سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دولت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری به ۹ میلیون نفر ۸۰ هزار تومان پرداخت کرده ب...
» سهام عدالت یا خرید رای؟

دولت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری به ۹ میلیون نفر ۸۰ هزار تومان پرداخت کرده بود

چکیده :سهام عدالت كه در آستانه انتخابات دور گذشته به تعداد زیادی از مردم داده شد و پس از آن قطع شد، از مواردی بود كه با انتقادات گسترده منتقدان دولت همراه بود. ...


تقاضای تحقیق و تفحص از پرداخت سود سهام عدالت در صحن علنی مجلس تصویب شد.

خبر انلاین گزارش داده، نمایندگان درخواست‌کننده برای اجرای این تحقیق و تفحص عنوان می‌کنند که در پرداخت سود سهام عدالت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوی تخلف شده و در شرایطی که اصلا پیشنهادی مطرح نبوده است علی اکبر اولیا به عنوان یکی از پیشنهاد کنندگان درخواست این تحقیق و تفحص گفت: در بررسی‌هایی که صورت گرفته متوجه شده‌ایم که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری در دو سال گذشته بدون این که اصلا سودی وجود داشته باشد دولت به پرداخت مبلغ 80 هزار تومان به 9 میلیون نفر اقدام کرده است.

وی در دفاع از درخواست اجرای این تحقیق گفت: بر اساس قانون پرداخت سهام عدالت، قرار بوده است که در زمان واگذاری به دولت اجازه داده شود که 40 درصد از ارزش برخی سهام دولتی را واگذار کند و در این واگذاری برای دو دهک پایین 50 درصد تخفیف را لحاظ کند و در مورد 4 دهک بعدی در پرداخت 40 درصد از ارزش سهام تقسیط صورت بگیرد.

این نماینده به عنوان یکی از طراحان تحقیق و تفحص افزود: بررسی کرده و متوجه شده‌ایم که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری شتاب‌زده عمل شده است و با این که دهک‌های پایین باید 50 درصد تخفیف بگیرند و 4 دهک بعدی باید با تقسیط پرداخت‌های‌شان صورت بگیرد، بدون این که اصلا پرداختی برای بهای سهام صورت گرفته باشد، دولت اقدام به پرداخت سود سهام عدالت کرده است.

وی افزود: این اقدام در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری صورت گرفته و به 9 میلیون نفر مبلغ 80 هزار تومان پرداخت شده است. در حالی که هنوز حتی بهای سهام را پرداخت نکرده بودند و اصلا سودی وجود نداشته که بخواهیم به دو دهک پایین و 4 دهک بعدی ماهی 80 هزار تومان سود پرداخت کنیم.

وی عنوان کرد: منبع پرداخت‌ها هم مشخص نیست و گفته می‌شود برخی شرکت‌ها مجبور شدند از بودجه جاری خود این پول را به مردم بدهند و در واقع سود سهام نبوده است که بین مردم توزیع شده است.

وی هم چنین تاکید کرد: حتی دولت قبل این که قانون نهایی تصویب شود این سود را پرداخت کرده است. متاسفانه برخی سوءجریا‌ن‌ها در دولت وجود داشته و دارد و حوادث اخیر آن را تایید کرده است.

او ادامه داد: امیدواریم اگر تخلفی شده مجلس به وظیفه قانونی خود رسیدگی کند.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

36 پاسخ به “دولت در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری به ۹ میلیون نفر ۸۰ هزار تومان پرداخت کرده بود”

 1. یاشیل گفت:

  صبحکم الله بالخیر و العافیه!!!!!!!!

 2. ناشناس گفت:

  حالا یادتون افتاده، چقدر مردم گفتند. الان هم باهاش چپ افتادن که میگن والا حالا حالاها به روی خودشون هم نمی آوردن

 3. ناشناس گفت:

  واقعا خسته نباشيد!!!!!!
  اگر ما ملت نمايندگاني چون شما را نداشتيم چكار بايد مي كرديم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  لطفا اطلاع رساني كنيد از چخ جنسي استفاده مي كنيد كه اينقدر جواب مي دهد و دو سه سالي آدم را به هپروت مي برد

 4. ناشناس گفت:

  دو سال از تخلف گذشته عجب این جماعت خواب سنگینی دارند.

 5. ناشناس گفت:

  مجلس بي اختياردر اجراي وظايف بسيار عادي قانونگذاري ونظارتي خود كه نص صريح قانون اساسي است ،عاجز است.چشم ها را برتخلفات آشكار و نهان دولت ريا ودروغ و حامي اعظم آن بستند.برادرم اكنون هم به آن طرفي نمي بندند.چشمها را باید شست جور دیگر باید دید .

 6. مهران گفت:

  ساعت خواب آقایون خابالو!!

