سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » رییس مجلس: از دولت توقع داریم خلاف قانون اساسی عمل نکند...

رییس مجلس: از دولت توقع داریم خلاف قانون اساسی عمل نکند

چکیده :لاریجانی در ادامه با اشاره به ضرورت تشکیل وزارت ورزش و جوانان گفت: اکنون تصدی ریاست سازمان جوانان و یا سازمان تربیت بدنی خلاف شرع و قانون اساسی است و ادامه این روند برای آنان مشکل‌ساز خواهد شد، چرا که مجلس و شورای نگهبان رای خود را درخصوص تشکیل این وزارتخانه اعلام کرده است و هرچه زودتر باید تکلیف این وزارتخانه روشن...


رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: اکنون تصدی ریاست سازمان جوانان و یا سازمان تربیت بدنی خلاف شرع و قانون اساسی است و ادامه این روند برای آنان مشکل‌ساز خواهد شد، چرا که مجلس و شورای نگهبان رای خود را درخصوص تشکیل این وزارتخانه اعلام کرده است و هرچه زودتر باید تکلیف این وزارتخانه روشن شود.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی در دیدار با معاونان پارلمانی وزارتخانه ها و دستگاه‌های اجرایی گفت: در کشورهای دموکراتیک تعامل با مجلس بخشی از وظایف کارگزاران است و یک مسئله حاشیه‌ای نیست، حتی در برخی از کشورها وزراء عضو پارلمان هستند و قسمتی از وقتشان را در آنجا می‌گذرانند.

رئیس مجلس با اشاره به ضرورت تعامل میان مجلس و دولت گفت: سوال از وزراء زمینه را برای حضور بیشتر آنان در مجلس فراهم می کند و این امر بر ارتباط دو طرفه می افزاید و باید وزراء به نمایندگان ملت پاسخ بدهند، چون آنها هم در برابر مردم باید پاسخگو باشند و توضیحات قانع کننده‌ای بدهند و نباید به اینگونه طرح سوالات و تذکرها به دید یک زحمت و یا اتلاف وقت نگریست.

وی خاطرنشان کرد: سوال از وزیر یکی از راه‌های تعامل میان مجلس و دولت است که باعث همگرایی و جلوگیری از ایجاد پاره‌ای از مشکلات می‌شود، زیرا بیان نظرات مختلف و متنوع می‌تواند باعث خلق ایده‌های خوب شود که این امر به دولت کمک می‌کند.

رئیس قوه مقننه در خصوص افزایش طرح سوالات و تذکرها در مجالس هفتم و هشتم گفت: من خود شخصا با طرح سوالات زیاد موافق نیستم و به دنبال راه حلی برای آن بودیم که سوالات منطقه‌ای و ملی شود که بیشتر سوالات ملی مطرح شود.

لاریجانی در ادامه در خصوص ادغام وزارتخانه‌ها گفت: برای اجرای هر تصمیمی، اول باید طراحی و بعد از تصویب آن را اجرائی کرد و ما نمایندگان مجلس هم که قسم خوردیم خلاف قانون اساسی عمل نکنیم از دولت همین توقع را داریم.

وی با اشاره به قانون برنامه پنجم توسعه گفت: در این قانون مصوب شده که در پایان سال دوم برنامه، دولت باید تعداد وزارتخانه‌ها را کاهش دهد و ما به دولت در کوچک کردن آن کمک می‌کنیم و این اختیار هم به دولت دادیم که خودش پیشنهادهایش را برای ادغام وزارتخانه‌ها بیاورد تا در مجلس شرح وظایف را بررسی و تصویب کنیم و بعد از تصویب در مجلس این قانون اجرایی شود.

لاریجانی در ادامه با اشاره به ضرورت تشکیل وزارت ورزش و جوانان گفت: اکنون تصدی ریاست سازمان جوانان و یا سازمان تربیت بدنی خلاف شرع و قانون اساسی است و ادامه این روند برای آنان مشکل‌ساز خواهد شد، چرا که مجلس و شورای نگهبان رای خود را درخصوص تشکیل این وزارتخانه اعلام کرده است و هرچه زودتر باید تکلیف این وزارتخانه روشن شود.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

4 پاسخ به “رییس مجلس: از دولت توقع داریم خلاف قانون اساسی عمل نکند”

 1. احمد گفت:

  سخنگوی دولت کریمه: ما که (همانگونه که مقامات عالی نظام مستحضرند) تاکنون خلاف قانون عمل نکرده ایم واگر در بعضی از تصمیمات شائبه تخطی از قانون دیده مطمئن باشید این ما نبوده ایم ،در مواردی جریانات انحرافی و نفوذی سعی در ارتکاب به چنین اعمالی داشته اند که شدیدا با آنه بخورد شده است ، به ملت عزیز ایران که مستحضر به رای قاطع ایشان هستیم اطمینان میدهیم که رییس محترم دولت و ریاست محترم دفتر ایشان دقیقا بر امور نظارت داشته و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

 2. حسین جعفری گفت:

  توچه مجلسی هستی، توقع داریم یعنی چه؟ قضیه امیرکبیر است که به او گزارش دادند قربان وضع طوری است که گرگ و میش باهم از یک جوی آب میخورند فریاد زد پدرسوخته ها مملکت باید طوری باشد که اصلا گرگی درآن نباشد. حال شما میفرمایید ما از دولت “توقع” داریم؟ توقع یعنی چه پس شما چه مجلسی هستید این مردم(مثلا) شما را برای چه انتخاب کرده اند. باید بزنید به سر این دولت، که جرات نکند تخلف کنید تخلف یعنی چه؟ گرگ و میش از یک جوی آب میخورند یعنی چه؟

 3. غریبه گفت:

  جناب آقای لاریجانی سؤالی از شما دارم امشب با خودت و اگر معتقدی با خدایت خلوت کن و سؤال مرا از خودت بپرس.بپرس از چه میترسی؟؟؟؟؟؟ مصلحت حرف بی پایه ایست آقا شما یا خودتان دست هم آتو دارید و یا حقیقت را به مسلخ مصلحت بردید و سلاخیش می کنید .در تاریخ سیاست معاصر نام مصدق چرا بالاتر از همه است؟؟؟؟؟ بگذارید آرياللا آینده از شما به نیکی یاد کند .هنوز دیر نشده .الان اقدام به استیضاح کنید تاریخ خواهد گفت تا آنجا که شد مدارا کردند اما فردا دیر است. نمی دانم چرا اما به خدای علی قسم هر وقت شما را دیده ام حسی خوب داشته ام . مگذارید این حس در نگاه آنهایی که دوستتان دارند خراب شود.چرا جرات نمی کنید خانواده های زندانیان سیاسی را ببینید؟؟؟خجالت میکشید؟شرم میکنید؟ آقای لاریجانی فردا دیر است خیلی دیر چون گاهی خیلی زود دیر می شود (والسلام)

 4. 2011 گفت:

  رییس جمهور وظیفه دارد در مقابل تخلف از قانون اساسی به هر کس وهر مقامی تذکر دهد .حالا برعکس شده است رییس مجلس به رییس جمهور تذکر می دهد که خلاف قانون اساسی حرکت نکند .میگن هر چه بگندد نمک اش می زنند وای به روزی که بگندد نمک .