سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
  • صفحه اصلی
  • » صدها تن از مردم سوریه به لبنان گریختند...

صدها تن از مردم سوریه به لبنان گریختند

چکیده : صدها تن از مردم سوریه که تعدادی زخمی نیز در میان شان به چشم می خورد، در حالی برای فرار از سرکوبی خشونت آمیز نیروهای دولتی به لبنال گریختند که اعتراضات علیه رژیم دولت بشار اسد وارد هفته هشتم شده است. ...


صدها تن از مردم سوریه که تعدادی زخمی نیز در میان شان به چشم می خورد، در حالی برای فرار از سرکوبی خشونت آمیز نیروهای دولتی به لبنال گریختند که اعتراضات علیه رژیم دولت بشار اسد وارد هفته هشتم شده است.

به گزارش سرویس بین الملل فرارو به نقل از آسوشیتدپرس، طی هفته های اخیر بیش از 5 هزار تن از مردم سوریه از مناطق مرزی به لبنان گریخته اند و با شدت گرفتن ناآرامی ها، روز شنبه بیش از 500 تن از مردم سوریه از مرزهای این کشور گذشتند.

حمله سربازان ارتش سوریه به شهر تلکلخ یک روز پس از آنکه هزاران تن از معترضان توسط نیروهای امنیتی سوری سرکوب شده و شش نفر در این حوادث جان باختند، صورت گرفت.

بر اساس گزارش گروه های حامی حقوق بشر از آغاز موج اعتراضات در سوریه از نیمه ماه مارس تاکنون، بیش از 800 تن از مردم سوریه کشته شده اند.

مقامات رسمی لبنان اعلام کردند زخمی هایی که روز شنبه از سوریه گریختند شامل یک مرد 26 ساله که به ضرب گلوله زخمی شده و 2 زن دیگر با زخم گلوله، یک مرد زخمی 30 ساله که عصر دیروز در بیمارستان لبنان درگذشت می شود.

گسترش ناآرامی ها و موج اعتراضات به دیگر مناطق دمشق نشان می دهد که مخالفان رژیم 40 ساله بشار اسد، علیرغم اجرایی شدن یکی از خشنونت آمیزترین سرکوب ها در جهان عرب، از پا نمی نشینند.

اقدامات خشونت آمیز اسد برای سرکوبی مردم معترض منجر به اجرای تحریم هایی از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا شده و انگلیس بار دیگر به سفیر سوریه هشدار داد که در صورت ادامه سرکوب ها از سوی اسد، تحریم های جدیدی علیه این رژیم تصویب خواهد شد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

2 پاسخ به “صدها تن از مردم سوریه به لبنان گریختند”

  1. ناشناس گفت:

    22 خرداد ایران سبز

  2. محمود گفت:

    ایکاش میشد جمع بشیم و علیه تمام این دیکتاتور ها از آل خلیفه و صعود و . . . تا بشار اسد شعار بدیم