سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آقای توکلی! موسوی خیانت کرد یا آنان که قانون نمی شناسند و بیت المال بر باد می دهند...

آقای توکلی! موسوی خیانت کرد یا آنان که قانون نمی شناسند و بیت المال بر باد می دهند

چکیده :توکلی نمی گوید که موسوی خیانت کرده که حکیمانه پیش بینی قانون شکنی های احمدی نژاد را کرده بود بود و هشدار داده بود به حیف و میل ها از بیت المال و گفته بود که آمده است تا تکلیف "حساب‌های میلیاردها تومان پول گمشده را روشن" کند خائن است یا آقای توکلی که می دانسته است که چه حیف و میلی در بیت المال می شده و چه قراردادهای ننگینی به امضا رسیده است، اما آن را نه تنها کتمان کرده بلکه با رسانه ای شدن آن هم مخالف...


کلمه- گروه سیاسی: احمد توکلی که آقاي حداد را يك شخصيت فرهنگي معتقد، مودب و از نظر مردم شناخته‌شده است می داند، و معتقد است که می توان حتی یک سال باقی مانده از دوران احمدی نژاد را به رغم هم کاستی ها و انتقادها و حراج منابع ملی و  اختلاس سه هزار میلیارد تومانی تحمل کرد، اما می گوید که میرحسین موسوی، نخست وزیر محبوب امام،  دست به “خیانت” زده است.

آقای توکلی و دوستانش که طی سه سال گذشته تمامی تریبون های رسمی و غیررسمی و سه قوه و نهادهای غیردولتی را در دست داشتند، ده ایراد به عملکرد موسوی دارد و مدعی است که پیش از این آنها را با اصلاح طلبان در میان گذاشته است.

او نمی گوید اگر آنها دلایل و اسناد خیانت میرحسین موسوی را دارند چرا او را غیرقانونی بیش از یک سال است محصور کرده اند و برایش دادگاه تشکیل نمی دهند. اگر اعتراض قانونی موسوی به نتیجه انتخاباتی که حتی اصولگرایان در آستانه مجلس نهم به موارد “تقلب و غیرقانونی” بودنش اعتراض کردند، “خیانت” است، پس کشتن مردم بی گناه در خیابان ها، شکنجه های غیر انسانی در زندانها، حمله به کوی دانشگاه، جنایت کهریزک، آتش زدن اموال عمومی، رد شدن ماشین نیروی انتظامی از روی مردم، اختلاس سه میلیارد تومانی، حراج منابع ملی و …. چه نام دارد.

طی یک سالی که از حصر غیرقانونی میرحسین موسوی گذشته است، تاکنون هیچ یک از مقامات قضایی در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.

توکلی نمی گوید که موسوی خیانت کرده که حکیمانه پیش بینی قانون شکنی های احمدی نژاد را کرده بود بود و هشدار داده بود به حیف و میل ها از بیت المال و گفته بود که آمده است تا تکلیف “حساب‌های میلیاردها تومان پول گمشده را روشن” کند خائن است یا آقای توکلی که می دانسته است که چه حیف و میلی در بیت المال می شده و چه قراردادهای ننگینی به امضا رسیده است، اما آن را نه تنها کتمان کرده بلکه با رسانه ای شدن آن هم مخالف است.

این نماینده مجلس نمی گوید، سکوت در برابر عاملان و آمران کهریزک و کوی دانشگاه ” خیانت” است یا داد خواهی از مظلومان و حادثه دیدگان جنایات مستبدان.

او که خود را تحلیل گر ارشد مسایل سیاسی می داند و بارها کاندیدای ریاست جمهوری شده و می خواسته اداره امور کشور را در دست بگیرد، بدون پرداختن به ریشه های جنبش اعتراضی مردم در خرداد پس از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری در گفت و گو با روزنامه اعتماد، ادعا می کند: اگر آقاي موسوي دست به آن خيانت نمي‌زد و به ايرادي كه خودش به آقاي احمدي‌نژاد گرفته بود- كه شما قانون‌شكن هستيد- تن نمي‌داد، الان اصلاح‌طلبان هنوز در سياست بودند. آقاي موسوي با احترام وارد صحنه شد و در واقع فرصت بسيار زيبايي خلق شد و يك رقابت خيلي گسترده و آشكار صورت گرفت، طرفداران دو طرف سرتاسر خيابان وليعصر بودند و با يكديگر صحبت مي‌كردند و شعار مي‌دادند و حتي يك سيلي هم كسي به گوش ديگري نزد. آقاي موسوي بايد به قانون تمكين مي‌كرد اگر داور را قبول نداشت اصلا نبايد ثبت‌نام مي‌كرد زيرا صلاحيت او را همان داور تاييد كرد. وي داور زمين فوتبال را قبول كرد و سوت مسابقه را زدند و زماني كه گل خورد، گفت تو عادل نيستي.

