سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده اصفهان: کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری آثار هدفمندی يارنه‌ها است...

نماینده اصفهان: کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری آثار هدفمندی يارنه‌ها است

چکیده :حمدید رضا فولادگر با اشاره به بار تورمی حاصل از هدفمندی یارانه‌ها بر واحد‌های تولیدی در سال جاری گفت: افزایش قیمت هزینه تمام شده واحد‌های تولیدی به دلیل عدم حمایت دولت، از تبعات بار تورمی به وجود آمده ناشی از اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها بوده است. ...


رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری سیاست‌های اصل ۴۴ مجلس، کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری از آثار تورمی فاز اول هدفمندی يارانه‌ها عنوان کرد.

حمدید رضا فولادگر در گفت‌و‌گو با ایلنا با اشاره به بار تورمی حاصل از هدفمندی یارانه‌ها بر واحد‌های تولیدی در سال جاری گفت: افزایش قیمت هزینه تمام شده واحد‌های تولیدی به دلیل عدم حمایت دولت، از تبعات بار تورمی به وجود آمده ناشی از اجرای فاز اول هدفمندی یارانه‌ها بوده است.

به گفته وی، این امر باعث کاهش ظرفیت واحد‌های تولیدی و در نتیجه کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری شده است.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پی گیری اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ مجلس از افزایش تورم در دو ماهه آخر امسال خبر داد و بیان داشت: بخش عمده رشد نرخ تورم ناشی از آثار اجرای هدفمندی یارانه‌ها است.

فولادگر همچنین وجود اين شائبه که منبع درآمدی دولت برای پرداخت یارانه نقدی از مابه التفاوت فروش ارزی بانک‌ها بوده را به صورت تلویحی تایید کرد.

نماینده مردم اصفهان، ضمن تایید شکاف بین دولت و مجلس در خصوص چگونگی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها عنوان داشت: مجلس بر این عقیده است که باید پرداخت نقدی یارانه‌ها به مردم در قالب پوشش‌های تامین اجتماعی، سلامت و خدماتی باشد.

وی افزود: با طرح یک فوریتی که در مجلس به تصویب رسید، دولت مکلف شده در خصوص فاز دوم هدفمندی در بودجه، اصلاحاتی صورت دهد و منابع درآمدی آن را از محل فروش و افزایش قیمت حامل‌های انرژی مشخص كند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نماینده اصفهان: کاهش رشد اقتصادی و افزایش بیکاری آثار هدفمندی يارنه‌ها است”

  1. آزادى گفت:

    پس مجلس تصميم گرفته كه همين دوزار پول رو هم روى مردم ببنده ديگه؟جناب فولادگر فكر كردين اگه يارانه ها رو به بسته هاى حمايتىانتقال بدين ديگه چيزى به دست مردم ميرسه؟اين طرح وقتى كارامده كه يه دولت پاسخو و پاك سر كار باشه اما با دولت فعلىوقتى بودجه يارانه ها بيوفته دست اينا خيلى راحت تو راهروهاى تو در تو و بى انتهاى سيستم دولتى گم ميشه و امكان نظارت مردم و مجلس از بين ميره بعدم دولت آمار ميده كه فلان جا هزينه كرديم كيه كه بتونه هزينه هارو بازرسى كنه؟مجلسى كه بله قربانگوئه يا مردمى كه توى گلوشون سرب ترس ريختن؟