سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:بودجه انبساطی 90 موجب افزایش نقدینگی و تورم درجامعه می‌شو...

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:بودجه انبساطی 90 موجب افزایش نقدینگی و تورم درجامعه می‌شود

چکیده :جمشید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری- راهبری سلام با اشاره به بودجه90 و با بیان اینکه بوجه دولت انبساطی است گفت: بودجه دولت هم در حوزه هزینه های جاری و هم در حوزه هزینه‌های عمرانی انبساطی است و بودجه‌های انبساطی حجم نقدینگی بالایی را در جامعه تزریق می کند که به افزایش تورم در جامعه منجر می شود....


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس عدم تحقق درآمدهای پیش بینی شده دولت در بودجه 90 و انبساطی بودن این بودجه را نگران کننده دانست.

جمشید انصاری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری- راهبری سلام با اشاره به بودجه90 و با بیان اینکه بوجه دولت انبساطی است گفت: بودجه دولت هم در حوزه هزینه های جاری و هم در حوزه هزینه‌های عمرانی انبساطی است و بودجه‌های انبساطی حجم نقدینگی بالایی را در جامعه تزریق می کند که به افزایش تورم در جامعه منجر می شود.

نماینده اصلاح طلب مردم زنجان و طارم در مجلس اظهار داشت:سال گذشته بودجه مصوب در بخش جاری68هزار میلیارد تومان بود که عملکرد آن حدود 63 هزار میلیارد تومان شد، ولی امسال 89 هزار میلیارد تومان بودجه جاری تصویب کردیم که نسبت به عملکرد سال گذشته چیزی حدود 26 هزار میلیارد تومان اضافه‌تر است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:در بخش عمرانی هم علي‌رغم تعدیل‌هایی که مجلس به ظاهر انجام داد اما میزان بودجه عمرانی چیزی بیشتر از دو برابرافزایش پیدا کرده است.

انصاری افزایش بودجه بخش عمرانی را موجب ایجاد توقعا اقتصادی در کشور وایجاد تعهداتی برای دولت دانست که نهایتا منجر به افزیش هزینه‌ها می‌شود.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با ابراز نگرانی از عدم تامین منابع مالی دولت تصریح کرد: علی‌رغم اینکه ما بودجه‌ای حدود 69هزار میلیارد تومانی را تصویب کردیم اما اگر این درآمد‌ها حاصل نشود مشکلات جدیدی برای اقتصاد کشور به وجود می‌آید .Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

یک پاسخ به “عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:بودجه انبساطی 90 موجب افزایش نقدینگی و تورم درجامعه می‌شود”

  1. ناشناس گفت:

    انبساطی نباشه و تورم باشه خیلی بد میشه.
    ترجمه: حقوق کارمندا زیاد نشه اما تورم باشه.