سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » آیت الله دستغیب: پرسشگری از حصر غیرشرعی آقایان موسوی و کروبی دخالت در امور جزئی است...
» انتقاد صریح از عملکرد مجلس خبرگان در قبال انحرافات از شرع و قانون

آیت الله دستغیب: پرسشگری از حصر غیرشرعی آقایان موسوی و کروبی دخالت در امور جزئی است؟

چکیده :اگر سؤال شود که چرا متّهمین در زندانها بدون محاکمه به سر می‌برند و با اکراه و اجبار از آنها اعتراف می‌گیرند و برای خانوادهٔ زندانیان، رعب و وحشت ایجاد می‌کنند، و چرا مردم به راحتی نمی‌توانند مطلب حقّشان را بیان کنند، و چرا مسؤولین قانون اساسی را به طور کامل اجراء نمی‌کنند؟ این طور جواب داده می‌شود که: اعضای خبرگان نباید در کارهای جزئی دخالت کنند.آیا نیمه شب و با رعب و وحشت به منزل افراد مشکوک الاتّهام وارد شدن، شرعی است؟ آیا بیان این حرف که چرا جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و حجة الاسلام و المسلمین کروبی در حصر می‌باشند، دخالت در اُمور جزئی است؟ ...


آیت الله دستغیب تاکید دارد مردم به شورای نگهبان گفتند این همه تخلّف در انتخابات ۸۴ و ۸۸ و این همه اهانت از ناحیهٔ صدا و سیما و این همه سرکوب از ناحیهٔ سپاه، مقدمه است برای نابودی اسلام و ایران عزیز.

این مرجع تقلید افزوده است: این‌ها فریاد زدند که شورای نگهبان نباید برای مردم رئیس جمهور تعیین کند، بلکه باید شخص لایق و سابقه‌دار در اسلام و مکتب امامت را معرفی کند تا مردم رأی دهند؛ این کار که به قول آقایان « ‌دخالت در امورجزئی » است، منتهی شد به این همه فساد در جامعه و انحراف از اسلام و این همه جدایی مردم از نظام. اگر نصیحت‌های بزرگان و مراجع را می‌پذیرفتند، هرگز در مهلکهٔ این چنینی واقع نمی‌شدند.

آیت الله دستغیب، در نامه‌ای به اعضای مجلس خبرگان با اشاره به این که صحبت پیرامون خلاف شرع‌های صورت گرفته لازم می‌باشد و وظیفه خبرگان است، تصریح دارد: «اگر سؤال شود که چرا متّهمین در زندانها بدون محاکمه به سر می‌برند و با اکراه و اجبار از آنها اعتراف می‌گیرند و برای خانوادهٔ زندانیان، رعب و وحشت ایجاد می کنند، و چرا مردم به راحتی نمی‌توانند مطلب حقّشان را بیان کنند، و چرا مسؤولین قانون اساسی را به طور کامل اجراء نمی‌کنند؟ این طور جواب داده می‌شود که: اعضای خبرگان نباید در کارهای جزئی دخالت کنند.

این مرجع تقلید نوشته است: شما از تمام مراجع سؤال کنید که آیا حصر و زندانی کردن بدون محاکمه، شرعی و اسلامی است؟ آیا شُنودِ مکالمات و کنترل رفت و آمد خانواده‌ها به صرف اتّهام، شرعی است؟ آیا ایجاد رعب و وحشت برای مردم از ناحیهٔ سپاه، اسلامی است؟ کدام مرجع می‌تواند حکم به شرعی بودن این مسائل بدهد؟

نماینده مردم شیراز در خبرگان به روند انتخابات خبرگان اشاره کرده و یاد آور شده است: در حال حاضر بعضی از اعضای مجلس خبرگان، مورد تأیید مراجع و علماء نیستند و از دفاتر عقیدتی سیاسی به مجلس خبرگان راه یافته‌اند؛ هرگز مراجع و علماء این قبیل افراد را تأیید نمی‌کنند و به همین نحو نظام را چون تخلّف از احکام اسلامِ نظام را، قبول ندارند.

