سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: سعید مرتضوی نظر مثبت نمایندگان را جلب کرد...

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: سعید مرتضوی نظر مثبت نمایندگان را جلب کرد

چکیده :در حالی که 14 نماینده مجلس نسبت به انتصاب سعید مرتضوی برای سازمان تامین اجتماعی به احمدی نژاد تذکر داده اند، نایب رئيس اول كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برنامه‌های ارائه شده از سوی مرتضوی، كمیسیون اجتماعی مجلس با تصدی وی بر ریاست صندوق تأمين اجتماعی موافق است. ...


در حالی که 14 نماینده مجلس نسبت به انتصاب سعید مرتضوی برای سازمان تامین اجتماعی به احمدی نژاد تذکر داده اند، نایب رئيس اول كمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برنامه‌های ارائه شده از سوی مرتضوی، كمیسیون اجتماعی مجلس با تصدی وی بر ریاست صندوق تأمين اجتماعی موافق است.

به دنبال اعتراض این نمایندگان روز گذشته سعید مرتضوی به مجلس رفت.

هادی مقدسی در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به جلسه مشترك نمایندگان مجلس و گزینه دولت برای تصدی پست صندوق تأمين اجتماعی افزود: در این جلسه سعید مرتضوی به ارائه برنامه‌های خود پرداخت كه به دلیل میزان اشرافیت و مطالعات صورت گرفته در مورد این صندوق، نظر نمایندگان مجلس در كمیسیون اجتماعی جلب شد.

وی استفاده از توانمندی‌های فنی در صندوق تأمين اجتماعی را از جمله برنامه‌های ارائه شده از سوی مرتضوی اعلام و ادعا كرد: ارائه برنامه‌هایی مبنی بر استفاده از بازوهای مشورتی به رغم عدم تجربه مدیریتی در صندوق تأمين اجتماعی نشانگر آن است كه وی توانایی اداره این سازمان مهم اقتصادی را داشته باشد.

مقدسي لزوم ارتقای درآمد‌ها و ضرورت فاصله دادن این صندوق از خط قرمزی كه در آن به سر می‌برد را از دیگر موارد مهم برای تكیه زدن به ریاست صندوق تأمين اجتماعی اعلام كرد و گفت: برنامه ارائه شده از سوی گزینه دولت برای تصدی صندوق تأمين اجتماعی نشان دهنده اشراف كامل وی بر این سازمان است.

پدر شهید روح الامینی درباره احتمال انتصاب مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی گفته بود: چگونه شخصی به دلیل اتهامات مختلف از ادامه فعالیت در یک قوه منع می شود، اما قوه دیگری وی را برای ریاست بر سازمان بزرگی تایید می کند؟

گفته می شود سعید مرتضوی دادستان سابق تهران و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا، بزودی به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب خواهد شد. ۱۴ نماینده مجلس امروز در تذکری قانونی به احمدی نژاد، این انتصاب را مخالف قانون و مصالح سازمان تامین اجتماعی دانستند.

حسن صادقی، معاون دبیر کل خانه کارگر افزود: متاسفانه نگاه سیاسی که دولت به این صندوق دارد باعث شده است که ما شاهد گسست در مدیریت کلان تامین اجتماعی باشیم.

او با اشاره به تغییرات مدیریتی پی در پی سازمان به طوری که ظرف ۷سال ۷ مدیر عامل تامین اجتماعی تغییر کرده‌اند، عنوان کرد: سازمانی که گستره فعالیت جمعیتی بالغ بر ۷ میلیون و پانصد هزار نفربیمه‌ای دارد و با بار مالی حدود ۲۰ میلیارد تومان پرداختی در سال و بخش اقتصادی عظیمی همانند شرکت سرمایه گذاری شستا که سالانه بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان سود استیصال شده به سازمان بر می‌گرداند، متاسفانه نگاه دولت نسبت به این صندوق نگاه آینده نگری نبوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

7 پاسخ به “عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: سعید مرتضوی نظر مثبت نمایندگان را جلب کرد”

 1. ناشناس گفت:

  مگر ملت ایران نماینده دارد
  اگه داره نشان بده

 2. ناشناس گفت:

  من هم اگر دور و برم افراد 3000 میلیارد تومانی بود براحتی نظر مثبت نمایندگان را جلب میکردم.
  این لامذهب پول چه چیزیه، روی سنگ بزاری آبش میکنه.
  پدر بی پولی بسوزه.