 7. ناشناس گفت:

  برای این حرفها خیلی دیره!

 8. ناشناس گفت:

  شرم بر این دولت مردم فریب

 9. سبزسبزتر گفت:

  به این جمله توجه کنید ((متوجه شدیم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری شتاب زده عمل شده )) هدف از بیان جمله 1- وانمود شود که هنوز طرفدار ریاست جمهور هستیم و این کار سهوا انجام شده 2- این نماینده محترم یادش آمده که انتخابات مجلس در راه است
  آقای محترم این را به موقع می گفتی

 10. رضا گفت:

  اگه امروز مجلس میخواد به این مسئله رسیدگی کنه، بخاطر اختلافات داخلیشونه نه حق مردم و اجرای عدالت.
  اینها این تخلف رو از قبل میدونستن ومیخوام بهشون بگم که عدالت همیشگیست نه مصلحتی
  خجالت آوره

 11. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  شرم نه-شرم چه می دونَن چیه؟!
  مرگ بر این دولت مردم فریب- از رسانه ی دروغ ذرقامی!! گرفته تا سایتهای حامیان دولت رمالی و خائن و ریاکار ِ مصباح و مشایی

 12. ناشناس گفت:

  به جنتی هم بگین

 13. mehdi گفت:

  جالبه که اگر موسوی و کروبی این حرفها رو بزنن نمایندگان مقام ولایت در مجلس راهپیمایی میکنن اما حالا از ترس تقلب دولت به نفع حامیان خودش، زبان به افشاگری باز کردن. ننگ بر چنین مجلس بی آبرویی.

 14. lOve گفت:

  با نزدیک شدن به انتخابات مجلس نمایندگان برای اینکه خود را در دل مردم جای دهند و خود را از جنس مردم نشان دهند از این افشا گری ها زیاد می کنند.

  جدا از نیت و قصدی که دارند لاقل اتهامی را که می زنند تا آخر دنبال کنند تا به نتیجه ای برسند. ولی اگر فقط افشا می کنند و بعد کاری صورت نگیرد این یا از بی کفایت بودن آنهاست یا از چاپلوسی آنهاست که برای انتخابات رای جمع کنند.

  ما مردم ایران کسانی را در مجلس می خواهیم که دید نظارتی دقیق داشته باشند و از نگاه تیزبینانه شان چیزی دور نماند. نه نمایندگانی که در صحن مجلس چرت می زنند و می خوابند. یا به جای دیگر نماینده ها رای می دهند.

  ما کسانی را می خواهیم که اگر مسئولی تخلف کرد بیاید جواب دهد و در صحن مجلس پاسخگو باشد. فرقی ندارد اصول گرا باشید یا اصلاح طلب یا از هر قومی. شما موظفید در کارتان جدی باشید. از کسی نترسید و شجاعانه به پیش بروید. شما باید دید منتقدانه به هر موضوعی داشته باشید. شما نباید بگویید خوب است باید انتقاد کنید تا بهترین نتیجه حاصل شود.

  آن وقت است که ما می توانیم به شما اعتماد کنیم. اما آرزوی محالی است و من فقط دستم رو برای نوشتن این ها به درد آوردم!

 15. محمدجوادِسبز-فرزندجانبازوبرادرزاده ی1شهید گفت:

  این نماینده های بی کفایت یعنی می خوان بگن نه میلیون رأی خریده شده و اینشکلی تقلب شده؟؟؟!!!!
  هرچقدر هم که اون موقع خواسته که با پول بخره- اما بیشتر مردم که اینو فهمیدن-
  رأ ی مال مهندس موسوی بوده- طبق شواهددنیای مجازی و واقعی- و صحبتهای محتشمی پور راجع به تقلب رو گوش ندادین مگه؟؟؟!!

  من اینجا یک خاطره ای رو می خوام تعریف کنم- شخصی از یک روستای نزدیک و چسبیده به شهر ما خواست نماینده مجلس بشه-
  فعالیتش رو شروع کرد- از قضا پستش خورد به برادر شوهر عمه ی من- این برادر شوهرعمه ی من حول وحوش 70سال سن داره-ولی ازون پیرمردهای سرحال و باحاله – به این آقا که کاندیدای نمایندگی مجلس شده بود گفت : من باهات میام همه ی مهمونیها و جلسات و برات رأی هم جمع می کنم-می دونی که طایفه ی من چقدر زیاد و بزرگ هستن- آقای نماینده هم قبول کردن- و این پیرمرد ، همه ی جلسات / شام دهیها و ناهار دهیها و … در کنار این آقای نماینده بود و حالشو برد و بهترین غذاها رو هم خورد و نوشی جون کردو …
  تا شد زمان ِ انتخابات – می دونین چی شد؟ نه این که این پیرمرد حتی یکی از اعضای طایفَشو مُجاب نکرد به حمایت از این آقا ، بلکه حتی خودش هم رأی نداد- می فهمین؟؟؟ حالا چطور و به چه استناد ِ کشکی می گی نه میلیون نفر به خاطر پولی که بهشون داده شد رأیشون رو فروختن؟؟؟!!!!!! اگه هم همچین چیزی بوده ، خیلی کم- مردم درک کردن وضع بد جامعه رو در تمام سطوح و فریبها رو هم شناخته بودن و به کَسی رأی دادن که خوب میشناختنش- و اون *میرحسین موسوی* بود

