سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » واگذاری غیرقانونی زمینهای مرغوب توسط وزارت‌جهادكشاورزی...

واگذاری غیرقانونی زمینهای مرغوب توسط وزارت‌جهادكشاورزی

چکیده :كمیسیون اصل 90 بررسی واگذاری اراضی دولتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در وزارت جهاد كشاورزی را در دستور كار بررسی دارد....


كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی پرونده‌ای را در دست بررسی دارد كه در آن زمین‌های مرغوب دولتی، در وزارت جهاد كشاورزی به صورت كاملاً غیرقانونی به اشخاص حقیقی و حقوقی واگذار شده است.

غلامرضا اسداللهی نماینده مردم تربت جام و عضو كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به یكی از پرونده‌های مفتوحه در كمیسیون متبوعش، گفت: كمیسیون اصل 90 بررسی واگذاری اراضی دولتی به اشخاص حقیقی و حقوقی در وزارت جهاد كشاورزی را در دستور كار بررسی دارد.

وی افزود: در روند واگذاری این زمین‌ها، برخی با استفاده از ارتباط، اقدام به دریافت زمین‌هایی برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌هایی كرده‌اند كه هرگز اجرایی نشده است؛ براساس اسناد موجود در كمیسیون این افراد حتی برای غصب اراضی دولتی حتی ظاهر قراردادها را هم رعایت نكرده‌اند.

عضو كمیسیون اصل 90 مجلس تصریح كرد: بیشترین میزان اراضی واگذار شده در این پرونده مربوط به محدوده‌های شمال كشور و منطقه لواسانات استان تهران است البته در برخی مناطق دیگر كشور نیز از این نوع واگذاری‌ها وجود دارد.

اسداللهی ادامه داد: در بررسی‌های كمیسیون اصل 90 مشخص شده است كه در برخی موارد، این عده زمین‌هایی را برای اجرای طرح‌هایی اخذ كرده‌اند كه به هیچ وجه “وجود خارجی ” نداشته‌اند.

به گفته وی ادامه بررسی و پیگیری این پرونده، از اولویت‌های جلسات آتی كمیسیون اصل 90 مجلس است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “واگذاری غیرقانونی زمینهای مرغوب توسط وزارت‌جهادكشاورزی”

  1. جنبش سبز گفت:

    یکی بگه اشکال این کار وزارت جهاد چیه؟
    وقتی ولی میتونه زن یکی و بهش حرام کنه چرا یه وزیر نتونه چن هزار متر زمین ناقابل و هبه کنه به دوستان و آشنایان؟
    مملکت اسلامی از نوع نایب امام زمانی بایدم این چیزا باشه که دوستان قانع و ساعی دولت کودتا رغبتی به ادامه ی کار داشته باشن و خدمت مردم خوب ایران افتخارشون باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!