سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مهدی خزعلی : کلاهتان را قاضی کنید، کدام بی بصیرتیم، ما یا شما؟...

مهدی خزعلی : کلاهتان را قاضی کنید، کدام بی بصیرتیم، ما یا شما؟

چکیده :من به نوبه خود هشدار می دهم، روزهای سخت و سخت تری در پیش داریم، و این گونه افاضات غیر منطقی و غیر عقلانی در بحث اقتصادی و سیاسی زیاد داریم و هزینه گزاف آنرا ملت می پردازد! و کشور با سرعتی سرسام آور سقوط می کند و این سقوط را بیگانگان و همسایگان جنوبی ما جشن گرفته اند! * باز هم گوش ندادید تا به امروز رسیدیم!...


مهدی خزعلی در سایت خود روزشماری از نوشته های گذشته خود را درباره احمدی نژاد آورده است و در نهایت با توجه به این نوشته ها از زئیس دولت این سوال را پرسیده که کلاهتان را قاضی کنید، کدام بی بصیرتیم؟

متن این یادداشت به شرح زیر است:

سال 83 نوشتم: امروز شهرداری را ستاد انتخاباتی خود کرده است و به معلمان و ائمه جماعات و هیات های مذهبی، از بودجه شهرداری خرج می دهد، فردا یک دولت می شود ستاد انتخاباتی و از بودجه بیت المال خرج می دهد! *جدی نگرفتید!

خرداد 84 در نامه ای به شهردار تهران نوشتم: ” نفی دموکراسی از سوی شما شائبه بازگشت استبداد و دیکتاتوری را در اذهان ایجاد می کند” * توجهی نکردید تا آن شهردار رئیس دولت شد!

خرداد 84 در مقاله ” اندیشه ای خطرناک و ابتر” نوشتم: عده ای می خواهند با آوردن احمدی نژاد روی کار، نظام را ساقط کنند! * باور نکردید!

سال 84 نوشتم: سقاخانه ایشان اگر برای مردم آب ندارد! برای خیلی ها نان داشته است و سازه ای مناسب برای عوام فریبی و جلب رای است، به عبارت دیگر نان آور و رای آور است! * باز هم گوش کسی بدهکار نبود!

سال 84 هنگام تنفیذ حکم ریاست جمهوری، دست رهبری را بوسید، نوشتم: ” امروز دست و پا می بوسد و روزی را می بینم که در برابر رهبری می ایستد! ” و باز نوشتم که او از پشت بر رهبری خنجر خواهد زد! * باور نکردید تا به چشم خویش دیدید!

سال 84 نوشتم: “حکومت ها هر قدر از دانش فاصله بگیرند، از حوزه و دانشگاه می ترسند و اگر به علم بازگردند، در برابر دانشگاه و حوزه متواضع و خاشع می شوند” ، آن روز نوشتم : “کسانی که مکاتب و گروه های سیاسی را از دانشگاه اخراج می کنند، انحصار طلبند، اما بدانندحوزه و دانشگاه از سیاست جدایی ناپذیر است، حتی اگر حکومت ها خود را از این چشمه فیاض علم محروم کنند. ” * امروز شاهدیم که حکومت از علم و دانش محروم و کردانیسم حاکم است!

سال 84 نوشتم: ” آقای رئیس جمهور؛ پایه های جمهوری شما بر توهین، افترا، و زیر سئوال بردن مدیران انقلاب است، فراموش نکنید آن شب نامه هایی را که در دوره انتخابات منتشر شد و حتی خاتمی جرات نکرد عوامل تخریب هاشمی را معرفی کند( علی رغم قولی که به مردم داده بود) * امروز همان شب نامه نویسان علیه همان رئیس جمهور می نویسند!

سال 84 نوشتم: ” این که بزرگان فرموده اند : مطالبات زود هنگام نداشته باشیم و فرصت داده شود، سخنی وزین و حکیمانه است، که باید به دولت فرصت داد تا برنامه های خویش را پیاده کند، اما نقد منتقدان شما، متوجه آنچه نکرده اید نیست! نقد ما متوجه آن رفتاری است که انجام داده اید، ملت از شما می خواهد فقط خراب نکنید، آباد نکردید باکی نیست! * باز هم کو گوش شنوا؟!

