سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » واکنش پدر محمد کامرانی به پست جدید دولت برای مرتضوی: برای مسئولانم متاسفم...

واکنش پدر محمد کامرانی به پست جدید دولت برای مرتضوی: برای مسئولانم متاسفم

چکیده :پدر محمد کامرانی یکی از قربانیان جنایت کهریزک در واکنش به انتصاب احتمالی مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی گفت: حداقل دولت تا اعلام نتیجه دادگاه صبر می کرد و بعد به مرتضوی پست و مدال می...


پدر محمد کامرانی یکی از قربانیان جنایت کهریزک در واکنش به انتصاب احتمالی مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی گفت: حداقل دولت تا اعلام نتیجه دادگاه صبر می کرد و بعد به مرتضوی پست و مدال می داد.

علی کامرانی در گفتگو با مهر در واکنش به انتصاب احتمالی سعید مرتضوی دادستان اسبق تهران به ریاست سازمان تامین اجتماعی گفت: متاسفم برای مسوولین اجرایی که چرا شخصی که اتهاماتی متوجه اش است و هنوز پرونده جرمش در دادگاه رسمی کشور در حال بررسی است پست جدید دولتی می دهد.

وی تاکید کرد: حداقل دولت تا مشخص شدن نتیجه دادگاه صبر می کرد و بعد از قطعیت پیدا کردن نتیجه پرونده و برائت مرتضوی از اتهامات وارده به وی پست و مدال می داد.

پدر محمد کامرانی از قربانیان حادثه کهریزک در پایان با اشاره به تذکر قانونی نمایندگان به دولت و غیر قانونی اعلام کردن این انتصاب، از نمایندگان مجلس شوای اسلامی تشکر کرد.

به گزارش مهر، چند روزی است گمانه‌زنی‌ها درخصوص اینکه چه کسی مدیرعامل تامین اجتماعی خواهد شد شروع شده که در میان نام‌ها مطرح‌شده چهره‌هایی چون علی سعیدلو، محمد علی‌آبادی و مهم‌تر و جالب‌تر از همه سعید مرتضوی به چشم می‌خورد، گفته می‌شود بخت مرتضوی برای تصدی این پست از سایر کاندیداها بیشتر است و حتی عده‌ای مدیرعاملی او را قطعی می‌دانند.

در همین راستا سردار مهدی ابویی معاون پیشگیری و هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت‌وگو با رسانه ها گفته بود: از طریق رسانه‌ها خبر انتصاب مرتضوی به سمت مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی را فهمیدم و شنیده‌های من نیز حاکی از آن است که رفتن ایشان به سازمان تأمین اجتماعی قطعی است.

هرچند خبر انتصاب سعید مرتضوی، دادستان سابق تهران و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا، به عنوان مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکنون از سوی هیچکدام از دولتی ها تایید یا تکذیب نشده است؛ اما گمانه زنی ها در خصوص این انتصاب با واکنش های منفی زیادی طی چند روزه گذشته روبرو بوده است.

بنابراین گزارش پدر محسن روح الامینی و یکی از شاکیان پرونده کهریزک که سعید مرتضوی دادستان سابق تهران متهم اصلی آن است در گفتگو با الف، در خصوص روند رسیدگی به پرونده کهریزک توضیح داد: سعید مرتضوی در چند شعبه پرونده دارد که یک مورد مربوط به شکایت آقای کامرانی است که قرار منع تعقیب از سوی بازپرس صادر شد و آقای کامرانی هم به آن اعتراض کرد اما پرونده دیگر مربوط به کهریزک است که در دادسرای انتظامی قضات مفتوح است و تاکنون در خصوص صدور لغو منع تعقیب هیچ خبری به اینجانب و آقای جوادی فر و یا وکلای ما اعلام نشده است.

روح الامینی افزود: دادستان سابق تهران با ادعای ابتلای فوت شدگان به مننژیت به پرونده سازی در خصوص سه جوان فوت شده در کهریزک نیزمتهم است و اما به دلیل اینکه آقای مرتضوی شغل نظامی ندارد این پرونده در داسرای نظامی رسیدگی نشد و به دادسرای ویژه قضات فرستاده شد که هم اکنون مفتوح است.

همچنین15 نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به این انتصاب تذکر کتبی به احمدی نژاد دادند که در صحن علنی مجلس قرائت شد.

علاوه بر ایراد مذکور در نصب آقای مرتضوی به مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی، این اقدام نقض آشکار مواد ۵۳ و ۵۴ از فصل ششم قانون مدیریت خدمات کشوری است که ضوابط انتصاب و ارتقای شغلی مدیران حرفه‌ای را تعیین می‌کند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “واکنش پدر محمد کامرانی به پست جدید دولت برای مرتضوی: برای مسئولانم متاسفم”

 1. Ali گفت:

  خدا پسرت را رحمت کند

  خدا خودش حق همه ی ماها را در روز قیامت از این رئیس دروغ گوی دولت به سختی بگیرد

 2. فتنه سبز زنده گفت:

  بله ایشان از در عقب وارد دادګاه میشه و از در جلو با مقامی بالاتر خارج !

  در جکومت اوباش و ارازیل خیلی هم منطقی هست

  متهم اصلی را اول باید محاکمه کرد و بعد به خرده ریزها « مرتضوی » رسید

 3. ناشناس گفت:

  آچار فرانسه است , کسی که در تامین اجتماعی کار نکرده و تخصص ندارد و. پرونده هم دارد , رو که نیست

 4. سامان گفت:

  پدران واقوام نزدیک به شهادت رسیدگان کهریزک برای اعتراض باید دست به اعتصاب غذا بزنند تا هم مجلس فرمایشی در اخر عمر بی خاصیتش شاید حرکتی بکند وهم قوه قضاییه بخاطر سهل انگاری در مجازات این جانی جوابی بدهد وبجای خزعلی و سلطانی و ستوده و….. مرتضوی و جهرمی و رحیمی را روانه اوین کندوهم احمدی نژاد هتاک وگستاخ را سرجای خودش بنشاند.البته پدر شهید روح الامینی که به دستبوس اقا رفتند را میتوان مستثنی کرد.