وی با ابراز نگرانی از خدشه وارد شدن به اصول مسلم دینی آورده است: اصل نظام زیر سؤال رفته، مردم از دین خدا فاصله گرفته‌اند و نسبت به آن بدبین شده‌اند؛ عدّه‌ای مسیحی شده‌اند و عدّه‌ای دیگر اصلاً اعتقادی به اسلام ندارند؛ در صورتی که قبل از انتخابات ۸۴، مسألهٔ حادّی نبود، آنچه بود فقط از ناحیهٔ مدّاحی عدّه‌ای بود و به طور آشکار حقّی ضایع نشده بود، امّا بعد از انتخابات ۸۴، در اثر سُو‌ء مدیریّت و تحکّمِ عدّه‌ای غیر متخصّص، نظام دچار خدشه شده است.

آیت الله دستغیب افزوده است: مردم انقلاب کردند و انقلابشان را هم دوست دارند، امّا هرگز زیر بار زور و خلاف شرع و قانون نمی‌روند. این سخن که گفته می‌شود نباید در جزئیات دخالت کرد، به علت عدم منطق و اینکه این افراد احکام خدا را نمی‌فهمند، است (اذ انتفی الجزء انتفی الکلّ). هنگامیکه احکام اسلام اجراء نگردید، اسلامی نیست.
وی ادامه داده است: «این سخن که گفته می‌شود نباید در جزئیات دخالت کرد، به علت عدم منطق و این که این افراد احکام خدا را نمی‌فهمند، است.»

متن کامل نامه آیت الله دستغیب به شرح زیر است:

بسمه تعالی

گفته شده که اعضای خبرگان نباید در کارهای جزئی، دخالت کنند.

اگر این جمله، صحّت داشته باشد، از ناحیهٔ عدم اجتهاد است. این که گفته می‌شود بین افراد خبرگان و رهبر، هیچ تفوّقی نیست، بدین جهت است که همه، مجتهد می‌باشند؛ لذا از میان خود شخصی را که دارای شرائط موجود در قانون اساسی است، انتخاب می‌کنند؛ و الاّ اعتبار اصل ۱۱۰ از ناحیهٔ غیر مجتهدین، و این خلافِ قانون اساسی است.
چون اعضای خبرگان مجتهد هستند و از روی اجتهاد صحبت می‌کنند، وظیفه دارند در هر موردی که خلاف شرع و قانون است، تذکّر دهند و الاّ مسؤول هستند.

اگر سؤال شود که چرا متّهمین در زندانها بدون محاکمه به سر می‌برند و با اکراه و اجبار از آنها اعتراف می‌گیرند و برای خانوادهٔ زندانیان، رعب و وحشت ایجاد می‌کنند، و چرا مردم به راحتی نمی‌توانند مطلب حقّشان را بیان کنند، و چرا مسؤولین قانون اساسی را به طور کامل اجراء نمی‌کنند؟ این طور جواب داده می‌شود که: اعضای خبرگان نباید در کارهای جزئی دخالت کنند.
آیا نیمه شب و با رعب و وحشت به منزل افراد مشکوک الاتّهام وارد شدن، شرعی است؟ آیا بیان این حرف که چرا جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و حجة الاسلام و المسلمین کروبی در حصر می‌باشند، دخالت در اُمور جزئی است؟

اصل نظام زیر سؤال رفته، مردم از دین خدا فاصله گرفته‌اند و نسبت به آن بدبین شده‌اند؛ عدّه‌ای مسیحی شده‌اند و عدّه‌ای دیگر اصلاً اعتقادی به اسلام ندارند؛ در صورتی که قبل از انتخابات ۸۴، مسألهٔ حادّی نبود، آنچه بود فقط از ناحیهٔ مدّاحی عدّه‌ای بود و به طور آشکار حقّی ضایع نشده بود، امّا بعد از انتخابات ۸۴، در اثر سُو‌ء مدیریّت و تحکّمِ عدّه‌ای غیر متخصّص، نظام دچار خدشه شده است.
مردم حق دارند سؤال کنند و بر عهدهٔ مسؤولین است که جواب صحیح، با ارائهٔ دلیل موجّه از شرع وقانون بدهند.

آیا آبروی مردم را از طریق صدا و سیما بردن خلاف شرع نیست؟ آیا مناظره‌های مهندسی شده در انتخابات ۸۸، شرعی بود؟ مگر می‌شود مردم را به زور تسلیم کرد؟ امام خمینی (ره) با الهام از قرآن و سنّت مردم را نسبت به حقّشان بیدار کرد که نباید زیر باز ظلم رفت.

