سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » توبیخ تحریریه اخبار صبحگاهی شبکه یک رادیو برای خواندن خبر موفقیت اصغر فرهادی...

توبیخ تحریریه اخبار صبحگاهی شبکه یک رادیو برای خواندن خبر موفقیت اصغر فرهادی

چکیده :در حالی که روز گذشته همه رسانه های بین المللی خبر موفقیت چشمگیر سینمای ایران را منتشر می کردند، تحریریه شبکه یک رادیو بخاطر خواندن خبر این موفقیت از سوی مسئولان صدا و سیما توبیخ شدند. ...


اعضای تحریریه اخبار صبحگاهی شبکه یک رادیو برای خواندن خبر موفقیت اصغر فرهادی توبیخ شدند.

به گزارش رسیده به کلمه، در حالی که روز گذشته همه رسانه های بین المللی خبر موفقیت چشمگیر سینمای ایران را منتشر می کردند، تحریریه شبکه یک رادیو بخاطر خواندن خبر این موفقیت از سوی مسئولان صدا و سیما توبیخ شدند.

پس از آن هم در هیچ یک از بخش های خبر، این خبر مهم و تاریخ ساز خوانده نشد.

مسئولان فرهنگی کشور تاکنون برخورد بسیار سردی با این موفقیت تاریخی کرده اند و تاکنون از سوی وزیر ارشاد حتی پیام تبریکی منتشر نشده است.

موفقیت فیلم جدایی نادر از سیمین در عرصه بین المللی با بردن بیش از شصت جایزه معتبر فصل تازه ای در سینمای کشور گشوده و با استقبال مردمی رو به رو شده است.

فرهادی این جایزه را به ملت ایران تقدیم کرده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

11 پاسخ به “توبیخ تحریریه اخبار صبحگاهی شبکه یک رادیو برای خواندن خبر موفقیت اصغر فرهادی”

 1. سوگل گفت:

  آفرين بر اصغر فرهادى كه باعث اعتلاى ايران عزيز شد اميدوارم هميشه موفق باشند

 2. سبز پوش گفت:

  خیلی خیلی ببخشید ، ولی به قول آقای …. باید برن اونجا که میسوزه رو بذارن آب سرد !!!!

 3. حسین گفت:

  اینهمه از تلوزیون میلی انتظار داشتن نشانه اینه که اندر خک یک کوچه ایم.

 4. پروین گفت:

  اصغر فرهادی در قلب مردم جای دارد و هیچگونه انتظاری از ضرغامی نداریم که از اصغر فرهادی نامی ببرد

 5. پیام گفت:

  اصلا مهم نیست.اکثر مردم مدتهاست که حرجشان را از صدا وسیما،سوا کرده اند

 6. ناشناس گفت:

  حال و روز این حکومت مثل دیوهای توی شاهنامه هست، هر کاری رو برعکسشو انجام میدن.

 7. ناشناس گفت:

  حالا من منتظر اون فرج فیلمنامه دزدم که بیاد بلغور کنه بخندیم

 8. عبید سن خوزانی گفت:

