سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » نامه خانواده های زندانیان سیاسی به آیت الله سید علی محمد دستغیب...

نامه خانواده های زندانیان سیاسی به آیت الله سید علی محمد دستغیب

چکیده :جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای خطاب به آیت الله علی محمد دستغیب ضمن تشکر از حمایتهای ایشان و دیگر مراجع مردمی در حمایت از خانواده های زندانیان سیاسی خواستار اظهار نظرهای فقهی ایشان در مذمت منکرات اعمال شده توسط حاکمیت و دستگاه قضا و به ویژه نیروهای امنیتی شده اند....


جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی در نامه ای خطاب به آیت الله سید علی محمد دستغیب ضمن تشکر از حمایتهای ایشان و دیگر مراجع مردمی در حمایت از خانواده های زندانیان سیاسی خواستار اظهار نظرهای فقهی ایشان در مذمت منکرات اعمال شده توسط حاکمیت و دستگاه قضا و به ویژه نیروهای امنیتی شده اند.

به گزارش نوروز در بخشی از این نامه آمده است:” ما خانواده های زندانیان سیاسی پس از تحمل بیش از دو سال و نیم رنج مستمر براثر تضییقات و فشارهای مادی، فیزیکی و روحی و روانی، هنوز شکوه های خود را نزد شما بزرگواران می آوریم تا هم دلی تان با ما به هم زبانی برسد و به یاری حق راه های تازه ای برای مقابله با این مشکلات که متأسفانه خاص نظام به اصطلاح ولایی جمهوری اسلامی است، پیش رویمان باز شود.”

متن کامل این نامه که در اختیار پایگاه اطلاع رسانی نوروز قرار گرفته است در پی می آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

اذا مات العالم ثلم في الإسلام ثلمة لا يسدها شيء

محضر مبارک حضرت آیة الله العظمی سید علی محمد دستغیب دام ظله العالی

با سلام و تحیت

ابتدا رحلت عالم ربانی و فقیه وارسته، حضرت آیة الله سید هاشم دستغیب را به حضرتعالی و خانواده معزز یادگار شهید محراب تسلیت عرض می کنیم.و برای کلیه بازماندگان از درگاه حضرت حق صبر و اجر مسئلت می نماییم. بی شک در دنیای پرفتنه و آشوب کنونی، بشر بیش از همیشه نیازمند معنا و گرایش های معنوی است و روحانیت مستقل که در عصر غیبت همیشه ملجأ و پناه مسلمانان مظلوم بوده اند، هنوز به عنوان پایگاه ارجمندی برای تمسک دادخواهان ستم دیده اعتبار می شوند.

حضرت آیة الله دستغیب!

ما جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی با بهره جستن از ایام با سعادت ولادت نور عالمِین حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و ضمن تبریک این میلاد مسعود به محضر مبارک جنابعالی بر خود واجب می دانیم نهایت سپاس خود و عزیزان دربندمان را از کلیه توجهات و فرمایشات ارجمندتان در دفاع از حقوق مظلومان که از باب نهی از منکر مبذول و ایراد می گردد، اعلام داریم. بی تردید آیندگان در مورد عملکرد همه ما و به ویژه روحانیت شیعه که پیروان راستین مولای متقیان و امام عدالت و آزادگی علی (ع) هستند، داوری منصفانه ای خواهند کرد و کیست که نداند حضرت عالی با عنایت به همه رویدادهای پس از انتخابات و به عبارت دقیق تر کودتای 88 به خوبی مرز میان حق و باطل را یافته پشتیبانی از مظلومان را نصب العین خویش قرار داده و از کلیه ظرفیت های فردی و خانوادگی و اجتماعی و علمی و فقهی خویش برای انجام فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر بهره جسته اید. اجرتان با هم او که روز جزا، ذره ذره نیک و بد را پاداشی در خور می دهد.

مرجع عالیقدر شیعه!

مستحضرید که خانواده های زندانیان سیاسی براثر فشارهای فراوانی که بر آنان توسط نیروهای امنیتی و به تبع آن مقامات قضایی اعمال شده و می شود گاهی آن چنان خسته و فرسوده می شوند که شیطان می تواند بی هیچ مانع و رادعی امید را از دل های مؤمنشان برباید و یأس و حرمان را به جای آن بنشاند اما مردان راستین دین، چون شما و آیة الله منتظری فقیه عالیقدر که عمری را در حمایت از مظلومان و ستم دیدگان سپری کرد و قدرشناسی مردم ایشان را به مثابه اسطوره ای جاویدان ساخت و نیز حضرات آیات عظام یوسف صانعی و بیات زنجانی و موسوی اردبیلی (دام ظلهم العالی) که هیچ گاه درب بیوت و دفاترتان به روی پناه جویان از امت محمد(ص) و دیگر دادخواهان این دیار پاک بازان شریف بسته نشد، حرز و سپری فولادین از امید و ایمان در برابر لشکر شیطان به آنان ارمغان دادید تا سرود ماندن و استوار ماندن را با هم زمزمه کنند.