اگر چنین مطالبی که گفته شد و امثال آن در کشور باشد، دیگر نمی‌توان گفت کشور اسلامی است، و اگر اسلامی نباشد، خبرگان معنی ندارد و صحبتهای اعضا‌ء ارزشی ندارد.
شما از تمام مراجع سؤال کنید که آیا حصر و زندانی کردن بدون محاکمه، شرعی و اسلامی است؟ آیا شُنودِ مکالمات و کنترل رفت و آمد خانواده‌ها به صرف اتّهام، شرعی است؟ آیا ایجاد رعب و وحشت برای مردم از ناحیهٔ سپاه، اسلامی است؟ کدام مرجع می‌تواند حکم به شرعی بودن این مسائل بدهد؟

این که گفته می‌شود اعضای خبرگان باید مجتهد و مورد تأیید مراجع و علماء بزرگوار باشند، بدین خاطر است که در صورت لزوم بتوانند انحرافات را به سمع کسانی که تأیید کرده‌اند برسانند. در حال حاضر بعضی از اعضای مجلس خبرگان، مورد تأیید مراجع و علماء نیستند و از دفاتر عقیدتی سیاسی به مجلس خبرگان راه یافته‌اند؛ هرگز مراجع و علماء این قبیل افراد را تأیید نمی‌کنند و به همین نحو نظام را چون تخلّف از احکام اسلامِ نظام را، قبول ندارند.

ما می‌گوئیم اسلام دین کامل است و تا روز قیامت بر پا است و در هر موضوعی حکم دارد و پاسخ هر سؤالی را دارد و جهان را می‌تواند با منطق و دلیل اداره کند، امّا چگونه شد که مسؤولین جواب این همه سؤالها و شبهاتی که از ناحیهٔ عملکرد خودشان ایجاد شده را نمی‌دهند و می‌خواهند با تحکّم و زورِ اسلحه و زندان و ایجاد رعب و وحشت و تهمت، همه را تسلیم کنند؛ لذا نمی‌توان از ایران عزیز در مجامع بین المللی دفاع نمود، و الاّ در معرض این همه تهدید قرار نمی‌گرفت.

مردم انقلاب کردند و انقلابشان را هم دوست دارند، امّا هرگز زیر بار زور و خلاف شرع و قانون نمی‌روند. این سخن که گفته می‌شود نباید در جزئیات دخالت کرد، به علت عدم منطق و اینکه این افراد احکام خدا را نمی‌فهمند، است (اذ انتفی الجزء انتفی الکلّ). هنگامیکه احکام اسلام اجراء نگردید، اسلامی نیست.
امیرالمؤمنین علی (ع) فرمود: این ابو موسی اشعری را حَکَمْ قرار ندهید. عدّه‌ای از مردم قبول نکردند و این مقدمه شد برای روی کار آمدن معاویه.

مردم به شورای نگهبان گفتند این همه تخلّف در انتخابات ۸۴ و ۸۸ و این همه اهانت از ناحیهٔ صدا و سیما و این همه سرکوب از ناحیهٔ سپاه، مقدمه است برای نابودی اسلام و ایران عزیز. این‌ها فریاد زدند که شورای نگهبان نباید برای مردم رئیس جمهور تعیین کند، بلکه باید شخص لایق و سابقه‌دار در اسلام و مکتب امامت را معرفی کند تا مردم رأی دهند؛ این کار که به قول آقایان « ‌دخالت در امورجزئی » است، منتهی شد به این همه فساد در جامعه و انحراف از اسلام و این همه جدایی مردم از نظام. اگر نصیحت‌های بزرگان و مراجع را می‌پذیرفتند، هرگز در مهلکهٔ این چنینی واقع نمی‌شدند.

هنگامی که اعضای خبرگان از دخالت در امور جزئی (به قول گفته شده) ممنوع شدند، این گونه می‌شود که در مشکلات پیش آمده به قوهٔ قضائیه رجوع می‌شود و آنها هم می‌گویند ما گوش به فرمان رهبری هستیم، در حالی که می‌فرمایند این قوّه مستقلّ است!

