سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » اطلاعات جدید نماینده های آبادان در مورد انفجار پالایشگاه/ تداوم سکوت دولت...

اطلاعات جدید نماینده های آبادان در مورد انفجار پالایشگاه/ تداوم سکوت دولت

چکیده :پیش از این برخی از نماینده های مجلس هم از فشار دفتر رئیس جمهور برای برگزاری چنین مراسمی در روز سوم خرداد خبر داده بودند اما موسوی با بیان جزئیات بیشتری در مورد ابهامات این اتفاق گفت : اصرار برای افتتاح پروزه در روز 3 خرداد سبب رخ دادن این حادثه شد به همین دلیل باید برخورد جدی با مدیران پالایشگاه و وزارت نفت شود چرا كه این اقایان در مورد این حادثه اهمال كاری كردند و باید با ان ها برخورد شود....


نماینده های شهر آبادان امروز در قالب تذكر و نطق شفاهی تایید كردند كه مسئولان وزارت نفت و پالایشگاه آبادان از داشتن نقص فنی و آماده نبودن پروژه برای بهره برداری اطلاع داشتند و به همین دلیل باید به طور ویژه به این موضوع رسیدگی شود كه چرا اصرار برای افتتاح در روز 3 خرداد سبب كشته شدن تعدادی از كارگران آبادان شد.

سیدعلی موسوی جرف و عبدالله كعبی دو نماینده ای بودند كه از پشت میكروفن مجلس از برخی اتفاقات دیروز ابادان پرده برداشتند. موسوی جرف به صراحت گفت كه افتتاح پالایشگاه آبادان ” نابهنگام ” بوده است و حتی این پروژه در آزمایش اولیه نیز با مشكل مواجه شده بود و شواهد و قرائن حكایت از احتمال بروز نقص فنی مجدد داشت.

بر این اساس به گفته نماینده آبادان ، مسئولان با وجود این كه می دانستند احتمال رخ دادن این اتفاق وجود داشت ، كلید بهره برداری را زدند .

پیش از این برخی از نماینده های مجلس هم از فشار دفتر رئیس جمهور برای برگزاری چنین مراسمی در روز سوم خرداد خبر داده بودند اما موسوی با بیان جزئیات بیشتری در مورد ابهامات این اتفاق گفت : اصرار برای افتتاح پروزه در روز 3 خرداد سبب رخ دادن این حادثه شد به همین دلیل باید برخورد جدی با مدیران پالایشگاه و وزارت نفت شود چرا كه این اقایان در مورد این حادثه اهمال كاری كردند و باید با ان ها برخورد شود.

وی پرسید :چرا مدیران وزارت نفت با علم آماده نبودن پالایشگاه آبادان، اصرار برای افتتاح این پروژه در سوم خرداد داشتند و با این اقدام زحمات و خلاقیت نیروهای متخصص و متعهد ایرانی را زیرسوال بردند.

همزمان نادر قاضی پور هم به عنوان نایب رئیس فراكسیون كارگری گفت كه می خواهیم این موضوع را پیگیری كنیم اما وزیر نفتی وجود ندار ؛ در چنین شرایطی باید جواب خون كارگران را از چه كسی بپرسیم ؟

لاریجانی هم تلویحا احمدی نزاد را مسئول پاسخگویی دانست و گفت مسئول كنونی وزارت نفت (رئیس جمهور) باید پاسخگو باشد و از كاتوزیان رئیس كمیسیون انرژی مجلس خواست سریع تر به این موضوع رسیدگی كند و گزارشی را ارائه دهد.

عبدالله كعبی هم صحبت های موسوی جرف را تایید كرد و او هم روایتی مشابه از اتفاق آبادان داشت : تنها برای این كه افتتاحی در سوم خرداد داشته باشیم، برای هم وطنانمان چنین سانحه ای ایجاد شد و سرعت، قربانی كیفیت شد و سبب كشته شدن هم وطنانمان شد و حالا كه وزیر نفت نداریم ، كمیسیون انرژی نمی داند باید از چه كسی سئوال كند .