خیانت موسوی همان حمایت از حقوق از دست رفته مردم در برابر تقلب صریح انتخاباتی، جابجایی و خرید و فروش آرا و مهندسی انتخابات و اعتراض به عدم اجرای قانون اساسی، باند بازی و طایفه گری است.

خیانت میرحسین موسوی بازخوانی شعارها و آرمان های انقلاب اسلامی و امام پس از دو دهه است که به کام آقای توکلی و دوستانشان خوش نیامده است.

پیش از این نیز این اصولگرای نزدیک به لاریجانی ها گفته بود که اگر موسوی سکوت می کرد می توانست در آینده حزب داشته باشد و دور بعدی رییس جمهور شود!!

 آقای توکلی هم مثل سایر دوستانش هدف از حکومت را فراموش کرده اند وقتی می تواند در برابر همه مظالمی که طی دوران احمدی نژاد به این کشور وارد شده از به زیر خط فقر رفتن میلیونها ایرانی تا فروش منابع ملی و بی اعتباری ارزش پول کشور و بی آبرویی در محافل بین المللی، سکوت کرده و یک سال دیگر هم او را تحمل کند.

او با همه انتقاداتی که به احمدی نژاد دارد، اما می گوید که ” احمدي‌نژاد خلاف امنيت ملي كار نكرده است”. از نظر توکلی گویی این همه مفاسد مالی و اداری و گریز از قانون و اشاعه فساد فحشا و خرافات و …. خلاف امنیت نیست. تنها زمانی عملی خلاف امنیت صورت می گیرد که کسی از همه مظالم و مفاسدی که به نام دین می شود، پرسشگری کند و از اصول اجرا نشده قانون اساسی بپرسد.  خلاف امنیت ملی از نظر این رییس مرکز پژوهش ها احتمالا بر هم زدن “آرامش خاطر” مزورانی است که نان به نام به دین می خورند و بیت المال مسلمین را به غارت می برند.

احمد توکلی که این بار نیز باز کاندیدای مجلس شده و حتی نتوانسته است در مرحله اول در این انتخابات مهندسی شده و فرمایشی به مجلس راه یابد، بدون نادیده گرفتن جایگاه مردمی نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس که قادر بود در سخت ترین شرایط کشور را از بحران برهاند و حتی یکی از مفاسدی که در زمان “رییس جمهور محبوب رهبری” پیش آمد در زمان او انجام نشد، او را متهم می کند که

احمد توکلی می گوید: احمدي‌نژاد نخستين كاري كه بايد انجام دهد، اين است كه با قانون آشتي كند و درك كند كه ايشان مجري است و قانونگذار هر موردي را كه تصويب مي‌كند، ايشان بايد به اجراي آن بپردازد. البته حكومتداري كاري مشترك بين اركان حكومت است، اگر مجلس در تدوين قانون واقع‌بينانه رفتار كند، احتمال اينكه دولت به قانون عمل كند بالا مي‌رود و اگر مجلس غيرواقع‌بينانه رفتار كند و رفتار تحكمي داشته باشد، خب قانوني كه با واقعيت تطبيق نكند زمينه نقض را درون خودش دارد؛ پس اين داستان يك كار دوطرفه است بين مجلس و دولت، كه متاسفانه روابط مجلس و دولت در سال‌هاي اخير خوب نبوده و بيشتر به دليل اينكه دولت آن‌طور كه بايد، قانون را قبول ندارد و در نتيجه نقض قانون زياد پيش مي‌آيد و مجلس كه كار اصلي آن قانونگذاري و نظارت است، با اين رفتارهاي آقاي احمدي‌نژاد تحريك مي‌شود كه فشار بياورد، لذا آن تفاهمي كه لازمه پيشبرد كار مردم است كمرنگ مي‌شود و به مقابله مي‌رسد.