مردم در مشکلات پیش آمده به قوهٔ مقنّنه رجوع می‌کنند و آنها می‌گویند ما ولائی هستیم، در حالی که آقایان می‌گویند مجلس مستقلّ است! و قوهٔ مجریه نیز به همین نحو؛ و اعضای خبرگان هم اگر انتقادی کنند، صلاحیت از آنها سلب شده، چون از تحت امر بیرون رفته و ولایت فقیه را قبول ندارند! همین امور سبب می‌شود که حوزه‌ها از استقلال خارج شوند و کار به سپاه محوّل شود و آنها در همهٔ مسائل حوزه‌ها، دخالت کنند.

البته باید دانست که حوزه، وابسته به عالم عامل و مجتهد مهذّب است؛ هر جا که چنین افراد وارسته‌ای باشند، همانجا حوزه است و در قلب مردم است و از بین رفتنی نیست. پس هیچگاه در محاصره خواسته‌های غیر شرعی قرار نمی‌گیرد و این نوعِ علمای عامل هستند که مردم را به خدا و اسلام و قرآن و سنّت آشنا می‌کنند و دلها را از خُلقیات حیوانی پاک می‌کنند؛ همانند میرزای شیرازی، میرزای نائینی، امام خمینی -رحمهم الله- و امثالهم، که الا‌ٰن هم در قلب مردم هستند، که مردم را به خدا توجّه دادند نه آنکه به خود دعوت نمودند.

اینجانب امیدوارم که اعضای شورای نگهبان و اعضای مجلس خبرگان، به وظیفه اصلی خود که ابلاغ احکام اسلام و جلوگیری از خلاف شرع‌هایی که گفته شد، عمل کنند که در این صورت است که مردم آنان را همراهی می‌کنند چون مردم به دنبال حقّ و عمل به احکام اسلام و قانون اساسی هستند.

و السلام- سید علی محمّد دستغیبDeprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

36 پاسخ به “آیت الله دستغیب: پرسشگری از حصر غیرشرعی آقایان موسوی و کروبی دخالت در امور جزئی است؟”

 1. ناشناس گفت:

  ان الله مع الذين اتقوا والذين هم محسنون 128 نحل
  وجود شريف امثال شما كه كم هم نيستند موجب دلگرمي است .

 2. احمدمردمی گفت:

  مامردم مالیات میدیم و حقوق و مزایای این رهبران و سردمداران را تامین می کنیم و با سختی ها و محدودیت ها و دخالت های بی حد وحصر دولت در کارها صبر را پیشه کرده ایم و با گرانی و تورم و بیکاری و مردم آزاری انواع و اقسام آدم های عقده ای و اراذل و اوباش و لباس شخصی ساخته ایم که حق داشته باشیم از هرکسی برای هرکاری که کرده پرسش بکنیم و انتقاد بکنیم و آنها هم مجبورند و وظیفه دارند حتما پاسخ ما را با صبر و بردباری و منطقی بدهند و اصلا هم ناراحت نشوند و برای ما خط و نشان نکشند. مردم بالاتر هستند یا مجلس؟ وقتی یک نماینده مجلس می تواند دولت را مورد پرسش یا استیضاح قرار دهد و دولت هم موظف است در عرض یک ماه پاسخ درست و حسابی به مجلس بدهد و اگر رای نیاورد هم بکشد کنار، ما مردم که حرف اول ر ا میزنیم و تازه مجلس هم منتخب ما باید باشد، نمی توانیم این سران و رهبران و سردمداران را مورد پرسش و انتقاد قرار دهیم؟ معلوم است که این حق ماست و اگر کسی خواست قانون شکنی یا گردن کلفتی کند، آنوقت تکلیف این آدم لجباز یک دنده بی منطق را ملت به نحوی خواهد داشت که درسی باشد برای خاطیان و لجبازان و یک دنده ها و دیکتاتورهای بعدی که امیدوارم دیگر هرگز در این جامعه بوجود نیایند که مردم از هرچه دیکتاتوراست منتفر و بیزار است.

 3. علي گفت:

  ان شاء الله كه همه ما در زير سايه شما از وضعي كه براي همه پيش آمده خلاص شويم به اميد ايراني سر بلند

 4. احمدی گفت:

  سلام بر سرو تنومند اسلام همچنان بایست واز اسلام مطلوم وحق مردم ایران دفاع کن.

