سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » درخواست آمنه برای تعويق قصاص اسید پاش...

درخواست آمنه برای تعويق قصاص اسید پاش

چکیده :امروز به دادسرا مي‌روم تا از قاضي اجراي احكام درخواست كنم، اجراي حكم را به تعويق بيندازند تا به لحاظ روحي آماده شوم....


آمنه بهرامي، دختري كه تا يك هفته پيش قرار بود حكم قصاص دو چشم مردي را كه او را كور كرده است، اجرا كند به دليل اضطراب و فشارهاي ناشي از آن درخواست كرد اجراي حكم به تعويق بيفتد.

به گزارش شرق، آمنه بهرامي اعلام كرد در دوره‌اي كه قرار بود حكم اجرا شود به شدت تحت فشار بود و اين فشارها او را آزار داده و نياز به استراحت دارد تا بتواند دوباره به زندگي عادي برگردد. پيش از اين قرار بود چهارشنبه هفته گذشته مجيد، جواني كه هفت سال پيش آمنه را با اسيد سوزانده و باعث كوري او از هر دو چشم شده بود به درخواست آمنه قصاص شود اما اجراي اين حكم به دستور رييس قوه‌قضاييه به تعويق افتاد.

متوقف شدن اجراي حكم در آن زمان با اعتراض آمنه مواجه شد و او كه بر كور كردن مجيد اصرار داشت به پيگيري پرونده پرداخت تا اينكه به گفته خودش به او قول دادند بعد از مرتفع شدن مشكلاتي كه در حين اجراي حكم ممكن بود، رخ بدهد، حكم اجرا خواهد شد.

در حالي‌كه برخي منابع خبر داده بودند احتمال دارد، اين پرونده جنجالي طي روز‌هاي آينده بار ديگر به جريان بيفتد، آمنه بهرامي ديروز به خبرنگار ما گفت مي‌خواهد حكم فعلا به عقب بيفتد.

او گفت: قبل از اجراي حكم افراد زيادي به ديدن من آمدند و درخواست كردند مجيد را ببخشم يا اجراي حكم را به تعويق بيندازم تا پولي كه خواسته‌ام تامين شود اما من قبول نكردم چون در اين سال‌ها نه كسي از من عذرخواهي كرده بود و نه حتي خانواده مجيد جلو آمدند تا هزينه‌هاي درمان مرا تامين كنند. دلجويي نشدن از من به شدت ناراحتم كرده و من را آزرده است. من مثل فردي هستم كه يك‌بار به طور كامل فروريخته و دوباره خودش را ساخته است. اين كاري كه مجيد با من كرد آنقدر آزارم داد كه تا پايان عمر بايد آن را تحمل كنم، بنابراين او بايد كور شود تا بفهمد من چه مي‌گويم. من فرد خودساخته‌اي هستم و روي پاي خود ايستادم و تا پايان هم همين كار را مي‌كنم اما مجيد بايد تقاص كاري را كه با من و خانواده‌ام كرد پس دهد. من مي‌توانستم ازدواج كنم، بچه‌دار شوم و حس زيباي مادر بودن را درك كنم. من يك مهندس هستم. مي‌توانستم كار كنم و زندگي اجتماعي داشته باشم، او همه چيز را از من گرفت و من به مجازات او فكر مي‌كنم. آن زمان برابر بسياري از افراد مهم ايستادم و گفتم مي‌خواهم حكم را اجرا كنم. روز مقرر هم به دادسرا رفتم اما به من گفتند فعلا امكان اجرا وجود ندارد.

آمنه در ادامه گفت: فشارهاي روحي كه قبل از اجراي حكم و بعد از به تعويق افتادن آن به من وارد شد آنقدر زياد بود كه نتوانستم تحمل كنم و به شدت مريض شدم. سرگيجه‌هاي شديد و آشفتگي‌هايي كه دارم ناشي از همين مساله است، بنابراين امروز به دادسرا مي‌روم تا از قاضي اجراي احكام درخواست كنم، اجراي حكم را به تعويق بيندازند تا به لحاظ روحي آماده شوم.