وی که طی چند سال گذشته به حرف و سخن اکتفا کرده است، ادامه داد: اگر بخواهيم اوضاع بهتر شود نخستين كاري كه بايد انجام بدهيم اين است كه بايد مجلس آقاي احمدی نژاد را بياورد سرخط قانون، خب اين لزوما به آن معنا نيست كه فقط از طريق اعمال ابزارهاي نظارتي اين كار را انجام بدهيم و مدام قصد داشته باشيم سوال كنيم و برويم به سمت استيضاح، بايد اصل را بر اين بگذاريم كه گفت‌وگو بيشتر بشود.

توکلی که پاسخی برای این تناقض در عمل و گفتار اصولگرایان در حمایت از احمدی نژاد ندارد باز وعده می دهد که باید گفت و گو کرد و مجلس شكل جديدي به خودش مي‌گيرد يك بار ديگر اين روش را آزمايش كنيم؛ يعني گفت‌وگو‌ها براي اينكه دولت را قانع كنند كه از قانون خارج نشود. البته اقناع دولت كار سختي به نظر مي‌رسد ولي من فكر مي‌كنم كه يك بار ديگر ما بايد اين تلاش را بكنيم. اگر اين كار انجام بشود ديگر اين مواردي كه شما گفتيد ما در آنها مشكل داريم، بدون درمان نخواهد بود و براي آنها راه‌حلي را پيدا خواهيم كرد و امكان‌پذير است كه وضع بهتر بشود. البته تا پايان دوره آقاي احمدي‌نژاد هم 13 ،14 ماه بيشتر نمانده است و خدا كند طوري طي مسير شود كه خدمت ايشان نيمه‌كاره نماند.

وی بدون اشاره به آسیب هایی که احمدی نژاد به کشور وارد کرده است می گوید: ما بايد بار ديگر اين مورد را آزمايش كنيم كه ببينيم آيا با ايشان براي اداره اين يك ساله كشور تفاهم مي‌شود، تا بدون اينكه بخواهيم هزينه جابه‌جايي زودرس را بپردازيم، اين يك سال هم بگذرد يا نه؟ در غير اين صورت مجلس وظايفي را دارد. استراتژي تحمل احمدي‌نژاد كه به نظر مي‌رسد علي‌الاصول كار خوبي است.

توکلی با چشم پوشی از وظایف نمایندگی در نظارت و پرسشگری از قوه مجریه در مقام یک فرد در قدرت می افزاید: جابه‌جايي احمدی نژاد در  سال آخر صدارت وي كم هزينه نيست. براي همين همه تلاش مي‌كنند كه اين اتفاق نيفتد باز مي‌گويم كه بار ديگر آزمايش كنيم تا اينكه خدمات ايشان افزايش پيدا كند و اشتباهات و خطاهايشان كاهش پيدا كند تا كشور بتواند اين يك سال را هم با هزينه كمتري طي كند. اما اگر نشد، نبايد بيش از اين درباره جابه‌جايي ايشان تعلل كرد.

وی در خصوص اصلاح طلبان بدون اشاره به فشارها و محدودیت های اعمال شده بر آنان مدعی است: خودشان جا را خالي كردند يعني اگر آقاي موسوي دست به آن خيانت نمي‌زد و به ايرادي كه خودش به آقاي احمدي‌نژاد گرفته بود- كه شما قانون‌شكن هستيد- تن نمي‌داد، الان اصلاح‌طلبان هنوز در سياست بودند. آقاي موسوي با احترام وارد صحنه شد و در واقع فرصت بسيار زيبايي خلق شد و يك رقابت خيلي گسترده و آشكار صورت گرفت، طرفداران دو طرف سرتاسر خيابان وليعصر بودند و با يكديگر صحبت مي‌كردند و شعار مي‌دادند و حتي يك سيلي هم كسي به گوش ديگري نزد. آقاي موسوي بايد به قانون تمكين مي‌كرد اگر داور را قبول نداشت اصلا نبايد ثبت‌نام مي‌كرد زيرا صلاحيت او را همان داور تاييد كرد. وي داور زمين فوتبال را قبول كرد و سوت مسابقه را زدند و زماني كه گل خورد، گفت تو عادل نيستي. موسوي خودش مقصر بود و من چندين بار به بخش اقليت مجلس مانند آقاي تابش و هاشميان گفتم شما كه مي‌گوييد تمام كارهاي ميرحسين را قبول نداريد، بياييد اين حرف را آشكارا بزنيد. چون شما با اين حمايت در ظاهر از موسوي، به يك اقليت منفعل تبديل شديد، اقليتي كه هيچ نقشي در مجلس ندارد. كسي اينها را حذف نكرد، خودشان خواستند اين كار را انجام بدهند و حذف شوند.