موضوع احتمال انفجار آبادان و اطلاع داشتن مدیران ارشد كشور از بروز چنین فاجعه ای به تذكر های كتبی هم رسید و “سید حسین دهدشتی”، “سید شریف حسینی”، “مصطفی مطورزاده”، “علیرضامحجوب “،” حمید رضاكاتوزیان”، ” سید امیرحسین قاضی زاده” و ” ناصرسودانی” نمایندگان آبادان، اهواز، خرمشهر، تهران، ارومیه و اهوازهم به احمدی نژاد در مورد روشن شدن علل كشته شدن تعدای از كارگران پالایشگاه آبادان تذكر دادند.

این در حالی است كه هنوز مسئولان دولت ، در مورد این دست از اظهارات نمایندگان سكوت كرده‌اند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “اطلاعات جدید نماینده های آبادان در مورد انفجار پالایشگاه/ تداوم سکوت دولت”

 1. ناشناس گفت:

  این را هم به افتخارات آقای رئیس جمهور اضافه کنید

 2. ناشناس گفت:

  رئیس جمهوری که وزیر نفت بشه
  از این بهتر نمیشه

 3. سامان گفت:

  ما که دانشگاهمون بوشهره باید موقع افتتاح نیروگاه از بوشهر بزنیم بیرون !!!!!!!!! والله میمیریم !

 4. ناشناس گفت:

  پررویی هم حدی داره به خدا…..حد آخرش و این دولت نشون می خواد بده

 5. جنبش سبز گفت:

  خدا به خونواده هایی که بچه هاشون ، پدراشون و برادراشون تو این حادثه ی تلخ کشته شدن صبر بده.
  از دو سال پیش به اینطرف تو کوچه و خیابون پیر و جوون ، زن و مرد و بدون هیچ دلیلی کشتن و کسی صداش درنیومد حتا مقام عظما تاییدش کرد ، تو ایران خودرو چن نفر بر اثر افتادن ماشین روشون کشته شدن کسی از حضرات مدعی اصولگرایی صداش که در نیومد هیچ تهدید هم کردن تا صدا از خونوادهاشون درنیاد.
  اما اینبار اگه صداش در اومد به نظر من فقط و فقط به خاطر اینه که داش محمودشون دیگه عزیز کرده ی بابا نیست ، دیگه نزد بابای مهربون!!!!!!!!!!!!!!!!!!! هیچ ارج و قربی نداره و الا روی این قضیه همچین گل میگرفتن که انگار از صد سال پیش چنین چیزی نبوده و اگه امروز برادران اصولگرای مجلس از جمله رئیس شجاعش زبون باز کردن فقط و فقط واسه خاطر اینه که از بالا امر فرمودن هر چی میتونن تو سر این بچه ی بازیگوش بزنن و الا کدومشون جرات میکردن در این حد کفر بگن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  اونائیکه فدای ندون کاری ، سهل انگاری ، بی مسئولیتی و کارنابلدی دولت عدالت محور دوتا بعد هشتم شدن دیگه نیستن اما شمارو به خدا تا جائیکه میتونین پیگیر حق و حقوق و وضعیت خونوادهای اونا باشین آخه اینا خیلی راحت میتونن همه چی و فدای زد و بندای پشت پردشون کنن همونجوریکه تو این شیش سال لعنتی کردن ، داغ عزیز خیلی سخته ، نبودن مرد خونه و نان آور خیلی مشکله نذاریم حقشون و پایمال کنن لااقل زندگیشون در حد بخور و نمیر مث همه ی کارگرا بگذره و ازین نظر محتاج نامردای روزگار نشن.

 6. احمد گفت:

  بابا این مرد یعنی معجزه هزاره سوم !!!!1!!ازجان این مملکت ومردم شریف آن چه می خواهد؟خرابکاری _ بی تدبیری و سوق دادن
  مملکت به ورطه نابودی کافی نیست؟جواب زن وبچه کارگران بی گناهی که دراین حادثه وحشتناک ساخته دست آقای احمدی نژاد
  را چه کسی خواهد داد؟اگر وجدانی هست بس کن آقای رییس دولت کودتا.