آمنه گفت: قصد دارم چهارم خرداد به اسپانيا بروم تا عمل‌هاي جراحي‌ام را دنبال كنم. من قبل از مشخص شدن زمان اجراي حكم هم در اسپانيا بودم و كارهاي درمانم را پيگيري مي‌كردم و قرار بود عمل‌هاي پوستم را انجام دهم، در واقع با تماسي كه از اجراي احكام گرفته شد به ايران آمدم و هزينه زيادي را متحمل شدم و چند ميليون تومان پول بليت دادم. وقتي هم كه آمدم گفتند؛ حكم اجرا نمي‌شود حالا درخواست مي‌كنم اجراي حكم به تعويق بيفتد تا عمل‌هايم را انجام دهم و بعد اگر قرار بر اجرا شد و دستگاه قضايي در اين خصوص جدي بود به ايران بازمي‌گردم. در اين مدت هم فرصت هست تا پولي كه خواسته‌ام توسط خانواده مجيد تامين شود اگر آنها دو ميليون يورو را دادند از قصاص صرف‌نظر مي‌كنم.

در همين حال مهدي رباني، وكيل مدافع مجيد كه از رييس قوه قضاييه درخواست استمهال كرده است به خبرنگار ما گفت: به نظر من رايي كه در خصوص قصاص دو چشم مجيد صادره شده، مشكلاتي دارد كه اجراي آن را ناممكن كرده است. در راي صادره آمده است قصاص دو چشم مجيد طبق خواسته آمنه بايد باشد و منع قانوني ندارد. آمنه درخواست كرده است با اسيد سولفوريك چشمان مجيد را كور كند، بنابراين حكم بايد طبق خواسته آمنه اجرا شود. زماني كه براي اجراي حكم از پزشكي قانوني استعلام شد؛ اعلام كردند، اين كار آسيب‌هاي جدي به مجيد وارد مي‌كند، در حالي‌كه بايد قصاص به اندازه ميزان آسيبي باشد كه به آمنه وارد شده است.

رباني در خصوص درخواست آمنه براي تعويق اجراي حكم گفت: اين فرصت مناسبي است چون ما هم مي‌توانيم براي جلب رضايت آمنه تلاش و پولي را كه خواسته است، تامين كنيم.

او در مورد اينكه آيا خانواده مجيد توانايي پرداخت دو ميليون يورو را دارند گفت: آنها فقط يك خانه دارند كه حاضر هستند به آمنه بدهند و خودشان مستاجر شوند پدر مجيد يك بازنشسته است و ماهي 400 هزار تومان درآمد دارد و پدر شش فرزند است، او هيچ مالي به جز اين خانه ندارد. البته تلاش‌هايي در اين زمينه انجام شده است و افراد خير زيادي در اين خصوص گام برداشته‌اند. انجمن‌هاي زيادي هم تلاش مي‌كنند تا بتوانند مبلغ درخواستي آمنه را تامين كنند، حسابي باز كرده‌اند تا بتوانند اين پول را از مردم جمع كنند. حداقل دو ماه زمان لازم است تا كمك‌هاي مردمي جمع شود.

رباني گفت: اينكه عمل مجيد فجيع بوده كاملا درست است اما كمك‌هاي مردمي مي‌تواند به آمنه كمك و آينده او را تامين كند. به نظر من اين حق آمنه است كه خيلي بيشتر از دو ميليون يورو بخواهد تا لااقل به لحاظ مالي تامين شود و مشكلي در اين خصوص نداشته باشد اما متاسفانه خانواده مجيد قدرت تامين اين مبلغ را ندارند.

وكيل مجيد از اين تصميم آمنه تشكر و استقبال كرد و گفت: در اين مدت همه اعضاي خانواده مجيد و خيران تلاش مي‌كنند تا جايي كه مي‌توانند براي آمنه پول جمع و رضايت او را جلب كنند. تاكنون 200 ميليون تومان تامين شده است و تلاش‌ها در اين زمينه ادامه دارد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

46 پاسخ به “درخواست آمنه برای تعويق قصاص اسید پاش”

 1. محمد.مشهد گفت:

