سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » پیروزی 61 درصدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه...
» طبق شمارش اولیه آرا؛

پیروزی 61 درصدی پوتین در انتخابات ریاست جمهوری روسیه

چکیده :این در حالی است که پیش از این رهبران اپوزيسيون و ناظران روس اعلام کردند كه مواردي از تقلب گسترده در اتنخابات رياست‌جمهوري امروز ـيكشنبه‌ـ گزارش شده است. ...


طبق شمارش اولیه آرا در روسیه، «ولادیمیر پوتین» با کسب 61 درصد آرا بار دیگر رئیس جمهوری این کشور شد.

به گزارش ایلنا، شمارش اولیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری روسیه از پیروزی ولادیمیر پوتین بر رقبای خود خبر می دهد.

رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرد که تاکنون 14.5 درصد از آرا شمارش شده‌ است که بر اساس آن پوتین موفق شده است 61.8 درصد آرای شهروندان روس را به دست آورد.

وی افزود که بعد از پوتین، رهبر حزب کمونیست 17.19 درصد، رهبر حزب لیبرال دموکرات هشت درصد، سرگئی میرونوف 3.6 درصد و میخاییل پروخروف 7.55 درصد آرای شمارش شده را به دست آورده‌اند.

نتایج نظر سنجی از رای دهندگان در روسیه نیز نشان می‌دهد که پوتین در ‌‌نهایت با کسب 58.3 درصد آرا به پیروزی می‌رسد.

این در حالی است که پیش از این رهبران اپوزيسيون و ناظران روس اعلام کردند كه مواردي از تقلب گسترده در اتنخابات رياست‌جمهوري امروز ـيكشنبه‌ـ گزارش شده است.

«ليليا شيبانووا» ناظر انتخاباتي آژانس مستقل «گولوس» اعلام كرده است كه سازمان متبوع وي گزارش‌هايي از تخلف موسوم به «راي‌دهي چرخ و فلكي» دريافت كرده است كه بر اساس آن اتوبوس‌هاي حامل گروهي از راي‌دهندگان، اين افراد را چندين بار براي انداختن آرايشان به شعبه‌هاي اخذ راي منتقل كرده است.

«ميخائيل كاسيانوف» اولين نخست‌وزير ولاديمير پوتين كه بعدها به اپوزيسيون پيوست نيز درباره اين انتخابات گفت: «اين انتخابات عادلانه نيست؛ ما رئيس‌جمهوري كه به واسطه اين انتخابات به قدرت برسد را به رسميت نمي‌شناسيم.»

نامزدهای این دوره از انتخابات روسیه علاوه بر ولاديمير پوتين، عبارتند از «گنادی زوگانوف» رهبر حزب «کمونیست»، «ولادیمیر ژیرینوفسکی» رهبر ناسیونالیست حزب «لیبرال دموکرات» روسیه، «میخائیل پروخوروف» میلیاردر و نامزد مستقل، «سرگئی میرونوف» سخنگوی سابق مجلس علیای پارلمان روسیه.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.