سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آقای توکلی! موسوی خیانت کرد یا آنان که قانون نمی شناسند و بیت المال بر باد می دهند...

آقای توکلی! موسوی خیانت کرد یا آنان که قانون نمی شناسند و بیت المال بر باد می دهند

چکیده :توکلی نمی گوید که موسوی خیانت کرده که حکیمانه پیش بینی قانون شکنی های احمدی نژاد را کرده بود بود و هشدار داده بود به حیف و میل ها از بیت المال و گفته بود که آمده است تا تکلیف "حساب‌های میلیاردها تومان پول گمشده را روشن" کند خائن است یا آقای توکلی که می دانسته است که چه حیف و میلی در بیت المال می شده و چه قراردادهای ننگینی به امضا رسیده است، اما آن را نه تنها کتمان کرده بلکه با رسانه ای شدن آن هم مخالف...


کلمه- گروه سیاسی: احمد توکلی که آقاي حداد را يك شخصيت فرهنگي معتقد، مودب و از نظر مردم شناخته‌شده است می داند، و معتقد است که می توان حتی یک سال باقی مانده از دوران احمدی نژاد را به رغم هم کاستی ها و انتقادها و حراج منابع ملی و  اختلاس سه هزار میلیارد تومانی تحمل کرد، اما می گوید که میرحسین موسوی، نخست وزیر محبوب امام،  دست به “خیانت” زده است.

آقای توکلی و دوستانش که طی سه سال گذشته تمامی تریبون های رسمی و غیررسمی و سه قوه و نهادهای غیردولتی را در دست داشتند، ده ایراد به عملکرد موسوی دارد و مدعی است که پیش از این آنها را با اصلاح طلبان در میان گذاشته است.

او نمی گوید اگر آنها دلایل و اسناد خیانت میرحسین موسوی را دارند چرا او را غیرقانونی بیش از یک سال است محصور کرده اند و برایش دادگاه تشکیل نمی دهند. اگر اعتراض قانونی موسوی به نتیجه انتخاباتی که حتی اصولگرایان در آستانه مجلس نهم به موارد “تقلب و غیرقانونی” بودنش اعتراض کردند، “خیانت” است، پس کشتن مردم بی گناه در خیابان ها، شکنجه های غیر انسانی در زندانها، حمله به کوی دانشگاه، جنایت کهریزک، آتش زدن اموال عمومی، رد شدن ماشین نیروی انتظامی از روی مردم، اختلاس سه میلیارد تومانی، حراج منابع ملی و …. چه نام دارد.

طی یک سالی که از حصر غیرقانونی میرحسین موسوی گذشته است، تاکنون هیچ یک از مقامات قضایی در این خصوص اظهار نظر نکرده اند.

توکلی نمی گوید که موسوی خیانت کرده که حکیمانه پیش بینی قانون شکنی های احمدی نژاد را کرده بود بود و هشدار داده بود به حیف و میل ها از بیت المال و گفته بود که آمده است تا تکلیف “حساب‌های میلیاردها تومان پول گمشده را روشن” کند خائن است یا آقای توکلی که می دانسته است که چه حیف و میلی در بیت المال می شده و چه قراردادهای ننگینی به امضا رسیده است، اما آن را نه تنها کتمان کرده بلکه با رسانه ای شدن آن هم مخالف است.

این نماینده مجلس نمی گوید، سکوت در برابر عاملان و آمران کهریزک و کوی دانشگاه ” خیانت” است یا داد خواهی از مظلومان و حادثه دیدگان جنایات مستبدان.

او که خود را تحلیل گر ارشد مسایل سیاسی می داند و بارها کاندیدای ریاست جمهوری شده و می خواسته اداره امور کشور را در دست بگیرد، بدون پرداختن به ریشه های جنبش اعتراضی مردم در خرداد پس از انتخابات مهندسی شده ریاست جمهوری در گفت و گو با روزنامه اعتماد، ادعا می کند: اگر آقاي موسوي دست به آن خيانت نمي‌زد و به ايرادي كه خودش به آقاي احمدي‌نژاد گرفته بود- كه شما قانون‌شكن هستيد- تن نمي‌داد، الان اصلاح‌طلبان هنوز در سياست بودند. آقاي موسوي با احترام وارد صحنه شد و در واقع فرصت بسيار زيبايي خلق شد و يك رقابت خيلي گسترده و آشكار صورت گرفت، طرفداران دو طرف سرتاسر خيابان وليعصر بودند و با يكديگر صحبت مي‌كردند و شعار مي‌دادند و حتي يك سيلي هم كسي به گوش ديگري نزد. آقاي موسوي بايد به قانون تمكين مي‌كرد اگر داور را قبول نداشت اصلا نبايد ثبت‌نام مي‌كرد زيرا صلاحيت او را همان داور تاييد كرد. وي داور زمين فوتبال را قبول كرد و سوت مسابقه را زدند و زماني كه گل خورد، گفت تو عادل نيستي.

خیانت موسوی همان حمایت از حقوق از دست رفته مردم در برابر تقلب صریح انتخاباتی، جابجایی و خرید و فروش آرا و مهندسی انتخابات و اعتراض به عدم اجرای قانون اساسی، باند بازی و طایفه گری است.

خیانت میرحسین موسوی بازخوانی شعارها و آرمان های انقلاب اسلامی و امام پس از دو دهه است که به کام آقای توکلی و دوستانشان خوش نیامده است.

پیش از این نیز این اصولگرای نزدیک به لاریجانی ها گفته بود که اگر موسوی سکوت می کرد می توانست در آینده حزب داشته باشد و دور بعدی رییس جمهور شود!!

 آقای توکلی هم مثل سایر دوستانش هدف از حکومت را فراموش کرده اند وقتی می تواند در برابر همه مظالمی که طی دوران احمدی نژاد به این کشور وارد شده از به زیر خط فقر رفتن میلیونها ایرانی تا فروش منابع ملی و بی اعتباری ارزش پول کشور و بی آبرویی در محافل بین المللی، سکوت کرده و یک سال دیگر هم او را تحمل کند.

او با همه انتقاداتی که به احمدی نژاد دارد، اما می گوید که ” احمدي‌نژاد خلاف امنيت ملي كار نكرده است”. از نظر توکلی گویی این همه مفاسد مالی و اداری و گریز از قانون و اشاعه فساد فحشا و خرافات و …. خلاف امنیت نیست. تنها زمانی عملی خلاف امنیت صورت می گیرد که کسی از همه مظالم و مفاسدی که به نام دین می شود، پرسشگری کند و از اصول اجرا نشده قانون اساسی بپرسد.  خلاف امنیت ملی از نظر این رییس مرکز پژوهش ها احتمالا بر هم زدن “آرامش خاطر” مزورانی است که نان به نام به دین می خورند و بیت المال مسلمین را به غارت می برند.

