سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » هم بندی های امین زاده می‌گویند هر لحظه ممکن است اتفاقی برایش بیافتد...
» همسر محسن امین زاده:

هم بندی های امین زاده می‌گویند هر لحظه ممکن است اتفاقی برایش بیافتد

چکیده :همسر امین زاده می گوید: دوستانش هر بار خبرهای بدی از وضعیت ایشان به من می دهند و مرتب به من گوشزد می کنند که وضعیت درمانگاه مناسب نیست. تجربه ی آقایان صابر و صفایی فراهانی هم آن ها را نگران تر کرده، اما من فکر میکنم ظاهرا مسئولان باز هم منتظرند اتفاق بد دیگری بیفتد تا اقدامی دیر هنگام داشته باشند. ...


کلمه-زهرا صدر:

همسر محسن امین زاده می گوید: نگرانی خانواده و دوستان و همبندان همسرم از این است که با توجه به شرایط زندان اگر خدای ناکرده اتفاقی بیفتد با توجه به ساختار زندان، خصوصا بند 350 با توجه به ملاحظات و حساسیت ها سیاسی و امنیتی، تا مرحله ی اقدام و رسیدگی پزشکی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و در این فاصله هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

مهناز اصغر زاده، همسر محسن امین زاده، معاون وزیر امور خارجه دولت سیدمحمد خاتمی در گفتگو با کلمه با اشاره به اینکه قرار بر این بود که همسرش 6 ماه تحت نظر پزشک باشد، گفت: قبل از اینکه 6 ماه طول درمان ایشان تمام شود او را به بیمارستان برگرداندند و در حال حاضر وضعیت جسمی نامساعد و نگران کننده ای دارند.

به گفته ی همسر این فعال سیاسی، محسن امین زاده تا به حال چندین بار در زندان از حال رفته و هم بندان و دوستان مرتب گویند که پیگیر مرخصی استعلاجی باشد که هر لحظه ممکن است اتفاق خطرناکی برای وی بیفتد.

اما مهناز اصغرزاده با اشاره به اینکه “من چه کاری غیر از کارهای قانونی از دستم بر می آید” تاکید می کند که بارها در این مدت به دادستانی مراجعه کرده که جواب داده اند پرونده ی همسرش به سپاه مربوط می شود نه دادستانی.

وی خاطرنشان می کند که در نامه ای به دادستان شرح وضعیت محسن امین زاده را داده در آن تاکید کرده ام قبل از آنکه اتفاق غیر قابل جبرانی رخ دهد اقدامی کنید، که جوابی نگرفته است.

همسر محسن امین زاده در ادامه تصریح می کند که نگرانی خانواده و دوستان و همبندان وی از این است که با توجه به شرایط زندان اگر خدای ناکرده اتفاقی بیفتد با توجه به ساختار زندان، خصوصا بند 350 با توجه به ملاحظات و حساسیت ها سیاسی و امنیتی، تا مرحله ی اقدام و رسیدگی پزشکی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید و در این فاصله هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

وی می گوید: دوستانش هر بار خبرهای بدی از وضعیت ایشان به من می دهند و مرتب به من گوشزد می کنند که وضعیت درمانگاه مناسب نیست. تجربه ی آقایان صابر و صفایی فراهانی هم آن ها را نگران تر کرده، اما من فکر میکنم ظاهرا مسئولان باز هم منتظرند اتفاق بد دیگری بیفتد تا اقدامی دیر هنگام داشته باشند.

زندانیان سیاسی بند 350 اوین و شهادت دهندگان نامه ی مشهور، پس از شهادت هدی صابر بارها اذعان کرده اند که اگر مسئولان زندان بی توجهی نمی کردند و حاضران در بهداری اوین با مسئولیت به وضعیت جسمی آقای صابر می پرداختند وی جان خود را از دست نمی داد.

مهناز اصغرزاده با اشاره به آخرین ملاقات کابینی خود با همسرش می گوید: به شدت ضعیف شده و حال مناسبی ندارد. آریتمی قلب، کلیه ها، نوسان شدید فشار خون و کبدها روی هم رفته وضعیت جسمی همسرم را خطرناک کرده است.

وی با تاکید بر اینکه همسرش قبل از بازداشت مشکل قلب و کبد نداشته است، تصریح می کند: آریتمی قلب و مشکل کبد در زندان و به گفته ی پزشکان تحت استرس و فشار انفرادی و بازجویی ایجاد شده است.

همسر محسن امین زاده با اشاره به اینکه وضعیت روحی وی هنوز هم محکم و مقاوم است تاکید می کند که آقای امین زاده باید تحت درمان قرار بگیرد. پزشکی قانونی گفته بود که ایشان بعد از 6 ماهت تحت نظر بودن باز هم باید به آن ها مراجعه کند تا اطمینان حاصل شود که بهبودی نسبی به دست آمده و خطر رفع شده یا خیر اما آقای امین زاده کمتر از 3 ماه به زندان برگردانده شد بدون اینکه بهبود پیدا کرده باشد. من از مسئولان تقاضا میکنم قبل از اینکه اتفاق ناخوشایندی رخ دهد که همه را از بی توجهی پشیمان کند به این قضیه رسیدگی کنند.