  درود بر امنه .همه میدانیم ظلمی جبران ناپذیر بر او وخانواده او وارد گردیده .اما قصاص نه مشکل او را حل خواهد کرد نه مشکل جامعه خشونت زده ایران را .امیدوار هستم در یک کمپین از طرف جنبش سبز .هر نفر از 5000هزار تومان به بالا در حد توانش در یک حساب ریخته شود تا پولی که حق امنه هست جمع شود وبه او برای درمانش پرداخت شود . روز نامه کلمه میتواند سردمدار این جریان باشد

 2. ناشناس گفت:

  امنه عزيز اگر من را مثل پدرت بداني نصيحتم اين است وجدان تنها محكمه اي است كه احتياج به قاضي ندارد خودش در عذاب است وكار ان اقا همه سرزنشش ميكنند ولي چشم در مقابل چشم هم بنظر من درست نيست شما بخشش كن خدا با شماست

 3. منا گفت:

  آقای ناشناس عزیز!
  فکر کنم طبق تعالیم الهی که حیات را در قصاص می داند قصاص لازم است تا درس عبرتی باشد برای دیگران

  مخصوصا که “مد” شده جوانانی که تا دختری دست رد به سینه آنها زد فوری اسید به صورت او بپاشند!!! اگر قصاصی جدی و محکم و دردناک پشت آن نباشد این روند همین طور ادامه دارد..

 4. آذين گفت:

  من يك خانم هم سن ؛آمنه هستم از زماني كه با سواد شدم و مي توانستم مطالعه كنم هميشه يك خبر اسيد پاشي پسري كه عاشق دختري بوده را در ايران شاهد بودم و مي دانم هيچ وقت نه قصاصي صورت گرفته و نه ديه پرداخت شده يعني هيچ مجازاتي كه باعث ترس و عدم اسيد پاشي شود در ايران وجود ندارد و با اين روش اين اسيد پاشي توسط مردان ايراني ادامه خواهد داشت زيرا مي دانند مجازاتي سنگيني برايشان در نظر گرفته نشده است و همچنان دختران ايراني مي سوزند و خواهند سوخت .

 5. یک جوان گفت:

  همه میدانیم که زیبایی برای همه و به خصوص یک دختر جوان چقدر مهم است.ما برای یک لحظه نه خودمان را میتوانیم جای آمنه بگذاریم و نه جای روح و وجدان در عذاب مجید.ولی آیا باید جواب خشونت را با خشونت داد؟ کاری که مزدوران حکومت در آن انتخابات قلابی با تک تک جوانهای معترض کردند! هیچ عملی بالاتر از گذشت به انسان آرامش نمیدهد.تصمیم گیری در این شرایط اصلا آسان و راحت نیست.

 6. ناشناس گفت:

  به نظر من آمنه نبايد كوتاه بياد و بايد قصاص انجام بشه هر چند كه تنها كور شدن براي مجيد مجازاته كمي هست ولي صد در صد بايد اجرا بشه

 7. ناشناس گفت:

  يك شماره حساب كه بلوكه نشود.

 8. اسماعیل گفت:

  بنظر من آمنه باید با انجام قصاص حق خود و هزاران دختردیگر که در زمان های مختلف تحت فشار اینگونه افراد لااوبالی قرارداشته اند بگیرد .و حق همین است .

 9. امیر گفت:

  دوستانی که بیرون گود ایستاده اند و مدام دم از بخشش می زنند یک لحظه فکر کنند که خدای ناکرده این اتفاق برای خواهر خودشان افتاده بود… آیا به خواهر خودشان هم می گفتند که از قصاص مردی که زندگی تو را تباه کرده بگذر؟

 10. احمد گفت:

  خیلی تصمیم سختیه که قصاص کنه یا ببخشه ولی به نظر من اگه ببخشه بهتره

 11. كاشي گفت:

  من اگر ميليادر هم بودم يك ريال به اين پسر بي شرم و جاني نمي دادم
  به نظر من، هيچ چيز جز قصاص به مثل چاره ي كار اين لعنتي نيست

 12. ناشناس گفت:

  iin kase gedaei jelo mardom gereftan dige az on karhast vaghean yez lahze fekr konid , age fardi khata mikone be khonevadash che rabti dare pedare pir o madaresh bayad be badbakhti bioftan , onghadr ehsasati shodin ke be veghahate darkhaste amane fekr nemikonid onjaei ke ba veghahat mige soed o englis pool bedan ,