اینک ما خانواده های زندانیان سیاسی پس از تحمل بیش از دو سال و نیم رنج مستمر براثر تضییقات و فشارهای مادی، فیزیکی و روحی و روانی، هنوز شکوه های خود را نزد شما بزرگواران می آوریم تا هم دلی تان با ما به هم زبانی برسد و به یاری حق راه های تازه ای برای مقابله با این مشکلات که متأسفانه خاص نظام به اصطلاح ولایی جمهوری اسلامی است، پیش رویمان باز شود. آن چه در این میان برای همه ما نوید بخش و بعضا راه گشا بوده است، فتاوایی است که طی این مدت مراجع عالیقدر تشیع از جمله حضرت آیة الله وحیدخراسانی، حضرت عالی و سایر مراجع فوق الذکر در رابطه با زندانیان سیاسی و شرایط ایشان و خانواده هایشان و نیز احکام ناعادلانه صادره از جانب مراجع قضایی تحت سیطره نیروهای امنیتی اطلاعات و سپاه، داشته اند.

حضرت آیة الله!

ما خانواده های زندانیان سیاسی که عزیزانمان بعضاً از خدمتگزاران با سابقه بلکه از پایه گذاران این نظام و از رزمندگان و ایثارگران و یا دست کم از فرزندان پاک و صدیق و دلسوخته ایران عزیزند، مفتخریم که روحانیت شیعه با عدم تصدیق اقدامات سفاکانه و خشونت آمیز صاحبان قدرت بر علیه مردم مظلوم وبی پناه، هم چنین عدم تأیید اقدامات ناصواب نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و نیز احکام ظالمانه که گاه تا اشد مجازات و کیفری فراطاقت ازجمله شلاق و حبس های طویل المدت و ممنوعیت ها و محرومیت های فراوان در حوزه های مختلف و حبس در تبعید که از بدعت های دستگاه قضای جمهوری اسلامی است و حتی صدور حکم اعدام با حکم قضات وابسته به ارکان قدرت بوده، صف خود را از ظالمان به حقوق مردم جدا کرده است. اما طبیعی است که این میزان از همراهی را کافی ندانسته در آستانه یک سالگی حصر رهبران جنبش سبز و همراهان و یاوران همیشگی مردم انتظار داریم مراجع عالیقدر و صاحب شأن، بالاتفاق نسبت به رهایی این عزیزان از حصر غیرقانونی و نیز آزادی کلیه زندانیان سیاسی اقدام لازم به عمل آورند.

شاید تا قبل از دق الباب و رساندن عریضه ها به گوش آقایان حجت شرعی برایشان تمام نبود اما اینک پس از رسیدن دادخواهی خیل عظیم ستم دیدگان در کوچه و خیابان و در سلول های انفرادی و زندانی های عمومی در سراسر کشور، دیگر حجت تمام است و پاسخ دادخواهی ها اگر در این دنیا داده نشود در دیار باقی پاسخ گویی به مراتب سخت تر بلکه ناممکن خواهد بود.

ما خانواده های زندانیان سیاسی پس از انتخابات 88 بار دیگر ضمن سپاس از محضر مراجع دردآشنا و آگاه به مسائل روز جامعه و مصائب و مشکلات مردم، انتظار آن داریم که به دلجویی و تسلای خانواده های ستم دیده از طریق سوال و پی گیری مسائل حقوقی و به ویژه حقوق انسانی و شرعی آنان از مسئولان امر و اظهار نظرهای فقهی و مذمت منکرات اعمال شده توسط حاکمیت و دستگاه قضا و به ویژه نیروهای امنیتی مبادرت نمایند. تا ایشان که با توجیه گر دانستن هدف وسیله را، به هرگونه اقدام سخیف و غیراخلاقی و غیرشرعی و غیرانسانی نسبت به زندانی سیاسی و خانواده اش که نمونه های تازه اما مسبوق به سابقه آن را در ارتباط با دختران مهندس موسوی و دکتر رهنورد دیدیم و هزاران نمونه قدیم تر نیز می شناسیم، متمسک می شوند تا آزادگان دربند ما را به اصطلاح خود بشکنند و به مقاصد شوم موردنظرشان برای چندصباح بیشتر ماندن بر کرسی قدرت دست یابند، بیش از این روند ملکوک کردن چهره اسلام عزیز و آئین مسلمانی را استمرار نبخشند و ارزش های اصیل انقلابی که در آستانه سی و سومین فجرش قرار داریم، بیش از این لگدمال غاصبان قدرت و مکنت و تاراج دهندگان اموال بیت المال قرار نگیرد.

بار دیگر ایام ولادت فخر عالمیان و اسوه اخلاق و انسانیت را به شما یار همراه خویش تبریک عرض نموده از درگاه حضرت حق برایتان طول عمر همراه با عزت افزون و استقامت در راه حق مسئلت میکنیم.

جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی

بیست و یکم بهمن ماه 1390 برابر با 17 ربیع الاول 1432Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “نامه خانواده های زندانیان سیاسی به آیت الله سید علی محمد دستغیب”

 1. ناشناس گفت:

  تشكر , تشكر

 2. ناشناس گفت:

  انصافا آيت اله دستغيب ازجمله افرادي هستند كه عامل به حديث شريف””” كونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا”””هستند و دينشان را براي دنياي ديگران به حراج نميگذارند.
  خداون ايشان و امثال ايشان را براي كشور و مردم حفظ فرمايد.
  الملك يبقي مع الكفر ولا يبقي مع الظلم.

 3. ناشناس گفت:

  متاسفانه صاحبان قدرت مشمول آيه شريف قرآن كه ميفرمايد””””ختم الله علي قلوبهم و علي سمعهم و علي ابصارهم غشاوه و لهم عذاب عظيم”””(آيه7سوره مباركه بقره) ميباشند.
  ولي غافل ازاينكه “””””يخادعون الله والذين آمنوا ومايخدعون الا انفسهم وما يشعرون”””””(آيه9سوره مباركه بقره)