وی بدون توجه و پرداختن با تمامی تندروی ها و خشونتها با اتهام زنی به میرحسین موسوی می گوید: ما در مجلس با اين اقليتي كه دوستان مسلمان ما هستند كار مي‌كرديم ولي هيچ‌وقت به آنها نمي‌گفتيم كه بيايند و توبه‌نامه بنويسند چون كاري نكرده بودند كه توبه‌نامه بنويسند ولي حاضر نبودند كه انس و الفت خود را نسبت به موسوي ناديده بگيرند. من به آقايان اصلاح‌طلب گفتم كه 10 ايراد به آقاي موسوي دارم و اين كار وي را خيانت مي‌دانم ولي شما اصلاح‌طلب‌ها مي‌گوييد كه اين كار خيلي بد بود اما قصد نداريد از لفظ خيانت استفاده كنيد، خب باشد، قبول؛ بياييد بگوييد كه من اين مقدار از كار آقاي موسوي را قبول ندارم چون با خط امام سازگار نيست. آنها حاضر نشدند حتي همين مقدار را هم بگويند.

این همراه برادران لاریجانی با رد هر گونه مصالحه ادعا می کند که همه تلاشهای صورت گرفت مدافع آقاي موسوي بودند و زماني كه راه آقاي موسوي كج شد بايد ثابت كنند كه اين راهي كه ضد منافع ملي است را قبول ندارند. اما اصلاح‌طلب‌ها اين كار را نكردند.

وی با تبرئه اعمال احمدی نژاد که امنیت ملی را به خطر انداخته و وجهه بین المللی کشور را در دنیا از بین برده است ادعا کرد: كاري كه احمدي‌نژاد مي‌كند را من همين الان مي‌گويم كه قبول ندارم اما احمدي‌نژاد خلاف امنيت ملي كار نكرده است؛Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

83 پاسخ به “آقای توکلی! موسوی خیانت کرد یا آنان که قانون نمی شناسند و بیت المال بر باد می دهند”

 1. محسن گفت:

  آقای توکلی به قول اصلح اصولگریان در سال 88، خائن ترسوست. آیا در رفتار موسوی نشانی از ترس می بینید؟

 2. هر ایرانی یک رسانه سبز گفت:

  میر محبوب ما، اهل معامله و شیفته قدرت نبود. که اگر بود؛ حتما قاعده بازی؛ زنده ماندن و تعامل کردن برای کسب قدرت و … را در برنامه می‌گنجاند.
  اما از رییس دولت امید که بگذریم؛ همه طرفداران شماها باید به خاطر جنایت در حق مردم و به‌خشونت‌کشاندن جامعه و به تباهی کشیدن سرمایه‌های انسانی، علمی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی جامعه، به عنوان «جنایتکار جنگی» بدون محاکمه باید اعدام گردند.

 3. ناشناس گفت:

  ان که حقیقت را نمیداند ابله هست و آن کس که آن را میداند و انکار میکند تبهکار است . امثال توکلی تبهکاریش خیلی وقت هست که ثابت شده است .

 4. محمد گفت:

  به خدا اقای توکلی خیانت دریک لحظه اتفاق نمی افتد سالها طول می کشد انسانهای صاحب قدرت خیانت می کنند نه موسوی عزیز که بیست سال قبل قدرت را به شما واگذارکرد وبه کارهای هنری پرداخت شماوهمفکرانتان انچنان در هاله توهم توطیه گرفتار شدهاید که هرکس ازدایره فکر تان خارج شدخاین است اما اگر براین فکرباقی بمانی تیشه به ریشه خود میزنی وزحمت مردم رازیاد وهزینه های زیادی به دوش مردم می اندازی یک جو شجاعت وغیرت وهمت لازم ایت تا بتوانی به عنوان وزیر کابینه موسوی راه درست اورا انتخاب کنی وازاین پیله ای که بدور خود تنیده ای خارج شوی گرچه درجبین این کشتی نور رستگاری نیست به روزی که مسولان خدمتگزار مردم باشند نه خدمتگزار قدرت

 5. میم.ت گفت:

  اقای توکلی
  از کودکی در کتاب های درسی به ما آموختند مسلمان کسی است که هر جا ظلم و ج.ر و بی عدالتی و ستم دید به فریاد درآید، جامه بدرد، حتا اگر به ضررش باشد…آموختیم که در برابر ظلم سکوت نکنیم،
  آقای موسوی چنین مردی است…
  او نمی تواند و نمی توانست به خاطر مصالح و منافع شخصی مثل شما سکوت کند؛
  او مرد راستی و درستی است و هیچ نکته ی تاریکی در پرونده اش ندارد
  بر خلاف شما که به دستور مقامات بالا از رانت های ویژه استفاده کرده اید و می کنید و وقتی از شما پاسخ خواسته می شود، به جای اینکه قانون را فصل الخطاب قرار دهید، پاسخ می دهید که مجوز کارهای غیر قانونی تان را از مقام معظم دریافت کرده اید! عذر بدتر از گناه!…
  کمی انصاف، کمی شرافت، کمی انسانیت…ما چیز زیادی نمیخواهیم آقای وکیل!

