سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » خودکشی نافرجام یک زندانی سیاسی بند 350، به دلیل فشار شکنجه های بازجویی...
» تهدید به اعدام، انداختن در چاه فاضلاب، زنده به گور کردن و فرو کردن سر در توالت...

خودکشی نافرجام یک زندانی سیاسی بند 350، به دلیل فشار شکنجه های بازجویی

چکیده :سرانجام این پزشک تحت فشار های حبس و بلاتکلیفی ۲۰ ماهه در روز یکشنبه از طریق خوردن ۲۰ قرص لورازپام ۲ میلی گرم و زدن رگ رادیال سعی بر پایان مصائب خود کرد که با هوشیاری هم اتاقی هایش فورا به بیمارستان منتقل شده و از مرگ حتمی نجات یافت....


اسدالله اسدی زندانی سیاسی روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ دست به خودکشی زد، که با سرعت عمل زندانیان بند ۳۵۰ از مرگ نجات پیدا کند.

به گزارش خبرنگار کلمه، اسدالله اسدی دغدغان، زندانی سیاسی که افزون بر ۲۰ ماه را به صورت بلاتکلیف در حبس به سر می برد، روز یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۰ دست به خودکشی زد، اما هشیاری و سرعت عمل زندانیان بند ۳۵۰ موجب شد تا این پزشک ۴۹ ساله از مرگ نجات پیدا کند.

اسدالله اسدی که در تبریز به طبابت مشغول بوده، در ۲۱ تیرماه ۸۹ در این شهر بازداشت شده و ۵ ماه را در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به صورت انفرادی در حبس گذراند.

وی متهم به ارتباط با دول متخاصم است و پس از انتقال از تبریز ۴ ماه را نیز در انفرادی بندهای ۲۴۰ و ۲۰۹ زندان اوین در حبس به سر برد. در طول بیش از ۱۸۰ جلسه بازجویی در بازداشتگاه اطلاعات تبریز، دکتر اسدی مورد انواع شکنجه ها قرار گرفت، به گونه ای که به دلیل ضربات پوتین به ناحیه سر و شکم دچار مشکلات شدید کلیوی و در اثر نگهداری طولانی مدت در انفرادی های تاریک تقریبا بینایی خود را از دست داده و ضربات شدید موجب خونریزی در سیستم دفع ادرار وی شده است.

بر اساس این گزارش، تهدید به اعدام، انداختن در چاه فاضلاب، زنده به گور کردن و فرو کردن سر این زندانی در توالت موجب ناراحتی های شدید روحی و افسردگی این زندانی آذری شده است.

۵ شبانه روز به صورت سرپا نگه داشتن بدون اجازه برای تکیه به دیوار و نشستن، از دیگر فشار های جسمی ای است که روح و جسم این زندانی را به شدت مورد آسیب قرار داد.

اسدالله اسدی تا کنون ۵ بار به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی احضار شده و از وی خواسته شده است اعترافات تحت فشار را در مقابل قاضی مورد تایید قرار دهد که تاکنون اسدی اعترافات تحت اجبار و شکنجه را رد کرده و به دلیل نبود مستندات کافی دادگاه هنوز نتوانسته اند در این پرونده تصمیم گیری کنند.

این پزشک بیمار چند بار تا کنون چند بار نیز تحت تست پلی گراف (دروغ سنج) قرار گرفته که هر بار نتایج تست موید ادعاهای کیفر خواست نبوده است. دکتر اسدی در حال حاضر از ناحیه دو چشم تقریبا نابینا شده است و خونریزی معده دارد.

سرانجام این پزشک تحت فشار های حبس و بلاتکلیفی ۲۰ ماهه در روز یکشنبه از طریق خوردن ۲۰ قرص لورازپام ۲ میلی گرم و زدن رگ رادیال سعی بر پایان مصائب خود کرد که با هوشیاری هم اتاقی هایش فورا به بیمارستان منتقل شده و از مرگ حتمی نجات یافت.

بلاتکلیفی طولانی پرونده زندانیان سیاسی از جمله استنادات احمد شهید کمیسر حقوق بشر سازمان ملل است که توسط مقامات قضایی رد شده است و پرونده دکتر اسدی فقط یک مورد از ۱۲ پرونده زندانیان بلاتکلیف در بند ۳۵۰ است.

وی در مورخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ به بازداشتگاهی مخفی متعلق به نیروهای امنیتی در شهر تهران منتقل و مجددا مورد بازجویی های مکرر زیر دستگاه پلی گراف و فشار های شدید روحی و روانی قرار گرفت و پس از ۱۱ روز به بند ۳۵۰ زندان اوین بازگردانده شد.

نکته ی قابل توجه این است که وی در این مدت تحت عنوان انتقال به دادسرا از زندان تحویل گرفته شده و هیچ اطلاعی نیز به خانواده و بستگان و حتی مسئولین زندان و هم بندیان نیز داده نشده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

20 پاسخ به “خودکشی نافرجام یک زندانی سیاسی بند 350، به دلیل فشار شکنجه های بازجویی”

 1. ناشناس گفت:

  مرگ بر دیکتاتور

  الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم.

 2. رضا گفت:

  همه این حرفها دروغه ، خجالت بکشید از اینهمه کذب و افترا ، مردم عاشق نظامند

 3. ناشناس گفت:

  فقط امسال آقا رضای متوهم عاشق نظامند! آقا رضا بیدار شو!