احمد توکلی که این بار نیز باز کاندیدای مجلس شده و حتی نتوانسته است در مرحله اول در این انتخابات مهندسی شده و فرمایشی به مجلس راه یابد، بدون نادیده گرفتن جایگاه مردمی نخست وزیر هشت سال دفاع مقدس که قادر بود در سخت ترین شرایط کشور را از بحران برهاند و حتی یکی از مفاسدی که در زمان “رییس جمهور محبوب رهبری” پیش آمد در زمان او انجام نشد، او را متهم می کند که

احمد توکلی می گوید: احمدي‌نژاد نخستين كاري كه بايد انجام دهد، اين است كه با قانون آشتي كند و درك كند كه ايشان مجري است و قانونگذار هر موردي را كه تصويب مي‌كند، ايشان بايد به اجراي آن بپردازد. البته حكومتداري كاري مشترك بين اركان حكومت است، اگر مجلس در تدوين قانون واقع‌بينانه رفتار كند، احتمال اينكه دولت به قانون عمل كند بالا مي‌رود و اگر مجلس غيرواقع‌بينانه رفتار كند و رفتار تحكمي داشته باشد، خب قانوني كه با واقعيت تطبيق نكند زمينه نقض را درون خودش دارد؛ پس اين داستان يك كار دوطرفه است بين مجلس و دولت، كه متاسفانه روابط مجلس و دولت در سال‌هاي اخير خوب نبوده و بيشتر به دليل اينكه دولت آن‌طور كه بايد، قانون را قبول ندارد و در نتيجه نقض قانون زياد پيش مي‌آيد و مجلس كه كار اصلي آن قانونگذاري و نظارت است، با اين رفتارهاي آقاي احمدي‌نژاد تحريك مي‌شود كه فشار بياورد، لذا آن تفاهمي كه لازمه پيشبرد كار مردم است كمرنگ مي‌شود و به مقابله مي‌رسد.

وی که طی چند سال گذشته به حرف و سخن اکتفا کرده است، ادامه داد: اگر بخواهيم اوضاع بهتر شود نخستين كاري كه بايد انجام بدهيم اين است كه بايد مجلس آقاي احمدی نژاد را بياورد سرخط قانون، خب اين لزوما به آن معنا نيست كه فقط از طريق اعمال ابزارهاي نظارتي اين كار را انجام بدهيم و مدام قصد داشته باشيم سوال كنيم و برويم به سمت استيضاح، بايد اصل را بر اين بگذاريم كه گفت‌وگو بيشتر بشود.

توکلی که پاسخی برای این تناقض در عمل و گفتار اصولگرایان در حمایت از احمدی نژاد ندارد باز وعده می دهد که باید گفت و گو کرد و مجلس شكل جديدي به خودش مي‌گيرد يك بار ديگر اين روش را آزمايش كنيم؛ يعني گفت‌وگو‌ها براي اينكه دولت را قانع كنند كه از قانون خارج نشود. البته اقناع دولت كار سختي به نظر مي‌رسد ولي من فكر مي‌كنم كه يك بار ديگر ما بايد اين تلاش را بكنيم. اگر اين كار انجام بشود ديگر اين مواردي كه شما گفتيد ما در آنها مشكل داريم، بدون درمان نخواهد بود و براي آنها راه‌حلي را پيدا خواهيم كرد و امكان‌پذير است كه وضع بهتر بشود. البته تا پايان دوره آقاي احمدي‌نژاد هم 13 ،14 ماه بيشتر نمانده است و خدا كند طوري طي مسير شود كه خدمت ايشان نيمه‌كاره نماند.

وی بدون اشاره به آسیب هایی که احمدی نژاد به کشور وارد کرده است می گوید: ما بايد بار ديگر اين مورد را آزمايش كنيم كه ببينيم آيا با ايشان براي اداره اين يك ساله كشور تفاهم مي‌شود، تا بدون اينكه بخواهيم هزينه جابه‌جايي زودرس را بپردازيم، اين يك سال هم بگذرد يا نه؟ در غير اين صورت مجلس وظايفي را دارد. استراتژي تحمل احمدي‌نژاد كه به نظر مي‌رسد علي‌الاصول كار خوبي است.

توکلی با چشم پوشی از وظایف نمایندگی در نظارت و پرسشگری از قوه مجریه در مقام یک فرد در قدرت می افزاید: جابه‌جايي احمدی نژاد در  سال آخر صدارت وي كم هزينه نيست. براي همين همه تلاش مي‌كنند كه اين اتفاق نيفتد باز مي‌گويم كه بار ديگر آزمايش كنيم تا اينكه خدمات ايشان افزايش پيدا كند و اشتباهات و خطاهايشان كاهش پيدا كند تا كشور بتواند اين يك سال را هم با هزينه كمتري طي كند. اما اگر نشد، نبايد بيش از اين درباره جابه‌جايي ايشان تعلل كرد.

وی در خصوص اصلاح طلبان بدون اشاره به فشارها و محدودیت های اعمال شده بر آنان مدعی است: خودشان جا را خالي كردند يعني اگر آقاي موسوي دست به آن خيانت نمي‌زد و به ايرادي كه خودش به آقاي احمدي‌نژاد گرفته بود- كه شما قانون‌شكن هستيد- تن نمي‌داد، الان اصلاح‌طلبان هنوز در سياست بودند. آقاي موسوي با احترام وارد صحنه شد و در واقع فرصت بسيار زيبايي خلق شد و يك رقابت خيلي گسترده و آشكار صورت گرفت، طرفداران دو طرف سرتاسر خيابان وليعصر بودند و با يكديگر صحبت مي‌كردند و شعار مي‌دادند و حتي يك سيلي هم كسي به گوش ديگري نزد. آقاي موسوي بايد به قانون تمكين مي‌كرد اگر داور را قبول نداشت اصلا نبايد ثبت‌نام مي‌كرد زيرا صلاحيت او را همان داور تاييد كرد. وي داور زمين فوتبال را قبول كرد و سوت مسابقه را زدند و زماني كه گل خورد، گفت تو عادل نيستي. موسوي خودش مقصر بود و من چندين بار به بخش اقليت مجلس مانند آقاي تابش و هاشميان گفتم شما كه مي‌گوييد تمام كارهاي ميرحسين را قبول نداريد، بياييد اين حرف را آشكارا بزنيد. چون شما با اين حمايت در ظاهر از موسوي، به يك اقليت منفعل تبديل شديد، اقليتي كه هيچ نقشي در مجلس ندارد. كسي اينها را حذف نكرد، خودشان خواستند اين كار را انجام بدهند و حذف شوند.

وی بدون توجه و پرداختن با تمامی تندروی ها و خشونتها با اتهام زنی به میرحسین موسوی می گوید: ما در مجلس با اين اقليتي كه دوستان مسلمان ما هستند كار مي‌كرديم ولي هيچ‌وقت به آنها نمي‌گفتيم كه بيايند و توبه‌نامه بنويسند چون كاري نكرده بودند كه توبه‌نامه بنويسند ولي حاضر نبودند كه انس و الفت خود را نسبت به موسوي ناديده بگيرند. من به آقايان اصلاح‌طلب گفتم كه 10 ايراد به آقاي موسوي دارم و اين كار وي را خيانت مي‌دانم ولي شما اصلاح‌طلب‌ها مي‌گوييد كه اين كار خيلي بد بود اما قصد نداريد از لفظ خيانت استفاده كنيد، خب باشد، قبول؛ بياييد بگوييد كه من اين مقدار از كار آقاي موسوي را قبول ندارم چون با خط امام سازگار نيست. آنها حاضر نشدند حتي همين مقدار را هم بگويند.