  انگار واقعا اینها عده ای بیگانه هستند که مملکت ما را اشغال کرده اند و به تمام موفقیت های این ملت به چشم خصومت نگاه می کنند. یکی نیست از این بسیار پدر مادر داران بپرسد که شما با عنصر ایرانی چه دشمنی و کینه و عنادی دارید که وقتی یکی از فرزندان ما محدوده مرزها را می شکند و برای ایران و ایرانی افتخار می آفریند، شما انگار که کژدم به جانتان زده است، ناله و نفرین سرمیدهید؟ هنگامی که شیرین عبادی با دریافت جایزه بسیار ارزنده و جهانی صلح نوبل برای ایران و عنصر ایرانی افتخار ابدی آفرید شما انگار که خبر ورود شوهر ننه تان را شنیده باشید، همه جا شروع کردید به انتقاد و آوردن ارزش این جایزه به حداقل و بی مقدار جلوه دادن آن وبالاخره آن قدر این وکیل ارزنده و باشهامت را ناراحت کردید و عذاب دادید که وی ناچار گردید مملکت پدری را ترک کرده و ازما دور شود و درحقیقت یک دوست و مدافع را تبدیل به دشمنی آشتی ناپذیر نسبت به رژیم خود کردید. آیا هنگامی که شیرین عبادی در ایران بود اینگونه نقطه ضعف های جمهوری اسلامی را رو می کرد و از این رژیم به این صورت انتقاد می کرد وحیثیت رژیم در دنیا اینگونه لکه دار می شد؟ بی سیاستی شما سبب رنجش او و ترک این مملکت شد. هنر شما جذب بیکاره ها و دفع افراد لایق است..
  حال در مورد فرهادی هم به جای آنکه شمع و چراغ افروخته اظهار شادمانی کنید و برای ورود او فرش قرمز پهن کنید، از شدت حسادت که واقعا بلایی است خانمان سوز، در حال انفجار هستید و مرتب تاکید و تکیه می کنید که ما مجوز دادیم وگرنه این فیلم … آقا شما همان کسانی هستید که به واسطه انتقادهای صمیمانه و به حق فرهادی درخانه سینما، دوسه بار جریان فیلم برداری همین فیلم “جدایی…” را متوقف ساختید. با این حساب چه بسیار شاهکارهای سینمایی که به دست شما نااهلان تولید نشده و به دنیا نیامده از بین رفتند و حسرت آن به دل ما و مردم سینما دوست باقی ماند.
  در مورد فرهادی او اگر عزیز مردم شود و مردم به خاطر او شادیها کنند، ای عقده ای ها چیزی از شما کم و کسر خواهد شد؟ اصلا در شان یک وزارتخانه هست که مرتبا اعلام کند اگر ما مجوز نمیدادیم چنین و چنان می شد؟ از همه این مطالب گذشته مگر مجوز را با رضا و رغبت و یا به واسطه پارتی بازی دادید؟ خیلی تلاش کردید فیلم های دیگر را به جشنواره اسکار بفرستید مگر یادمان رفته میخواستید فیلم قوم وخویش شمقدری را بفرستید حتی صبحت از ارسال اخراجی ها بود، با تماش تلاش مذبوحانه ای که کردید، اما واقعا نتوانستید. وقتی فیلم “جدایی….” در سرتاسر جهان با استقبال سینما دوستان و سینما شناسان روبرو شد، مگر می شد این فیلم را بایگانی کرد و مثلا اخراجی ها را به اسکار فرستاد؟ پس نفرمایید این ما بودیم که با اجازه صادر کردن، نه خیر بنده می گویم شما تمام تلاش خود را کردید و به انواع و اقسام ترفند ها متوسل شدید که این فیلم را به نحوی بایکوت کنید اما نشد، خود فیلم خود را برای اسکار انتخاب کرد. مگر می شد این فیلم را نادیده گرفت؟ بالاخره میدانستید درآن صورت جهان چه عکس العملی نشان خواهد داد. میدانستید که مجامع بین الملی دیگر مردم ایران نیستند که مرتب به سرشان هربلایی که دلتان می خواهد بیاورد و ایرانیان نیز با توسل به صبر شتری انتظار بکشد تا روزی حساب شما را خیلی خوب و آنگونه که شایستگی اش را دارید با کینه شتری باز پس دهند.
  آقای فرهادی شما تشویق و قدردانی یک ملت را پشت سر خود دارید. شما سبب شدید که پس از سالها غصه و غم خوردن به ویژه غم و غصه هایی که در این دوسه سال آخر از دست اینها از بزرگ تا کوچکشان کشیدیم، لبخند شادی را به روی ما بیاوری و قلب ما پس از سالها از شادی به شدت بتپد. آقای فرهادی یک ملت از شما قدر دانی می کند، گیرم دوسه نفر آدم بدبخت وازده عقده ای هم با بیان اینگونه مطالب خود را بیش از پیش منفور مردم بگردانند. اینها عده ای آبرو باخته هستند شما به سیل مردمی که هم در ایران و هم در تمام دنیا به خاطر موفقیت شما و همکارانتان ازجای بلند شدند و به شما که در روی فرش قرمز هستید تعظیم کردند بیندیشید. شما قلب میلیونها نفر را در دنیا تسخیرکردید و نام خود را در تاریخ معاصر ایران در کنار ایرانیان محبوب و موفق ثبت کردید. ما به شما افتخار می کنیم. وامیدواریم همواره نان جوین ملت را به نان شیرمال سلطانی ترجیح دهید و همانطور آقا و مردمی و ملی باقی بمانید

 9. mosaddeghe34 گفت:

  انتظارازاینکه حاکمان ازاین پیروزی شادباشنداشتباه است زیرااگراین عده هم همچون مردم ازاین افتخارملی خوشحال می شدندکه بایدآنهاراهم جزوملت محسوب می کردندنه بیگانگان غاصب ایران که تمام هست ونیست فرهنگ غنی ایران رابرباددادند.مگرنه اینست که این عده باهرچه هویت ایرانی وبالندگی فرهنگ ایرانی دشمنی سرسختی دارندپس ازدشمن نبایدتوقع داشت که در÷یروزی رقیبش که ملت ایران است تبریک فرستاده وشادگردد.این پیروزی رافرهادی ازان ملت دانست نه ازآن حاکمانی که بافرهنگ ایرانی بیگانه بوده وازچنگیزهم برای ایران وایرانی خانانسوزتروفرهنگ سوزتربودند.پس ماملت این پیروزی راارج گذاشته وقدردانسته وافتخارمی کنیم وتاسالیان سال افتخاراین پیروزی بزرگ فرهنگی ازآن ایرانی است وهیچ ربطی به حاکمان نادان وضدفرهنگ که فعلا حکومت راغصب کرده وبزودی زودباپیروزی ملت جشن اصلی این افتخارآفرینی راباجشن ملی پیروزی ملت برجهل ونادانی وخرافات ودروغ وریاونادانی درهم آمیخته وسرود ای ایران خواهیم خواند

 10. ناشناس گفت:

  برای این هست که اینها دقیقا خلاف جهت خواست مردم و علایق مردم هستند!

 11. ایرانی گفت:

  واقعا عجیبه در حالی که یک ایرانی با فرهنگ موفقیت بزرگی کسب نموده مسئولین مملکتی خود را به خواب ونفهمی زده اند. اینها بخوبی نشان داده اند که دشمن واقعی این ملت هستند . چرا که هرآنجه که ملت دوست دارند ومی پسندند اینها ضد آن رفتار می کنند.خدایا این ملت مظلوم را از چنک این کوته نظران نجات بده. انسان چقدر باید بی غیرت باشد آیا یک هنرمند باید مجیز گوی شما باشد تا مقبولتان آید.