 13. ضد خشونت گفت:

  به نظر من شاید بهترین راه این باشه که صبر کنند تا آمنه بره اسپانیا و عمل کنه و اگه به امید خدا چشمهایش برگشت ( نمی دونم میشه چشم رو پیوند زد از کسی که مرگ مغزی شده یا نه ) اون وقت از این نامرد فقط هزینه عمل رو بگیره که حتمأ هم خیلی خواهد شد شاید دو میلیون یورو…

 14. mehdi گفت:

  قصاص بهترین درمان برای حیوانیست که اسید میخرد و به صورت دختری بی پناه می پاشد. شاید درس عبرتی برای دیگران شود.

 15. ناشناس گفت:

  امنه عزيز مجيد معلول حكومته نه علت

 16. آرام بهاری گفت:

  بهتر است آگاه باشیم که آمنه قربانی است نه متهم….در این روزها اخباری که در این زمینه می خوانم طوری نوشته شده است که گویا آمنه به خاطر پول رضایت نمی دهد .و اخبار طوری بیان می شود که از دردهای آمنه گفته می شود ولی در آخر دیدی که به خواننده می دهد گویا آمنه متهم است.درست است که لذتی که در گذشت هست در انتقام نیست…اما کار مجید سهوا”نبوده بلکه عمدا” بوده . و بهتر است برای جلو گیری از چنین رفتارهای مریض گونه ای که هم اکنون در جامعه فعلی ما زیاد شده است این کار انجام شود تا درس عبرتی برای دیگران شود چنان که آمنه به این نکته در مصاحبه هایش اشاره کرده است. و بهتر است افراد خیر به جای کمک کردن به این گونه اقشار جامعه که شاید قربانی بعدی شان دختران خودشان باشد .به بعضی از خانواده های زندانیان سیاسی کمک کنند که سر پرست خانواده شان الان در زندان هست.در نهایت مجید اگر چشم هم نداشته باشد اما هنوز قیافه دارد . اما او یک مریض روانی است که اگر آزاد شود به جامعه آسیب زده مان آسیب دیگری خواهد زد.پدر مجید هم باید به جای اینکه تعداد فرزندانش را زیاد کند یه کمی به آنها درس انسانیت می داد….
  البته که لغو این حکم در جامعه کنونی ما که به تحصیلکرده هایش حکم اعدام می دهد و حکم مجازات این قبیل انسانها را لغو می کند امری عادیست….فراموش نکنیم که در جامعه دیوان حق مظلوم همیشه ضایع می شود.

 17. یک پدر گفت:

  من معتقدم حتما این جانی با تبلیغات بسیار زیاد در سرتاسر ایران قصاص شود تا دیگرکسی به خاطر درخواست های احمقانه دیگران را اززندگیوجوانی محروم نکند و با اسماعیل به طور کامل موافقم

 18. پیمان گفت:

  عزیزانی که هی می‌گویید قصاص، ما پیش از انقلاب و حکومت استبداد دینی این پدیده اسیدپاشی را داشتیم؟ چون دختر و پسر به راحتی می‌توانستند بدون ترس از حکومتی جبار باهم دوست شوند و از سنین کودکی دچار عقده نشوند.
  امروز جوانان ما نمی‌توانند با جنس مخالف بصورت معقول و درستی باشند پس به افراط کشیده می‌شوند. آمار وحشتناک فحشا، خیانت به شریک زندگی، قتل شریک زندگی، فحشا با اطلاع یکدیگر چیزهایی بود که از این انقلاب نکبتبار در ایران محلی از اعراب نداشت.
  ما اینجور قتل و جنایت بی حساب داشتیم؟
  عزیزان قصاص یعنی ریختن حرمت جنایت چون شخص قصاص کننده می‌کشد، می سوزاند و فقط کاری می‌کند که دیو درونش آرام شود. این یعنی اینکه هر کسی می‌تواند خود را بجای قانون بگذارد و انتقام‌گیری کند.
  عزیزان در جهان پیشرفته غرب بجای انتقام می‌آیند کمک کنند که چگونه به آسیب‌دیده کمک کنند. از همه لحاظ.
  حکومت اسلامی اینجا دست و پا می‌برد، آنجا دارند با کمک دانشمندان ایرانی دست و پا برای فلجها می‌سازند.
  اینجا ما چشم درمی‌آوریم آنها دارند سعی می‌کنند چشم مصنوعی بسازند.
  کمی بخود بیایید و از این حرفهای احساسی دست بردارید.
  بیایید همه به آمنه کمک کنیم. باید مجید و خانواده‌اش در تمام عمر خدمتگزار آمنه باشند. مجید باید همیشه در خدمت او باشد و نتواند هیچگاه ازدواج کند. نه اینکه کوری و بدبختی را به جامعه اضافه کنیم.
  جنایت مجید بسیار فجیع است ولی مجید یک معلول است همین. علت در چیست؟ همینطور دارند اعدام می‌کنند ولی قتل بیشتر می‌شود.