محسن امین‌زاده در تاریخ ۲۶ خرداد ماه ۱۳۸۸ در جریان بازداشت های گسترده بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ صورت گرفت و به زندان اوین بند دو الف متعلق به حفاظت اطلاعات سپاه منتقل شد و ۴ ماه را در سلول های انفرادی سپری کرد.

رییس ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان حامی میرحسین موسوی از جمله زندانیانی بود که در دادگاه‌های گروهی بعد از انتخابات ریاست جمهوری که به دادگاه‌های «نمایشی» معروف شد، شرکت داده شد اما در دادگاه سخنی نگفت. نهایتا معاون وزارت خارجه دولت اصلاحات در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و در تاریخ ۱۹ بهمن ماه ۱۳۸۸ به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. اتهام‌های او «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور و همچنین تبلیغ علیه نظام» از طریق مصاحبه با شبکه‌های خارجی عنوان شده است. علی‌رغم اعتراض او و وکیلش و ارائه دفاعیه ۴۰ صفحه‌ای دادگاه تجدیدنظر با یک سال کاهش، حکم قطعی پنج سال زندان را به او ابلاغ کرد.

معاون وزیر امور خارجه دولت سیدمحمد خاتمی اواخر سال ۸۸ به مرخصی رفت و در پی عدم موافقت با تمدید مرخصی، در تاریخ سوم مرداد ماه ۱۳۸۹ برای اجرای حکم به زندان اوین بازگشت. در واقع دلیل بازگشت او به زندان که به سرعت نیز صورت گرفت، نگارش شکایتی علیه یک مقام امنیتی به نام سردار مشفق و قرارگاه ثارالله سپاه بود به آمران و مباشران تقلب و کودتا در انتخابات ۸۸ به همراه۶ اصلاح طلب دیگر بود. این شکایت به رئیس قوه قضاییه ارسال شد اما هیچ گاه مورد رسیدگی قرار نگرفت و به جای آن نویسندگان این شکایت نامه یک به یک به زندان بازگشتند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

6 پاسخ به “هم بندی های امین زاده می‌گویند هر لحظه ممکن است اتفاقی برایش بیافتد”

 1. احمد باوفا گفت:

  آقای امین زاده اگر میگویند ندامت نامه بنویسید حتما بنویسید. مگر خودشان ازآن بالا تا پائین ننوشتند. به ادعاهای فعلی آنها گوش نکنید که ما در زندان مقاومت ها کردیم باور نمی کنید از این تابین من قاسم بپرسید. ما چنان مقاومتی کردیم که این حسین زاده شکنجه گر همینجوری با دهان باز به ما نگاه می کرد و میگفت عجب دل شیری دارید. بیخود می گویند اینها تا یارو دستش را بالا می برد فریاد میزدند آقا نزن می گم می نویسم امضاء می کنم. آنها کارها را کردند و حالا هم دارند پز به ما میدهند. مگر شما بیمارید که بیجهت جان خود را از دست دهید ندامت نامه بنویسید که بله این دانشگاه اوین و دانشگاه رجایی و آزمایشگاه کهریزک خیلی سوراخ چشمان ما را باز کرد و ما حقایقی را که باور نمی کردیم دیدیم و باور کردیم حتی به قرآن هم می توانید قسم بخورید چون حقیقت است وقتی می نویسید و امضاء می کنید که “حقایقی را که باور نمی کردیم دیدیم و باور کردیم” حرفی است کاملا درست آقا بنویس و بیا بیرون با شما خیلی کارها داریم شما باید ایران آینده را بسازید سی سال اینها خراب کردند و صد سال باید ما مشغول سازندگی باشیم بیا داداش منتظرت هستیم.

 2. ناشناس گفت:

  خدا کند ایشان و همه اسیران مورد عفو هر چه سریعتر قرار گیرند تا بتوانند در کنار خانواده و از طرفی مشغول خدمت صادقانه به جامعه خود باشند.
  درود بر انسانهای پاک اندیش و فداکار.

 3. ناشناس گفت:

  خدایا این مستبدین و متحجرین را هرچه زود تر به دست این مردم نابود کن

 4. صبا گفت:

  مگه آنهايى كه گفتند و نوشتند آمدند بيرون؟

 5. ناشناس گفت:

  ناراحت نباش روز رای دادن همه خواهند امد.

 6. ناشناس گفت:

  فراخوانها و راهکارها برای تحریم فعال انتخابات فرمایشی مجلس
  .; شرکت در انتخابات فرمایشی و نمایشی تایید همه ی نابسامانی هاست، بیاییم این بار با تجربه گیری از گذشته، انتخابات را به یک تحریم فعال و هدفمند تبدیل کنیم و با اعتراض و عدم حضور پای صندوقهای رأی گیری به حاکمان بفهمانیم ملت ما هنوز سرزنده و فعال، مقاوم و هوشیار است و دیگربار فریب فریبکاران را نخواهد خورد./واحدی: خانه نشینی در روز انتخابات فرمایشی مجلس