 7. خس وخاشاك گفت:

  سكوت دولت زياد طول نميكشه .اصلا شك نكنيد كه الان تيمهاي دولتي دستور
  دارند هرغلطي بكنند,آسمان وريسمان
  بهم ببافند كه مقصري بيابند,قاضي هم
  كه از قبل حكم راصادر كرده.فقط
  ميمونه اعتراف تلويزيوني وبعدش
  اجراي حكم.صدالبته تقصيراصلي
  بعهده آمريكاواسرائيل وغرب و
  سران فتنه واذناب آنهاواضداد اينهاو..
  است.تازه ايادي استكبارقصدداشتند
  كل آبادان وزاهدان و…را منفجركنند
  امايه ناجي ظاهرميشه مثل همون
  مرد عنكبوتي مشهور و ايران نجات
  بيدا ميكنه.تفاوتش بامرد عنكبوتي
  اينه كه اين يكي لباس ميمون ميبوشه
  و خيلي نخبه است.
  “كلمه” عزيز حتما درج كنيدحتي الامكان
  اول باشه تاشايد اين موجود عجيب الظاهرو كثيف الباطن خودشو معرفي
  كنه.آخه بشريت آرزو دازه يه مدير لايق
  براي جهان ظهور كنه

 8. جامانده2 گفت:

  ازاین دست افتتاحات یابهتراست بگوییم افتضاحات دراین چندسال اخیر زیاد شاهد بودیم تکرار این قبیل خودنماییهاغیر از خسارت جبران ناپذیر جانی ومالی به مردم عزیز وکشور عزیزمان رسوایی وافشای دروغگویان رانیز بدنبال دارد اما خسارات سنگین تراست زیرا تشت رسوایی مدتهاست که افتاده به امیدایرانی اباد ازادوسرفراز

 9. minoo- ghahreman گفت:

  aghaie ahmadi nezha age khili ba sedaghat va jorati zarbe ra az posht nemizanand
  mard one ke ro be ro mobarezh kone

  in bar dige bakhti prozhh sokht

 10. کاظم گفت:

  دیه قربانیان وبیمه حوادث این عمل بی کفایتانه هم از صندوق دیات وبیمه که امانات مردم فقیر ایران نزد مسئولان است پرداخت خواهد شد.مجلس فرمایشی هم شجاعت ولیاقت دفاع از حقوق مردم را نخواهد داشت.درود بر موسوی وکروبی وخاتمی.

 11. ایرانی گفت:

  و باز هم سلام . این داستانی تازه نیست که عده ای قربانی بازی های سیاسی می شوند.احتما لا این داستان برای این بود که این آقا اعلام کند که قصد ترور مرا داشتند وگرنه امروز روزنامه ها نمی نوشتند رییس جمهور بدون محافظ به … رفت. جناب اقای احمدی نراد شما مطمن باش اگر بیایی و توی کوچه و خیابان کسی با شما کاری ندارد . نه برای اینکه دوستتان دارند نه .بلکه ازین رو که ارزش ترور نداری .کسی را ترور می کنند که نتوانند به زیرش کشند .شما که در پایین ترین رتبه هستید از چیزی واهمه نکنید.

 12. ناشناس گفت:

  تا احمق در جهان است ابله هم در نمیماند اگر ملتی بلد باشد زندگی کند اگر برای جان خودش ارزشی بیشتر از 45000 هزار تومان قایل باشد واگر ایمان به اعتقادلتش داشته باشد در راس نظام ودولتش امثال این از گور تاریخ در رفتگان را نمی اورد ایا مسئله احمدی نزاد است ایا ندیده ونشنیده ایم نمایندگان مجلسی را که در حرف زدن یومیه غلط دارند اما ما سی سال است که میبینیم وهنوز اهل کوفه نیستیم