سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » تاييد 5 سال حبس تعزيري براي مهدی معتمدی، عضو نهضت آزادي ايران...

تاييد 5 سال حبس تعزيري براي مهدی معتمدی، عضو نهضت آزادي ايران

چکیده :اين عضو كميته انتخابات آزاد، سالم و عادلانه، نخستين بار در فروردين 1388 به بهانه‌ نقش داشتن در تنظيم و انتشار بيانيه درخواست نظارت بين‌المللي در انتخابات دهم رياست جمهوري بازداشت و پس از 45 روز حبس انفرادي به قيد كفالت آزاد شد و بار دوم، پس از وقايع عاشوراي 1388 به اتهام شركت در اين تجمع، بازداشت و پس از حدود دو ماه در دهم اسفند همان سال آزاد شد....


حكم صادره‌ بدوي عليه مهدي معتمدي مهر مسوول كميته‌ي آموزش و پژوهش نهضت آزادي ايران مبني بر 5 سال حبس تعزيري از سوي شعبه 54 دادگاه تجديدنظر دادگاه انقلاب اسلامي تهران تاييد و قطعي شد.

به گزارش رسیده به کلمه، شعبه‌ 28 دادگاه انقلاب اسلامي تهران به رياست قاضي مقيسه در تاريخ 28/11/1389 طي يك اقدام بي‌سابه و در كم‌تر از يك ساعت پس از برگزاري جلسه‌ دادرسي، مهدي معتمدي مهر را به اتهام عضويت در نهضت آزادي ايران، شركت در تجمع روز عاشورا و نوشتن مقالات انتقادي به 5 سال حبس تعزيري محكوم كرده بود كه اين حكم، پس از اعتراض جهت تجديد نظر به شعبه 54 دادگاه ياد شده ارسال و پس از مدتي، ضمن تاييد و قطعيت حكم صادره بدوي، پرونده به اجراي احكام زندان اوين ارجاع شده است.

اين عضو كميته انتخابات آزاد، سالم و عادلانه، نخستين بار در فروردين 1388 به بهانه‌ نقش داشتن در تنظيم و انتشار بيانيه درخواست نظارت بين‌المللي در انتخابات دهم رياست جمهوري بازداشت و پس از 45 روز حبس انفرادي به قيد كفالت آزاد شد و بار دوم، پس از وقايع عاشوراي 1388 به اتهام شركت در اين تجمع، بازداشت و پس از حدود دو ماه در دهم اسفند همان سال آزاد شد.

اخيراً اين عضو دفتر سياسي نهضت آزادي ايران اقدام به انتشار علني نامه‌اي به وزير اطلاعات نمود كه ضمن اشاره صريح به ضرب و شتم وي در دوران بازداشت، حكايت از استمرار رفتار غيرقانوني بازجويان آن وزارتخانه پس از آزادي و اعمال فشارهاي رواني در برخورد با ايشان و ساير اعضاي نهضت آزادي ايران دارد. ورود به حوزه‌ي خصوصي زندگي فردي، توهين، افترا، تهديد به مرگ از جمله موارد فشارهاي رواني است كه معتمدي مهر در اين نامه افشا كرده و از بازتوليد خط سعيد امامي و رويكردي در وزارت اطلاعات جمهوري اسلامي ايران خبر مي‌دهد كه در راستاي منويات و تحليل‌هاي سلطنت‌طلبان و مخالفان انقلاب اسلامي، اصالت مردمي انقلاب و اعتبار رهبري آن را هدف گرفته‌اند. به نظر مي‌رسد كه تاييد حكم نامبرده بي‌ارتباط با نامه فوق‌الذكر نبوده است.

در حال حاضر، محمد توسلي – رييس دفتر سياسي – محسن محققي، امير خرم و محمد فريد طاهري اعضاي شوراي مركزي و عماد بهاور رييس شاخه جوانان نهضت آزادي ايران با اتهاماتي مشابه در زندان اوين به سر مي‌برند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.