 5. سعید گفت:

  جناب آیت الله دستغیب عزیز میدونم که در این مدت به خاطر مردم دچارر لطمات بسیاری شدید ولی حق این است که من از همین ابتدا عقیده ام را به شما بگویم و نشود دوباره مثل دوران انقلاب که سی سال رودربایستی مردم با علمای اسلام باعث روی کار آمدن فرصت طلبان شد. حاج آقای عزیز به تمام مقدسات قسم ما دیگه انسانهای سابقه دار در اسلام و مکتب نمی خوایم. یکی بیاد که کافر باشه اما به حقوق بشر احترام بزاره. یکی بیاد کافر باشه اما دیگه حداقل دست به آدم کشی نزنه. یکی بیاد که کافر باشه اما حداقل دزد نباشه. یکی بیاد که کافر باشه اما از سیاست و اقتصاد فهمی هر چند اندک داشته باشه. پدر عزیزم اجازه ندین که به خاطر برقراری یک سری از آرزوهای قدیمی علمای شیعه مردم از ریشه مخالف خدا و پیغمبر بشن. سی سال ما هی اصرار کردیم به روی کار اومدن انسانهای اسلام شناس اما آخر چی شد؟ یک عده آدم زرنگ اومدن به اسم همون اسلام و با نیرنگ همه چیز رو تصاحب کردن و یک ملت رو داغدار کردن. به اسم مهیا کردن کشور برای ظهور امام زمان تمام ثروت نفتی ایران رو خوردن و فرستادن آن طرف مرزها و خودشون نشستن جای امام زمان و نتیجه این شد که مردم به اصل غیبت شک کنن. اصل وجود شورای نگهبان از اساس اشتباه است چون هیچ کس جز مردم ایران حق انتخاب کردن ندارد. این ملت هستند که باید بگویند مسئول کافر میخواهند یا مسلمان. اگر شورای نگهبان باشد یقینا با هم دستی قوه قضاییه و سپاه امکان پرونده سازی برای افراد و در نتیجه رد صلاحیت افراد دور از ذهن نیست. هر جایی از کشور فیلتری به بهانه اسلام گذاشته اند و همان فیلتر باعث فساد شده است. حق انتخاب در خبرگان، در ریاست جمهوری، در مجلس ، در شورای شهر نداریم. نتیجه این شده که همه کرسی ها در اختیار افراد ضد مردم قرار گرفته است و همه جا پر شده است از چاپلوس. ملت نه نماینده ای در این نظام دارد و نه رئیس جمهوری.

 6. ناشناس گفت:

  درود بیکران بر این مرجع تقلید بزرگ.

 7. ناشناس گفت:

  با و جود علمای شجاعی مانند شما ما به آینده ایران امیدوار می شویم .

 8. آرش گفت:

  من به آینده ایران امیدوار و مطمن ام. ایران فردا ایران کاملا متفاوت و پیشرفته ترین کشور منطقه خواهد بود. اما با تجارب تلخ و هزینه گزافی که بخاطر اعتقادات خاص خود و تجربه حکومت روحانیون داد و میدهد، تصور حضور معنوی روحانیون در زندگی فردا و حتی امروز ایرانیان امری بعید است. امیدوارم وجود روحانیونی با ویژگیهای انسانی،شجاع ، مردمی و مسول مانند ایشان بتواند مردم را کمی امیدوار کند .

 9. یاسین گفت:

  سلام خدا بر شما که چون کوه در برابر ظلم وظالمین ایستاده اید.و باعث خشنودی آقا امام زمان(عج) و دلگرمی مظلومین هستید.

 10. منوچهر گفت:

  درود بر این بزرگمرد ایران اسلامی.و به امید و ارزوی نابودی ظلم و برپا شدن عدالت اسلامی

 11. ناشناس گفت:

  اگر مراجع تقلید دیگر… مثل شما بودند آنوقت کسی جرات ظلم وجور به مردم را نمیکرد.

