سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » اول فروردین، ساعتهای خود را یکساعت جلو بکشید...

اول فروردین، ساعتهای خود را یکساعت جلو بکشید

چکیده :ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت ۲۴ روز سی ام شهریور به حال سابق برگردانده می...


بر اساس قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت 24 روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت 24 روز آخر شهریور به حال سابق برگردانده می‌شود.

بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور فردا، اول فروردین ماه ساعت رسمی کشور یک ساعت به جلو کشیده می شود.

بر اساس ماده واحده این قانون، ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می شود و در ساعت ۲۴ روز سی ام شهریور به حال سابق برگردانده می شود.

بعد از انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۰ و در زمان ریاست‌جمهوری اکبر هاشمی رفسنجانی این قانون تصویب شد. اما احمدی نژاد با ادعای اینکه این تغییر ساعت تاثیری در صرفه جویی انرژی ندارد به مدت دو سال از اجرای آن امتناع کرد. پس از آن نمایندگان مجلس، دولت نهم را مکلف به تغییر ساعت رسمی کشور کردند.

در اثر تغییر ساعت حدود ۱۰۰ مگاوات کاهش مصرف در زمان پیک (اوج مصرف) حاصل شده‌است. واقعیتی که دولت احمدی نژاد منکر آن بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.