سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازداشت مجدد تقی رحمانی بعد از دو روز آزادی + خبر آزادی...

بازداشت مجدد تقی رحمانی بعد از دو روز آزادی + خبر آزادی

چکیده :درحالیکه تنها دو روز از آزادی آقای رحمانی به قید وثیقه گذشته بود ، یک فرد ناشناس طی تماس تلفنی با آقای رحمانی از وی خواست که برای امضا صورت جلسه آزادی اش به زندان اوین مراجعه کند. در پی این تماس ساعت ۱۰ صبح امروز آقای رحمانی نیز همراه وکیلش به دادسرای اوین مراجعه کرده...


تقی رحمانی، فعال ملی- مذهبی و مشاور مهدی کروبی، مجددا بازداشت شد.

به گزارش «میزان خبر»، این فعال ملی مذهبی که تنها دو روز پیش و بعد از سپری کردن حدود دو ماه زندان بازداشت شده بود، امروز سه شنبه ٢٧ اردیبهشت ماه بازداشت شد.

بنا بر این گزارش، این پژوهشگر که صبح امروز به دادسرای امنیت مستقر در زندان اوین احضار شده بود، دیگر به منزل مراجعه نکرد.

گفتنی است تقی رحمانی در مجموع پیش از ۱۵ سال از عمر خود را بعد از انقلاب در زندان سپری کرده است.

در همین حال، یکی از دوستان اقای رحمانی درباره بازداشت مجدد وی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت: «درحالیکه تنها دو روز از آزادی آقای رحمانی به قید وثیقه گذشته بود ، یک فرد ناشناس طی تماس تلفنی با آقای رحمانی از وی خواست که برای امضا صورت جلسه آزادی اش به زندان اوین مراجعه کند. در پی این تماس ساعت ۱۰ صبح امروز آقای رحمانی نیز همراه وکیلش به دادسرای اوین مراجعه کرده است.»

این درحالی است که برخی گمانه زنی ها حاکی از است که بین نیروهای امنیتی در خصوص آزادی و یا زندانی کردن آقای رحمانی اختلاف نظر وجود دارد و این احتمال وجود دارد که با آزاد کردن وی از سوی وزارت اطلاعات یکی دیگر از نهادهای اطلاعاتی-امنیتی به بازداشت او اقدام کرده باشد.

منبع یاد شده همچنین به کمپین گفت: «به وکیل آقای رحمانی اجازه ورود به دادسرا را نداده اند و آقای رحمانی به تنهایی وارد دادسرای اوین شده اند. با گذشت چندین ساعت از ورود آقای رحمانی به داخل دادسرای اوین همچنان از وی خبری نشده است و فقط سربازهای مقابل دادسرای اوین پس از چند ساعت به وکیل ایشان گفته اند که منتظر نمانید، تقی رحمانی بازداشت شده است.»‏

وی افزود:« تا کنون نیز هیچ خبری از آقای رحمانی در دست نیست. و همچنان نهادی که ایشان را به دادسرای اوین احضار و ظاهرا بازداشت کرده است و علت بازداشت مجدد آقای رحمانی تنها با گذشت دو روز از آزادی ایشان، نامشخص است.”

خبر تکمیلی:

تقی رحمانی ساعاتی پیش آزاد شد.

بنا به آخرین اخبار رسیده، مسئولین امنیتی به تقی رحمانی گفته اند که به دلیل بیماری همسرتان شما در حال حاضر لازم نیست در زندان باشید.

ماموران امنیتی اظهار داشته اند که وقتی وضعیت جسمی همسرتان بهبود یافت، باید مجددا به زندان باز گردید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “بازداشت مجدد تقی رحمانی بعد از دو روز آزادی + خبر آزادی”

 1. سبز امید گفت:

  مزدوران ودغل بازان ونیرنگ بازان حکو متی به نام اسلام هر دغل بازی ضد انسانی انجام میدهند .تا حکومت ضد مردمی وضد انسانی خود شان را چند روزی بیشتر بر سر پا نگه دارند

 2. امید گفت:

  زنده باد تقی رحمانی
  او چون همه ملی-مذهبی ها از اراده ای پولادین و ایمانی استوار به راه و آرمانش برخوردار است. می بایست این را حکومت وحشی و تا دندان مسلح دیکتاتوری فهمیده باشد که بعد از 15 سال زندان خود و زندان زنش و این همه هزینه مادی و روحی و معنوی او استوارتر به راهش حرکت میکند.
  ایران به نام و یاد و وجود چون رحمانی هایی پایدار است…………به امید آزادی همه ی زندانیان در بند و آزادی همه ی مردم ایران زمین

 3. علی گفت:

  دستگاه قضا از اسلام فقط خوف و رجا را یاد گرفته البته فقط در حال خوف نگهداشتن . ولله اگر اینها ذره ای اسلام و خدا را قبول داشتند با کافر هم چنین نمیکردند.

 4. علی گفت:

  خوش آمدی تقی رحمانی عزیز ؛به امید آزادی تمامی اسیران دربند.