 19. ناشناس گفت:

  ghesas haghe tamae zanhayeest ke asid be soorateshan pashide shodeh. Ameneh ghesas begir ta ebrati bashad baraye ablahan.

 20. ناشناس گفت:

  قصاص این فرد نه تنها حق آمنه است بلکه نقطه پایانی برای این حرکت زشت که اخبار ان جز اخبار روزمره روزنامه ها شده است.

 21. حمید گفت:

  خواهر گرامی آمنه از قصاص این فرد بیمار گذشت نکن چرا که این امر باعث گستاخی دیگران در استفاده از این امر خواهد شد این فرد میبایست به اشد مجازات برسد چهره تو خواهرم را چه کسی به شکل اولیه باز خواهد گرداند همه کسانی که جهت گذشت این فرد روانی پیشقدم میشوند فکر کنند که این امر برای عزیز خود آنها پیش میآمد آقایان دفاع از مجرم درست نیست کمی وجدان داشته باشید و به چهره این خواهر عزیز نگاهی بیندازید
  آمنه جان خواهرم من یک هموطن شریک غم توهستم ای کاش زنده نبودم وتو را در این وضع نمیدیدم .
  برادرت حمید از جنوب کشور

 22. فرزاد گفت:

  گذشت در هر مقامی خوبست

 23. ناشناس گفت:

  خداوندفرموده.جشم درمقابل چشم

 24. عدالت گفت:

  خواهرم اگرقصاص نکنی به قربانیهای اینده خیانت کردی این قصاص جشمای یه جانی را می گیره در عوض جشمای جندتا بی گناه حفظ میشه این قضیه دیگه شخصی نیست بخشیدن جیز خوبیه ولی نه همه جا بگذار عدالت اجرا بشه این جشما مهمتره یا اون جشمای بی گناه؟

 25. سبز اندیش گفت:

  من خود را نمیدانم در این موقیت چه کار میکنم ولی میدانم که بخشش شیرینتر از هر کار دیگر است

 26. هموطن گفت:

  در این مورد گذشت ظلمیست به جامعه فقط قصاص

 27. ایرانی گفت:

  در جواب جمید باید بگویم شما برای اینکه خواهر عزیزم امنه به این وضع دچار شدنن به شدت نارحتید حال تقاضا میکنید یک نفر دیگر همچین بلایی سرش بیاید من میگویم ای کاش به جای این حرف دعا میکردین که دیگر همچین بلایی سر هیچ کس نیاید

 28. شقایق گفت:

  من هم از پیمان عزیز می خواهم نظرات همجنسان خود را در پای این مقاله بخواند تا ببینم از اینکه همه را به احساسی بودن متهم کرده ، خودش چه احساسی دارد؟!!!

 29. عاطفه سبزینه گفت:

  خشونت و جامعه خشن چیزیست که باید از آن ترسید . فرقی نمی کنه که علایقت به کدام سمت باشه وقتی تمام وجودت رو خشم گرفته باشه علاوه بر چشمت که قلب و روح و مغزت هم نمیبینه و …. ” سبز و سیاه ” برات یکی میشه : ” سرخ ” یا میخوای یک نفر رو از چشم و زیبایی و زندگی محروم کنی یا میخوای همون بلا رو / شایدم بدترش / سر یکی دیگه در بیاری . خدا به همه ما رحم کنه که اینقدر بیرحم و خدانشناس شده ایم !