سال 84 نوشتم: ” آقای رئیس جمهور؛ نکند به نام عدالت، فاتحه این واژه مقدس را در کشور بخوانیم و طنز سال های آتی ” عدالت ” باشد! * دیدید که چنین شد!

سال 84 به مجلس نوشتم: ” نمایندگان محترم؛ بوش را رها کنید، احمدی نژاد را مراقبت کنید که به خودمان گل نزند! ” * مراقبت نکردید تا دهها گل وارد دروازه خودمان کرد!

سال 85 در پی اظهارات احمدی نژاد و تاکید بر بچه دار شدن بیشتر! نوشتم: ” من به نوبه خود هشدار می دهم، روزهای سخت و سخت تری در پیش داریم، و این گونه افاضات غیر منطقی و غیر عقلانی در بحث اقتصادی و سیاسی زیاد داریم و هزینه گزاف آنرا ملت می پردازد! و کشور با سرعتی سرسام آور سقوط می کند و این سقوط را بیگانگان و همسایگان جنوبی ما جشن گرفته اند! * باز هم گوش ندادید تا به امروز رسیدیم!

سال 85 نوشتم: ” مسئله دولت در سفر یا دولت جهانگرد، مسئله سقوط اقتصادی دولت، مسئله گرانی و تورم، مسئله وعده های بی رویه استانی، مسئله پوپولیسم و عوامفریبی، مسئله اقتصاد بدون نفت، مسئله شایسته سالاری، مسئله دولت پاسخگو و … مهمتر از هولو کاست است و به فراموشی سپرده شده است! * امروز که خانه ویران است، فهمیده اید که بیگانگان سرتان را به هولوکاست سرگرم کردند تا از خرابی خانه خود غافل شوید!

سال 86 نوشتم: ” احمدی نژاد، حب جاه و حب جاه و حب جاه!” و اضاف کردم: ” این افتخار نیست که خبرساز شویم، چگونه خبرساز شدن مهم است و مهمتر از آن عمل به وظیفه است نه خبر ساز شدن” * اما او برای مطرح شدن، حاضراست نظام را به تباهی برد و به قول معروف ” در زمزم بشاشد”، و عقلا هم کاری نکردند!

سال 86 روانشناسی او را نوشتم و با متن کتاب درسی روانپزشکی، شخصیت او را تحلیل و نقد کردم، مکانیسم های دفاعی ناکارامد ” خیال پردازی” ، تجزیه” ” برون فکنی” پرخاشگری” همانند سازی برون فکنانه” را بیان کردم، ماجرای از دست دادن ” حس واقعیت سنجی” در جلسات مهم و با شکوه و این که برای مدت کوتاهی دچار” شخصیت زدایی” یا ” واقعیت زدودگی” می شوند و دچار ” توهمات شنوایی، بینایی و لمسی” می شوند! را بیان کرده و ” هاله نور” را به عنوان یک نشانه از این بیماری پذیرفتم! در آنجا به شخصیت ” هیستریونیک – نمایشی” و ” نارسیسیستیک – خود شیفته” اشاره کردم! و هشدار دادم که ” نکند روزی وارث یک سرزمین سوخته شویم و آیندگان در روانشناسی رجال سیاسی ما کتاب بنویسند! ” * اما باز هم گوشی شنوا نبود و کشور را در سراشیبی سقوط قرار دادیم،

سال 86 نوشتم: ” به جای احمدی نژاد من را رد صلاحیت کردند” و مستدل هم نوشتم. * باز هم هیچ!

سال 86 نوشتم: ” دهه چهارم انقلاب دوره رمال ها و فالگیر هاست!” * جدی نگرفتید!

گذشت و گذشت و گذشت ……..

سال 88 در پاسخ بازجو که پرسید بود : ” نظرت را راجع به سران فتنه بنویس” نوشتم: ” فتنه فقط یک سر دارد و آن احمدی نژاد است! ” * حال به حرف من رسیدید!

سال 89 برای بازجو درشت در یک صفحه A4 نوشتم: ” سال نود سال رویارویی احمدی نژاد و حامیان ولایت است! ” به بازجو گفتم این را در جیبت نگه دار، همدیگر را می بینیم! * خوب می بینید که همه پیش بینی ها درست از آب درآمد!