 3. 1 ـ سازمان تامین اجتماعی بزرگترین واحد اقتصادی کشور پس از نفت است و به لحاظ جمعیت زیر پوشش خود از .زارت نفت بزرگتر. تعجبی ندارد اگر آقای مرتضوی بخاطر خدمات کهریزکی اش رئیس جمهور آینده باشد. آقای روح الامینی فکر میکند این مرد تنبیه خواهد شد! زهی خیال باطل!
  2 ـ
  پلیس هند یک نفر هندی را که نام ایرانی دارد و برای یک نشریه ایرانی کار میکند به اتهام بمب چسبانی به اتوموبیل سفارت اسرائیل که منجر به مجروح شدن همسر و فرزند یک دیپلمات اسرائیلی شد دستگیر کرده است. این روزنامه نگار که 50 ساله و نامش سید محمد کاظمی است برای یک نشریه ایرانی کار میکند. در گزارش خبری نام نشریه برده نشده است. منبع خبر النهار لبنان

 4. ناشناس گفت:

  به این می گویند حکومت عدالت گستر. پرونده مرتضوی را کش می دهند و پرونده فساد مالی را کش نمی دهند، ضارب حجاریان معلوم نیست کجاست، شکنجه گر محکوم شده شهرداران (نقدی) به جای گذراندن دوره محکومیت و محروم شدن از تصدی مناصب مهم، پست فرماندهی بسیج را می گیرد و دهها استاد و روشنفکر برجسته جامعه تنها به جرم اعتراض به تقلب در گوشه زندانند ……

 5. ناشناس گفت:

  بفرمایید این یک قلم رضایت گرفتن مرتضوی از کمیسیون رو از شش میلیارد دلار گم شده کم کنید خوب رضایت گرفتن با این شرایط خرج داره

 6. ایران داد عمارلویی گفت:

  پیشنهادی دارم اینشااله مورد تصویب مجلس و مجلسیان قرار گیرد.نتیجه بهتر از ان است که به سیصد نفر مواجب بدهیم در اخر هم کلی بدهکار این وکیلان خیلی خیلی مبرز قرار بگیریم.داستان ملاقات جناب مرتضوی با گروهی از مجلسیان که نتیجه اش از فبل هویدا بود را مختصرن به عرض مردم میرسانم.مرتضوی/شما افایان که دارید به صحبت های من؟گوش میدهید بدانی و اگاه باشید که بنده از همه شماها و بیشتر وکیلان این دوره پرونده ای /سیاه و سفیدش فرقی با هم ندارند/دارم در ضمن تعدادی از پرونده های رییس دولت که در دست ایشان است به بنده ارایه کرده اند.حال خود دانید یا مرا انتخاب خواهید کرد یا راز پرونده از طریق ادم های خیلی خیلی اگاه به سمع و نظر برادران ارزشی و بسیجی خواهد رسید.حد اقلش این است که تجمعاتی جلوی مجلس راه بیفتد.همه هزینه ها از قبل پرداخت شده است.این جمع بی اختیار به هم نگاهی میکنند و با خود فکر میکنند بلی درست میفرمایند این جناب قاضی شجاع؟پس بهتر ان باشد که گیریم دست دوست؟در پریشان حالی ما نمایندگان؟به همین اسانی امور کشور به سامان میرسد؟

 7. ناشناس گفت:

  مگر مجلس و نماینده مردمی داریم