سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده ایذه:خرمشهر برای تحمل این همه محرومیت آزاد نشد...

نماینده ایذه:خرمشهر برای تحمل این همه محرومیت آزاد نشد

چکیده :ملت ایران برای آزاد سازی خرمشهر زحمات زیادی کشید و عادلانه نیست که این شهر و تمامی شهرهای این استان هنوز ویرانی‌های جنگ را در معرض نمایش بگذارند....


عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سالروز آزادی خرمشهر گفت: هدف از آزادی خرمشهر و تقدیم بیش از ۵۰ هزار شهید برای آزادی آن، عدم توجه به بازسازی و رفع محرومیت‌ها و مشکلات آن نبود.

علیرضا دهقانی گفت: مقارن شدن تولد حضرت فاطمه(س) و سالروز آزا سازی خرمشهر را به تمام ملت ایران و خانواده‌های معظم شهدا تبریک می‌گویم.

نماینده ایذه و باغملک افزود: آزاد سازی خرمشهر، نقطه عطفی در تاریخ معاصر کشور بود و همانطور که امام خمینی(ره) بیان کرد، خرمشهر را خدا آزاد کرد.

وی با اشاره به شهید شدن بیش از ۵۰ هزار نفر از بهترین فرزندان کشور برای آزاد سازی خرمشهر، گفت: ملت ایران برای آزاد سازی خرمشهر زحمات زیادی کشید و عادلانه نیست که این شهر و تمامی شهرهای این استان هنوز ویرانی‌های جنگ را در معرض نمایش بگذارند.

دهقانی با تاسف‌بار خواندن وضعیت شهرهای خوزستان و به ویژه خرمشهر،گفت: هشت سال جنگ تحمیلی و بمباران هر روزه شهرهای خوزستان به طور طبیعی این استان را از مسیر رشد و توسعه دور نگه داشت و ویرانی‌های پس از جنگ نیز مزید علت شد.

وی تاکید کرد: بنابراین وضعیت شهرهای استان خوزستان بسیار نامساعد بوده و این شهرها نسبت به شهرهای دیگر دراستان‌های دیگر بسیار وضع بدی داشته و مردم این استان از مسئولان درخواست اقدامات جدی و اساسی در این زمینه دارند.

دهقانی با بیان این که بسیاری از شهرهای خوزستان هنوز از آسفالت مناسبی برخوردار نیستند، گفت: متاسفانه شهرهای خوزستان و به ویژه خرمشهر در زمینه مسائل پیش پا افتاده مشکلات و معظلات بسیاری داشته که این نیاز به توجه اساسی به این استان را از طرف مسئولان طلب می‌کند.

وی با اشاره به وضعیت نامساعد آب آشامیدنی در خرمشهر، خاطرنشان کرد: شایسته نیست که استان خوزستان به عنوان تنها استان کشور که بزرگترین و پرآب‌ترین رودهای ایران را در خود جای داده، مردمان آن از نعمت آب آشامیدنی محروم باشند.

وی با بیان این که متاسفانه به دلیل اعمال سیاست‌های غلط کشاورزی این منطقه با مشکلات جدی روبرو شده است، تصریح کرد: سیاست‌های غلط مسئولان موجب شده که منابع آب این استان به استان‌های دیگر رفته و کشاورزان خوزستانی از این نعمت خدادادی محروم باشند.

نماینده مردم ایذه خاطرنشان کرد: اگر منابع آبی استان در اختیار کشاورزان این استان قرار گیرد شاهد رونق کشاورزی و رونق اقتصادی در این استان هستیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر چه در سی سال گذشته اقدامات خوبی در رابطه با مشکلات استان خوزستان انجام شده، ولی فعالیت‌های انجام شده بسیار ناچیز بوده و مردم این استان از مسئولان انتظار بسیار بیشتری دارند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “نماینده ایذه:خرمشهر برای تحمل این همه محرومیت آزاد نشد”

  1. ناشناس گفت:

    آقاي دهقان ،خوب است كه در مورد شهرهاي استان و مشكلاتتشان بخصوص خرمشهر و آبادان سخن بگوييم اما لا اقل در مورد حوزه انتخابيه خودش يعني ايذه و باغملك كه از محروم ترين شهرهاي كشور هستند هم سخني مي گفت،دهقان خبرنگار خبر ورزش شبكه سه، از فقر و محروميت فرهنگي و اقتصادي و اجتماعي وسياسي مردم ايذه وباغملك استفاده كرد و خودرا از خبرنگار ورزشي به نمايندگي مجلس رساند و اينك حتي شرمش مي آيد كه خود را ايذه اي بنامد چه رسد به اين كه دنبال بيان و يا رفع مشكلاتشان باشدمن با اطمينان مي گوييم كه ايشان با توجه باينكه مي داند در ايذه وباغملك راي نخواهد آورد با اين حرف ها خود را براي حوزه آبادان وخرمشهر آماده مي كند!

  2. ناشناس گفت:

    به ان عزیز از ایزده باید بگم فکر میکنی فرقی بین ان نماینده مجلس و وزرا و دولت است. همه فقط به فکر پست و مقام و جیب خودشان هستند نه به فکر ملت. هیچ فرق نمیکنه طرف نماینده مجلس باشه یا وزیر دولت. اینها همش خیمه شب بازی است . پولی که باید در خرمشهر و جاهای دیگر کشور خارج میشد یا در حسابهای داخل و خارج آقایان است یا در فلسطین و لبنان و غیره خرج میشه .