*** حال انصاف دهید ما بی بصیرتیم یا شما؟!Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

86 پاسخ به “مهدی خزعلی : کلاهتان را قاضی کنید، کدام بی بصیرتیم، ما یا شما؟”

 1. محمد گفت:

  وقتی چوب رو برمیداری اول کی فرار می کنه؟

 2. به امید آزادی گفت:

  اگه همه ی مردم دست به اعتصاب سراسری بزنند بنظر من بهترین راه برای از پا درآوردن این ظالمان است

 3. بصیرت گفت:

  سلام؛جناب آقای دکتر شما هم که پیشگو در آمدین که؟تا حالا کجا بودین پس؟اگر نظام ما با پیشگوهایی به مثل شما اعتماد کند و با عقل و حرفهای شما به پیش برود باید در این نظام و انقلاب رو گل گرفت.بصیرت اونی نیست که فقط بشینیم و افراد رو بکوبیم که؛اگه راه حلی دارید بیارید وسط نه اینکه یه شیپور برداشتید و از دور داد میزنید.این کارتون فقط گوش اطرافیانتون رو اذیت میکنه

 4. ناشناس گفت:

  کنشها جوهریست نشنیدن ها ذاتی است .حرکت شیئ به جوهر است .سرنوشت این حرکت هم محتوم است .پس تلاش برای تغییر سرانجام بی فایده است زیرا سرانجام مربوط به ذات حرکت شیئ است وشیئ لاتغییر مانده.نور از شمع روشن است .شمع خاموش رانوری نیست .اما نور درذات شمع است وبوقت روشنی قابل رویت.

 5. بی بصیرت گفت:

  دکتر جان سلام. بصیرت یعنی اطاعت محض از ….. هرچند امروز حرفی بزند فردا عکس آنرا بازگوید.همه می دانند حسادت نسبت به افراد توانمندی مثل میرحسین آنها را صم بکم عمیون کرده بود و البته آنها منافع مادی خود را می فهمند و به غیر از دماغشان جایی را نمی بینند.ما باید از خداوند بسیار ممنون باشیم که صحنه را چنین رقم زد تا دروغ و نیرنگ آنها علاوه بر ما بلکه به بسیاری از طرفداران خودشان هم ثابت گردید هر چند با ریخته شدن خون بسیاری از جوانان برومند این مرز و بوم حاصل گردید.میرحسین در طول 2 سال ریاست جمهوری از دست این قوم بی حیا دق می کرد و از رییس دولت قبلی با آن همه اختلال شخصیت یک قهرمان درست می شد که بله فلانی طرفدار محرومین بود و مثلا هاشمی نگذاشت کار بکند و 4 سال بعد دوباره سر بر می آورد .در حالی که الان دست محمودخان به همه رو شده الا جماعت قلیلی که آنها هم با جن گیری و دعانویسی روزگار می گذرانند .و یا همه چیز را توطئه دشمنان می دانند حتی خشکسالی و نباریدن باران در کشور را که روزگاری به علت نوشتن مقالات اصلاح طلبان در روزنامه ها می دانستند.

 6. ناشناس گفت:

  رهبربی بصیرت حمایت حمایت

 7. محسن گفت:

  هنوزهم گوش شنوایی نیست بجای بکاربردن این واژه ها مثل بی بصیرت یا فتنه بایستی واقعییت راپذیرفت هنوز دیرنشده

 8. ali گفت:

  اصلا آقايان معتي بصيرت را فهميده اند كه ديگران را متهم به بي بصيرتي مي كنند ؟

 9. mohammad گفت:

  it was better you had point to khamenei

 10. ناشناس گفت:

  به نظر انها اگر بخواهیم بصیرت را در یک جمله معنی کنیم یعنی (همان ولایت مطلقه فقیه ) ÷س با این دید شما هنوز بی بصیت حستی زحمت نکش برادر

 11. ناشناس گفت:

  بصیرت اقایان و بصیرت مداری خواص درگاه فقط ابزاری است برای امرار معاش و ثروت اندوزی حضرات. بقول معرف حق با علی است ولی از ابگوشت معاویه نمی توان گذشت.

