سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز...

مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز

چکیده :صفحه فیس بوک 25 بهمن به همراه وبسایت های سبز در اقدامی هماهنگ با فعالین سیاسی و دانشجویی در جنبش سبز نظر سنجی را طراحی کرده اند، و پرسش های ساختاری را در حرکات اعتراضی مطرح کرده اند. صفحه فیس بوک 25 بهمن در گوشه ای از توضیحی که پیرامون این نظر سنجی داده است،...


صفحه فیس بوک 25 بهمن به همراه وبسایت های سبز در اقدامی هماهنگ با فعالین سیاسی و دانشجویی در جنبش سبز نظر سنجی را طراحی کرده اند، و پرسش های ساختاری را در حرکات اعتراضی مطرح کرده اند.

صفحه فیس بوک 25 بهمن در گوشه ای از توضیحی که پیرامون این نظر سنجی داده است، آورده «جنبش سبز به اعتبار نامش و به اعتبار من و تو نمی‌تواند جز به زیستن بیاندیشد. در این فکر بودیم و با کمک بسیاری از دوستان به دنبال طرحی نو می‌گشتیم تا بلکه شیوه ای تازه برای گفتگو دراندازیم. طرح «نظرسنجی سبز خرداد» به پیشنهاد صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن آغاز و با یاری وب سایت‌های سبز کامل شد. برای شروع، گروهی از دانشجویان و اساتید جوان در دانشگاههای ایران وظیفه طرح سوالات و گزینه‌های نظرسنجی را عهده دار شدند. پس از ده روز، نسخه اولیه آماده و به بیش از سی نفر از فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و محققان در اقصا نقاط ایران و جهان ارسال گردید.»

در ادامه همین متن آمده است «اکنون این یاری سبز شما است که می‌تواند طلیعه آغاز راهی باشد برای مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز. به یاد داشته باشیم که یکی از اهداف ما از روزهای ابتدایی جنبش گشودن دریچه ای بوده به سوی آزادی رای و نظر. این طرح قدم کوچکی است برای استفاده از امکانات فضای مجازی برای ایجاد فضای گفتگویی میان لایه‌های مختلف جنبش. پس بیایید با صرف ۶ الی ۱۰ دقیقه در این نظرسنجی شرکت و با انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، وب سایتها، وبلاگها و نیز دعوت دوستان خود به شرکت در آن قدمی‌در این راه برداریم. پس از اتمام زمان شرکت در نظرسنجی نتایج آن منتشر و به گروههای مختلف سیاسی ارسال خواهد شد.»

در متن یاد شده نکاتی نیز پیرامون امنیت این نظر سنجی عنوان شده است، که به شرح ذیل است:

ما برای انجام این کار وب سایت «سروی گیزمو» را که یکی از مطمئن ترین ابزارهای برگزاری نظرسنجی است برگزیدیم. مراکز مطالعاتی مانند دانشگاههای‌هاروارد، برکلی، ام.آی تی، بوستون و … همچنین شرکتهایی مانند مایکروسافت، اچ پی و … در میان استفاده کنندگان از این سرویس می‌باشند.

لیست کاربران این سرویس: http://www.surveygizmo.com/survey-reviews/customers/
امنیت وب: این وب سایت دارای لیسانس HIPAA (استاندارد امنیت وب و حفاظت از اطلاعات خصوصی ایالات متحده) و Safe Harbor(استاندارد امنیت وب و حفاظت از حوزه شخصی اتحادیه اروپا) می‌باشد.
http://www.surveygizmo.com/survey-blog/online-survey-hipaa-safe-harbor-certification/

می توانید از همین جا در این نظر سنجی شرکت کنید:

متن کامل پیام صفحه فیس بوک 25 بهمن پیرامون این نظر سنجی به شرح ذیل است:

