سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انتقال عبدالفتاح سلطانی به بند 350 زندان اوین...

انتقال عبدالفتاح سلطانی به بند 350 زندان اوین

چکیده :این زندانی سیاسی که روز شنبه به اتهام «تبلیغ علیه نظام، تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر، اجتماع و تبانی علیه نظام» به ۱۸ سال حبس در برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود، به بند 350 زندان اوین منتقل شد....


عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که بیش از 6 ماه در بند امنیتی 209 زندان اوین نگهداری می شد به بند عمومی 350 اوین منتقل شد.

به گزارش خبرنگار کلمه، این زندانی سیاسی که روز شنبه به اتهام «تبلیغ علیه نظام، تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر، اجتماع و تبانی علیه نظام» به ۱۸ سال حبس در برازجان و ۲۰ سال محرومیت از وکالت محکوم شده بود، به بند 350 زندان اوین منتقل شد.

عبدالفتاح سلطانی عضو کانون مدافعان حقوق بشر و عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری است که در طول فعالیت خود در حرفه‌ی وکالت سابقه وکالت در بسیاری از پرونده‌هایی که دارای جنبه حقوق بشری بوده از جمله پرونده فعالان سیاسی، دانشجویان، روزنامه نگاران و … را داشته است.

سلطانی پیش‌تر در سال ۱۳۸۴ بازداشت و مدت ۲۱۹ روز را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین سپری کرده بود. او توسط قاضی مرتضوی متهم به جاسوسی از طریق افشای اطلاعات پرونده موکلان خود شده بودند. وی به خاطر این پرونده در دادگاه بدوی به ۵ سال حبس و ۵ سال محرومیت از خدمات اجتماعی محکوم شد. اما در دادگاه تجدید نظر از کلیه اتهامات تبرئه شد.

این وکیل دادگستری همچنین بعد از انتخابات سال ۸۸، در ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۸ بازداشت و مدت دو ماه در زندان به سر برد و سپس با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

معصومه دهقان همسر عبدالفتاح سلطانی چند روز پیش در گفتگو با کلمه با اشاره به اینکه پس از سه ماه از تشکیل دادگاه این رای به وکیل وی ابلاغ شده از وضعیت جسمی همسرش ابراز نگرانی کرده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “انتقال عبدالفتاح سلطانی به بند 350 زندان اوین”

 1. ناشناس گفت:

  به لطف دوستان احكام در صدور احكام حبس داريم حسابي پيشرفت مي كنيم. ديگه به زير حبس دو رقمي عزيزان قاضي رضا نميدهند

 2. ناشناس گفت:

  بابا مملکتی داریم چند روز پیش ریختند با چاقو و قمه در یافت اباد و به مردم حمله کردند ان وقت اقای سلطانی در حبس و در بند350 است مملکتی دارم ها

 3. ناشناس گفت:

  بهتره قاضی ها بدانند که روزی خود در جایگاه متهم قرار خواهند گرفت . سحر نزدیک است

 4. سامان12 گفت:

  وکیل چند زندانی سیاسی که با کتاب قانون همین حکومت در بیدادگاهها از موکلین خود دفاع میکرد به 18 سال زندان توسط یک قاضی خود فروخته محکوم میشود وانوقت سعید مرتضوی با دست داشتن در 2قتل (درقتل زهراکاظمی مباشر و در قتلگاه کهریزک معاون)راست راست میگردد وبه ریش قوه قضاییه میخندد وتازه پستهای بالا هم جایزه میگیرد. چشم نائب امام زمان روشن باد با این ظلم عیان.