 12. سبزینه گفت:

  کاش همه خبرگان هوش و صداقت و درستکاری و فهم شما را داشتند ما امروز این همه نا رضایتی و این همه نا هنجاری نداشتیم و کشور در سرا شیبی سقوط قرار نمی گرفت

 13. شیخ حسن گفت:

  با درود بر ایت الله دستغیب . که ایت خدا و نشانه حق است و در برابر ظلم سکوت نمی کند .کاش این همه علما و روحانی در قم کمی از غیرت و شجا عت و درایت شما را داشتند .که اسلام این گونه در دست مستبدین و فر عون ها در مسلخ نمی رفت

 14. منتقد گفت:

  قبل توجه
  کسانی که میگفتند تمام مجلس خبرگان خوابند ولی همه خوابند غیر ایت الله دستغیب

 15. ناشناس گفت:

  احسنت

 16. حمید گفت:

  با سلام و سپاس از کلام حقّتان.

  پاینده باشید

 17. ناشناس گفت:

  امیدوارم هر چه زودتر توضیح المسائل سپاه پاسداران منتشر شود

 18. ناشناس گفت:

  rahabar aziz shoma abroy eslamra bordid javab gadetan ra che midahid

 19. احد گفت:

  ايت الله دست غيب=اسلام امريكايى

 20. ناشناس گفت:

  درود بر مراجع مردمی.

 21. ابراهیم گفت:

  به در آوردن جنازه ی دین از زیر دست و پای متولیان رسمی آن، کار ساده ای نیست و این نشانه ی خدا به تنهایی بر این امر قیام نموده است.

  درود بی پایان بر آیت الله دستغیب و اجداد طاهرین اش.

 22. ناشناس گفت:

  دورود بر تو مرد بزرگوار كه همچون كوه مقابل اين ادم خوارها ايستاده اي.

 23. ahmad گفت:

  بايد عرض كنم كه باتوجه به اينكه از در ديوار اين مملكت ايت الله وحجت اسلام وسياست مدار بالا ميره ولي يك نفر تون جرأت اين را نداريد حرف آخر بزنيد .
  يعني توي شما يك نفر مثل خميني پيدا نميشه اكر دست روي دست بذاريد بايد منتظر روزي باشيد كه مسلماني جرم محسوب ميشه . وآن روز نه تو ماني ونه من

 24. محمد گفت:

  این مردم هستن که به هر فرد با مرام و مسلک و اندیشه و عملی که داره,لقب آیت الله یا هر چیز دیگه میدن وگرنه اینکه آدم با زور و زر خودشو گنده کنه و یه شبه بشه آیت الله هنر نیست,روحانی واقعی از دل مردم بیرون میاد و در دل مردم جا داره.مگه بزرگایی مثل آیت الله دستغیب با کلام نورانیشون ماهارو از ظلمت خارج کنن.

 25. ناشناس گفت:

  درود بر آیت الله دستغیب مرجع زنده و بیدار مردمی

 26. مهدی گفت:

  چنان از موضع قدرت صحبت می کند که انسان لذت می برد خداوند ایشان را برای ایران و اسلام نگه دارد

 27. مازندرانی گفت:

  آقای احد اسلام آمریکائی و کلماتی از این قبیل توسط کسانی درست شده که تحمل صدای دیگری غیر از خودشان را نداشتند و ندارند لذا متوسل به این حربه ها میشوند و بارز ترین نمونه آن آقای خامنه ای با ترجیع بند معروفش دشمن دشمن دشمن …………………

 28. ادیب گفت:

  با سلام
  شورای نگهبان تنها کسانی را انتخاب می کند که مطیع محض دستورات خودشان باشند پس اعضای مجلس یک تفکر دارند وانهم مطیع محض بودن پس چرا از ما رای می خواهند

 29. ناشناس گفت:

  جانم فدای تو

 30. خادم گفت:

  اسلام علیک یوم ولدت و یوم تموت و یوم تبعث حیا اسلام امثال شما را می خواهد

 31. amir reza گفت:

  حقیقت بر همگان روشن است و حواله ظالمان بر حضرت ولی عصر باشد شید مظلومان عاقبت روشن حق خواهی را ببینند

 32. موسی بن جعفر بپرسید گفت:

