سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » فیلترینگ سایت بازتاب، بدنبال انتشار خبر ترکمانچای ایران و چین...

فیلترینگ سایت بازتاب، بدنبال انتشار خبر ترکمانچای ایران و چین

چکیده :بدنبال انتشار خبری از قرارداد مالی ایران و چین، سایت بازتاب امروز فیلتر شد. ...


بدنبال انتشار خبری از قرارداد مالی ایران و چین، سایت بازتاب امروز در ایران فیلتر شد.

به گزارش  کلمه این سایت که روز گذشته اقدام به انتشار یکی از قراردادهای ایران و چین و امتیازات داده شده به مقامات پکن کرد، ساعاتی پس از انتشار خبر فیلتر شد و کاربران امکان دسترسی به آن را ندارند.

این سایت نوشته بود: سه سال قبل مطابق با یک قرار داد عجیب، دولت ایران درآمد حاصل از فروش نفت را نزد دولت چین در اختیار این کشور می گذارد تا به عنوان پشتوانه ال سی های خرید کالای چینی برای ایران استفاده گردد.

بنابر این قرارداد، دولت چین علاوه بر آن که پول خرید نفت ایران را نزد خود نگه می دارد ، مدیریت این پول را نیز به عهده دارد و خود این پول را به ارزهای مختلف می تواند تبدیل کند.
یکی از نکات جالب و البته تاسف بار در این قرارداد، این بوده است که دولت چین ، هیچ گونه تعهدی نسبت به نتیجه اقدام خود ندارد و اگر به خاطر اشتباه سهوی یا عمدی دولت چین بخشی از سود یا اصل پول ایران با نوسانات نرخهای ارز از بین برود، مسئولیت آن بر عهده ایران است.

سایت بازتاب که اواخر دی ماه سالجاری به دنبال رونق گرفتن بحث های انتخاباتی بار دیگر به میدان فعالیت آمده بود، از اولین سایت هایی است که سابقه فیلترینگ توسط حکم قضایی را در پرونده خود دارد.

این وبسایت که پیشقراول فعالیت رسانه ای آنلاین است، پیشتر با حکم قضایی فیلتر شد و مدیر مسئول آن کار خود را در آینده پیش گرفت.

مافیای اقتصادی شاید اولین بار بود که توسط نویسندگان این رسانه به ادبیات ژورنالیستی آنلاین وارد شد همان واژه ای که توانست فواد صادقی را با شکایت محمدرضا رحیمی که آن زمان ریاست دیوان محاسبات را داشت، راهی دادگاه کند و حکم قضایی برای تعطیلی این سایت بگیرد.

مهندس فؤاد صادقی از اعضای بسیج دانشجویی امیر کبیر و مؤسس تشکل کانون اندیشه دانشجوی مسلمان در این دانشگاه بود او که از خانواده شهداست و برادر وی شهید فرید صادقی از شهدای دفاع مقدس می‌باشد، سردبیری این سایت نزدیک به محسن رضایی را بعهده داشت.

بعد از فیلترینگ بازتاب، وی سایت آینده را راه اندازی کرد، سایتی که چندی پیش بعلت پاره ای مسایل تعطیل شد!

فواد صادقی، در زمانی که سردبیر سایت آینده نیوز بود به اتهام درج مصاحبه ای با هاشمی رفسنجانی بازداشت شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “فیلترینگ سایت بازتاب، بدنبال انتشار خبر ترکمانچای ایران و چین”

 1. محسن گفت:

  این سایت فیلتر نیست

 2. محسن گفت:

  حق با شماست این سایت رو فیلتر کردن ؛ من حواسم نبود با فیلتر شکن وارد شدم

 3. احمد گفت:

  اگر قرار باشد به سبب حقیقت نویسی و انتقاد سایت ها و نشریات را فیتلتر کنید که دیگر غیر از سایت ها ونشریات خود فروش چیزی باقی نخواهد ماند. من بارها به شما نصیحت کرده ام که بگذارید این ارتباط مجازی آزاد و راحت باقی بماند و مردم دق دلها و انتقادهای خود را در این جا بنویسند و عقده هایشان خالی شود. وگرنه بدجوری چوب آنرا خواهید خورد. مردم به خیابانها ریخته و این بار واقعا شهرها را به آتش انتقام خود خواهند کشید. مگر بیمارید یا خوشی زیر دلتان زده که این ارتش بیکاره سایبری را به کار انداخته اید که تا این اندازه مزاحم سایت ها و نشریات مجازی بشوند؟

 4. ناشناس گفت:

  واقعا دم سایت بازتاب گرم
  ایشالله نویسنده هاش هرجا هستند موفق باشند
  من از سایت های داخلی بدون فیلتر فقط بازتاب و عصر ایران رو میخونم واقعا هم تحلیل های قشنگ و منطقی ای دارند هم این که با جرات مینویسند

 5. ناشناس گفت:

  من هر از گاهی سایت بازتاب امروز و قبل از اون سایت اینده نیوز رو می خوندم. نسبت به سایتهایی که فیلتر نیستن منصف تره. امیدوارم این سایت هر چه زودتر رفع فیلتر بشه.