 30. ناشناس گفت:

  كسايى كه همچين كارايي ميكنن بايد همينگونه قصاص بشن..(حداقل بخاطر اينكه با كسى اينكار رو كرده كه دوستش داشته)….وگرنه ما كه خيلى وقته كه از خيلى چيزا گذشتيم.

 31. alizadeh گفت:

  هم درد آمنه بسیار جانگداز است و هم حکم قصاص . هیچ چیزی نمیتواند درد ٱمنه را التیام بخشد حتی قصاص . اما وقتی حود را جای آمنه و کسانش میگذارم ،قصاص تنها راهی است که میتواند مرهمی کوچک بر این درد جانکاه باشد و وقتی خود را جای کسان ٱن جانور اسید پاش (ابا دارم از اینکه خودم را جای او تصور کنم) میگذارم رحم و گذشت جلویم فریاد میزند . نمیدانم به کدامین گناه دختری باید اینگونه بسوزد .آمنه بر سر دوراهی بسیار سختی قرار دارد.

 32. مهران گفت:

  خشونت در مقابل خشونت، انتقام در برابر انتقام، جنایت در برابر جنایت، کور شدن مجید فقط معلولی دیگر را به جامعه اضافه می کند، مجید را سربار جامعه می کند، کلی پول و هزینه هم به خانواده مجید هم به جامعه وارد میکند، اگر جنایت است که جنایت رت در برابر جنایت پاسخ نمی دهند، تنبیه مجیدها لازم، اما تنبیه با اسید پاشی؟ مگر در قرون وسطا زندگی می کنیم؟ عدم اعتماد به دستگاه قضایی است که این چنین به اسید پاشی رای میدهیم، وگرنه چه تنبیهی بالاتر از اینکه حبس ابد بخورد این آدم؟ اینکه حق مرخصی نداشته باشد؟ اینها هم تنبیه هستند اما از جنایت و ترویج خشونتی مثل اسید پاشی که بهتر است، نیست؟حتی اعدام این فرد بهتر از ترویج لسید پاشی است، متاسفم برای قاضیانی که اینگونه از قصاص برداشتهای افراطس گری می کنند.

 33. ناشناس گفت:

  بهتر نیست اجازه بدیم خودش تصمیم بگیره ؟ در متن این خبر آمده که آمنه تحت فشارهای روحیه همین صحبتهایی است که اطرافش هست ، اجازه بدید که هرکار دلش می خواد انجام بده ، ما به جای اون نیستیم و به هیچ وجه نمی تونیم کلمه ای اظهار نظر کنیم دست از نصیحت بردارید و شرایط رو برای آمنه سخت تر نکنید .

 34. ناشناس گفت:

  گذشت خوب است ولی تصور کنید این اقا با چه قصاوتی دست به این کار زده .ایا سوختن اسید سولفوریک را میدانید ؟ این حیون که بیچاره پدر و مادرش هفت ساله که در رنج بدبختی اند از اون طرف خانواده امنه با مصیبتی هزار بار از مردن عزیزی بزرگتر هروز سوختن.درمورد آمنه تصور کنید که یک دختر بسیار زیبا وتحصیلاتش نشان از سر زندگی وامید ی بزرگ و ناگهان حیوانی اینده ایی ترسیم شده وچه بسا در استانه تحقق اش را ویران کند . بخشش کار ی بزرگ است که از امنه بر می اید و هفت سال صبر یک دختر نشان از بزرگی او دارد .ومیتواند ببخشد .اقایان خیری که در حال کمک به خلاصی این حیوان از قصاص دارند. کمک کنند امنه درمان بشه بزرگی امنه قصاوت رو ازخودش دور میکنه…. .امنه ببخش وبگذر از قصاص که خداوند کسانی همچون این حیوان را در این دنیا مجازات خواهد کرد %

 35. ناشناس گفت:

  قصاص قطعا اشتباه است. اما تکرار این اتفاق اشتباه تر. کسی از ما حق قضاوت نداره، مگر اینکه راهکار “عملی ای” متناسب با خورده فرهنگهای رایج ما در اینجا (ایران) برای جلوگیری از تکرار ماجرا داشته باشه