 16. ناشناس گفت:

  سلام
  نزديك كاشان روستاي به نام خزاق قرار داره كه شب قبل از انتخابات سهام عدالت داده شده است . اينو گفتم كه دوستان ديگه هم كه اگر جاي خبر دارند نام ببرند تا شايد دستشون رو بهشه .

 17. حسین گفت:

  اگر عدم تقلب درانتخابات راهم بپذیریم آرای میرعزیز ورییس دولت کودتا به شرح زیرخواهدبود:
  آرای میرحسین عزیز9000000+13000000=22000000
  آرای رییس دولت کودتا=9000000_24000000=13000000

 18. ناشناس گفت:

  از قدیم گفتن چوب خدا بی صداست ولی من معتقدم اتفاقا با صداست وعجب صدایی هم دارد البته اگه ما خودمون رو به کری نزنیم ومصداق آیه شریفه صم بکم عمی وهم لا یعلمون:خودرا به کری وکوری ولالی زده ونمی فهمند نشویم

  اقایان،موسوی وکروبی وهزاران انسان شریف اعم از زن ومرد هم همین حرفهای امروز به ظاهر اصولگرایان را زده اند واینک در حصر وزندان به بند کشیده شده اند.
  خوب است امروز که تشت رسوایی خیلی ها ازبام به پایین افتاد وغبار فتنه درحال فرو نشستن است وحقایق روزبه روزنمایان تر می شود تا دیرتر نشده از تمام انسانهایی که درحقشان ظلم شد دلجویی شود ومسببان واقعی فتنه در چنگال عدالت گرفتار آیند اما چه حیف که هنوز خیلی ها نمی خواهند سراز زیر برف بیرون بکشند
  اما خدایا خاضعانه تو را سپاس می گوییم که ما را زنده نگه داشتی تا پس از دو سال هرآنچه اصلاح طلبان ورهبران جنبش سبز فریاد کردند را از زبان اصولگرایان بشنویم
  خدایا دعای همه ما بویژه مرجع سبزمان سلاله پاک زهرا حضرت آیت الله دستغیب را در حق اسیران بی گناه و دربند مستجاب فرما واین کشوری که به گفته خاتمی عزیزتر از جانمان ظرف اسلام بوده است را از شر این فتنه گرانی که آب در خوابگاهشان افتاده است حفظ فرما و روال کار ما را به جایگاه اصلیش بازگردان

 19. محمد آزاد گفت:

  احمدی نژادآن زمان بر خلاف نظر رهبری کاری نمی کرد و به شدت حمایت میشد تا رای بیاورد !!
  چنانچه او شکست میخورد آبروی یک عده!!!! میرفت ،سپاه ،بسیج ، وعاظ و ائمه مساجد وابسته به دولت و حکومت از ایشان حمایت کردند .چنان تبلیغ کردند که اگر موسوی رای بیاورد همه خانومها بی حجاب میشوند و عده ای ساده لوح باور کردند پس به او چراغ سبز دادند تا این کار را بکند مگر مجلس ان وقت کور و کر بود تا نتواند اعتراض کند !! . ان وقت بصیرت داشتند !! حالا دارند بی بصیرت میشوند!!
  مردم همه شما را میشناسند از یک تا صد شما را . مگر موسوی چه گفت؟ او گفت تخلفات بزرگی شده است که با عث ابطال انتخابات میشود

 20. ناشناس گفت:

  وكيل الدوله هاي محترم :در سال جهاد اقتصادي براي رسيدن به خودكفايي هم كه شده بهتر است يونجه بكاريد.

 21. ناشناس گفت:

  یکی از دوستا که معلم بود میگفت اونو بعنوان ناظر به یه روستا فرستادن. به محظ ورودش یه نفر میاد میگه بچه جان دور و ور صندوق نمیای برو اون گوشه مسجد بشین و راحت باش!

 22. افشين -م گفت:

  ok.پس معلوم شداونائي كه به دكتر!راي داده بودندبه چه قيمتي بوده,واقعا”چه نيازي به تقلب آقايه كاري كرداتوماتيك ملت بهش راي بدند.صدرحمت به تقلب ,اينجوركارهافقط توكشورهائي مثل ايران اتفاق ميفته وبس.

