سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آبروی اسکار؛ خشم اسراییل و سکوت پرهزینه...

آبروی اسکار؛ خشم اسراییل و سکوت پرهزینه

چکیده :ه هرحال از این اتفاق بزرگ در عرصه هنر وسیتما نمی شود گذشت هرچند دست اندرکاران این عرصه چندان به رویشان نمی آورند.این اتفاق از آن دست اتفاقاتی است که دیگر ممکن است تا چند دهه دیگر هم تکرار نشود. اتفاقی که اسرائیلی ها را به خشم آورده است و در داخل بعضی ها را که دوست داشتند این رویداد بزرگ اتفاق نیفتد در حالت روحی سختی قرار داده که تبریک یا سکوت در برابر این رویداد برایشان سخت و پر هزینه است....


غلامعلی رجایی

بعد از مدتها قحطی لبخند،خبر اهدای جایزه جهانی بهترین فیلم خارجی اسکار به هنرمند فرزانه و متعهد جناب آقای اصغر فرهادی بخاطر فیلم بسیار اثرگذار جدایی نادر از سیمین دلهای همه ایرانیان را لبریز از شادی کرد.

این فیلم با همه پیامهای ناب اخلاقی و دینی که در بر داشت به اسکار آبرو داد.

هرچند بعضی از همان لحظه اول به حواشی قضیه پرداختند تا اندکی از دامنه توفیق فرهادی بکاهند.

خدا می داند اگر این اتفاق در عرصه سیاسی ،هنری غیر سبز اتفاق می افتاد در این مملکت چها که نمی شد.

به هرحال از این اتفاق بزرگ در عرصه هنر وسیتما نمی شود گذشت هرچند دست اندرکاران این عرصه چندان به رویشان نمی آورند.

این اتفاق از آن دست اتفاقاتی است که دیگر ممکن است تا چند دهه دیگر هم تکرار نشود. اتفاقی که اسرائیلی ها را به خشم آورده است و در داخل بعضی ها را که دوست داشتند این رویداد بزرگ اتفاق نیفتد در حالت روحی سختی قرار داده که تبریک یا سکوت در برابر این رویداد برایشان سخت و پر هزینه است.

من به گرایش سیاسی فرهادی و بازیگران این فیلم کاری ندارم ولی سکوت بعضی ها را در قبال این پیروزی شاخص بسیار خوبی برای شناخت دوستان ملت ایران می دانم.

این رویداد مهم هرچه باشد نشانه آن است که دنیا در عرصه هنر ایران را دید و اینگونه نیست که آنها همیشه آنگونه که ما بر طبل تبلیغ خود می کوبیم صرفا از زاویه عناد و مخالفت با نظام به کشور ما می نگرند.

از صمیم دل این موفقیت را به ایشان و همکاران و هنرمندانی که تلاش شان موجب این پیروزی شدند تبریک عرض می کنم .

ملت ایران شایسته داشتن چنین فرزندانی است که بهترینهای آنها را درهشت سال نورانی دفاع مقدس دیدیم .

ایران و ایرانی همواره به فرزندان خود می بالد، اگر زمانه بگذارد!

منبع: وبلاگ نویسندهDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

13 پاسخ به “آبروی اسکار؛ خشم اسراییل و سکوت پرهزینه”

 1. masoud گفت:

  siyasi bud chashmanetan bastas

 2. مهرنوش گفت:

  نقل یه نوشتار از وبلاگ، به معنی تایید اون هم هست؟ به نظر من عنوان کردن موضوع “خشم اسرائیل” هیچ ارتباطی به مقوله دریافت جایزه اسکار آقای فرهادی نداره. شما هم مثل اینکه دارید می پیوندید به برادران گرامی تون در خبرگزاری فارس !!!

 3. Anoun گفت:

  لطفا بفرمایید که چه مدرکی برای عصبانی شدن اسرائیلی ها دارید. آنچه که ما در رسانه ها خواندیم استقبال شدید اسرائیلی ها برای دیدن فیلم اصغر فرهادی بوده.
  منتظر مدرک مستندتان هستم.