 12. sabz گفت:

  من فقط یک سوال از مدعیان بصیرت دارم: با لاترین مقام مسول در نظام مقام رهبریست یعنی ایشان مسول اصلی انحرافات و خوب وبد نظام است خوب ولایت مطلقه هم که دارند علاوه بر ان نظارت استصوابی شورای نگهبان هم که هست , با این وجود از ابتد ای انتخاب ایشان به عنوان رهبر تا بحال سه نفر ریس دولت شده اند اولی که فاقد بصیرت وتکیه گاه فتنه گران است ( هاشمی ) دومی هم که از سران فتنه و به گفته جنتی مزدور امریکاست (خاتمی) سومی هم که حامی وطرفدار جریان انحرافی است ,ایا اینست شرایطی که برای رهبر شدن باید دارا بود ؟؟(مدیر ومدبر) و ایا اینست ثمره ی بصیرت ادعایی شما برای مملکت؟؟؟

 13. شقایق گفت:

  اشتباه امثال دکتر خزعلی را در نتیجه گیری آخر ایشان می توان دید ، فتنه یک رأس ندارد و اگر هم داشت آن رأس ، احمدی نژاد نبود. احمدی نژاد تنها یک وسیله بود که کشف شد تا در برابر جریان خطرناک اصلاح طلبی بایستد.
  خطر جریان اصلاح طلبی از نظر بی بصیرتان نمونه عالم از همه خطرات بیشتر بود. پس باید به هر وسیله جلوی پیشرفت ان جریان گرفته می شد.
  احمدی نژاد تنها یک وسیله بود آقای دکتر . با عرض معذرت، شما هم از بی بصیرتانید. شما اینهمه نشانه های روشنگر را در طول این سالیان سال نادیده گرفته اید و فکر می کنید بابصیرت واقعی شمایید؟؟!!!

 14. sam گفت:

  ta zamani ke mellate iran gire khorafe va morde parasti va doroogh haye shaiadane ozmaye marajae taghlid yaani marjae tafakor mamnooe hastand vaze ma beh az in nakhahad shod hala ali beravad gholi jayash ra migirad beghole maaroof az mast ke bar mast

 15. khalil گفت:

  خود كرده را تقصير نيست خود بگوييد تقصير چيست.

 16. ناشناس گفت:

  لطفا حوزه را با دانشگاه گره نزنید.
  آنها سالهاست که خرجشان را از دولت و بیت المال میگیرند و شکمشان از مال حرام دولتیان پر شده است.
  دانشجو روشنگری کرد و کشته میشود و حوزه بر طبل بی عاری و عافیت طلبی میکوبد.

 17. ناشناس گفت:

  از قديم گفته اند نه برای آدم کر بخوان ونه برای کور برقص!!!!!!!!!!

 18. green mother گفت:

  be nazare man fogholade bood yad begirim be harfhaye ham goosh bedahim va ghabool konim ke hame chiz ra nemidanim man tamam harfhaye shoma ra ghabool daram faghat in khod rahbary bood and ke goftand afkar man be ahmadi nedjad nazdike hala javab bedahand be khatere yek adam motevahem va khodshyfte in hame javoon nazanin ra koshtid in hame ensanhaye bigonah ra be zendan andakhtid va shekanje kardid ta begooid man afkaram be chenin adami nazdike !khoda az gonahan jenayatkaran nemigozarad

 19. مغان گفت:

  آفرين بر شما غيورمرد ايران زمين. ايران به قهرماناني مثل شما احتياج دارد.درود بر دكتر خزعلي .

 20. امیر گفت:

  با سلام
  روزی که دین آبشخور رسیدن به امیال فروخفته وتحقیر شده انسانهای مریض احوال روحی (…)شد ومدعیان دین خود اربده کشان وچماق به دست راه باز کن این جریان سقوط یک ملت نجیب (که دیگر نمیدانند چگونه خودرا ازاین جریان جدا کنند )محتمل است

 21. ناشناس گفت:

  اقای خزعلی به پدر خودت هم یک کم بصیرت بده!!!!!!!!

