سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

ضرب سكه هزار توماني در سال 92

چکیده :مديركل سازمان توليد اسكناس و مسكوك بانك مركزي از انتشار چك پول‌هاي 50 هزار توماني جديد در نيمه سال آينده خبر داد و گفت: ‌اين اسكناس‌ها با طرح جديد و قطع جديد كه احتمالا به اندازه اسكناس‌هاي مورد نظر در طرح اصلاح پول ملي است، در ماه‌هاي چهارم يا پنجم سال آينده منتشر مي‌شود. ...


مديركل سازمان توليد اسكناس و مسكوك بانك مركزي از انتشار چك پول‌هاي 50 هزار توماني جديد در نيمه سال آينده خبر داد و گفت: ‌اين اسكناس‌ها با طرح جديد و قطع جديد كه احتمالا به اندازه اسكناس‌هاي مورد نظر در طرح اصلاح پول ملي است، در ماه‌هاي چهارم يا پنجم سال آينده منتشر مي‌شود.

به گزارش ایسنا، مجيد صنيعي با اشاره به اينكه چاپ اسكناس در سال‌جاري 55 درصد نسبت به سال گذشته افزايش يافته است، گفت: در سال 89 تعداد 500‌ميليون قطعه اسكناس فرسوده جمع‌آوري شد اما اين رقم در سال‌جاري به بيش از يك‌ميليارد قطعه رسيده است و وضعيت اسكناس‌هاي فرسوده ريز در سال آينده ساماندهي مي‌شود.

وي درباره طرح اصلاح پول ملي نيز گفت: ‌مقررات و آيين‌نامه‌هاي مربوط به اين طرح به تصويب رسيده و موارد اجرايي آن پيشرفت خوبي داشته است، بنابراين براي اجراي طرح مشكلي وجود ندارد.

مديركل سازمان توليد اسكناس و مسكوك بانك مركزي با بيان اينكه چند گروه از اسكناس و سكه به اين منظور طراحي شده است، گفت: در صورتي كه مجوز لازم براي انتشار اسكناس و سكه درشت دريافت شود، ممكن است شروع اجراي طرح اصلاح پول ملي به تعويق هم بيفتد.

صنيعي همچنين از احتمال ضرب سكه هزار توماني در سال 92 خبر داد و گفت: مي‌توانيم اسكناس‌هاي درشت‌تر نيز منتشر كنيم اما اين كار منوط به دريافت مجوز است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.