  مگر طرف استغفر الله خداست!
  حتی از امام هم میپرسند برای انکه رفع شبهه شود مگر اصحاب امام صادق دم درب بیت موسی بن جعفر باب الحوائج نه او را سؤال پیچ کردند تا اثبات حقانیت اش کند و او با گشاده روئی همه سؤالات را پاسخ میداد.
  ولی فقیه و غیر فقیه اینها القابی است اعتباری و معروف و مشروع انسانها شده! ولکن در محضر حق پشیزی ارزش ندارد. خدای عالم میفرماید هذه اسماء انتم سمیتموها. این لقب هائی است که (از روی تجارت و تسهیل امر دنیاتان بهم داده اید. اینجا نکیر و منکر است و سؤال و جواب و فقط عمل صالح و قلب سلیم نجات مییابد.
  ما به خلیفة اللهی حق داریم از جزئیات بپرسیم بخصوص که ملت 8 سال جانفشانی کرد امام ملت امام زهد و تقوی و صلاح بود جوانان مردم از روی مین گذشتند.
  آیا گذشتند که بعضی همچون خیل عثمان به نوای ملیاردی برسند تمام اعمال دولت و بانک مرکزی با نقشه قبلی که عده ای صاحب رانت شوند ریخته میشود. ملت صبح صالحین در خواب است ملیاردها اموال بیت المال در بورس در یک چشم بهم زدن نیم ساعت) فروخته میشود کدام از ملت فهمید چه بود چه قیمت بود کی فروخت کی خرید!
  اینها جزئی هستند؟! پس کلی چیست؟! تمام حکام بر همین جزئیات سقوط کرده اند. خدای عزیز جبار هم همین جزئیات را میپرسد و از این شعارهای پر طمطراق (اتفاقا بی محتوی که هیچ اراده ای و هدفی هم عقبه ان نیست) هیچ نمیپرسد. کدامیک از ائمه ما اصحابشان غارت و اختلاس ملیاردی کردند؟؟؟!! کدام امام ما اصحابش ترور کردند و پنهانی وارد خانه مخالفین امام شدند و ضربات دشنه ظلم و ناجوانمردی را نثار یک بانوی منزل نشین نمودند و کردند ان کارها را با خانواده فروهر!
  ائمه ما که خود قربانی زهر و دشنه و تیغ بودند ولی هرگز اصحابشان ساحت مقدسشان به یک از هزار انچه که اینجا اتفاق افتاد نشدند. شعارهای تکراری و بیهدف شما حتی کسانی مثل حماس را از شما دور کرد دیگران هم بوی گند شما دیر یا زود فرارشان میدهد. محمد رسول الله او رهبر ماست او امام ماست- توی زندان حتی زندان عادی دو سه شبه ببینید رفتار مامورین خود را دو رکعت نماز در جای طاهر اجازه نمیدهند بلکه توی راهرو کنار توالت باید سجده کنی!!! اخه خجالت بکشید چقدر ظلم! قسم بخدای تبارک دروغ نمیگویم و نگفته ام!! لا حول الا لله!)- اخلاق او اگر ظاهرا او در بین ما نیست اخلاقی که او بنا کرد و اهل بیت مطهرش که طبق قران و روایات اسوة و امام ما هستند الی الابد ان رهبر و رهگشا و معتصم ماست. بلی به انها پناه میاوریم و از خداوند تبارک رد مکر شما و مکر دشمنان خارجی امام رض و موج سواران رند و ظالم انها را طلب میکنیم و صبرا! و تقوی! والعاقیة للمتقین

 33. Ahmad گفت:

  Thank you. I wish there were moreleaders like you.

 34. ناشناس گفت:

  man dige ghalat bokonam be amsal shoma rai bedam. shomaii ke yek jomle mohtaramaneh ro sansoor mikonid, age be ghodrat beresid chikar mikonid?

 35. hamid گفت:

  سخنان این مرجع تقلید عالی مقام ما را امید وار میکند کاش دیگران هم بجای چاپلوسی جرات داشتند مثل شما حقیقت بگن

 36. siavash گفت:

  اگر روحانيت واقعا مخالف استبداد است و به دنبال سعادت ملت است همچو ميرزاي شيرازي بايد فرمان تحريم حكومت را صادر نمايد و اولين فرمان ميتواند از تحربم شكر و كالاهاي وابسته به آن شروع شود يعني ضربه به 50 هزارميليارد گردش سرمايه در سال