سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » پذیرش طلا به جای ارز در معاملات خارجی...

پذیرش طلا به جای ارز در معاملات خارجی

چکیده :به گفته رئیس کل بانک مرکزی، ایران از کشورهای چین و هند به جای ارز کالا هم وارد می‌کند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد....


دو مقام ارشد کشور از تدابیر تازه دولت برای خنثی کردن تحریم‌ها سخن گفتند. یک مقام ارشد در وزارت امور خارجه از یافتن مسیرهای ابتکاری برای انتقال درآمدهای ارزی به کشور و رئیس کل بانک مرکزی نیز از فراهم شدن امکان پذیرش طلا به جای ارز در مبادلات تجاری ایران با دیگر کشورها سخن گفت.

رئیس کل بانک مرکزی نیز به فارس گفت: ایران در مبادلات تجاری با دیگر کشورها، علاوه بر دلار و ارز کشورهای طرف معامله، می‌تواند به جای ارز، طلا نیز دریافت کند.

محمود بهمنی در پاسخ به این پرسش که آیا در انجام مبادلات تجاری ارز دیگری به جای دلار نیز دریافت می‌شود یا خیر؟ به ایرنا گفت: ایران در مبادلات تجاری تنها با دلار کار نمی‌کند و هر کشوری می‌تواند ارز خود را پرداخت کند.

به گفته رئیس کل بانک مرکزی، ایران از کشورهای چین و هند به جای ارز کالا هم وارد می‌کند و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: اگر کشوری بخواهد می‌تواند طلا هم پرداخت کند و ما بدون هیچ مشکلی آن را می‌پذیریم. سخنگوی شورای پول و اعتبار درخصوص وضعیت تامین ارز گفت: ارز به میزان موردنیاز در اختیار واردکنندگان قرار می‌گیرد و مشکلی در این خصوص نخواهد داشت.

در همین حال، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه با بیان این‌که جریان صدور نفت ایران ادامه دارد، گفت: شیوه‌های ابتکاری در تبادلات بانکی را پیدا کرده‌ایم و موفق شدیم درآمدهای ارزی را به آن مسیرها منتقل کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اخبار مطرح شده مبنی بر کاهش خرید نفت ایران از سوی برخی مشتریان، گفت: مشتریان عمده ما در آسیا هستند و تقریبا ۷۰ تا ۸۰ درصد نفت ما به آسیا صادر می‌شود. به همین دلیل، مشتریان عمده ارتباطشان را با ما حفظ کرده‌اند و از تحریم‌های یکجانبه آمریکا پیروی نمی‌کنند.
در این میان، دو مشتری عمده ما ژاپن و کره جنوبی هستند که صراحتا اعلام کرده‌اند برای مستثنی شدن از تحریم‌های یکجانبه در حال مذاکره هستند.

عراقچی درباره مبادلات پایاپای و اینکه گفته شده پاکستان در قبال صدور گندم به ما، کود شیمیایی و آهن دریافت می‌کند، اکثر اخباری را که در این زمینه منتشر می‌شود، را نادرست دانست و تصریح کرد: ما با پاکستان چنین قراری نداشتیم. در سفر رئیس‌جمهور قرار بر این شد که ما در خرید کالاهای مورد نیاز خود برای پاکستان، اولویت قائل شویم (نمونه آن گندم و برنج بود) و بر اصل تهاتر و مبادلات براساس ارزهای محلی نیز تاکید شده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “پذیرش طلا به جای ارز در معاملات خارجی”

 1. ناشناس گفت:

  اینا فکر میکنن میخوان سر کدخدای روستا شیره بمالن ، نمی دونن که غربی ها استاد این حرفا هستن. فردا مبادلات فلزات قیمتی رو هم با ایران تحریم میکنن، براشون کاری نداره.

 2. ناشناس گفت:

  اینکه به چه روشی معامله می کنیم مهم نیست به چه قیمت معامله می کنیم مهمه

 3. ناشناس گفت:

  فقط و فقط با تغییر سیاستهای هسته ای و مشارکت سیاسی مردم می توان از تله ای که اسرائیلیها به کمک احمدی نزاد و دیگر اصولگرایان مدعی بصیرت ولی احمق بر مردم برای مردم ایران تهیه دیدند گذر کرد تغییر سیاست هسته ای به معنی گذشت از حقوق مسلم نیست اما این حقوق در سایه یک سیاست متکی به مردم و اعتماد ساز فابل دسترسی است و اصولگرایان که قادر به اداره یک نانوایی نیستند قادر به این کار نیستند

 4. ناشناس گفت:

  شتر بیار و طلا بار کن!؟