این همراه برادران لاریجانی با رد هر گونه مصالحه ادعا می کند که همه تلاشهای صورت گرفت مدافع آقاي موسوي بودند و زماني كه راه آقاي موسوي كج شد بايد ثابت كنند كه اين راهي كه ضد منافع ملي است را قبول ندارند. اما اصلاح‌طلب‌ها اين كار را نكردند.

وی با تبرئه اعمال احمدی نژاد که امنیت ملی را به خطر انداخته و وجهه بین المللی کشور را در دنیا از بین برده است ادعا کرد: كاري كه احمدي‌نژاد مي‌كند را من همين الان مي‌گويم كه قبول ندارم اما احمدي‌نژاد خلاف امنيت ملي كار نكرده است؛Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

83 پاسخ به “آقای توکلی! موسوی خیانت کرد یا آنان که قانون نمی شناسند و بیت المال بر باد می دهند”

 1. ناشناس گفت:

  هنوزهم عده ای خود را به نفهمی می زنند این همه قانون شکنی وترکمنچای دیگر این توسط احمدی نژاد انهمه هوشدار توسط اقای موسوی بازهم نمی خواهند قبول کنند که در انتخاب احمدی نژاد اشتباع گردن

 2. ناشناس گفت:

  … تو کلی به تناقض گوئی و تضاد دچار شده اند و نمی دانند چه کار بکنند ولی من می گویم اگر شها مت داشته باشد می اید به خاطر مواضع سال 88 از ملت و موسوی و کروبی و همه زندانیان سیاسی عذر خواهی می کند و مردم او را و مانند او را خواهند بخشید

 3. علی گفت:

  خائن کسی است که نابودی مملکت را می‌بیند و سکوت می‌کند…

 4. مادر سبز گفت:

  این توکلی خوب می دونه داره چی میگه!! منتها ناچاره برای بقای حکومت این حرف ها رو بزنه ! اقای توکلی خوب بخورید هر چی دلتون می خواد بگید بالاخره یه روز خوب میاد و اون روز روزی نیست جز روز حساب !!!!!!! ببینم اون روز می تونید کارهاتونو توجیه کنیدو عین بلبل حرف بزنید؟ امیدوارم شما به نتیجه ی روز حساب اعتراضی نداشته باشید؟! مطمئنا اون روز می فهمید که حریفتون گل های زیادی به شما زده !!!!!!!

 5. mina گفت:

  بیچاره چنان گیج است بین اصول مسلمانی و سیاست ماکیاولی که خودش هم نمی داند چه بگوید .پس همه این مخالفت ها در مجلس نمایش است و به قول مردم جنگ زرگری است تا هم نظر مردم را که ناراضی هستند را به خودشان جلب کنند و هم به همدستشان احمدی نژاد فرصت باقی ماندن در پست و مقام را بدهند و جلوی افرادی مثل میر حسین را بگیرند تا منافعشان از دست نرود .

 6. ناشناس گفت:

  مگر کسي اقاي توکلي را قبول دارد که نظرات جهت دارش را قبول داشته باشد

  اقاي توکلي شما برو در مورد اصولگراهاي خودتان که مملکت را به عقب کشانده اند و فسادو جريان اختلاسهاي کلانشان را همه مردم ايران

  ميدانند اظهار نظر کن . اظهار نظر در مورد بزرگان و وطن پرستان ميهن در شان و قواره شما نيست

 7. ناشناس گفت:

  اول پاسخ اين حرف آقاى توكلى را بدهم كه فرمودند اگر موسوى داور را قبول نداشت اصلا ثبت نام نميكردند،جناب توكلى شايد گفتن اين حرف براى شما آسان باشد اما براى كسى كه دلسوز نظام و انقلاب است خيلى سخت است كه همه مدل انحراف و تخطى از قانون و غارتگرى بيت المال را ببيند و براى اصلاح اقدام نكند،آقاى موسوى زمان تبليغات خودشان هم نسبت به رفتار جناحى داوران شوراى نگهبان اعتراض داشتند و طرفدارى آنان از احمدى نژاد را نقد ميكردند اما اين دليل نميشد كه به طور كلى از اقدام اصلاح گرانه خود صرف نظر كنند،اگر در يك بازى فوتبال قبل از سوت شروع كسى به رفتارهاى داور اعتراض داشت چاره اش شركت نكردن در بازى است؟يا اينكه اگر رفتار خلاف قانون حين بازى ادامه پيدا كرد بايد از حقوق خودش دفاع كند؟ميفرماييد كه آقاى موسوى سكوت ميكرد و دور بعدى رييس جمهور ميشد،عرض من اينست كه در اينصور حق پايمال شده اين همه راى دهنده به ايشان را چه كسى احيا ميكرد؟مردم به موسوى راى دادند كه سكوت كند؟حضرتعالىودوستانتان به اين شكل از حقوق مردم در مجلس دفاع ميكنيند؟حق مسلم مردم را به همين راحتى مصالحه ميفرماييد؟دوم اينكه بوى ترس از كلام شما پيداست،معناى گفتگوى بيشتر چيست؟مگر مجلس تاكنون راجع به احمدى نژاد از ابزارهاى نظارتى استفاده كرده كه شما ميفرماييد لازم نيست سوال و استيضاح انجام شود؟متاسفانه ضعيف ترين غير مردمى ترين و ناكار آمد ترين مجلس پس از انقلاب روى كار است كه شان مجلس را به يك شعبه از دفتر رهبرى تقليل داده است

 8. ناشناس گفت:

  مرگ انسان های مجیزه گو و ظالم

  درود بر موسوی و کروبی

 9. علی گفت:

  هدر دادن درآمدهای ارزی و ریالی کشور؛ افزایش بیکاری؛ افزایش ناامیدی و فقر؛ افزایش احساس ناامنی؛ سوق دادن کشور به آستانه سقوط اخلاقی و جنگ؛ ساختن قبیله و اختصاص منابع مالی کشور به این قبیله؛ واریز نشدن درآمدهای ارزی به خزانه؛ به کار گماردن افراد نالایق؛ توقف رشد اقتصادی؛ نادیده گرفتن قانون؛ تهدید رقیبان و وارد کردن تهمت به آنها؛ برپایی نمایش های استقبال و صرف هزینه های بسیار برای این کار؛ توهین به مردم و ایجاد دو دستگی در بین ملت و … خلاف امنیت ملی نیست ولی نوشتن از یکی از این همه در روزنامه ای یا وبلاگی یا بیان آن خلاف امنیت ملی است که منجر به زندانی شدن می شود؟

 10. ناشناس گفت:

  اقای توکلی شرافت هم چیز خوبیست

 11. مهدي گفت:

  آقاي توكلي اين آقايي كه شما ميفرماييد از طرف چه كسي حمايت وپشتيباني شد اگر جواب دادي نماينده واقعي مردم هستي وگرنه غاصب ميباشي

 12. ناشناس گفت:

  خدا خدا خدا بیایید با هم فریاد بزنیم خدا

 13. ناشناس گفت:

  آقاي توكلي شما خورده شيشه داريد كه صحبت از صحبت خائنانه با دولت كرديد
  چرا آقاي علي مطهري اين كار را نكرد چون خود را پاك ميداند
  ميرحسين هم پاك بود و به جنگ خائنان به ما مردم رفت و اگر مانند شما پايش در مسائل اقتصادي – سياسي – اخلاقي و … لنگ بود چنين نميكرد او ترسي از جبهه ريا نداشت چون خود پاك بود
  بر عكس شما

 14. محمدی گفت:

  .. موسوی گفت ….. سنگها را بسته اند ما جرای این توکلی است از دیبلوم یهههه هوووووووو رفته وطن دوم دکتر شده اتهام می زنه در حالیکه خود ودوستانش مع الاسف آلوده شده و شیفته قدرت وشاید بنده آن…

 15. ناشناس گفت:

  نمیدانمکلمه قیامت به گوش آقای توکلی خورده یافکرمیکنه همیشه پسرخاله هاش دررأس امورند نیازی بهسوال جواب قیامت نداره درضمن طرفداران اقای موسوی نه تنها کم نشدند بلکه————-

 16. سبز سبز گفت:

  متأسفانه امثال توکلی تیشه به ریشه این مملکت زده اند و حالا داعیه عدالت و انصاف دارند!