 36. 349 گفت:

  ببخشید موقعی که ابن ملجم قرار بود قصاص شود امیر المومنین (ع) فرمود یک ضربه به او بزنید نه بیشتر نفرمود که ضربه تان چند کیلو باشد قدرت ضربه تان هم اندازه ضربه ای که به من خورده باشد حالا اینها می خوان حساب کنند چند مولکول اسید باید به چشم این شخص وارد بشه که یه وقت عرش خدا نلرزه و طرف خدایی نکرده مشکل دیگه ای براش پیش نیاد بابا دست بر دارید این ملا نقطه بازیها را موقعی در بیارید که طرف تو کوی دانشگاه و کهریزک جوان مردم را لت و پار یا کشته و اغلب جرمهایش از فحاشی تا … نادیده گرفته می شه ترازوی عدالت فقط اینطور مواقع میکرو اتم را محاسبه می کنه

 37. پويا گفت:

  گذشت منا سبترين واژه انساني است ولي براي پيشگيري جرم لازم است اين قصاص صورت گيرد تا هيچ كس به خود جرات حتي فكر اسيد پاشي ندهد

 38. بی طرف گفت:

  امنه خودم یک پسرم شرمم میاد بگم مجید یک پسر ویا یک ادمه قصاص سهله باید هرروز در جلو رسانه ها زجر کش شود تا درس عبرتی برای همه ارازل واوباش شود ایران ما جای این جانیان نیست

 39. ناشناس گفت:

  دوستان چی میگین‌، مجید اصلا اظهار شرمندگی نکرده ، تازه پر رو تر شده ، میگه چون آمنه ممکنه چشاش سالم بشه من و اون باید دو تامون تو چشامون اسید بریزن ، آخه آدم اینقدر پررو

 40. قصاص گفت:

  قصاص با تبلیغات شدید رسانه ای خودم چند وب سایت دارم از الان شروع به تبلیغات میکنم به امید قصاس این جانی کسی خواهشا کسی پول به این جنایتکار نده این جانی پروریست باتشکر از امنه

 41. ناشناس گفت:

  درعفولذتي است كه در انتقام نيست

 42. مریم گفت:

  زشتی کار مجید بر کسی پوشیده نیست، اما قصاص و پرداخت دیه هم باید منطقی باشد. پرداخت 2 میلیون یورو برای خانواده کم بضاعت مجید اصلا معقول نیست و از طرفی قصاص مجید هم نفعی برای کسی نخواهد داشت.

 43. رزمنده سا بق گفت:

  هیچ ادم با وجدان کار این پسر را تائید نمیکند .عزیزان قصا ص هدفش بازداری از جرم است .اما ما بعد از انقلاب بسیار قصاص و اعدام کردیم
  امروز در دنیا در اعدام .سنگسار و قصاص در دنیا اول هستیم .اما مشکل جرم و جنایت در کشور ما حل نشد و با قصاص و خشونت حل نخواهد شد
  باید از روش علوم اجتماعی در اداره کشور در قرن 21 استفاده کرد نه از قوانین دوران جا هلیت عرب .ان قوانین مربوط به دوران خودشان بوده امروز کشور های هستند که قصاص اعدام سنگسار ندارند .اما این همه بد بختی خشونت و نا هنجاری هم ندارند چون با علوم روز کشورشان را
  اداره میکنند .بهترین پیشنهاد به نظر من همان پیشنهاد محمد از مشهد است . در ضمن جنبش سبز هم می تواند یک خودی نشان دهد
  وبگوید با خشونت مخا لف است .و..

 44. ناشناس2 گفت:

  اخه من چی بگم ؟؟؟؟؟

 45. رزمنده سا بق گفت:

  گذشت بهتر است خودتان را هم میتوانید جای یک ادم خطا کار بگذارید اعدام وقصاص مشکلی از این کشور حل نکرد

 46. حسن گفت:

  آيا اگربا دختريكي از مسئولين اين كار را كرده بود باز هم عدالت اين گونه بود قانون ضعيف است وگرنه ربطي به آمنه ورضايت او ندارد بايد براي عبرت ديگران كور شود