 6. علی اکبر گفت:

  از توکلی بعید نیست چرا که ارتقا خودشان را در دوری جستن از واقعیات و حقایق موجود در داخل و خارج از ایران می دانند موسوی اگر خیانت می کرد آرا کاندیداهای دیگربه نفع او خوانده می شد موسوی به این بیعدالتی معترض شد به ضایع شدن حقوق مردم اعتراض کرد به باند بازیهای درون سازمانی تیمی اعتراض کرد که یک ملت را به گروگان گرفته بودند او در فکر نجات نظام و در پوشش آن مردم بوده و هست او نه حکم قتلی را صادر کرده است و حقی از کسی به ناحق سلب نموده است او مردم را خس و خاشاک ننامید و حرمت آنان را داشته و خواهد داشت توکلی عزیز خائن کسی است که صداهای معترضین را در نطفه خفه می کند و تحمل شنیدن هیچ صدای آشنا و نا آشنا را ندارد موسوی از آن همه ظلم و تعدی به تنگ آمده بود و مجبور به موضع گیری شد او خائن نیست چون مثل رئیس غیرقانونی دولت حاضر در فکر مذاکره با دشمنان کشور نبود او به فکر اصلاح سیاستهای خارجی به جای کرنش در مقابل ظالمین بود ولی اشخاص خاص مانع از قرائت آرای مردم شدند شما انتخابات را مهندسی کردید و خود شما گفته اید که اگر موسوی انتخاب میشد … می شد بلی موسوی اگر اهل خیانت بود به مردم پشت می کرد و دم چند نفر را می دید و الان در خدمتی بود بود که در شان او نیست پس مودبانه حرف بزنید روزی به سوراغ موسوی و افکار صلح دوست او خواهید آمد ایکاش دیر نشده باشد

 7. ناشناس گفت:

  خیانتی از این بیشتر که پرده از چهره منحوس اربابان این ملت کشیده است!!
  درود بر تو ای موسوی که به خائنین ایران خیانت کردی و به ملتت پیوستی.

 8. علی اکبر گفت:

  غرب ایران را بخاطر بی لیافتی دولت تحریم کرده و اگر ما دنیا را به هم نریخته بودیم و در فکر بی مورد پیاده کردن فکر بی محتوای مصباح در دنیا نبودیم به این روز نمی افتادیم این سیاستها با هیچ نگرش و الگوئی در دنیا سازگاری ندارد اگر موسوی می آمد این روال را تغییر می داد که تحکم بر آرای ملت مانع از آن شد ول

 9. ملت گفت:

  اين آقاو امثال اينها كه در زمان امام و موسوي حرفشان خريدار نداشت،آمده اند كه انتقام آن روزها را از ياران خميني بگيرند !! بايد فرياد بزنيم و به ملت بگوييم كه به خداوندي خدا ،امثال اين آدم ها يك مشت انسان دنيا طلب و طرفدار قدرت هستند اينها نبوده و بر سر سفره آماده رسيده اند و دارند انقلاب اين ملت را به تاراج مي برند!!!!خدا پدرت را هزاران بار مصطفي تاج زاده بيامرزد و درودت باد كه گفتي رد پاي صهيونيست و انگليس را در حكومت مي بيني !!!به مولا اگر امريكا و تمام كشور هاي غريي دست در دست هم مي دادند و ميليارد ها دلار هزينه مي كردند كه ايران را در يك دوره چندين ساله دچار مشكل كنند هرگز نمي توانستند كاري را بكنند كه امثال اين آقا(از بردن نامش اكراه دارم) و سردوداران اين حكومت كردند البته تاريخ ثايت خواهد كرد كه دست اينها با صهيونيست در يك كاسه است!!!!آگاه باشيم كه اينها روي معاويه و يزيد را سفيد كردند!!!!!!!!!
  درود بر مير حسين!!!!!!!!!!
  به نام مير حسين!!!!!!!