 17. ناشناس گفت:

  توکلی و بقیه از این شاکی هستد که جرا موسوی ساکت نماند و مثل رضایی با حقارت کنار نرفت و انها در انتخابات دیگر اگر میلشان کشید بیایند این کشتی که در حال غرق شدن که نه اصلا اخرش است که غرق شده را نجات دهد چون او تنها میتواند بحران و کشور را اداره کند و حالا دلشان سوخته که میگذاشت ما تمام دزدی هایمان را میکردیم واخر سر ویرانه ای خراب تر از هر ویرانه ای تحویل موسوی بدهیم و او هم این کشتی غرق شده را از اب بکشد بیرون تعمیر کند و دوباره راه بیاندازد و حالا مانده اند این کشتی غرق شده را به کی بسپارند لایق تر از موسوی مگر در میان دولتمردان است که نیست او در زمان جنگ کشور را با نفت بشکه ای ده دلار اداره کرد که من یادم است که حقوقی معوق نماند کم میشد برای کمک به جنگ ولی حقوق معوق نمیماند و حالا اقایان که دزدی هایشان را دارند میکنند میگویند او خیانت کرد که سکوت نکرد

 18. ناشناس گفت:

  • اولا آقای توکلی …. وحق دارد اینگونه از مسائل دفاع کند.
  دوما آفای توکلی همان کسی است که طرح تثبیت فیمتها را داد و از مردم سو استفاده کرد و حالا مخالف این گرانی ها شده است.
  سوما آقای توکلی که همش دم از فانون می زند کجای قانون به ایشان و همفکرانش این اجازه را داده است که کسی که صلاحیت اداره امور را ندارد و بقول خودش متخلف ترین دولت ایران است ۱۶ ماه دیگر به این فرد و دارو دسته اش اجازه ادامه فعالیت و بحران آفرینی در زندگی مردم و مملکت را بدهدو صخبتهای ایشان همش نشان از تناقض دارد و نشان می دهد که آنها از مسائلی که برای میرحسین ایجاد کرده اند پشیمانند اما نمی توانند به زبان بیاورند. مصاحبه های متعدد توکلی چه در سایتش و چه در رسانه ها همه نشان از تاسق آنها از عدم امکان استفاده از توانایی ها و فدرت هدایت جامعه توسط میرحسین دارد. آنها خود می دانند که چه اشتباهی کردند اما جرات بیان آن را ندارند.
  اما در مورد مصاحبه توکلی با روزنامه اعتماد::
  آقای توکلی موسوی خائن است یا شما ها که مسئول و مسبب این وضعیت مملکتید؟. خائن کسی است که می دانست احمدی نژاد صلاحیت ندارد اما تلاش کرد تا او سرکار بیاید. خائن کسی است که می داند عامل کشتار کهریزک کیست اما روز بروز پستهای بالاتری می گیرد. خائن کسی است که از بغض موسوی چشم خود را برروی واقعیتهای جامعه بست و باعث شد کسی روی کار بیاید که مملکت را از لحاظ اقتصادی و سیاسی و بین الملل به این روزبیاندازد. خائن کسی است که الان هم می بیند که چه بروز مملکت آمده است اما میگوید سیاست مدارا را با احمدی نژاد پیش بگیریم. پس مسئول اینهمه خسارتی که به مردم و مملکت وارد می شود کیست؟. خائن کسی است که قرارداد ترکمانچای نفتی با چین را می بیند اما جرات اعتراض به آن را ندارد اما خود را نماینده اصولگرا هم می داند. شما مطمئن باشید که اصولگرایان جرات استیضاح احمدی نژاد را ندارند چرا که رای به عدم کفایت سیاسی احمدی نژاد رای به عدم کفایت سیاسی اصولگرایان است که ۷ سال مملکت دست آنهاست و آخر و عاقبتش این شده است. اصولگرایان برای فرار از پاسخگویی جریان انحرافی را علم کردند تا همه چیز را برگردن آنها بیاندازند و به این میگویند فرار بجلو.
  در مورد داوران و ناظران انتخابات آقای توکلی تماما از ابتدا تا حالا حرفهای خود را می زند و نمی خواهد بپذیرد که یکی از دلایل حوادث سال۸۸ عملکرد جانبدارانه شورای نگهبان بود.شما هرچه بگویید توکلی زیر بار نمی رود چون خودش وامدار به این جریان است و چشم خود را برروی واقعیتها بسته است. به آقای توکلی بگویید که با استدلالهایی که در مورد انتخابات ۸۸ انجام می دهد آدم بیشتر به این نتیجه میر سد که ایشان و همفکرانشان خیانت کرذند نه موسوی . به موسوی و طرفدارانش اجازه و حق اعتراض ندادند تمام تهمتها و افتراها را به ایشان و طرفداران میلیونیشان زدند اما حق دفاع از انها را گرفتند. به آقای توکلی قانون گرا بگویید کجای اینکار با قانون و دینمان سازگار است. تئوری توانایی ایستادگی موسوی در برابر رهبری و عدم توانایی ایستادگی احمدی نژاد دربرابر رهبری مبداش احمد توکلی بود و با این توهمات شرایط جامعه را به اینجا رساندند. حالا احمدی نژاد عملا در برابر رهبری ایستاد و موسوی به حصر رفت. اگر یکصدم کارهای احمدی نژاد را موسوی و اصلاحطلبان می کردند همه آنها را در میدان انقلاب به دار می کشیدند. اما چرا جرات نمی کنند به احمدی نژاد چیزی بگویند. اولا اصولگرایان دائما می گویند که میترسند احمدی نژاد ناگفته هایی را بگوید. خب بگویید که این ناگفته ها مربوط به کیست ؟ مربوط به اصلاحطلبان که نیست مربوط به اصولگرایان است پس این خود نشان می دهد که اصولگرایان اسناد مگوی بسیار زیادی دارند که می ترسند برملا شود. دوما استیضاح احمدی نژاد استیضاح جریان اصولگرایی است. این دیگر برای اصولگرایان خیلی گران تمام خواهد شد. به همین دلیل حاضرند احمدی نژاد راماههای دیگر تحمل کنند ، بی قانونی و خسارت به مملکت رواج پیدا کند اما به اصولگرایان بالاتر از گل نگویند. این همان بلایی است که بوضوح جریان اصولگرایی دارد بر سر مملکت می آورد. اگر این اشکالات را اصلاحطلبان و موسوی بگویند می شوند خائن اما اگر اصولگرایان بگویند می شود عسل. به آقای توکلی بگویید که این حرفهای شما دیگر رنگی ندارد. تاریخ در مورد اصولگرایان و آنچه موسوی بر سرش آمد قضاوت خواهد کرد.