 4. شیراز سبز گفت:

  مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی فرهادی

 5. خسته ازخصومت گفت:

  متاسفانه چیزی که سی وچندسال این نظام به ما یادداده است،شعاردادن وحرافی وصدالبته اظهارنظردرمورد هرمسئله ای بدون داشتن آگاهی، از منظرشخصی وباصدای بلنداست.
  یادگرفته ایم که همواره هرچیزی را ازدریچه افتراق وخصومت نگاه کنیم.
  بحث تقدیرازاین فیلم ودست اندارکاران آن مسئله ای پذیرفته است وجدا ازاینکه دوست کیست ودشمن کیست وچه کسی عصبانی است وچه کسی نیست؟!چرا همواره می خواهیم دشمن تراشی کنیم؟! چرا ازصلح نمی گوییم؟!
  شمایی که حتی یک روزخودرا درخارج ازکشور نگذرانده اید، ازیک تکنیک فیلم چیزی نمی دانید ازدنیای حرفه ای صنعت سینما چیزی نمی دانید، همه چیز را ول کرده اید وچسبیده اید به اینکه دوست کیست ودشمن کیست؟!
  مشکل آن است در هیاهوی شعاردادن واظهارنظر های متعصبانه، فراموش می کنیم یک لحظه درنگ کنیم وتعمق کنیم، یک بارهم ازدریچه صلح ودوستی به مسائل نگاه کنیم.وهرچیزرابهانه تهاجم کلامی وفیزیکی قرارندهیم.

 6. ناشناس گفت:

  به نظرم شما رای ندیدبهتره چون ظرفیت شرکت توانتخابات وشکست روندارید. یه عمرباتقلب بردیدحالا که احمدی نژادمثل سدمقابلتون ایستاده کم آوردید.اگه مردیدنظراتم روپاک نکنید.

 7. امیر گفت:

  آقای “مسعود” (!)
  اگر سیاسی بود باید به اسرائیل می رسید که اینهمه در همه ارگانهای بین المللی نفوذ دارد.
  واقعاً شما فکر میکنید اسکار را به فرهادی دادند که احمدی نژاد و دار و دسته اش را ناراحت کنند؟ یعنی فکر میکنید احمدی نژاد آنقدر برای آنها مهم است که بزرگترین جایزه سینمایی جهان را فقط برای آزردن خاطر وی به یک کارگردان مخالف سیاسی اش اهدا کنند؟
  واقعاً از ساده لوحی و بلاهت امثال شما همگی در شگفتیم
  راستی نگفتید نظرتان در مورد جوایز بیست و نهمین دوره جشنواره فیلم فجر چیست؟ جوایز جدایی نادر از سیمین در جشنواره فجر هم سیاسی است؟

 8. ناشناس گفت:

  ناشناس جان احمدی نژاد کاره ای نیست که؟! اون خودشم اسیر دست بیت شده. شما برو با اون پنج میلیون رای دهنده انتخابات سال 76 یکی یه دونه دستگاه فتوکپی بخرین واسه روز جمعه که به اندازه کافی رای کپی کنین، چون گفتن باید مشارکت 65 دصدی باشه و گرنه آقا دلش میگیره.

 9. امین گفت:

  فرهادی نرفت افتخار بیافریند،اون رفت تا ایران را زیر سوال ببرد.
  شما به افتخار کردن اربابانتان مثل اسرائیل از این فیلم بپردازید

 10. ناشناس گفت:

  دل هم ایران دوستان در فصل قحطی شادی شاد شد

 11. ..... گفت:

  جناب امین ! احمدی نژاد برای ایران آبرویی نذاشته بود که حالا فرهادی بخواد اونو ببره.بعدش هم نظرت چیه اگه سال بعد اخراجی ها رو بفرستیم اسکار تا حسابی حفظ آبرو!!!! کنه؟

 12. raghsa گفت:

  به فرض اگر این جایزه سیاسی نباشد این نکته به ذهن میرسد که در این 33 سال در بین این همه فیلم های مفید ایرانی فقط یکی شایسته اسکار است . این باید مرا به خودمان بیاورد

 13. علی گفت:

  بازم به این سایت که کامنت مخافهاشو میذاره ما که هر چی کامنت تو فارس و رجا و….. قرار میدیم هیچ کدوم بالا نمیاید