 23. جانباز گفت:

  محلس ما مدرس ها نیاز دارد تا در برابر ظلم و دیکتاتوری ایستادگی کنند/ مجلس ما نان به نرخ روز خور است/ مجلس ما استقلال فکری و عملی ندارد/ چرا باید مجلس به دهن این و آن نگاه کند و بعد تصمیم بگیرد/ مجلس باید بتواند از رهبری انتقاد کند عملکرد او را مورد محاسبه قرار دهد/ مجلس ترسو بدرد ایران نمی خورد/ مجلسی که برای رای گیری و یا عمل کردن به موارد قانونی منتظر دستور رهبری است این چه مجلسی است این مجلس نیست بلکه طفیلی است

 24. ناشناس گفت:

  ای نامردها,الان که احمدی نزاد برخلاف شما حرف می زنه شدید منتقدش و مدافع ملت(بطورظاهری و به نفع باندبازی تون نه حقوق ملت)/ایا قبل انتخابات اشکال نداشت؟الان بی قانونی های محمود رو می بینید؟امیدوارم مموتی بلایی اسمانی شود و بر سرتان بیاید/به نظر من تبعیض وبی عدالتی از نداشتن ازادی دردناک تره

 25. مرشدسبز گفت:

  رأي ميخريم ، با قيمت خوب ميخريم ، نقد ميخريم ، پولش از بيت الماله ، پولش پاكه ، مال امام زمانه، بدو آقا بدو خانم تا دير نشده و موسوي رييس جمهور نشده ، هر رأي 80000 هزار تومان ، موسوي با كل بستگان و آشنايانش هم اين پولو نداره چون چاه نفت نداره ، الان هم سرپرست وزارت نفت شده تا در انتخابات بعد 160000 تومان بده و براي دوستانش رأي بخره ! آنهاي كه از احمدي نژاد در همۀ جنايات و خيانتهاش حمايت كردند ، بنظر شما چقدر بصيرت داشتند؟

 26. سبز اندیش گفت:

  بفرما ، خودشون به تقلب در انتخابات اعتراف کردند . مدرک از این واضح تر

 27. ناشناس گفت:

  این نماینده ، نماینده اصلاح طلب یزد هست که طی مدت اخیر مورد حجمه های زیادی از سوی طیف دولت قرار گرفته و یکی از کسانی بود که علیه موسوی و کروبی حاضر به شعار دادن نشد

 28. amir گفت:

  یک خاطره جالب دارم. در یکی از روستاهای شهر استان خراسان یکی از بستگان من در روز انتخابات به رای دهندگان میگفت که به موسوی رای بدهید. فقط موسوی. در حالی که مردم روستا میگفتند چرا رییس مملکت ما که به ما 80000 تومان پول و سهام میده رای ندهیم؟ حداقل به فکر ما هست.

 29. مغان گفت:

  مگراونايي كه درخيابان در سال 88كشته وشهيدشدند غيراز اين ميگفتند؟بلالاخره ديريا زود حقيقت را خواهيد گفت.البته ما ازاين مجلس عرضه چنين كاري را نميبينيم …..

 30. عباس گفت:

  شریک دزد شده رفیق قافله!

 31. شیرازی گفت:

  پول سیب زمینی ها را هم اگر حساب کنند بیشتر می شود

 32. ناشناس گفت:

  تا ديروز جرات نداشتند يك كلمه در باره رئيس دولت صحبت كنند حالا همه زبون در آوردند. چي شده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 33. ن ح م گفت:

  اگه عاشقان سشنه چاک ولایت ذره ای شرف دارند احساس شرمشان را اعلام کنند

 34. green mother گفت:

  hala ke khodetoon be taghalob eteraf kardid chetory javab khoonhaye rikhte va khanevdeye zendaniha ra midahid ma ke az aval hamino goftim shomaha bozorgtarin riyakarane tarikh hastid

 35. shajariyan گفت:

  فكركنم خبري درخبرهاست آقايان باهم دست به يقه شدن نه به به هاله نوري نه به اين يقه گرفتن ها آقايان دير ازخواب بيدارسدن ما كه از اول ميدنستيم آقا چه افتضاهي قبل از انتخابات به بارآورده بودخدابه سزاي اعمالشون برسونه مثل گرگ افتادن بجون هم انشاءالله همديگروپاره كنن باميدپيروزي مردم سبز ايران

 36. کرکس گفت:

  واقعا ننگ بر کسانی که به خاطر سهام عدالت پای را بر حق گذاشتند و به این عقده‌ای بیمار رای دادند. کسانی که به خاطر چندرغاز پول رای و موضع خود را عوضی میکنند!