 19. کوروش گفت:

  آقای توکلی زمین چی شد؟ پولشو دادی؟

 20. ابراهیم گفت:

  به این نمی گویند خیانت. می گویند خرج کردن از آبرو و امنیت و جان خود و خانواده برای نجات مردمی که رهبر کشورشان فلان بصیر و رئیس دولت شان بهمان معجزه و نماینده ی -به اصطلاح- مستقل شان این مردک است.

  یاد صاحب نام اش افتادید؟ از صاحب نام اش آزادی و سلامتی اش را بخواهید.

  یا حسین، میر حسین
  یا مهدی، شیخ مهدی، ایضا دکتر مهدی

 21. ناشناس گفت:

  اقای توکلی اتفاقا بر عکس نظر شما معتقدم هماهنگی مجلس و دولت در دوره ریاست جمهوری اقای احمدی نژاد بیش از دوره های قبل است لطفا به دلایل ذیل توجه کنید:
  تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 88 و مجلس نهم شباهت و هماهنگی در تقلب ارای مردم از این بیشتر می شود!!!
  اختلاس 3 هزار میلیون تومان از بیت المال توسط افراد دولتی و بعضی از مجلسیان!!!
  غیب 4 میلیارد دلار پول نفت در سال جاری و 12 میلیارد دلار در سال 89 و سکوت مجلس فرمایشی!!!
  البته اگر بخواهم همه را بر شمارم مثنوی 70 من کاغذ می شود که از عهده خارج است
  ضمنا با خائن شمردن اقای موسوی روح امام را ازار ندهید موسوی چوب حمایت های امام از ایشان را در دوره نخست وزیری میخورد اکثر اقایان با امام مشکل دارند او که نیست چه کسی بهتر از موسوی که عقده 8 سال حمایت امام را بر سرش خالی کنند
  درود بر خاتمی و موسوی

 22. ایران داد عمارلویی گفت:

  با پیش بینیها و گفتاری که جناب موسوی برای شما و رییس دولت و کل گروه چپاولگران مال بی صاحب مردم ایران نمود تنها برازنده است که ایشان را در حد جادوگر و ساحر بدانیم.با علم به این که جادو و سحر حرام است ولی برای کار خداپسندانه و خیر عمومی میتوان به ان استناد و عمل کرد.در این رابطه میخواستم خدمت جناب توکلی عرض نمایم از استاد بودن علامه طباطبایی در سحر و جادو و کلیه امور خفی و جلی.ضمنن جناب توکلی حسابی و کتابی در کار خواهد بود که خانواده ها برای زندگی دارند کلیه و اعضا بدن خود را میفروشند تا شاید از عرض و ناموس خود حمایت نمایند.از زمین سعادت اباد ایا سهمی به این مردم بینوا میرسید؟فعلن بگویید دکتر شدم رهبر خواست زمین غرب صاحب شدم دستور رهبری بود و بقیه قضایا که خود دانید و مردم ندانند؟

 23. ناشناس گفت:

  خیانتی که اقای موسوی به کشور کرد تا سالها اثرش در کشور می ماند اگر غرب به این شدت ایران را تحریم کرد به خاطر سال88 بود اقای موسوی جنبه شکست نداشت .چون رایش در تهران بیشتر بود فکر کرد در همه ی کشور اینطور است قاعدتا هرکسی نامزدش رای نیاورد ناراحت می شود ولی اقای موسوی به جای دعوت مردم تهران به حفظ ارامش لشکرکشی خیابانی کرد که الان با انواع تحریم های کمرشکن مردم ایران چه طرفداران موسوی و چه احمدی نژاد دارن تاوانش رو پس میدن

 24. بنده خدا گفت:

  اقای توکلی 3 ساله که این اراجیف را افراد مختلف بطرق مختلف میگند . نمی بینی اثری نداره و هر روز وضعتون بد تر میشه ؟ و هر روز مجبورید یه دروغ جدید بگید. تا از اول شروع نکنید و از مردم و اصلاحطلبها عذر خواهی نکنید هیچی درست نمیشه. به فکر اخرتتم باش . ما هم تو این کشور حق و حقوق داریم .استفاده از تریبون مجلس برای استفاده از عقاید شخصی حق الناس داره . روز قیامت میبینمت

 25. محمد جعفر گفت:

  خوب شد آ قای توکلی ریس جمهور نشده است چو ن هر موقع کم میآورد سعی میکرد رسانه ایش نکند ، قرارداد های ننگین را پنهان کند و کشتن مردم بی گناه در خیابان ها، شکنجه های غیر انسانی در زندانها، حمله به کوی دانشگاه، جنایت کهریزک، آتش زدن اموال عمومی، رد شدن ماشین نیروی انتظامی از روی مردم، اختلاس سه میلیارد تومانی، حراج منابع ملی را فتنه نداند !! اما آتش زدن سطل اشغال را فتنه بداند

 26. ناشناس گفت:

  عزیزان ساده نباشید این آقای توکلی هم دستش آلوده است رجوع منید به اظهارات آقای رحیمی که چه در مورد اموال ایشان گفته اند و توکلی چه در باره ایشان گفته است. موسوی مردی پاک است و واقعا قصد خدمت دارد زیرا اگر اهل بخور بخور بود که از نظام و ریاست کنار نمی رفت او آمد تا امام زمان گونه ایران را درست کند اما نگذاشتند او منجی مردم ایران است.
  آقای توکلی تاریخ ننگهای شما را خواهد نوشت اگر من و تو و موسوی نباشیم آیندگان خواهند دانست که چه بر سر مردم آوردید چه پولهایی حیف و میل کردید.
  من شما را بخدا می سپارم تا خود در مورد شما و همدستانتان قضاوت کند
  اما آرزو می کنم که تا دیر نشده توبه کنید و به مردم بگویید اشتباه کردید و …

 27. اميرحسين گفت:

  البته اون قسمت از حرفاش در مورد قبول كردن داور يك مسابقه و شرگت در انتخابات و سپس تاييد نكردن اون داور و عدم ارائه موارد اعتراضي به شوراي نگهبان به نظر من درسته….