 10. ناشناس گفت:

  درود بر میر حسین موسوی و یاران با وفایش

 11. bijan گفت:

  آقای توکلی شما طرفدار مردم و دموکراسی نیستید . تمام دستگاه امنیتی نظامی کشور ولأیی شما تمام حافظه خودش را مرور کرد که یک تخلف از موسوی پیدا کنند . اما عاجز ماندند. افرادی چون موسوی و خاتمی و کروبی عاقبت خود را داشتند و با در کنار مردم ایستادن به گفته خود شما حیثیت سیاسی و نفوذ مردمی هم پیدا کردند که امسال شما‌ها حتا با میلیونها میلیون خرج کردن هم بدست نخواهید آورد . لطفا خودتان را با آنها مقایسه نکنید که عرصه سیمرغ جای شیره خواری شما نیست. لیاقت شما همان احمدی نژاد لمپن است و بس.

 12. حامد گفت:

  کدام خائن تر است، کسی که تیشه برداشت تا کشتی را سوراخ کند یا کسی که کشتی را به میل خود این طرف و آنطرف می برد و وقت مسافران کشتی را تلف می کند؟

 13. علی گفت:

  همان بس که افرادی مانند توکلی از موسوی بد بگویندفجای بسی خوشحالی است که مخالفینی مانند توکلی داریم.

 14. ساناز گفت:

  خائن نامیدن شرافتمندترین ها در ایران ، حرف تازه ای نیست .

 15. ایرانی سرافراز گفت:

  کدوم موسوی؟کدوم یارانش؟!!!!!رای قاطع مردم به اصولگرایان نشون دادکه موسوی هیچ جایگاهی بین مردم نداردباخیانتی که اوبه ملت کرده حتی مردم برای اوتره هم خردنمی کنند.

 16. ناشناس گفت:

  خطاب به ایرانی سرافراز ،
  دوست عزیز در انتخابات امسال مجلس ، در اصفهان بیش از چند شعبه ی رای گیری بر خلاف سال های پیش نبود .
  شعبه هایی که 30 سال بود محل اخذ رای بودند امسال بسته شدند و مردم رابرای رای دادن به میدان نقش جهان فرستادند !!!
  اما تا آخرین لحظات هرکار میکردند نشد جمعیت آنها را برای نمایش در تلویزیون به 400 نفر برسانند!!!
  در قسمت پایین شهر که اکثر مردم مذهبی هستند و شرکت در انتخابات رو وظیفه ی شرعیشون میدونن میزان شرکت فوق العاده پایین بود!! که این موضوع باعث تعجب همگان شد.
  باز هم بگو کدوم موسوی دوست عزیز.

 17. حسن گفت:

  حرفهای اقای توکلی یاد اور داستان فرعون در سوره قصص است .فرعون هم میگفت ای مردم مصر سر زمین شما در خطر است موسی میخواهد دین شما را تغیر دهد پس بیائید کار موسی را یکسره کنیم غافل از اینکه موسی وبرادرش هارون مورد تائید خداوند قادر هستند……ماه درخشنده چو پنهان شود…….شب پره بازیگر میدان شود…

 18. عباس آقا تبریزی گفت:

  این حرفها را کسی میزند که خودش پاک و منزه باشد. اگر بخواهند علیه شما هم بگویند مطالب بسیار و اسناد فراوان است. قضیه آن زمین به اقساط طویله مدت و آن ارز سی و سه ماهه برای فقط یازده ماه آنهم برای خود و زن و بچه ها چه شد؟ بقیه را پس دادی

 19. سینا گفت:

  سلام. آقای توکلی خائن به ملت وکشور شما هستید که معلوم نیت این ثروت ومدرک دکترا را چگونه گرفته اید؟ مهندس میر حسین هشت سال نخست وزیر بودوهیچ گاه از از این باندبازی استفاده نکرد وبعد از بیست ودو سه سال باز هم همان مهندس موسوی است اما شما چی؟

 20. علی اکبر گفت:

