سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic

گرد و غبار خوزستان را فراگرفت

چکیده :از شب گذشته گرد و غبار شدید که از کشورهای عربی وارد کشور شده است استان خوزستان را فرا گرفت. ...


از شب گذشته گرد و غبار شدید که از کشورهای عربی وارد کشور شده است استان خوزستان را فرا گرفت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در این باره در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: مشاهده آخرین تصاویر ماهواره هواشناسی نشان دهنده شکل گیری توده هوای حاوی گرد و غبار و خاکی در جنوب و مرکز و شمال کشور عراق است که بررسی به عمل آمده نشان می‌دهد که در بخش‌هایی از جنوب و غرب و مرکز استان شاهد کاهش دید ناشی از پدیده گردو غبار هستیم.

مسعود دهملایی افزود: بررسی نقشه های پیش‌یابی در سطح زمین بروز تغییرات فشار هوا را بر روی منطقه نشان می‌دهد و در سطوح فوقانی جو نیز خط ناپایدار ضعیفی از فراز استان در حال عبور است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: آسمان استان صاف تا قسمتی ابری گاهی با افزایش ابر و احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده به ویژه در مناطق مرتفع و شرقی و شمالی استان ، همراه با گرد و غبار در مناطق مرکزی و نوار غربی و جنوبی استان و توام با وزش باد قابل ملاحظه در سواحل پیش‌بینی می‌شود.

دهملایی تاکید کرد: وضعیت هوا، قسمتی تا تمام ابری همراه با گرد و غبار جهت باد، جنوب غربی تا شمال غربی سرعت باد، 15 تا 30 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 35 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی خوزستان خاطر نشان کرد: در شبانه روز گذشته امیدیه با 25.6 و ایذه با شش درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.

دهملایی درباره شرایط دمایی شهرستان اهواز تاکید کرد: حداکثر دمای اهواز به 24 و حداقل به 12 درجه سانتیگراد خواهد رسید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “گرد و غبار خوزستان را فراگرفت”

  1. KOOH گفت:

    با جون مردم بازی میکنید وبا پرویی گزارش می دین مرد حسابی فکر بکنید نه گزارش مردم خوزستان زر حیز دارننابود میشن