سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » سالروز میلاد حضرت زهرا(س) گرامی باد...

سالروز میلاد حضرت زهرا(س) گرامی باد

چکیده :حضرت فاطمه (س) عابده ای سیاستمدار ، عالمی فقیه و انسانی ایثارگر بود. تمام ابعادی که برای یک زن متصور است و برای یک انسان متصور است در فاطمه (س) جلوه کرده است . او یک زن معمولی نبوده است. یک زن روحانی ، یک زن ملکوتی ، یک انسان به تمام معنا انسان؛ تمام نسخه انسانیت ، تمام حقیقت وجودی یک زن . . .تمام هویتهای کمالی که در یک انسان متصور است همه؛ در این زن است. زنی که تمام خاصه های انبیاء در اوست...


کلمه- گروه معارف:

امروز درمقام کسی به سخن مي نشینیم که خداوند درباره او می فرماید:

«اِنّ الله یغضب لغضبک و یرضا لرضاک »

« یا فاطمه (س) خدا با غضب تو غضبناک می شود و با رضای تو راضی می گردد. »

او کلمه خداوند است ؛

همان کلماتی که حضرت آدم (ع) آنها را با تضرع خواند تا خدا از گناهش درگذرد و توبه او بپذیرد و

یوسف به آن کلمات قسم خورد تا از چاه نجات پیدا کند و

با این کلمات آتش بر ابراهیم گلستان شد.

السلام علیک یومَ وُلِدتِ و یومَ تَموتِ و یومَ تُبعَثُ حیّاً

و سلام بر فرزندش خمینی کبیر که میلادش با میلاد مادرش زهرا (س) دریک روز است.

مردی از سلاله پاک زهرا (س) و تداوم بخش راه اولیاء.

به جاست تا در باب شخصیت مادری همچون زهرا (س) از سخنان فرزندش روح خدا بخوانیم تا در چنین روزی یادی از مادر و فرزندش در دلها داشته باشیم:

حضرت فاطمه (س) عابده ای سیاستمدار ، عالمی فقیه و انسانی ایثارگر بود. تمام ابعادی که برای یک زن متصور است و برای یک انسان متصور است در فاطمه (س) جلوه کرده است . او یک زن معمولی نبوده است. یک زن روحانی ، یک زن ملکوتی ، یک انسان به تمام معنا انسان؛ تمام نسخه انسانیت ، تمام حقیقت وجودی یک زن . . .تمام هویتهای کمالی که در یک انسان متصور است همه؛ در این زن است. زنی که تمام خاصه های انبیاء در اوست.

زنی که اگر مرد بود نبی بود ، زنی که اگر مرد بود به جای رسول الله بود ، …

تجلی کمال انسانیت در جلوه گاه شخصیت حقیقی انسان کامل ، انحصار به زن و مرد ندارد بلکه انسانیتی است که از طرف حضرت حق نصیب او می شود.

او فاطمه(س) انسانی است که رسول خدا(ص) در برابرش تعظیم می کند و امیر مومنان او را محترم می شمارد و بالاتر از همه ، خالق او به رضای او از بندگان راضی می گردد و به خشم او خشمناک می شود.

شخصیتی که اگر زنان مسلمان او را بشناسند و در جهت اهدافش گام بردارند ، از هر الگو و اسوه ای بی نیاز خواهند شد ؛ انسانی که مسئولیتهای خطیر یک زن مسلمان را در صحنه زندگی روشن می سازد و نشان می دهد که چگونه یک زن می تواند عبد صالح خدا و دختری شایسته برای پدر و مادری نمونه برای فرزندان و همسری همدرد برای شوهر و

ایثارگری قابل احترام برای جامعه باشد .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “سالروز میلاد حضرت زهرا(س) گرامی باد”

 1. Zahra گفت:

  salam zemne tabrik behtarin olgoye aalam hazrat zahra motasef shodam az inkeh shoma ham hanooz zaheran zahra ra ham mard mikhahid ta nabi v rasol bashad !!!
  vali zahraye athar raziyatan marziye,bandi pak v layeghe v olgoye tamami bandegan pak khoda ke anbiya v bevizheh khatam anan piambare garami islan kahke ghodomash ro marham cheshm v har roz ba vojodash sasrshar az enrezhi baraye harkat be samte residan be khoda migirad.arezoye salamti,shadi v neshate nashi az bandegi baray tamami ensanhay janeshin khdoa ra daram.
  har rozetan eid v pirozi khoramshahr bar kame hameh aashegahn shirin baad.
  Zahra