  ملت با توجه به فرمایشات حضرت امام(ره) در پاریس با هم همپیمان شدند که جملگی کشور را اداره کنند اوایل این اتفاق کمی رخ داد و شخصیتی حلیم،بردبار،دانش محور،برنامه باور،مردم دوست،سالم،مدیر،متخصص و … یعنی مهندس موسوی اداره امور را بدست گرفت که بتدریج جریانهای مخالف مردم با او و این روال به مخالفت برخاستند تا اینکه کشور را بتدریج در اختیار گرفتند و خاتمی و غیره را هم کنار زدند و جناح تمامیت خواه مثل توکلی و غیره زمام امور را بطور کامل بدست گرفته و دمار از روزگار سیاست و مردم در آوردند با دنیا درافتادند با مردم هم که میبینیم
  توکلی باید بداند که چه کسی هزینه های دوری این مردم از توسعه و پیشرفتهای دنیا را باید بپردازد ؟چرا باید ما با دنیا اینگونه دشمن باشیم چرا باید کشوری برای مردم ایران نماند؟آیا واقعا” همه مخلوقات پروردگار متعال در دنیا منحرف و دشمن ما هستند این با عقل و شعور جور در نمی آید کی گفته که تفکرات آقایون سرآمد همه اندیشه های دنیاست کدام اندیشه و کدام برنامه؟ مردم را به گدائی انداخته ایم از دنیا بریده ایم برنامه های رسانه ملی که در اختیار یک تیم ویژه است به این صورت افتاده است آخر توکلی عزیز کجایمان اصلاح شده است که به خادم کشور و مردم خائن می گویی خائن شمائید که با دژخیمان همپاله هستید مردمداران مخلص در زندانند و شما در اریکه قدرت ماندگار شده اید فرزندان مردم در زندانهای کهریزک و … به آن روزگار افتاده اند شما از خائن دم می زنید خائن کسی است که برای مرتضوی دجال و قاتل و متجاوز به حقوق مردم پست می دهد حیا کنید و با این کشور اینگونه معامله نکنید

 21. محمد گفت:

  مطمنا باشید اگر چیزی از موسوی در رابطه بامسائل اقتصادی مالی و غیره داشتن تا حال صد بار پیراهن عثمان کرده بودن

 22. رضا گفت:

  خیانت به ملت کار اونایی هست که چشم و گوش خودشون را بسته و فقط دارن طرفداری این دولت مردم فریب و می کنند . من نمی دونم آدم چقدر می تونه پست باشه که مردمش رو نبینه . اما مسئله ی رای مردم برای مجلس ، خیلی از رای دهنده ها برای خالی نذاشتن صفحه ی شناسنامه این خفت رو قبول کردن . امیدوارم روزی یک انتخابات آزاد و بدون ترس برپا بشه تا آقایون اکثریت راستین رو ببینند.

 23. قاسم گفت:

  امثال جناب مرتضوی افراد دورویی می باشندکه در زمان مناسب رنگ عوض می کنند و دم از مردم سالاری می زنند اما در کارکرد آنها هیچ نشانه ای از صلابت و استمرار مشاهده نمی شود ، کما این که این مسئله را در مجلس کنونی و قبلی و عدم نظارت درست و محافظه کار بودن آن می توان به خوبی مشاهده کرد

 24. پوریا گفت:

  آقای توکلی موسوی مثل شما ها نیست که برای منفاع خود چشم به منافع ملی ببندد و سکوت کند

 25. بهنام گفت:

  آقای توکلی
  فکر کنم یادت رفت بگی: احمدی نژاد اگر بخواهد هم قدرت ایستادگی در مقابل جریان اقتدارگرا و فاسد رو نداره ولی میر عزیز ما حتی اگر چنین قصدی نداشت هم به دلیل گروه قدرتمند همراهانش و پایگاه مردمی و با عملکردش چنین مقاومتی رو ایجاد میکرد. دلیل اصلی مخالفت شما با میرحسن همین نکته ظریف هستش.
  در ضمن، درود بر روان پاک نمایندگان اقلیت که زیر بار دروغ ها و تهمت های امثال شما نرفتند، هر چند که از اونها به برخی دلایل دلگیریم ولی اونقدر شرافت داشته اند که به میرحسین لقب خائن رو ندهند.