 28. سبز راست قامت گفت:

  اصولا ما با افرادی مانند آقای توکلی مشکل اساسی داریم و آن این است که ما کسانی را که نظر ” یک نفر ” را به حقوق یک ملت ترجیح میدهند !مشکل داریم . ما نمایندگان آزاد و مستقل و کلا مجلسی مستقل میخواهیم ولی طیف ایشان فقط سر سپرده میخواهند! و در اینجا بحثی پیش می آید که مانند … در گل میمانند و آن این است که اصولا ما برای چه چیزی انقلاب کردیم؟ انقلاب کردیم که پدر تاجدار برود و …. بیاید؟ یا انقلاب کردیم که نماز اول وقت بخوانیم؟ یا انقلاب کردیم که اسلام را به سخره کشیم؟یا انقلاب کردیم که درب کشور را ببندیم و خودمان را زندانی کنیم؟ باصطلاح اصولگرایان ( گروه کذابین) همه اشان سر تا پا یک کرباس هستند× بعضی از آنها دست بوس و عده ای پابوس و عده ای میانه هستند! و آنها کسانی نیستند بجز عده ای کاسه لیس نوکر مآب که از انسانیت و اسلامیت بویی نبرده اند. آیا در نظام اسلامی حق دفاع وجود دارد ؟ اگر وجود دارد چرا در این مدت 3 سال دروغ پراکنی و تهمت و افترا و غیبت و تهدید علیه آقایان موسوی و کروبی این عزیزان نتوانند یک ساعت در صدا و سیمای یزیدیان از خود دفاع کنند؟ آیا حکومت پلید یزید به امام سجاد (ع) در موقع اسارت در مسجد اموی در حضور مردم و سران حکومت از جمله خود یزید اجازه سخنرانی و دفاع از خود را نداد؟ آقای توکلی آنانی که زور میگویند وبا داغ و درفش حرف میزنند منطق ندارند و کسیکه منطق ندارد بر حق نیست و کسیکه بر حق نیست باطل است و باطل نابود شدنی است ( جاعل الحق و ذهق الباطل ” قرآن کریم”) …… گر دین ندارید لا اقل در دنیا آزاد مرد باشید “امام حسین (ع) ) آقای موسوی خود در منظره اش با احمدی نژاد گفت : شما همه جا را گشته اید و هیچ چیز علیه من پیدا نکردید. ولی اگر در مورد شما و همفکرانتان و احمدی نژاد بگردیم آنقدر سند خیانت به دست می آید که باید به روح فتحعلی شاه قاجار فاتحه خواند! اگر معنای اصولگرایی شما این است پس مرگ بر تمام اصولگرایان. و اگر معنای خیانت جلوگیری از به باد رفتن کشور و احترام به حقوق ملت و اعتراض به اختلاس گران و دیکتاتورهاست پس زنده باد خیانت.
  بنده یک تار موی گندیده آقای موسوی را با امثال تو و کل همفکرانت عوض نمیکنم . بنده در مسلمانی شما هم شک دارم زیرا مسلمان غیبت نمیکند و افترا نمیزند و دروغ نمیگوید و خیانت در امانت نمیکند در حالی که شما قسم به قرآن خورده اید تا از حقوق ملت و حدود کشور حمایت کنید و از ظالم دفاع نکنید آیا واقعا در خلوت خود و پیش وجدانتان فکر میکنید به قسم خود پایبند بوده اید؟ در حکومتی که رعیت و شخص اول مملکت در مقابل قانون یکسان نباشند آیا آن حکومت حکومت عدل است؟ راستی تو نماینده مردم هستی یا حاکمیت؟

 29. علي گفت:

  امنيت ملي يعني من سر قدرت باشم كه هستم!!!

 30. tttttt گفت:

  کسی خائن نیست ملت ایران خائن است که عدهای دزد ومزدور امریکا وانگلیس بر سر کار آورده

 31. موسی گفت:

  اقای توکلی -اقای موسوی راه صحیح وصداقت را نشان ولی خیانتکاران به کشور ومردم بیت المال بتاراج وبذل وبخشش به بیگانه ونهایتا کرنش در برابراجنبی مجلسییان بیکفایت با بهبه گویی وبله قربانگویی کشور به کجا رسانده اید خائن ببیکفایت ها هستند یا..

 32. میرمهدی گفت:

  کافر همه را به کیش خود پندارد. آقای توکلی خودش خائن است، فکر می کند میر ما هم خائن است اما نمی داند دو راه پیش بیشتر ندارد، یا خود آقایان اصولکرای بدون اصول خدمتش می رسند و جواب خوش رقصی هایش را می دهند یا در محکنه مردمی به زودی محاکمه عادلانه می شود.

 33. علی گفت:

  http://www.youtube.com/watch?v=_HGdsNPtOVM

  ویدیوی آتش بازی مردم و فریاد یا حسین میر حسین در کرمانشاه

 34. Karim گفت:

  ايشان اول راجع به نحوه گرفتن بورس و زمين توضيح بدهند. چرا بمن بعنوان يک ايرانی داده نشد؟

 35. شاهد سبز گفت:

  آقای توکلی – نمیدانم جملات خود را با سلام آغاز کنم یا خیر ؟ ولی به رسم ادب واعتقادات دینی خویش (نه دین معرفی شده هم کیشان شما) سلام می کنم . جناب آقای توکلی , این جماعتی که با عناوین کذایی اصولگرایی و ولایتمداری افسار شتر حکومت را در دست گرفته , نه به اصل ولایت اعتقادداشته نه به جمهوریت نظام . جماعتی که همچون خوارج عکس پاره شده امام راحل را بسان قرآن بر سر نیزه ها نموده ودر صدا وسیمای تحت امر ولایتتان به خاطر حکومت چند روزه خود گریه ها سر دادند . دریغ از یک جو غیرتی که می بایست در مقابل آماج حملات به آرمانهای امام و خانواده ایشان نشان می دادید . بگذارید خاطره ای را برایتنان بگویم که مبین جوهره پوچ وبی کفایت این جماعت بی ریشه وبی اعتقاد به آرمان امام وارزشهای دینی است
  امشب برای ادای فریضه نماز به مسجد محله رفته بودم . طبق معمول اکثر شبها با یکی از دوستان خویش که جانباز بوده وقریب به 5 سال از بهترین عمر خویش را در جبهه هاسپری نموده , هم صحبت شدم . از چهره ایشان برمی آمد که خیلی آشفته وپریشان است . گفتم اتفاقی افتاده است ؟ در ادامه جواب داد که من طیق روال هرساله درایام سالگرد رحلت حاج سید احمد خمینی عکسی از این عزیز را بر شیشه ماشین خود نصب می نمایم . چون بر روی این عکس نام مرحوم حاج سید احمد آقا درج نشده بود , من در ذیل عکس نوشتم(( شهید سید احمد خمینی))
  با توجه به پارک بودن ماشین در بیرون از منزل , این جمله از نگاه دیده بانان مزد ومواجب بگیر حکومت پوشیده نماند وعصر امروز تعدادی از لباس شخصی علیرغم نبودن من در منزل به درب خانه من مراجعه ومدعی داشتن حکم دادستانی جهت بازدید از منزل شده اند که با اصرار همسر من در جهت ارائه حکم , هیچ حکمی ارائه نشده است . آقایان گفتند چرا عنوان شهید بر روی عکس درج شده است که همسر بنده در پاسخ ابراز داشتند : کسی که در راه اعتقادات وآرمانهای خویش جان دهد از نظر من وهمسرم شهید است وبه این اعتقاد خویش پایبندم . درادامه آقایان گفتند باید این عکس را همراه خود ببریم وگرنه ماشینتان را به پارکینگ منتقل خواهیم نمود . (آقای توکلی , جالب است که مامورینتان در نقش پارکبان ومامورین راهنمایی نیز عمل می نمایتد . ) در انتها با شدت گرفتن مجادله بین همسرم ومامورین وبی تابی 2 فرزند خردسالم که نظاره گر این صحنه خشن وسخیف بوده اند , همسرم علیرغم میل باطنی مجبور به پاره نمودن عکس می شود که در نهایت جمله شهیدسید احمد خمینی بر روی شیشه ماشین میماند ومامور ولایتمدار تان خطاب به همسرم می گوید : جمله شهید را نیز بردار تا برایت دردسرآفرین نشود .
  آقای توکلی , شهید وشهادت در منطق حامیان شما دردسر زاست و برخورد با فرهنگ شهادت را ولایتمداری معرفی می نمایند اما نهادینه نمودن
  ارزشهای اصیل اسلامی و حفظ و حراست از آرمانهای امام مبنی بر مردمسالاری دینی وحکومت مردم بر مردم از جانب امثال میر حسین عزیز ودوست داشتنی خیانت است . دروغی که امام صادق (ع) آن را از شیعه مبرا می داند ومیفرماید شیعه ممکن است به همه انحرافات کشیده شود اما دروغ نمی گوید , عین صداقت و راستی است اما مبارزه با این زشتیها وپلشتیها خیانت است
  آقای توکلی , این دروس اسلامی را از کدام مرکز اسلامی تلمذ نموده اید ؟ بفرمایید ما هم در همان مرکز اسلامیتان تلمذ کنیم تا شاید به راه راست شما هدایت شویم

