سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » در ادامه بدهکاری های دولت به بخش خصوصی؛ بدهی كلان دولت به مجریان طرح شیر مدارس...

در ادامه بدهکاری های دولت به بخش خصوصی؛ بدهی كلان دولت به مجریان طرح شیر مدارس

چکیده :او تصریح كرد: بیشتر تولیدكنندگان تصمیم گرفته‌اند با توجه به عملكرد وزارت آموزش و پرورش در پرداخت مطالبات تولیدكنندگان از حضور در طرح شیر مدارس در سال جاری خودداری...


در پی انتشار اظهارات بهروز جابری، عضو هیات مدیره انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی ایران، مبنی بر بدهی كلان وزارت آموزش پرورش به صنایع لبنی بابت شیر مدارس، روابط عمومی این وزارتخانه به ارسال نمابری به ایسنا توضیحاتی ارائه كرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، در نمابر ارسالی كه به امضای رئیس مركز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پروش رسیده، آمده است: به اطلاع می‌رساند این وزارتخانه تا تاریخ 29 اسفند 1389 مبلغ 90 میلیارد تومان پرداخت و در هفته جاری هم 35 میلیارد تومان از بدهی را واریز كرده است و مابقی كه 50 میلیارد تومان است به محض وصول از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی پرداخت خواهد شد.

در بخش دیگری از این نمابر آمده است: مبلغ دهی فوق مربوط به كل كشور بوده و همانطور كه فرایند دریافت شیر تدریجی بوده، طبق عرف خرید و فروش، پرداخت آن هم مشمول زمان خواهد بود. لذا این وزارتخانه سعی بر كوتاه كردن پروسه زمانی دارد و مشكلی هم با طرف‌های قرارداد ندارد.

پیش از این بهروز جابری گفت سال گذشته برخی از صنایع لبنی براساس مصوبه دولت در طرح توزیع شیر مدارس مشاركت كردند.

وی با بیان این‌كه وزارت آموزش و پرورش تاكنون مبالغ بسیار كلانی را بابت تولید و توزیع شیر مدارس در سال گذشته به تولیدكنندگان بدهكار است، خاطرنشان كرد: با توجه به وابستگی شدید صنایع لبنی به گردش مالی، عدم دریافت این مطالبات تولیدكنندگان را به شدت تحت فشار قرار داده است.

وی با تاكید بر این‌كه این موضوع موجب متشنج شدن رابطه بین دامداران و صنایع لبنی شده است، ادامه داد: واحدهای لبنی به طور معمول هزینه شیر خام تحویلی را ظرف یك ماه به دامداران پرداخت می‌كنند؛ بنابراین عدم دریافت هزینه شیر فرآوری شده توزیعی در مدارس كه هزینه بخشی از آن نیز به دامداران پرداخت شده، به شدت مشكل ساز شده است.

جابری افزود: رقم بدهی وزارت آموزش و پرورش به صنایع لبنی بسیار بالاست. به عنوان مثال شركتهای مختلف هر یك به تنهایی مبالغی همچون 4، 5، 3 و20 میلیارد تومان از این وزارتخانه طلبكار هستند!

او تصریح كرد: بیشتر تولیدكنندگان تصمیم گرفته‌اند با توجه به عملكرد وزارت آموزش و پرورش در پرداخت مطالبات تولیدكنندگان از حضور در طرح شیر مدارس در سال جاری خودداری كنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “در ادامه بدهکاری های دولت به بخش خصوصی؛ بدهی كلان دولت به مجریان طرح شیر مدارس”

  1. محمد گفت:

    دولت فقط 170 میلیارد تومان بابت توزیع شیر خانوار به خاطر لجبازی یک مدیر در معاونت راه بردی رییس جمهور با وزارت بازرگانی به دانداران بدهکار است.