 4. ناشناس گفت:

  آقا رضا مگه نمیگی دروغه؟ مگه نمیگیی اینا خیلی مهربونند؟ شما شرفشو داشته باش جلو پلیس امنیت یه کاری کن چند تا دونه کاغذ یا حسین به رنگ سبز دستت ببینن، یه کاری کن بهت شک کنن، خلاصش یه کاری کن چند روز مهمون آقایون باشی اونموقع بیا بگو دروغه …
  حالا اینا به قول شما دروغه، رفتار گاردی ها و نیروهای خودسرو که روزای درگیری وسط خیابون جلوی اون همه چشم و دوربین دیدی؟؟؟؟ حالا ببین تو انفرادی و بازداشتگاه چه خبره….!!!

 5. ناشناس گفت:

  لطفا برای سایت بخشهای پربیننده ترین و پر بحث ترین و برای نظرات امکان رای فراهم سازید.واقعا با این سایت غیر حرفه ای می خواهید به مقابله با این حاکمیت بپردازید.
  زهی خیال باطل.

 6. حزب الهی سابق و از دین برگشته زمان حاضر گفت:

  باید به نظامی که تمامی اعضای شورای انقلاب، نخست وزیر محبوب و نور چشم امام، روسای جمهور، روسای مجلس، وزرا، معاونین وزرا، نمایندگان مجلس ووووو تمامی مسئولان بیست و هفت سال گذشته ، از بدو تشکیل نظام، خائن، عامل بیگانگان، سران فتنه و وابسته به آمریکا و استکبار جهانی هستند، ………………………………………………… !!!!

 7. ناشناس گفت:

  آقارضا
  شما خودت را با مردم مساوی ندون. متاسفانه نمام اینها وبدتر از اینها هم جقیقت دارد.این بلاها بر سر عبدالله مومنی حمزه کرمی و… آورده اند وهمه میدانند .نامه های مربوط به آن همه جا انتشار بافته و به گوش مقامات رسیده ورسیدگی نشده یا وقیجانه نکذیب شده است

 8. ناشناس گفت:

  لعنت بر کسانی که نخبه های ما را بدین گونه زندانی کرده و روحیه آنها را درهم ریخته اند آنوقت چراغ به دست در دنیا دنبال نخبه های ایران میگردند که روزی خودشان گفتند مرده شور این نخبه ها و مغز ها را ببرد که آنها هم عطای این مملکت و انقلاب را به لقا بخشیدند ورفتند و هرکدام به موفقیت های بزرگ دست یافتند. شما شرم ندارید که این افراد با ارزش را اینگونه در زندانها از بین می برید؟ همین بود وعده ای که در مورد عدالت اسلامی داده بودید؟ که قتل و مرگ و گرسنگی و بدبختی را به صورت مساوی بین مردم فقیر توزیع کنید و مال مردم را به طور مساوی بین خودتان دزدها تقسیم کنید. خداوند نسل شما را از روی زمین بردارد که چهارده قرن هم مزاحم ما بوده اید هم آبروی هرچه را برده اید ای گذایان سامره

 9. ایمان گفت:

  اقا رضا!ا… این جور یک طرفه هرچی تلویزیون (دروغ پردازگفت)باورنکن

 10. محمد گفت:

  آفرین رضا خیلی قاطع و مدلل اظهار نظر کردی. عزیزم همین شماها هستید که چندی بعد با باز شدن چشمها و گوشهایتان به نوری زادی دیگر تبدیل می شوید و یا مانند عزیز این کشور اقای مهدی خزغلی تلاش تا پای مرگ برای مخالفت با این نظام و آزادی ملت را دنبال خواهید نمود.

 11. iman گفت:

  khodavakili agha reza shoma ke rast migi ,khoda cheshaye maro ghabl az in ke dir beshe baz kone ta bebinim be esme eslam che zolmi be in madom mishe

 12. ناشناس گفت:

  آقا رضا من هم اول مثل شما فكر ميكردم ولي متاسفانه شكجه واقعيت دارد

 13. نبی گفت:

  من هم فکر نمی کنم شکنجه زندانی ها تا این حد حقیقت داشته باشه ؛حالا به یکی 2 تا سیلی زدن می آد میگه داشتن می کشتنم, مظلوم نمایی تا این حد?

 14. محمود گفت:

  من هم فکر نمی کنم شکنجه زندانی ها تا این حد حقیقت داشته باشه ؛حالا به یکی 2 تا سیلی زدن می آد میگه داشتن می کشتنم, مظلوم نمایی تا این حد?

 15. بنده خدا گفت:

  خدایا مرگ ظالمان را نزدیک کن ، نزدیک تر از چشم بر هم زدن. خدایا آنها را به انتهای ذلت بیفکن.

 16. ناشناس گفت:

  ای خدا…………قافله خوبان رفت و من ماندم

 17. ایثار گفت:

  یکی این آقا رضا (نظر شماره 2) رو بندازه بیرون که دیگه از طرفه همه حرف نزنه

 18. علمدار حسين گفت:

  سيستم داغ كن كلوب دات كام را اينجا بزاريد از تمام امكانات اينترنتي تكثير دهنده استفاده كنيد امنيت سايت را بالا ببريد دشمن در كمين هست سايت كلمه علمدار حسين است

 19. سبز گفت:

  مرگ بر دیکتاتور… آقا رضا کمی اخبارهای مجازی رو هم بخون….تو تلوزیون ملی چیزی جز عدل و دالت حکومت چیزی نمی شه شنید

 20. سبز گفت:

  اقا رضا یا بسیجی مزد بگیر است یا مامور اداره شکنجه اطلا عات یا ما مور سایبری نظام است زیاد ناراحت نشوید از حرف او