 22. ناشناس گفت:

  اقاي خزعلي اين سوال رو بايد از کسي که بصيرت و بي بصيرت رو به دهان طرفدارانش انداخت بپرسيد

 23. ابراهیم پرواز گفت:

  آقای خزعلی در نقل قولهای فوق از خویش سعی در اثبات محق بودن ایده ها و نظرات خویش را داشتند. اکنون این امر در سیاست کشورهای آزاد به یک سنت تبدیل گشته که چیزی که عیان شد، نیازی به بیان ندارد. سرویسهای اطلاعاتی ایران و دیگر مخالفین مکتبی و غیر مکتبی ما خود به این نکته واقف بوده و یا شده اند که ما و یا آقای خزعلی در مسائل فوق از بصیرت بیشتری برخوردار بودیم و ما و آقای خزعلی فقط از این جهت به خود میبالیم که علیرغم برخی کوتاهی ها همواره در خدمت ملت ایران بوده و باقی خواهیم ماند. خدای ناکرده آن بخش از ملت شریف ایران که صادقانه در پای صندوق رای به رقیب انتخاباتی ما گرایش یافتند، یادآوری ما و آقای خزعلی را به حساب سرزنش و مواخذه نگذاشته و ان را به نوعی سیاست ” من که بهت گفتم” قلمداد نفرمایند و گویی این شبهه ایجاد شود که ما ادعای بی نقص بودن داریم. امید است که این یاد آوری به ما و آقای خزعلی فرصتی دهد تا بتوانیم سفره دل خود را در مورد آینده و سمت وسوی کشور برای دیگر هم میهنان گرامی باز کنیم و در ضمن اشاره نماییم که ابراز نظرات فوق نمیباید به زندان و تحقیر و افترا منجر گردد که در غیر اینصورت نمادآشکار ظلم و بیعدالتیست.

 24. رضا گفت:

  جالب بود….ممنون

 25. سبز سبز گفت:

  ضرب المثل “دشمن دانا به ز دوست نادان” كه به اعتقاد اينجانب ميتواند دليل مجكم آزادي و آزاد انديشي ايرانيان باشد ، و از همه مهمتر اينكه ديگر بهانه اي براي تفكيك انتقاد مغرضانه و انتقاد سازنده ، براي حاكمان باقي نميگذارد ، را همه ميدانند ؛ بنابراين اينان اگر عاقل بودند حتي به حرفهاي دشمنانشان گوش ميدادند تا متوجه عيوب خود شوند شايد آنرا برطرف نمايند . افسوس كه ديكتاتورها راههاي مشابهي را براي سرنگوني خود طي مينمايند. اينان هم مثل همه ديكتاتورها . باميد سرنگوني همه آنها .

 26. گوله بصيرت گفت:

  هر چه گفتى درست است . ما مدتهاست مى دانيم اما مدعيان بصيرت همچنان در خوابند.
  يادم هست يک روحانى يکى دوسال پيش گفت راه محمود راه امام على ع است . همون آدم تازه فهميده و ميگه فساد تو اين دولت از قبلى ها زياد تره! بنازم به اين بصيرت.

 27. ناشناس گفت:

  دکتر خزعلی شما برعکس اقتدارگرایان در قلب مردم سبز قرار دارید، خدوند محفوظتان بدارد

 28. مولوی زیدی گفت:

  جناب همه حرف هایت درست و دلی دلم به حال رهیرمیسوزد که بیچاره همه چیزش را قربانی این آ قاکرد و امروز هیچ راهی برای برگشت ندارد و البته بدور از شان ومنزلت ایشان این کار خلاف تدبیر بود که انجام شد و مصیبتی بزرگ برملت وار د شد مگر شر م آور نیست که دیگران بدانند رئیس جمهوری برای تو فیق در امورات مملکت دست به دامن رمال و جادو میزند اگر منصفانه و دید خالی از تعصب نگاه کنید جایگاه دولت ایران را در ریاست جمهور ی حناب خاتمی و جناب احمد ی نزاد بخوبی تفاوت فاحش بین این دو را خواهید یافت امید واریم که این مسائل چشم هارا باز کند و فکر هارابکار اندازد تا صلاح خیر از شر به و جه احس انجامد که نه رعیت بسوزد و نه آبرویش ببادرود و السلام

 29. sabz گفت:

