سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » همسر علی اکبر سروش: در پاسخ به درخواست غیرقانونی رئیس زندان، خانواده ها به ملاقات ن...

همسر علی اکبر سروش: در پاسخ به درخواست غیرقانونی رئیس زندان، خانواده ها به ملاقات نرفتند

چکیده : "مسئولین با گرو گرفتن حق اولیه هر زندانی، که ملاقات او با خانواده اش است، سعی در به عجز کشاندن و سوءاستفاده از موقعیت عاطفی خانواده های زندانیان سیاسی را دارند. اما عزیزان ما به سبب خردورزی و حفظ ارزش های انسانی، در بند هستند و ما نیز با حمایت از آرمان های پاک ایشان، حدود شرع و عقل را قربانی عواطف نمی کنیم و با اعتراض به این شرط غیرقانونی رئیس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا امکان هرگونه سوءاستفاده از شناسنامه های عزیزانمان سلب شود." ...


در اعتراض به دستور رئیس زندان بابل، خانواده های زندانیان سیاسی در یک “حرکت جمعی” و “متحد” از رفتن به ملاقات عزیزان خود در زندان متی کلای بابل خودداری کردند. کامیلا قلی پور همسر دکتر علی اکبر سروش در این خصوص به “جرس” می گوید: “در پاسخ به درخواست غیرقانونی رئیس زندان هیچکدام از خانواده ها امروز که روز ملاقات بود به ملاقات نرفتند. خود زندانیان سیاسی هم از این موضوع اطلاع داشتند و بطور متحد و یکپارچه هم عزیزان در بند و هم خانواده ها قرار گذاشتیم که به ملاقات نرویم.”

هفته گذشته مسئولین زندان طی پیامی از طرف رئیس زندان متی کلای بابل از خانواده ها خواسته بودند که در ملاقات بعدی باید شناسنامه زندانیان خود را تحویل زندان دهند. آنها قصد داشتند از این شناسنامه ها برای انتخابات سوء استفاده کنند.

در همین راستا جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بابل با انتشار بیانیه ای نسبت به دستور جدید رئیس زندان بابل اعتراض کردند و نوشته اند: “مسئولین با گرو گرفتن حق اولیه هر زندانی، که ملاقات او با خانواده اش است، سعی در به عجز کشاندن و سوءاستفاده از موقعیت عاطفی خانواده های زندانیان سیاسی را دارند. اما عزیزان ما به سبب خردورزی و حفظ ارزش های انسانی، در بند هستند و ما نیز با حمایت از آرمان های پاک ایشان، حدود شرع و عقل را قربانی عواطف نمی کنیم و با اعتراض به این شرط غیرقانونی رئیس زندان، به ملاقات عزیزان خود نمی رویم تا امکان هرگونه سوءاستفاده از شناسنامه های عزیزانمان سلب شود.”

همسر دکتر سروش در این رابطه در گفت و گو با جرس می گوید: ” دفعات قبل که به ملاقات می رفتیم فقط شناسنامه خودمان را می خواستند و این بار مشخصا بخاطر همین انتخابات شناسنامه های عزیزان در بندمان را می خواستند. بعد از این درخواست یکی از خانواده ها به این مسئله اعتراض کرد و آنها پاسخ دادند که شما فقط شناسنامه ها را بیاورید و کاری نداشته باشید، حتی هیچ توضیحی هم ندادند و اصلا به هیچ سوالی جواب نمی دهند.”

کامیلا قلی پور در پاسخ به این سوال که موضعشان در قبال انتخابات چیست، ادامه می دهد: “البته این بیشتر انتصابات است و نه انتخابات. تحریم انتخابات یک امر مسلم برای زندانیان سیاسی و خانواده های آنان است و اساسا برای همین الان پشت میله های زندان هستند.”

دکتر علی اکبر سروش دراسفند ماه سال 88 در پی ارسال احضاریه از طرف دادسرای انقلاب بابل بازداشت و پس از پنجاه روز انفرادی به قید وثیقه آزاد شد. پس از آن در دادگاه نمایشی به چهار ماه زندان محکوم شد که از پنجم دی ماه امسال این حکم به اجرا گذاشته شد. وی عضو ستاد میر حسین موسوی در شهرستان بابل و رئیس ستاد دکتر معین- کاندیدای اصلاح طلب- در مازندران در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 و رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بابل در دوران اصلاحات و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و فنون بابل بود.

همسر این استاد دانشگاه خاطرنشان می کند: “آقای سروش انشالله دوران محکومیتشان هفته آینده تمام خواهد شد. حکم ایشان چهار ماه بود که با احتساب پنجاه روزی که انفرادی به سر بردند و طبق قانون باید هفته آینده آزاد شوند. البته برای آزادی مشروط ایشان هم اقدام کردیم و فرم قانونی که برای هر زندانی است را خود ایشان پر کردند و فرستادند و ما هم پیگیری کردیم، اما به درهای بسته برخوردیم و جواب مثبت و مساعدی نگرفتیم. بعد متوجه شدیم که بخاطر انتخابات به این حق مسلم زندانیان سیاسی تن در نمی دهند. حالا امیدواریم بعد از انتخابات به این حق زندانیان سیاسی رسیدگی شود و پاسخ دهند.”

همسر دکتر سروش در پایان بیان می کند: “امیدوارم زندانیان سیاسی بتوانند از حقوق اولیه خودشان استفاده کنند و شرایطی ایجاد شود که هر زندانی سیاسی از حقوق مسلم خودش از جمله آزادی مشروط را بتوانند استفاده کنند زیرا همانطور که اطلاع دارید زندانیان سیاسی از حقوقی که زندانیان عادی دارند محروم هستند از جمله همین آزادی مشروط. و انشالله شاهد آزادی همه زندانیان سیاسی باشیم.”Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “همسر علی اکبر سروش: در پاسخ به درخواست غیرقانونی رئیس زندان، خانواده ها به ملاقات نرفتند”

  1. ناشناس گفت:

    مثل دزدهای سر گردنه وایستادن ببینن کی شناسنامه داره. چه ارزشی داره انتخابات اینجوری آقای خامنه ای؟ به همون نجارِ، بقالِ، قصابِ، کیه وزیر کشور؟ بگو آمار رو اعلام کنه 65 درصد دیگه. بهتره که.

  2. ناشناس گفت:

    خدا لعنتشان کند