سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » وزیر اقتصاد: همه ادعاها واهی و بیهوده است، کسری بودجه هم نداریم...

وزیر اقتصاد: همه ادعاها واهی و بیهوده است، کسری بودجه هم نداریم

چکیده :وزیر اقتصاد گفت: اينكه دولت مي خواهد با افزايش قيمت ارز كسري بودجه را جبران كند را تكذيب مي كنم. معادل بودجه سال گذشته درآمد كسب كرده...


وزير اقتصاد و امور دارايي که برای دومین بار از حضور در مجلس خودداری کرد می گوید: بعضي ها از نرفتن بنده به مجلس به عنوان دستاويز يا حربه استفاده نكنند به خاطر اينكه جلسه مجلس با يك جلسه ديگر تداخل داشت.

وی شب گذشته در گفت و گوی ویژه خبر شبکه دو از پشت صحنه آشفتگي بازار طلا و ارز و نيز تمهيدات انديشيده شده و تصميمات جديد دولت براي کنترل و آرام سازي اين بازار سخن گفت.

وی ادعا کرد: از روز پنج شنبه شاهد اصلاح روند بازار ارز و سكه بوديم چونكه سياست ها و اقدامات موثر واقع شد.

این در حالی است که نوسان قیمت ها در بازار ادامه دارد و صف های طولانی برای خرید سکه تشکیل شده است.

وزیر اقتصاد گفت که براساس نظام قانوني كشور نظام ارزي كشور نظام شناور مديريت شده است.

وی در خصوص سیاست ارزی دولت گفت: سياست بانك مركزي ضمن نيازهاي اصلي كشور براساس نرخ مرجع بازار فرعي را تشكيل داد كه بازار آزادتري بود.

وزیر اقتصاد از نقش نیروهایی در افزایش قیمت ارز خبر داد و افزود: طي دو هفته اخير بانك مركزي متوجه شد كه عوامل تشديد كننده در بازار ارز وجود دارد كه دولت بايد به كمك آن مي آمد

وی افزود: یكي از سياست هايي كه در كميته بررسي شد الگوي تجارت ارزي با هم انطباق ارزي ندارد. بنابراين كميته اي با محوريت بانك مركزي،وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرك به چرخه ارزي متصل شد.

وزیر اقتصاد مدعی شد: براي اولين بار واردات بيشتر از عرضه بود بنابراين با توجه به تقاضاي واقعي، نرخ ارز كنترل شده و فراتر از فرآيندهاي اقتصادي بررسي شد

.وی معتقد است که نقل و انتقال ارز در كشور به طور فيزيكي نبايد وجود داشته باشد بلكه بايد از طريق حساب هاي الكترونيكي انجام شود.

وی دلالان را از عوامل اصلی افزایش قیمت ارز می داند و می گوید: يكي از دلايلي كه باعث ايجاد شكاف در نرخ ارز بود ، وجود برخي دلالان در بازار بود كه با ايجاد بازارسازي ، ارز را با قيمت پايين خريد و فروش مي كردند.

 شمس الدین حسینی بدون اشاره به بی انضباطی های دولت به نقش رسانه ها در افزایش قیمت ارز می پردازد و می گوید: متاسفانه سنگيني كار دلالان با توجه به پيشرفت رسانه فضاسازي از بيرون بود و در داخل كشور هم دامن مي زد.

وزير اقتصاد گفت: امسال صادرات غير نفتي 33 درصد رشد و شاخص بورس ما 105 درصد رشد داشته است.

وی افزود: هم اكنون ساختار عرضه ارز با ارز فراوان را کنار كذاشته ايم و عرضه كاملا کنترل شده و با ثبت سفارش صورت مي گيرد كه اين به معني قطع دست دلالان است.

وزیر اقتصاد در خصوص واگذاری ارز به مشتریان اضافه کرد که از اين پس وقتي ارز را د ر اختيار متقاضيان قرار مي دهيم ديگر نقل و انتقال فيزيكي نيست و تنها از طريق شبكه بانكي قابل ردگيري است.

وی همه ادعای مطرح شده طی روزهای اخیر را بیهوده خواند و گفت: متوسط ارز فروخته شده براي تمام واردات هزار و هفتاد و چهار تومان بوده و تمام ادعاها بيهوده و واهي بوده است تا جايي كه اختلال در بازار به وجود آورد

حسینی مدعی شد: حضور به موقع مسئولان و پشتيباني رسانه ها سبب شد اختلال از بازار ارز برچيده شود.

وی در خصوص تحویل ارز گفت: براي دريافت ارز از قبل ريال به بانك داده شود و در موعد سررسيد با ارائه مدارك ارز دريافت گردد.

وزیر اقتصاد گفت: اينكه دولت مي خواهد با افزايش قيمت ارز كسري بودجه را جبران كند را تكذيب مي كنم.

وی مدعی است که دولت معادل بودجه سال گذشته درآمد كسب كرده است.

حسینی گفت: پولي كه بانك مركزي به خزانه ريخته براساس هزار و شصت و دو تومان بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.