  مگر نه اینست که مهمترین وظیفه رهبر، هدایت انقلاب وجلوگیری ازمنحرف شدن نظام است ؟؟ومگر نه اینکه بزرگترین خطر وانحراف ،افتادن پست های کلیدی نظام بدست نااهلان است؟؟ و مگر نه اینکه بالاترین مسول نظام هم، مقام رهبری هستند؟؟ الحمد لله ولایت مطلقه هم که دارند ، فیلتر نظارت استصوابی شورای نگهبان هم که هست ،یعنی اینکه از ابزار کار و اهرمهای قدرت هم چیزی کم ندارند با این وجود از ابتد ای انتخاب ایشان به عنوان رهبر تا بحال ، سه نفر ریس دولت شده اند یعنی بالاترین مقام اجرایی مملکت، اولی که فاقد بصیرت وتکیه گاه فتنه گران است ( هاشمی ) دومی هم که از سران فتنه و به گفته جنتی مزدور امریکاست (خاتمی) سومی هم که حامی وطرفدار جریان انحرافی است ,خوب حالاچه کسی باید بخاطر چنین خسارات عظیمی، جوابگو باشد؟؟انصافا همین موضوع به تنهایی،اثبات “عدم کفایت سیاسی” برای ایشان نمی کند؟؟!!!!

 30. زاگرس گفت:

  می توانیم بدانیم که خطاب دکتر به چه کسانی است که به حرفهای ایشان گوش ندادن .اگر منظور کسانی است که اکنون در راس قدرت هستن و میتوانستن جلوی کارهای احمدی نژاد را بگیرن ِ خیالی بیش نیست چون آنان خود همفکر و هم عقیده او هستن .

 31. ناشناس گفت:

  حزب الله بصیرت بصیرت

 32. رزمنده سا بق گفت:

  خز علی عزیز امروز کشور در شرایط سخت و دشواری گر فتار امده که ناشی از جهل و دیکتا توری است . وگرنه همه کشورها و جوامع ادم های
  مانند احمدی و خامنه ای دارند . خدا کند ما از این گرفتاری به سلا مت بگذریم . در یک جامعه دمو کراتیک مسائل باز گو میشود وراه درست پیدا
  میگردد . ومشکلات اهسته اهسته حل مشود اما در کشور های دیکتا توری ….

 33. سبز گفت:

  کسی که مدعی بصیرت است از بی بصیرت ترین افرد است. چطور کسی که همه اختیارات را در دست خود به ناحق و بر خلاف قانون جمع کرده، و این همه بلبشوری را در مملکت بوجود آورده می تواند با بصیرت دارد. از قدیم گفته اند اسم کچل را می گذارند ذولفعلی. خدایا این مملکت را از دست ظالمان بی بصیرت نجات بده.

 34. بسیجی جانباز گفت:

  گفتنی هر چخ که بود بسیار گفته شد ام آنان که صما و بکما و عمیا فهم لا یبصرون هستند را هیچ بکار نیاید پس ای جاهلان بدانید در این زمانه سکوت سرشار از ناگفته هاست.
  ای همه عزیزان نکته نویس دریابید که نام بسیج را به این بی مایگان آغشته نکنید زیرا بسیجیان به هیچ چشم داشتی جان در طبق اخلاص نهادند و از کیان و تاموس این مملکت با شرافت پاسداری نمودندو آنان نه فکر نان بودند و نه فکر مقام به گونه ای که بسیاری از راستینان آنان هرگز رزم را برای بزم رها ننمودند و بر پیمان خود مانندند تا در این را شهید و یا جانباز و یا اسیر و یا لااقل از تبار خانواده شیدان گشتند. نه اینان که برای جاه و مقام مال حرمت انسانی خویش را به مسلخ بزم ریا و تزویر به هدیه میبرند تا امیران آنان خوشنود باشند که رضای آنان را اصلح بر رضای خدای عالم میبینند.

 35. آرش گفت:

  جناب آقای خزعلی درود برشما به نظر بنده هم مجلس باید سریعاً اقدام عاجلی در مورد نداشتن کفایت سیاسی آقای احمدی نژاد به تصویب رساند

 36. ما گفت:

  بصیرت قلب پاک و عقل ازاد اندیش میخواهد.
  درود بر صداقت و نجابتت میر حسین