سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » عضو شورای عالی حوزه علمیه قم: حتی مراجعی که به دولت رای داده بودند هم الان با وی مشک...

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم: حتی مراجعی که به دولت رای داده بودند هم الان با وی مشکل دارند

چکیده :عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه «برخی مراجع اجازه ملاقات به احمدی نژاد را ندادند» گفت: تا جایی که من خبر دارم در این خصوص واسطه های قوی نیز وجود داشت که برخی شان از علمای قوی و بلند مرتبه قم بودند. این ها با مراجع تماس گرفتند و برخی هم حضورا تشریف بردند ولی این مراجع گفتند خیر. چرا که نقطه نظراتی را مطرح کردند ولی از سوی دولت عمل...


سید محمد غروی عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با انتقاد از عدم توجه دولت به توصیه های مراجع و علما تصریح کرد: برخی از مراجع بزرگ ما هم اکنون مقابل دولت موضع دارند که لااقل در دوره قبل از انتخابات بر اساس موضع گیری ها و شعارهایی که داده می شد و تعریف دیگران، هم خودشان به دولت رای داده بودند و هم توصیه کرده بودند که به آقای احمدی نژاد رای بدهند.

به گزارش خبر آنلاین، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه «برخی مراجع اجازه ملاقات به احمدی نژاد را ندادند» گفت: تا جایی که من خبر دارم در این خصوص واسطه های قوی نیز وجود داشت که برخی شان از علمای قوی و بلند مرتبه قم بودند. این ها با مراجع تماس گرفتند و برخی هم حضورا تشریف بردند ولی این مراجع گفتند خیر. چرا که نقطه نظراتی را مطرح کردند ولی از سوی دولت عمل نشد.

وی با اشاره به عدم توجه دولت به توصیه علما و مراجع تقلید گفت: در عین حال اینکه مرجعی اجازه ملاقات ندهد برای دولت اهمیت ندارد که جای انتقاد وجود دارد.

غروی افزود: الان برخی علمایی که همان موقع حمایت هایی از احمدی نژاد کردند و هزینه شدند دیگر نه تنها دفاع نمی کنند بلکه نقد جدی دارند. این مسئله نه مصلحت دولت و نه مصلحت هر دولتی در نظام اسلامی است و نه اثرات خوبی دارد.

عضو شورای عالی حوزه با بیان اینکه «مرجعیت نهادی با قدمتی بیش از هزار سال است» تصریح کرد: نهاد مرجعیت امتحان داده است، وقتی مردم ببینند مرجعی به دولت نظر مثبت ندارد، دلگیر و دلنگران است، آنان نیز دلنگران می شوند. اگر ما می خواهیم مردم متدین حامی دولت باشند که این ها حامی دولت بودند و هستند و خواهند بود باید احترام مراجع را نگه داریم.

این استاد حوزه و دانشگاه در واکنش به سکوت مراجع مقابل اقدامات دولت گفت: دلیل سکوت مراجع یا این است که جمع بندی شان این است که سکوت کنند یا اینکه به خاطر عدم تضعیف نظام جمهوری اسلامی از اظهارنظر راجع به عملکرد دولت خودداری می کنند.

لازم به ذکر است سفر احمدی نژاد به قم که قرار بود هفته اول اردیبهشت ماه انجام گیرد نیز لغو شده بود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “عضو شورای عالی حوزه علمیه قم: حتی مراجعی که به دولت رای داده بودند هم الان با وی مشکل دارند”

 1. حامد -مشهد مقدس گفت:

  جدایی دین از سیاست ….مسئله این است , مراجعی که از احمدی نژاد حمایت کردند چرا سکوت کرده اند (مصلحت ) تا کی مردم باید چوب مصلحت علما را بخورند مصلحت به چه قیمتی اقایون مراجع تا کی میخواهید چوب حراج به پایه های دین بزنید مگه تا کی میتونید با جادوی دین مردم و ساکت و اروم نگه دارید بابا خودتون میگید پیامبر گفته فقر که از در بیاد ایمان از در دیگه خارج میشه بترسید از روزی که باید جواب مردم رو بدید وای بر مصلحت اندیشی علما

 2. 2011 گفت:

  این علما را ه راست را به مردم نشان می دهند. اینها خود که از را ه مسقیم منحرف میشوند بیایید چراغ هدایت شما در این مملکت در مسایل سیاسی و اجتماعی وفرهنگی …. فردی مومن .صادق . بی ریا . با بصیرت مثل میرحسین را انتخاب کنید . چون شما که بر انتخابتان پشیمان هستی اقای موسوی چند وقت پیش گفته بود که مردم نروند..

 3. امیر گفت:

  مراجع در مورد سوریه هم سکوت می کنند تا اسد باز با هم به کشتار خود ادامه دهدواقعا که به حال این مراجع باید گریست ؟

 4. سحرسبز گفت:

  البته معمولا خیلی ها در مسیرباد حرکت می کنند !!!!!

 5. عبید سن خوزانی گفت:

  ازقول من به آنها بگویید اصلا ناراحت نشوند. رای هیچکس را نخواندند والله بختکی این محمود آقا از قوطی رای گیری زد بیرون.