 36. ناشناس گفت:

  توکلی کینه موسوی را از زمانی بر عهده دارد که به دلیل بی لیاقتی به موسوی تحمیل شد و وزیر کار گردید ولی توسط موسوی زود برکنار شد.

 37. mohsen گفت:

  آقای توکلی خائن کسی است که تقلب در انتخابات را مباح دانست و در حکومتی منتسب به مکتب تشیع ،برای بقای خود دست به کشتار-شکنجه و تجاوز مخالفین نمود.
  والبته تاریخ به درستی قضاوت خواهد کرد.

 38. محق گفت:

  احمد توکلی در همان دوره وزارتش در دولت اقای مهندس میر حسین موسوی هم شخصی غیر متعادل و نمک نشناس بود و نمیدانست که وزیر یعنی

  یاور و کمک کار .

  او نه تنها کمک کار نبود بلکه برای مخالفت با نخست وزیر از هیچ تلاشی حتی سعایت و بدنمایی رییس دولت در نزد امام فروگذار نکرد.

 39. سعید گفت:

  اقای توکلی موسوی اگر خائن بود که تا حالا اعدامش کرده بودید. مثل دوست عزیزت احمدی نژاد سند رو کن برای قوه قضاییه پسرخاله جان شاید یک کاری کرد براش. اقای توکلی هیچ فکر کردی بعد از این روزگار تو باید باز هم زندگی کنی و هیچکس تا حالا تا ابد بر قدرت نمانده که فامیلهای شما بمانند. بهتر نیست شب که سرت رو می زاری زمین یک فکری هم بکنی برای اخرتت. خوشحالم که رای نیاوردی. تاریخ مصرف تو هم برای دوستانت تمام شده.

 40. احمد دلسوخته گفت:

  قربان کسی که دل و زبانش یکی است نه مثل آن نامردهایی که نزد دارا هستند اما دل با سکندر دارند. واقعا شرط انصاف نیست: یار دارا بودن و دل با سکندر داشتن. بدبختی ملت ما در تاریخ طولانی خود همین ها بوده اند که زیر آبی رفته و در و دروازه را به دشمن نشان میداده اند. مردک مگر تو ندیدی که اینها با هموطنان تو چه کردند. چه خانواده هایی را تا پایان عمر عزادار کردندو نان آور آنان یا چراغ خانواده آنان را خاموش کردند و تو میروی اول وقت رای میدهی. واقعا فکر میکنی آن نماز وروزه ات به درگاه خداوند پذیرفته خواهد شد. چطور از دلت آمد که آن نگاه ندا و خون سهراب و اشکان را به دست فراموشی بسپاری و بروی در اننخابات این نامردها شرکت کرده و رای دهی. گفت به حکم یرلیق رقصیدی برای حفظ جانت بود قبول آن قر و عمزه و بشکن زدن وسط رقصت برای چه بود که آتش به جانم زد. نامردی بالاتر ازاین؟ همه تصمیم میگیرند این انتخابات را بایکوت کرده صندوق های رای را به سرآنان بکوبند و تو میروی در انتخابات شرکت می کنی یعنی که من این رژیم آدم کش را قبول دارم و نمی خواهم هیچ تغییری در آن داده شود. ما هرچه می کشیم از آمریکا و روسیه و انگلیس نیست والله از آدمهای بی اراده ای مثل تو است که جلو دشمن نمی ایستند و با این کارها آنها را جری تر می کنند و رفته رفته ازما هم طلبکار می شوند که ما چیزی نکشتیم به لیبی و سوریه نگاه کنید. ای لعنت بر این نامردمان و نامردان روزگار بادا

 41. توکلی گفت:

  آقای توکلی در اصل به وضعیت آب و هوا نگاه می کنند و بر اساس شرایط آب و هوا سخن می گویند. اگر مقام عظمای ولایت فردا اعلام کنند که آقای احمدی نژاد خائن است، نخستین کسی که احمدی نژاد را خائن می نامد و برای وی پرونده ها بر ملا می کند همین جناب توکلی است. به هر حال ایشان وابسته به قدرت هستند و انتظار نمی رود که صادقانه سخن بگویند، بلکه باید حرفی بزنند که خوشایند صاحب قدرت باشد.

  البته ایشان گاهی نیز حرفهایی بزرگتر از اندازه شان می زنند، نظیر آن که گفته اند “اگر نشد بیش از این درباره جابجایی ایشان نباید تامل کرد”. کاملا روشن است که ایشان در اندازه و جایگاهی نیستند که بتوانند در این زمینه حرف بزنند و نظر دهند.

 42. ناشناس گفت:

  تطمیع شده نا انصاف !احمد توکلی چرا سوال از رئیس دولت را علنی نمیکنید ! از چه میترسی ! آیا پرونده جنابعالی نیز دست احمدی نژاد است ؟! وای به حال ملتی که سال آینده را میبایست با اوراق مشارکت سپری کنند
  درود بر میر حسین با صداقت و مظلوم
  آینده از آن نیکوکاران است.

