سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » نماینده اصفهان: هدف از ادغام ساده کردن اداره کشور است، نه بنگاه‌داری دولت...

نماینده اصفهان: هدف از ادغام ساده کردن اداره کشور است، نه بنگاه‌داری دولت

چکیده :نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کار وزارتخانه‌های ادغامی باید ستادی، نظارتی و در حد تعیین خط مشی کلی سیاست‌ها باشد، نه بنگاه‌داری و درگیری مکانیکی با لایه‌های پایین...


رئیس کمیسیون اصل ۴۴ مجلس، با بیان این که دولت باید ابتدا قانون خصوصی‌سازی را به طور کامل اجرا می‌کرد، گفت: ادغام وزارتخانه‌ها پیش از خصوصی کردن بخش‌های قابل واگذاری آنها، اهداف قانون را از این تکلیف برآورده نمی‌کند؛ دولت دست‌کم یک‌سال برای تکمیل پروژه خصوصی‌سازی شرکت‌های زیرمجموعه وزارتخانه‌ها وقت بگذارد.

“حمیدرضا فولادگر” در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، افزود: ادغام وزارتخانه‌ها با هدف کوچک‌ کردن حجم و ساختار دولت است و اگر قرار باشد با ادغام‌‌های نابه‌جا و بی‌موقع این اهداف برآورده نشود، دیگر چه نیازی به ادغام وجود دارد؟

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کار وزارتخانه‌های ادغامی باید ستادی، نظارتی و در حد تعیین خط مشی کلی سیاست‌ها باشد، نه بنگاه‌داری و درگیری مکانیکی با لایه‌های پایین دستی.

وی ادامه داد: تا زمانی که واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنایع به بخش خصوصی به طور کامل انجام نشود، هر تصمیمی برای ادغام این وزارتخانه مشکل‌زا است.

فولادگر تأکید کرد: در موضوع واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنایع هنوز مشکل‌های بسیاری وجود دارد که بعید است کم‌تر از یک‌سال این مشکل‌ها برطرف شوند، بنابراین ادغام این وزارتخانه در کم‌تر از یک‌سال آینده به صلاح نیست.

نماینده دور هشتم مجلس، با اظهار نگرانی از وضعیت ادغام‌ها با گرایش دولت به بازرگانی و واردات، توضیح داد: نباید ادغام‌ها را طوری مدیریت کرد که در بلند مدت، زیرساخت‌های تولید کشور دچار آسیب شوند.

وی با بیان این که کاهش تصدی‌گری دولت به نفع توسعه تولید داخلی است، افزود: قانون اصل ۴۴ و بیشتر قوانین توسعه‌ای کشور برای حمایت از تولید کشور تدوین شده‌اند و در صورت عدم اجرای آنها، در همه بخش‌ها نیازمند واردات خواهیم شد.

رئیس کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس، یادآور شد: با توجه به این که شورای نگهبان نیز ادغام وزارتخانه‌ها را تنها با تصویب مجلس به رسمیت می‌شناسد، نمایندگان سعی می‌کنند با نظارت دقیق بر این ادغام‌ها، مشکل‌ها و کمبودهای این موضوع را تا حد امکان برطرف کنند.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “نماینده اصفهان: هدف از ادغام ساده کردن اداره کشور است، نه بنگاه‌داری دولت”

  1. غریبه گفت:

    آقای نماینده چرا زور بی جا می زنید ؟ ادغام شد رفت و این آقا خط شما را نمی خواند سرپرستی را هم خودش به عهده گرفت دو ددست و چند هندوانه خدا داند! من ترسم از این است که رییس جمهوری ما را ناسا بدزدد با این همه کار آمدی.