحه‌هاي روح‌نواز و تاليف آثار ارزشمند آموزشي در اين گستره و نيز پرورش شاگرداني شايسته به زيبايي و ماندگاري درآميخته بود. اينك هر چند نبودش را التيامي نيست، اما بي‌هيچ ترديدي او از امروز تا روزهاي ناپيدايي كه نام و نشاني از روشنايي هنر و منش منزه موسيقيايي است، زنده و جاويد خواهد ماند چرا كه مرگ پايان كبوتر نيست. اينجانب به هر تقدير فقدانش را به جامعه‌ي موسيقيايي كشور و خانواده‌ي ارجمندش تسليت مي‌گويم و علو درجات روحاني را براي آن فقيد سفر كرده از درگاه ايزدي مسالت دارم.»

پيكر زنده ياد ذوالفنون در امامزاده طاهر كرج به خاك سپرده شد و در روزهاي جمعه و دوشنبه ساعت 15 در محل امامزاده طاهر مراسم‌هايي براي او برگزار خواهد شد. همچنين قرار است همزمان با چهلم اين هنرمند مراسم ويژه‌اي برگزار شود.

 

 

 


 

 Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “پیکر استاد ذوالفنون در امامزاده طاهر آرام گرفت/ گزارش تصویری”

 1. ناشناس گفت:

  خادمين سايت كلمه جمكران هستم از همين جا براي همتون دعا مي كنم انشاالله ظهور آقا امام زمان آزادي ميرحسين

 2. علي گفت:

  استاد بي بديلي بود خدايش رحمت كناد

 3. مجتبی گفت:

  روحش شاد یادش گرامی باد