سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

کاهش اختیارات نفتی احمدی نژاد

چکیده :همزمان با تصویب 7 ماده از قانون تاسیس وزارت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، وزیر نفت، به عنوان رئیس مجمع عمومی نمایندگان صاحبان سهام شرکت‌های اصلی تابعه وزارت نفت انتخاب شد....


همزمان با تصویب 7 ماده از قانون تاسیس وزارت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، وزیر نفت، به عنوان رئیس مجمع عمومی نمایندگان صاحبان سهام شرکت‌های اصلی تابعه وزارت نفت انتخاب شد.

مدیرکل امور مجلس وزارت نفت گفت: با تصویب ماده 5 طرح قانون وظایف و اختیارات وزارت نفت، مقرر شد که اعضای هیئت مدیره شرکت‌های اصلی زیرمجموعه وزارت نفت با معرفی وزیر نفت و با تصویب مجمع عمومی نمایندگان صاحبان سهام این شرکت‌ها با حکم وزیر منصوب شوند.

با تصویب این ماده، اعضای هیئت مدیره شرکت‌های اصلی تابعه از میان خود یک نفر را برای احراز سمت مدیرعامل شرکت‌ پیشنهاد می‌کنند که با موافقت و حکم وزیر به این سمت منصوب می شود.

به گفته سخاوت اسدی، تا کنون احمدی نژاد به عنوان رئیس این مجمع بوده است.

مدیرکل امور مجلس وزارت نفت از تصویب جزئیات 7 ماده از طرح قانون تاسیس وزارت نفت امروز (17 اسفند) در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: این هفت ماده شامل شرح وظایف اصلی وزارت نفت در زمینه امور حاکمیتی، اجرایی و نظارتی، بین المللی، منابع انسانی و فناوری است.

وی تصریح کرد: هفت ماده دیگر این طرح در جلسه بعدی مجلس در روز یکشنبه (21 اسفند) بررسی می شود.

طرح قانون تاسیس وزارت نفت دومین طرح است که پس از تصویب آن در مجلس، طرح مربوط به اساسنامه شرکت ملی نفت ایران تقدیم مجلس می شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.