سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » ضرب‌الاجل يك ماهه شهرداري به دولت: اگر یارانه مترو را ندهید از مردم مي‌گيريم...

ضرب‌الاجل يك ماهه شهرداري به دولت: اگر یارانه مترو را ندهید از مردم مي‌گيريم

چکیده :اگر دولت تا پايان خرداد يارانه‌هاي حمل و نقل عمومي را بر اساس قانون پرداخت نكند، مجبوريم سهم دولت را از مردم دريافت كنيم....


شهردار تهران گفت: اگر دولت تا پايان خرداد يارانه‌هاي بليت مترو را پرداخت نكند، مجبوريم سهم دولت را از مردم دريافت كنيم.

به گزارش فارس ، محمدباقر قاليباف امروز در حاشيه مراسم رونمايي از قطارهاي نسل جديد مترو در جمع‌خبرنگاران در خصوص تعيين تكليف براي افزايش نرخ كرايه حمل و نقل عمومي در تهران گفت: اگر دولت تا پايان خرداد يارانه‌هاي حمل و نقل عمومي را بر اساس قانون پرداخت نكند، مجبوريم سهم دولت را از مردم دريافت كنيم.

وي ادامه داد: علاقه‌اي نداريم هزينه‌ بيشتري به مردم تحميل كنيم اما اگر دولت سهم يك سوم خود را از هزينه تمام شده مترو پرداخت نكند مجبوريم اين هزينه را از مردم دريافت كنيم.

شهردار تهران به لغو جلسه اخير وزارت كشور و شوراي شهر در مورد نرخ كرايه‌ها اشاره كرد و گفت: مهدي چمران رئيس شوراي شهر پيگير اين موضوع هستند و به نظر مي‌رسد دولت مشتاق است تا اين موضوع حل شود. اما اگر تا خرداد يارانه‌هاي حمل و نقل عمومي از سوي دولت پرداخت نشود مصوبه شوراي شهر را اجرايي مي‌كنيم.

وي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينكه محمودي معاون عمراني استاندار تهران ادعا کرده يارانه حمل و نقل پرداخت شده است، گفت: معاونت عمراني استانداري مسئوليتي در قبال پرداخت کردن و يا پرداخت نکردن يارانه حمل ونقل ندارد و اين موضوع را وزارت کشور پيگيري مي‌کند و اگر دولت آن را پرداخت کند به‌طور قطع افزايش هزينه‌اي اتفاق نمي‌افتد.

قاليباف همچنين به رونمايي از قطارهاي نسل جديد مترو اشاره كرد و گفت: امروز 5 قطار جديد به ناوگان اضافه مي‌شود.

شهردار تهران ادامه داد: تا پايان سال جاري 31 قطار ديگر وارد خطوط مترو مي‌شود. با اين اقدام ظرفيت حجم جابه‌جايي مسافر در مترو از 2 ميليون در روز به 3 ميليون در روز افزايش مي‌يابد.

به گفته شهردار تهران، تا سال آينده ظرفيت جابه‌جايي مسافر در مترو به 4 ميليون مسافر در روز مي‌رسد و سعي خواهيم كرد در بخش عمراني ساخت تونل را از سالي 15 كيلومتر بيشتر كنيم.

وي همچنين از راه‌اندازي 11 ايستگاه مترو تا پايان سال جاري خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام گرفته هر ماه يك ايستگاه مترو به بهره‌برداري مي‌رسد.

شهردار تهران با بيان اينكه علاوه بر اين امسال چند كيلومتر به خطوط مترو اضافه مي‌شود، اضافه كرد: در خط يك و در جنوبي‌ترين نقطه آن ايستگاه كهريزك تا ماه آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.

قاليباف در بخش ديگر سخنانش در خصوص اسكان حادثه‌ديدگان آوار بلوار فردوس گفت: در اين زمينه ابلاغ كرده‌ايم تا به مدت يك ماه به اين خانواده اسكان موقت داده شود تا خسارات جبران شود و مشكلات در اين زمينه حل شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “ضرب‌الاجل يك ماهه شهرداري به دولت: اگر یارانه مترو را ندهید از مردم مي‌گيريم”

  1. دولت گفت:

    دولت: خوب بهتر، از خود مردم بگیرین …

  2. مشقاسم گفت:

    بابام جان تو وقتی زورت به خره نمی رسه پالانش را می کوبی؟ تقصیر ملت چیه. این بابا قرار بود پول نفت را سر سفره آنان ببرد. حالا کم و کسری مترو را از این مردم می خواهید. کم زور تر از ما گیر نیاوردید. مردشین برین سراغ اون گردن کلفت ها که یک قلم دزدی شان میلیارد میلیارد است. به من پیرمرد چه که کم و کسری مترو را بدهم