سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » جدایی نادر از سیمین، جایزه فیلم آسیایی را هم از آن خود کرد...

جدایی نادر از سیمین، جایزه فیلم آسیایی را هم از آن خود کرد

چکیده :اصغر فرهادی نیز برای ساخت فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» در این دوره از جشنواره فیلم ابوظبی جایزه بهترین فیلمساز سال خاورمیانه را دریافت کرد....


همزمان با برگزاری ششمین دوره مراسم اهدای جوایز «فیلم آسیایی» (Asian Film Awards) در هنگ کنگ، فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» توانست جایزه بهترین فیلم این مراسم سالیانه را به خود اختصاص دهد.

فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» 4 جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه و بهترین تدوین ششمین دوره مراسم اهدای جوایز «فیلم آسیایی» را به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هالیوود ریپورتر، «جدایی نادر از سیمین» برای دریافت جایزه بهترین فیلم این دوره از مراسم اهدای جوایز «فیلم آسیایی» با دیگر آثار برجسته آسیایی مانند «کارت پستال» (Postcard) از ژاپن، «گل های جنگ» (The Flowers of War) از چین، «شمشیرهای پرنده دروازه اژدها» (The Flying Swords Of Dragon Gate) از هنگ کنگ و چین، «جنگجویان رنگین کمان: صدیق بل» (Warriors of the Rainbow: Seediq Bale) از تایوان و «ما دو بار زندگی نمی کنیم» (You Don`t Get Life a Second Time) از هند به رقابت پرداخت.

همچنین اصغر فرهادی نیز برای ساخت فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» توانست 2 جایزه بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه این مراسم سالیانه را از آن خود کند.

به گزارش سینما پرس، هایده صفی‌یاری نیز برای تدوین فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین»، جایزه بهترین تدوین ششمین دوره این مراسم سالیانه را به خانه برد.

لیلا حاتمی نیز برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن شده بود، اما در این بخش دنی ییپ برای بازی در فیلم سینمایی «یک زندگی ساده» (A Simple Life) موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن این مراسم سالیانه شد.

«جدایی نادر از سیمین» چندی پیش توانست با شکست رقیبان برجسته ای مانند «سرسخت» (Bullhead) به کارگردانی ماسکل آر از بلژیک/ «پاورقی» (Footnote) به کارگردانی ژوزف سدار از رژیم صهیونیستی/ «در تاریکی» (In Darkness) به کارگردانی آگنیشکا هولاند از لهستان/ «آقای لاژار» (Monsieur Lazhar) به کارگردانس فیلیپ فالاردو از کانادا، توانست جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان هشتاد و چهارمین دوره مراسم آکادمی اسکار را به خود اختصاص دهد.

اصغر فرهادی نیز برای نگارش فیلمنامه «جدایی نادر از سیمین» در بخش بهترین فیلمنامه غیراقتباسی این دوره از مراسم آکادمی اسکار نامزد دریافت جایزه شده بود که در نهایت موفق به دریافت این جایزه نشد.

فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» که توانست در نخستین حضور خود در عرصه بین المللی در زمستان سال گذشته، جایزه خرس طلایی بهترین فیلم و خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد و زن شصت و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین را دریافت کند، در ماه گذشته جوایز بهترین فیلم سی و هفتمین دوره مراسم اهدای جوایز فرانسوی «سزار» (Cesar awards)و مراسم اهدای جوایز «اسپیریت» (Spirit Awards) را از آن خود کرد.

همچنین «جدایی نادر از سیمین» که بازیگرانی مانند لیلا حاتمی، پیمان معادی، شهاب حسینی، ساره بیات، سارینا فرهادی، بابک کریمی و مریلا زارعی در این فیلم درام ایفای نقش کرده اند، پیش از این نیز توانست 4 سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری (محمود سماک باشی)، بهترین فیلمبرداری (محمود کلاری)، بهترین فیلمنامه (اصغر فرهادی) و بهترین کارگردانی (اصغر فرهادی) بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم فجر را از آن خود کند.

«جدایی نادر از سیمین» که نامزد دریافت بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان این دوره از مراسم اهدای جوایز «بفتا» نیز شده بود، نتوانست این جایزه را از آن خود کند، اما جدیدترین ساخته اصغر فرهادی جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شصت و نهمین دوره مراسم اهدای جوایز «گلدن گلوب» را به خود اختصاص داد.

جدیدترین ساخته اصغر فرهادی در یک سال گذشته نیز توانسته جوایز بهترین فیلم جشنواره ها، مراسم ها و انجمن های مهم و معتبر دنیا مانند «اسکرین آسیا پاسیفیک» (Asia Pacific Screen Awards)، مراسم اهدای جوایز «فیلم مستقل بریتانیایی» (British Independent Film Awards)، «انجمن منتقدان مطبوعاتی» (Broadcast Film Critics Association Awards)، «انجمن منتقدان فیلم شیکاگو» (Chicago Film Critics Association Awards)، «انجمن منتقدان فیلم لندن» (London Critics Circle Film Awards)، «جشنواره بین المللی فیلم سیدنی» (Sydney Film Festival) را دریافت کند.

اصغر فرهادی نیز برای ساخت فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» در این دوره از جشنواره فیلم ابوظبی جایزه بهترین فیلمساز سال خاورمیانه را دریافت کرد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.