 26. مسافر زمان گفت:

  در جواب ایرانی 7 تومنی باید بگویم که اگر رای قاطع بود که مثل دوره قبل “پیامک” ها را قطع میکردید! همین که شما سایبریها اینجا لنگر انداختید نشان میدهد که عزم قاطع ملت بر رای ندادن بوده به جز یک عده که از ترس رای دادند و بیشترشان برگه سفید انداختند که جواب قاطعی است به شما یعنی باید غزل خداحافظی را بخوانید.
  انتصاباتی که داور(ناظربین المللی) نداشته باشد امکان همه گونه معجزه و شعبده را دارد مثل همین 4 تا برگه رای سفید که حکم حذف 4 تا “شبه اصلاح طلب” را صادر کرد !!!
  خودگویی و خودخندی هاهاهاها

 27. یا حسین گفت:

  با سلام به روح شهدا و آرزوی طول عمر با برکت برای میر عزیزمان
  در مورد سخنان دکتر ؟ توکلی مختصری سخن بگویم
  ایشان انتخابات را با بازی فوتبال مقایسه کرده و لازمه شرکت در آن را مقبول دانستن داور میداند بسیار خوب
  اما باید بگویم که آقای موسوی سال ها به این وضع کشور داری معترض بود وهست واین را با کنار کشیدن از از قدرت نشان داده بود
  اما هر با غیرتی از این همه بی قانونی خونش به جوش آمده و باید کاری کند که میر عزیز تصمیم گرفت با شرکت در رنتخابات هر چند کوچک جلوی این بی قانونی را بگیرد اما چرا کوچک چون سرنخ این بیقانونی بدست کس دیگریاست
  اما در سخنان خود جنتی را داوری خوانده اید که می بایست برای اجرای عدالت به او متوسل شد که زهی خیال باطل
  اشما در آن مسابقه ی حساس دیدید که جنتی نه تنها داور بازی نبوده بلکه یار دوازدهم تیم رقیب شده بود و هر کجا تیم نالایق حریف از گل زنی در می ماند ایشان با توجه به اختیارات و سابقه خود پا به توپ شده وبارها گل زنی کرد تاجای که صدای حامیان احمدی نژاد درآورد

 28. mohsen گفت:

  با سلام بر موسوی و همه فرزندان راستین و در بند زندان و اسارت
  آقای توکلی انصاف نصف دین است. خائن کسی است که صدای مردم را نشنید و در زندان های خود باب تجاوز-شکنجه و زورگویی را به فرزندان این انقلاب حاکم کرد.
  خائن کسی است که بر خلاف سنت پیامبر و ائمه اطهار ، مخالفین خود را کشت و یا اسیر کرد و رئیس متجاوزان کهریزک در زیر چشمان او بالاترین مقام های دولتی را بعنوان تشویقی گرفت.
  و … برای انسان عاقل اشاره ای کافی است!

 29. ناشناس گفت:

  خطاب به ان 7 نفر که مثل 99 نفر مکشوف تارخ شدند!
  چرا حاضر نبودید سؤال شود که کی و چطور خزانه بیت المال صفر شد!
  آیا شریک بودید؟! یا دستور به عدم سؤال داشتید؟!
  شما- شما حسابداران! (قوه نظارت بر صندوق اجرائی!)- از خالی شدن صندوق و خیانت صندوق دار مطلع بودید (دائماً و تدریجاً) و هیچ دلیلی معقول وجود خارجی ندارد که چرا نظارت و محاسبه نکردید و جالبتر انکه وقتی فرزند فیلسوف و استاد شهید خواست سؤال کند گفتید لازم نیست!!! هیچ دلیلی وجود ندارد مگر رفاقت با قافله و شراکت با صندوق!!!

 30. hana گفت:

  شرمم می اید از روزهایی که به امثال توکلی ها احترام می گزار…….. .

 31. سليم گفت:

  مير حسين نخست وزير محبوب امام باقي خواهد ماند و هيچ خيانتي به كشور نكرده است

 32. علی گفت:

  یا حسین میر حسین

 33. صادق گفت:

  آقای توکلی خودت بهتر می دانی که فضای سیاست و انتخابات ایران هیچگاه مثل فضای فوتبال قواعدی بازی را دارا نمی باشد و بار می دانید که در خود فوتبال هم اگر داور جانب یکی از تیمها را بگیرد و با آن ساخت و پاخت کند تیم مقابل می تواند اعتراض کند تا جائیکه آن داور توسط ارگان های ذیربط فاقد صلاحیت شود .آیا در ایران همچون سیستمی دیده شده ؟شورای نگهبان خودش با زبان و عمل و بعضا با بی زبانی می گوید ای مردم من طرفدار و حامی جناح راستم و حضور عضو حقوقدان آن شورا در مراسم تبلیغاتی احمدی نژاد خود گویای این امر است.موسوی می خواست با حضور خود که حق قانونی اوست شورای نگهبان و جناح حاکم را وادار سازد که قواعد بازی را رعایت کنند که متاسفانه رعایت نکردند و بازی کنان و هوادران معترض را با خشونت تمام نواختند.