به دومین زادماه جنبش سبز نزدیک می‌شویم. جنبشی از جنس زیستن، از جنس با سوال آغازیدن: “رای من کو؟” پرسشی بود که بیش از یک برگ رای از دفتر دولت سیاهکاران، صدائی را، نامی‌را باز پس می‌خواست. باید بغض ملتی می‌ترکید تا برگ رای بشود اسم شبی برای گذر از هول، که داشتیم در کنجِ تاریکِ خانه‌ها قطره قطره رنج می‌نوشیدم و سیل سیل آزادی بالا می‌آوردیم. مام خرداد فرزندان طوفان را گویی نود ساله آبستن بود و راهی که از رای شروع می‌شد قرعه ی فالی می‌زد بر کتاب روزگار به نام ما و خطابه تدفینی می‌خواند برای سکوت. ره از خانه به خرابات جستیم، خیابان خزان خزان ستاره شد، ستاره‌ها با تنی سرد، چشم دوخته بر آسمان: ندا، سهراب، اشکان، حسین،ناصر، کیانوش، مهدی، احمد، مصطفی، بهمن، مسعود…
جنبش سبز به اعتبار نامش و به اعتبار من و تو نمی‌تواند جز به زیستن بیاندیشد. در این فکر بودیم و با کمک بسیاری از دوستان به دنبال طرحی نو می‌گشتیم تا بلکه شیوه ای تازه برای گفتگو دراندازیم. طرح «نظرسنجی سبز خرداد» به پیشنهاد صفحه فیس بوک ۲۵ بهمن آغاز و با یاری وب سایت‌های سبز کامل شد. برای شروع، گروهی از دانشجویان و اساتید جوان در دانشگاههای ایران وظیفه طرح سوالات و گزینه‌های نظرسنجی را عهده دار شدند. پس از ده روز، نسخه اولیه آماده و به بیش از سی نفر از فعالان سیاسی، روزنامه نگاران و محققان در اقصا نقاط ایران و جهان ارسال گردید. پس از دریافت نظرات و بازبینی‌های متعدد، طرح نهایی “نظرسنجی سبز خرداد ” آماده شد. این طرح نام اش را به اعتبار حلول ماه خرداد و تلاش عزیزان سبزی دارد که بی هیچ چشم داشتی از مرحله طرح ایده تا انتشار خشتی بر خشتی نهادند تا پا بگیرد.
اکنون این یاری سبز شما است که می‌تواند طلیعه آغاز راهی باشد برای مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز. به یاد داشته باشیم که یکی از اهداف ما از روزهای ابتدایی جنبش گشودن دریچه ای بوده به سوی آزادی رای و نظر. این طرح قدم کوچکی است برای استفاده از امکانات فضای مجازی برای ایجاد فضای گفتگویی میان لایه‌های مختلف جنبش. پس بیایید با صرف ۶ الی ۱۰ دقیقه در این نظرسنجی شرکت و با انتشار آن در شبکه‌های اجتماعی، وب سایتها، وبلاگها و نیز دعوت دوستان خود به شرکت در آن قدمی‌در این راه برداریم. پس از اتمام زمان شرکت در نظرسنجی نتایج آن منتشر و به گروههای مختلف سیاسی ارسال خواهد شد.
سوالها و جواب‌ها: سعی کردیم با رویکری مستقل و علمی‌سوالات را در حداقل تعداد ممکن طرح کنیم. در نظرسنجی از روشهایی مانند گزینه‌های پویا، شاخه سازی و … برای تعریف ارتباط میان سوالها استفاده شده است.
سرویس استفاده شده برای این نظرسنجی: ما برای انجام این کار وب سایت «سروی گیزمو» را که یکی از مطمئن ترین ابزارهای برگزاری نظرسنجی است برگزیدیم. مراکز مطالعاتی مانند دانشگاههای‌هاروارد، برکلی، ام.آی تی، بوستون و … همچنین شرکتهایی مانند مایکروسافت، اچ پی و … در میان استفاده کنندگان از این سرویس می‌باشند.
لیست کاربران این سرویس: http://www.surveygizmo.com/survey-reviews/customers/
امنیت وب: این وب سایت دارای لیسانس HIPAA (استاندارد امنیت وب و حفاظت از اطلاعات خصوصی ایالات متحده) و Safe Harbor(استاندارد امنیت وب و حفاظت از حوزه شخصی اتحادیه اروپا) می‌باشد.
http://www.surveygizmo.com/survey-blog/online-survey-hipaa-safe-harbor-certification/
زمان متوسط برای اتمام نظرسنجی: ۶ تا ۱۰ دقیقه.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

9 پاسخ به “مشارکت در مراحل تصمیم سازی و تصمیم گیری برای جنبش سبز”

 1. علی گفت:

  حتما” شرکت می کنیم.

 2. اسد گفت:

  دروداگرهرقدمي هرکاري که باعث تقويط جنبش سبزميشودباجان ودل مي پزيريم

 3. آزادی گفت:

  این که نظرسنجی نیست که سوالاتی بپرسید که فقط اهداف شما را در بر داشته باشد بهتر سوالاتی در رابطه با مخالفت ا ز جنبش خود هم بپرسید که آیا مردم موافق اند یا خیر.

 4. ناشناس گفت:

  ما که رای دادیم. فقط یک وقت رایامونو نزدیدا! دی:

 5. محمد گفت:

  کار بسیار جالبی بود. متشکرم

 6. mehdi گفت:

  hame jore hazer be komak hastam%

 7. ناشناس گفت:

  نظر سنجی با مشکل روبرو است و پرسش بعدی مطرح نمی گردد

 8. علی گفت:

  هر قدمی در این راه مقدس ارزشمند است و بر ماست که در این مسیر خود بکوشیم و به دیگران هم آگاهی بدهیم.
  پس نظرسنجی را به آگاهی عموم برسانیم که قدمی خیر می باشد.

 9. امیر گفت:

  خیلی کارتون کثیفه این الان باید صفحه ی اول سایت باشه…آخه چرا؟