 43. شهروند ایرانی گفت:

  امثال توکلی بدانند که ملت از امثال ایشان نخواهد گذشت چرا که رفتارهای منافقانه و ذلیلانه چنین کسانی باعث روی قدرت آمدن جنایتکاران و نالایقانی چون احمدی نژاد بوده و حال با هر ازگاه انتقاد و چرندیات نمیتوانند گذشته ننگین خود را پاک کنند. ملت ایران فهیم تر و داناتر از این افراد نالایقان هستند…

 44. mahmood گفت:

  اگرفرمایشات اقی توکلی در دوره اول ریلست اقی احمدی نزاد ببینید وفرمانبری مجلسیان در برچبدن شورای اقتصاد وسایر نهاد کنترل کننده هزینه های مشاهده کنید درمی یابید که به اقای توکلی در مورد انتقاد از رییس جمهور اجزه داده شده است واصل جریان این است باند اصلی حامیان رییس جمهور تغغییراستراتزیداده وقصد بیرون امدن از پشت پرده امدن درصحنه رادارد وکنار زدن گروه احمدی نزاد ومشایی وتشکیل جببهه ها قدم های اولیه این باند سیاسی میباشد ودر مورد اقای توکلی این پروسه دوحالت دارد کهیا با اشاره این گروه زبان انتقادش درازتر شده یا برداشت شخصیشان د خالی شدن پشت رییس جمهور است که زمان را مناسب تر برای استفاده از فرصت جبران مافات کرده است والسلام

 45. سمیه گفت:

  هی‌ گفتید توکلی نمیداند آقا اتفاقا این خیلی‌ هم خوب می‌داند والله بالله تالله از عظما گرفته تا توکلی و بلاخص مصباح بدارند انتقام دوران امام را از دوستداران او میگیرند. خیلی‌ هم خوب می‌فهمند ولی‌ الان ۲۰ سال است که دستشان تا کتف توی دیس چلو کباب سلطانی سفارشی …. است. اینهمه آقای نوریزاد نامه نوشت اگر خطاب به دیوار می‌نوشت سنگینتر بود. اینها چنان گرفتار خزعبلات ذهنیشان (که البته خودشان به این خزعبلات میگویند اصول گرایی!!) هستند که حرف حق در نظرشان نمودی ندارد. ثمّ بکم امی فهم لا یرجعون.

 46. ناشناس گفت:

  موسوی یک اشتباه (راستگوئی) استرتژیک کرد و گفت “برای پیدا کردن میلیاردها دلار گم شده آمده ام” !
  اینها بخاطر همین چند صد میلیارد دلار گم شده + دهها میلیارد سهام بالا کشیده فولاد و آلومینیوم و مخابرات و ….. طی 7 سال گذشته ، عمرآ نمیگذارند یک آدم سالم و خدا ترس سر کار بیاید و دستشان رو شود ( کم نیست حداقل از 650 میلیارد دلار نیمی از آن گم شود که این میزان از بودجه و درآمد 60 سال دو حکومت 35 ساله محمد رضا پهلوی و 24 ساله نخست وزیری میر حسین و ریاست جمهوری هاشمی و خاتمی بیشتر بوده) لقب خائن و فتنه و محارب را به هر کس بخواهد رئیس جمهور شود نثار میکنند تا مانع حضور او شوند مگر کسی که مخلص محض باشد ، اینه حاضرند با هر کشوری بسازند و یا حاضرند نابود شوند و امثال موسوی نیاید و دستشان را رو نکند .

 47. احمد گفت:

  توکلی آن ارزهای تحصیلی را که برای سی و سه ماه گرفته اما فقط یازده ماه رفته بودی به بانک مرکزی برگرداندی؟

 48. زهرا گفت:

  آقا یا خانم ناشناس میر مظلوم ما را علت تحریم‌ها دانسته. در این رابطه ایشان لازم است به سوالات زیر جواب دهد:

  ۱ – تمام دنیا بجز ایشان فکر میکنند تحریم‌ها به خاطر انرژی هسته ایست آیا همه اشتباه میکنند؟

  ۲ – اگر غرب اینقدر میر حسین را قبول داشت که به خاطر او ایران را تحریم کند که تابحال ۵۰ بار تاج و تخت سلطنت آقایتان چپ و راست شده بود که! موافق نیستی‌؟

  ۳ – کدام آدم عاقلی شکایت از متقلب (جنّتی) را به متقلب(جنّتی) حواله کرده که شما انتظار داری میر زیر بار این عمل شدیدا نابخردانه و مغایر “فرزانگی” رفته، ساکت میشد و نتیجه انتخاباتی که حتی در ضرب و تقسیم اش هم تقلب شده بود را قبول میکرد؟ گوش می‌کنی دوست من؟ به جنّتی حتی در ضرب و تقسیم ساده هم نمی‌توان اعتماد کرد. قبول نداری؟ آمار مجلس را یک نگاهی بکن. ۲ را تقسیم بر چهار می‌کند می‌نویسد ۷۵ درصد!

  ۴ – اگر واقعا فکر میکنی‌ تحریم‌ها تقصیر میر مظلوم است پس سونامی ژاپن، سیل بنگلادش، زلزله مغولستان، چکّه کردن سقف خانه عمه حقیر،…. هم تقصیر اون بینوایی است که ۱۳ ماه در حبسش نگاه داشته اید و تمامی‌ جناح فحاش و “محترم” اصول گرا روزی ۷۵۰ بار به او طلحه و به همسر محترمه اش عایشه میگویید هم تقصیر اوست؟

  ۵ – خدأییش چقدر به این بندهٔ مخلص خدا باید فحش بدهید تا عقده‌های جهالت اموی و آبو جهلیتان تا ابد سیراب شود؟ حیا نمیکنید از جدّ مطهرش؟
  آنچه بندهٔ حقیر سرا پا تقصیر از اصول گرایی شما‌ها فهمیده‌ام در سه‌ کلمه خلاصه میشود: فحش، فحش و فحش.

 49. هماي خمام گفت:

  با سلام و عرض ادب به همه آنانيكه فقط براي خداوند بي نياز و براي خشنودي مردم و نه اصحاب قدرت گام برداشته و برميدارند . جناب آقاي دكتر احمد توكلي براستي شما براي حفظ اسلامي كه جز براي خداوند و آنچه را كه خداوند ميپسندد گام برداشته ايد!!!!!!!!؟ من نميگويم كه اقايان موسوي ، كروبي ، خاتمي ، هاشمي و همه اصلاح طلبان اشتباه و يا گناهي نكرده اند و هيچ اصراري هم ندارم كه جز ائمه اطهار معصوم ديگري هم اضافه كنم و يقين دارم كه اين مشكلاتي را كه براي همه اين عزيزان پيش امده ، كفاره و جزاي آن كارهاي غير خدائي آنان بوده كه ميبايستي در زماني كه به اشتباه يا گناهي در زماني كه تصدي اموري داشته بودند و لب به سخن نگفته و يا تائيدي بر آن مشكلات نهاده بوده ميباشند. آيا براستي شما با اين اعمال و گفتارتان مهر تائيدي بر جنايات و اشتباهات داوران حاكم بر اين ملت شريف نميزنيد !!!!!!!!؟ آيا اعتراض آرام مردم به راي خودشان در سال 88 برابر نص صريح قرآن و قانون اساسي همين نظامي كه آنرا قبول دارد خس و خاشاك ،مزدور بيگانگان ، بي بصيرت و نا اهل ناميدن ،حبس ،تجاوز ،‌شكنجه و كشتار بود !!!!!!!!!!!!!!!؟ جناب آقاي دكتر احمد توكلي چرا شما انموقع بفكر امروز نبوديد كه با باز گذاشتن دست فردي كه در ظاهر بيخرد بود ولي چنان باخرد بود كه نه شما بلكه همان داوري كه شما آنرا عين اسلام !!!!! ميدانيد امروزه حتي نميتوانيد و بهتر بگويم جرات آن را ندارند بوي چيزي بگويند را بر مسند قدرتي بگذاريد كه نه قانون را بلكه مردم وبالاتر از آن دين و امام زمان (ع ) را به سخره گرفته تا بمطامع مادي . و دنيوي خود بهره لازم را ببرد .

 50. ناشناس گفت:

  آدم از مردی خودش خجالت میکشد که اینها تصمیم گیران کشورشند