سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » رشد اجاره بها در دوماه گذشته؛ تهران 12درصد...

رشد اجاره بها در دوماه گذشته؛ تهران 12درصد

چکیده :طبق آخرین گزارش سامانه ثبت املاک کشور، میانگین رشد اجاره‌بها در دو ماه گذشته در کشور 5 تا 8 درصد و در تهران 10 تا 12 درصد بوده است....


رئیس اتحادیه املاک کشور با بیان اینکه ثبت 2 ساله قرارداد اجاره‌ میان موجر و مستاجر اجباری نیست گفت: طبق آخرین گزارش سامانه ثبت املاک کشور، میانگین رشد اجاره‌بها در دو ماه گذشته در کشور 5 تا 8 درصد و در تهران 10 تا 12 درصد بوده است.

مصطفی قلی‌خسروی در پاسخ به سوال که آیا ثبت 2 ساله قرارداد اجاره میان موجر و مستاجر اجباری است یا خیر و آیا این مصوبه به بنگاه‌های املاک ابلاغ شد افزود: اعلام این مصوبه در رسانه‌ها به معنای ابلاغ است و این موضوع مساله‌ای نیست که آن را ابلاغ کنیم چرا که این مصوبه یک نوع تسهیلات است.

وی ادامه داد: ابلاغ یک مصوبه زمانی انجام می‌شود که قانون به ما دستور دهد و ما آن را ابلاغ کنیم که بنگاه‌های مسکن آن را اجرا کنند.

خسروی گفت: مساله اجباری یا اختیاری بودن را نیز باید اذعان کرد که مالکیت برابر با اصل 40 قانون اساسی محترم است و در تمام ادیان محترم و در اسلام نیز محترم‌تر است و هیچ فردی نمی‌تواند به مالک اجبار کند حتی اگر دستوری هم باشد.

رئیس اتحادیه املاک کشور تاکید کرد: اگر این مصوبه به مجلس برود و تصویب و قانون شود آن زمان می‌توان گفت که قانونی است و باید اجباری باشد.

وی ادامه داد: بر اساس نامه رسمی وزیر مسکن و شهرسازی که در آن تاکید شده در برخی از کشورهای پیشرفته این حرکت انجام می‌شود، بنگاههای مسکن هم در صورت امکان این ثبت 2 یا 3 ساله را به مالکان و مستاجران فرهنگ سازی کنند.

* من خودم 7 سال است که مستاجرم

رئیس اتحادیه املاک کشور گفت: بنده خودم هفت سال است که در یک واحد مسکونی مستاجر هستم و اتفاقا مالک این واحد مسکونی هم یک مسیحی است.

وی افزود: در همان روز نخست که این واحد مسکونی را اجاره کردم گفتم که اگر قرار است این واحد مسکونی یک ساله باشد آن را اجاره نکنیم که مالک گفت، تا هر زمانی که دوست داشته باشید می‌توانید این واحد مسکونی را اجاره کنید.

وی ادامه داد: اتفاقا سال به سال در حال تمدید این واحد مسکونی هستم و مالک این واحدمسکونی می‌گوید باید شما هم از اجاره این واحد مسکونی راضی باشید.

خسروی گفت: این موضوع باید در فرهنگ ما رشد یابد که تنها نباید مالک راضی باشد بلکه مستاجر هم راضی باشد.

* رشد 5 تا 8 درصدی و 10 تا 12 درصدی اجاره مسکن

خسروی در پاسخ به این سوال که در دو ماه گذشته اجاره‌بها چند درصد رشد داشت است گفت: براساس آمار سامانه ثبت املاک و مستغلات کشور میانگین رشد اجاره‌بها در کشور 5 تا 8 درصد و در تهران به طور موردی 10 تا 12 درصد بوده است.

وی ادامه داد: وظیفه شرعی و قانونی مسئولان کشور جلوگیری از رشد بی‌رویه قیمت مسکن و اجاره‌بها است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “رشد اجاره بها در دوماه گذشته؛ تهران 12درصد”

  1. منصور گفت:

    بله…اگر من هم در یک خانه آنچنانی مستاجر بودم که دارای متراژ بالا و امکانات زیاد بود، هرگز قراردادم را فسخ نمی کردم و هر سال تمدید می کردم… به این وسیله مال خود را در یک محل نخوابانده و روز به روز بر مقدار آن می افزودم….نداشتن خانه که نشانه بی پولی نیست!

  2. فرهنگ گفت:

    صاحب خانه اين اقا که مسيحي جه انسان والا و بافرهنگي است کاش بعضي از مسلمانها هم اينطور بودند