سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رییس کانون هماهنگی شورای اسلامی خراسان: مزد کارگران بر اساس نرخ واقعی تورم افزایش ...

رییس کانون هماهنگی شورای اسلامی خراسان: مزد کارگران بر اساس نرخ واقعی تورم افزایش نیافته است

چکیده :او به مقایسه نرخ طلا و ارز با دستمزد ماهانه کارگران از سال ۵۷ تا سال ۹۰ پرداخت و اظهار داشت: در سال ۵۷ با یک ماه حقوق، کارگر می‌توانست دو سکه تمام و یک نیم سکه خریداری کند و در سال ۸۴ نیز با همین مقدار حقوق مي‌شد یک سکه تمام و یک نیم سکه خريد اما با افزایش نرخ ارز و طلا در سال ۹۰ فقط می‌شود یک نیم سکه خریداری کرد. ...


رییس کانون هماهنگی شورای اسلامی خراسان رضوی گفت: افزایش بیش از حد نرخ طلا و ارز برروی قیمت اقلام مصرفی تاثیر مستقیم گذاشته است.

به گزارش ایلنا، رحمت الله‌پور موسی با تاکید بر غیر واقعی بودن نرخ دستمزد تصریح کرد: شنیده شده شورای عالی کار تصمیم به افزایش ۲۰ درصدی دستمزد کارگران دارد.

او با اعلام اینکه نرخ تورم بر اساس آمار بانک مرکزی ۲۵ درصد برآورد شده است، اظهار داشت: در دهه‌های گذشته نیز هیچ‌گاه مزد بر اساس نرخ واقعی تورم افزایش نیافته است.

او به مقایسه نرخ طلا و ارز با دستمزد ماهانه کارگران از سال ۵۷ تا سال ۹۰ پرداخت و اظهار داشت: در سال ۵۷ با یک ماه حقوق، کارگر می‌توانست دو سکه تمام و یک نیم سکه خریداری کند و در سال ۸۴ نیز با همین مقدار حقوق مي‌شد یک سکه تمام و یک نیم سکه خريد اما با افزایش نرخ ارز و طلا در سال ۹۰ فقط می‌شود یک نیم سکه خریداری کرد.

اين فعال كارگري در ادامه به مقايسه نرخ دستمزد و قيمت گوشت پرداخت و گفت: در سال 57 با يك ماه حقوق مي‌شد 160 كيلو گوشت گوسفند خريداري كرد.

پورموسي در خاتمه گفت: با این مقايسه مشخص است دستمزد كارگران چقدر باید افزایش پیدا کند تا به نرخ واقعی خود برسد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.