سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » انفجار در حین مراسم افتتاحیه طرح بنزین‌سازی پالایشگاه آبادان با حضور احمدی نژاد...

انفجار در حین مراسم افتتاحیه طرح بنزین‌سازی پالایشگاه آبادان با حضور احمدی نژاد

چکیده :با وجود این انفجار و آتش‌سوزی گاز در پالایشگاه نفت آبادان، هم اکنون دکتر محمود احمدی‌نژاد، هیأت همراه و برخی از خبرنگاران اعزامی در سلامت کامل به سر می‌برند....


صبح امروز سوم خرداد ماه همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه طرح بنزین‌سازی پالایشگاه نفت آبادان انفجار و آتش‌سوزی در یکی از واحدهای فرآیندی منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از کارکنان این مجموعه شده است.

با وجود این انفجار و آتش‌سوزی گاز در پالایشگاه نفت آبادان، هم اکنون دکتر محمود احمدی‌نژاد، هیأت همراه و برخی از خبرنگاران اعزامی در سلامت کامل به سر می‌برند.

صبح امروز علاوه بر افتتاح طرح بنزین‌سازی پالایشگاه نفت آبادان، کلنگ‌زنی طرح تثبیت و توسعه این پالایشگاه نفت و افتتاح نیروگاه 220 مگاواتی این پالایشگاه نفت توسط سرپرست وزارت نفت به طور رسمی انجام شد.

پیگیریهای خبرنگار مهر نشان می‌دهد، نشتی گاز یکی از واحدهای فرآیندی پالایشگاه نفت آبادان عامل اصلی انفجار و آتش‌سوزی در این پالایشگاه شده است ضمن آنکه انتشار گسترده گازهای سمی منجر به مسمومیت و گازگرفتگی برخی از کارکنان شده است.

در حال حاضر آتش‌سوزی در سطح واحدهای منفجر شده به طور کامل مهار شده اما انتشار گسترده گازهای سمی منجر به مسمومیت و گازگرفتگی کارکنان پالایشگاه آبادان و برخی از حاضران در این پالایشگاه شده است.

هدف از طرح توسعه‌ پالایشگاه نفت آبادان علاوه بر تولید بنزین سوپر با عدد اکتان 93، تولید روزانه 250 تن پروپیلن، 330 تن خوراک گازی صنایع پتروشیمی و یکصد تن گوگرد است.

با اجرا و تکمیل این طرح ظرفیت تولید فرآورده‌های نفتی در قدیمی‌ترین پالایشگاه نفت خاورمیانه 45 هزار بشکه به ظرفیت فعلی آن که حدود 430 هزار بشکه است، افزوده خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شد با راه‌اندازی کامل این پروژه نفتی روزانه 4.5 میلیون لیتر بنزین به ظرفیت تولید کشور افزوده شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “انفجار در حین مراسم افتتاحیه طرح بنزین‌سازی پالایشگاه آبادان با حضور احمدی نژاد”

 1. بسیجی پرسپولیسی گفت:

  سلام
  باید اسم این آقا رو از محمود احمدی نژاد
  به
  محمود خوشقدم تغییر داد
  چون به هر جا قدم میزاره
  یا
  آنجا آتش میگیره
  یا به خاکستر تبدیل میشه
  یا گازهای سمی همه جا رو فرا می گیره
  یا چند نفر کشته و زخمی میشن
  خلاصه دل مردم رو خون میکنه
  خدا برش داره
  تا همه شاد بشن

 2. ناشناس گفت:

  بگید 14 زخمی و 2 کشته هم داشته

 3. bande khoda گفت:

  چوب خدا صدا نداره وقتی‌ بخور دوا نداره

  من انسانها صبر لازم رو نداریم

  اما خدا به همه بنده‌هاش حتا منفرترینشن مهلت میده اما یک زمان نشون میده و مکرشنو به خودشون بر میگردونه ،

  دولت علم پرور و عدالت پرور دید که مکر هیچ کاری از پیش نمیبره ،

  امیدوارم خفتگان بیدار شوند

 4. طوفان خس و خاشاک گفت:

  یاد راه آهن شیراز افتادم ، که در حالی که آماده نبود برای انتخابات اون رو افتطاح کردند ولی قطار بعدی که میخواست عبور کنه از ریل خارج شد. امروز هم تعدادی از آبادانی ها کشته و زخمی شدند . آخه مردم فریبی به چه قیمیتی ؟ به قیمت کشته شدن مردم ؟

 5. javad nezhad گفت:

  خداوند آخروعاقبت هممونو بخیر کنه
  بدرود