سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی متوقف شد...

ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی متوقف شد

چکیده :مرکز آمار ایران از توقف ثبت نام و اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارهای ایرانی "تا اطلاع ثانوی" خبر داده است.این مرحله از ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی از روز چهارم اردیبهشت آغاز شده بود....


مرکز آمار ایران از توقف ثبت نام و اصلاح اطلاعات اقتصادی خانوارهای ایرانی “تا اطلاع ثانوی” خبر داده است.این مرحله از ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی از روز چهارم اردیبهشت آغاز شده بود.

به گزارش بی. بی .سی مرکز آمار پس از “راستی آزمایی”، اطلاعات ثبت شده را در اختیار وزارت رفاه قرار می دهد.
در دور نخست ثبت نام برای دریافت یارانه های نقدی، حدود ۶۰ میلیون و پانصد هزار نفر ثبت نام کرده بودند ولی در مراحل بعدی ثبت نام، شمار این افراد به بیش از ۷۲ میلیون نفر رسید.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

3 پاسخ به “ثبت نام برای دریافت یارانه نقدی متوقف شد”

 1. قلم فرانسه گفت:

  روزی روزگاری شهروندی تعلیمات دولت گوش دادی و در سامانه یارانه نقدی ثبت نام نمودی . غافل از آنکه چه پیش خوهد آمد !
  شهروند داستان ما در اواخر سال 89 دریافت که می بایست شماره شانزده رقمی عابر بانکی را به همان سامانه اعلام نماید و چون ایام آخر سال بود و به مناسبت چهارشنبه سوری اینترنت ها هم گرفتار زردی تو از من شده بودند , به اینترنت کافه مراجعه و شماره کارت عابر بانک خویش نیز در سامانه ثبت نمود . به هر حال سال همت مضاعف با تمام مشکلات مضاعفش تمام شد و پس از تعطیلات نوروزی شهروند داستان ما سامانه را بررسی کرد و دریافت چنین نوشته اند : “شماره کارت شما بررسی و از طرف بانک تائید شد . ” و شهروند یک نفس راحت کشید .
  اوایل اردیبهشت دوستش که اتفاقا ماحل یکسان در امر ثبت نام طی کرده بودند گفت : چه نشسته ای که ما یارانه دریافت کردیم و زندگی ما از این رو به آن رو شده ! شهروند سراسیمه به عابر بانک رفتی و بر دستگاه کارت فرو کردی و از وجوهات اثری نیافتی !! لاجرم مجددا به سامانه مراجعه نموده و در نهایت تعجب چنین جمله ای مشاهده بنمودی “لطفا شماره کارت دیگری را به مرکز اعلام نمائید . این کارت یا به درخواست شما تغییر یافته و یا بانک شما با این سامانه فعال نمی باشد ”
  چند روزی بگذشت و یک روز شهروند راه بانک پیش گرفتی و از معاون شعبه علت را جویا شدی . و با پاسخ معاون شعبه مبهوت ماندی ” دروغ میگن آقا دروغ میگن ! ما با سامانه مشکلی نداریم و لی این چندمین موردی است که به ما مراجعه شده . باور بفرمائید دروغ می گویند ! شما به فرمانداری مراجعه کنید . حتما مراجعه و پیگیری کنید حتما ”
  شهروند خوش باور راه فرمانداری پیش گرفت و در خیابان میرعماد انبوهی از مردم دید که بر در فرمانداری جمع شده اند ! خوشحال و خندان تا سلام بدادی بر دستش یک آدرس دادند و گفتند :”بروید خیابان حافظ , نبش کوچه البرز”
  حسابش را بکنید شهروند عزم کرده بود برود . به هر قیمتی که شده ! نه برای اینکه وجوهات بگیرد . او فقط یک سئوال داشت “چرا از قول من دروغ نوشته اید ؟” رفت و رفت تا به حیاطی رسید با چندین داربست و چندین میز و صندلی و مردمی سرگردان و هر یک پرسشنامه ای بر دست ! و یک آقای چهار شانه پاسخگوی این همه مراجعه کننده . که البته نام ایشان آقای شهرستانی بود . القصه سرانجام در بین آن همه همهمه نوبت شهروند داستان ما بود که گله مندی آغاز کرد و اینکه چرا دروغ ؟ و در مقابل آسمان ریسمانی بود که می شنید “برادر این دولت جز خدمت کار دیگری بلد نیست و اصلا دروغی در کار نیست . باور بفرمائید تمام یارانه های قبلی شما را هم برایتان واریز میکنند” . . . و از همین اباطیل و جالبتر از همه اینکه گفت :”ببینید شما اگر کارت بانک دیگری دارید به آن مراجعه کنید ! چون سیستم پیشرفته است و با مشخصات شما تمام حساب هاتان در دسترس است شاید به کارت دیگری واریز شده باشد ” البته بهتر است به اداره رفاه پائین تر از چهار راه پارک وی مراجعه کنید” در اینجا شهروند داستان ما صبرش تمام شد و گفت : خجالت بکش مردک ! کدام سیستم پیشرفته ! یک غلط کردیم بگوئید و خویشتن را خلاص کنید . این بگفت و برفت و میشنید که اطرافیان می گفتند “راست میگه دیگه ”
  چندی بعد در نزدیکی پارک وی بود که یاد جمله شهرستانی افتاده و به اداره رفاه مراجعه کرد . در این اداره رفاه که حقیقتا همه در آن در رفاهند جوابی بسیار کامل و جامع دریافت . لطفا با دقت این جواب را بخوانید “اخوی سر کار گذاشتن !! پول ندارن بدن هر روز یه بامبولی در میارن”
  ولی جواب شهروند داستان ما زیباتر بود ! “از طلا بودن پشیمان گشته ایم / مرحمت فرموده ما را مس کنید” قلم فرانسه

 2. حامد -مشهد مقدس گفت:

  با این وضع اقتصادی که درست کردن همین صدقه رو هم ندن بهتره ……کی فکر میکرد روزی برسه که ایرانی اسطوره غیرت و تعصب بیادشرافت و صداقتشو به 40 هزارتومان بفروشه واقعا واسه خودم متاسفام

 3. مرتضي گفت:

  هر دم ازاين باغ بري ميرسد…