سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » بازجویی از حمزه كرمي به خاطر نگارش نامه به دادستان کل کشور درباره شکنجه های دوران ب...

بازجویی از حمزه كرمي به خاطر نگارش نامه به دادستان کل کشور درباره شکنجه های دوران بازجویی اش

چکیده :براساس خبرهای رسیده به کلمه، اين زنداني سياسي وقتي به بند 209 وزارت اطلاعات منتقل مي شود ، درباره نامه اي كه چندي پيش خطاب به دادستان کل کشور نوشته بود، مورد بازجويي قرار گرفت. این نامه درباره شكنجه هايي بود كه به او در مدت گذراندن زندان انفرادي اش وارد شده بود، و در سايتهاي خبري نیز منتشر شد....


حمزه کرمی، زندانی سیاسی كه چند روز پيش به یکی از سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل شد پس از نه روز سرانجام به بند 350 زندان اوين بازگردانده شد.

براساس خبرهای رسیده به کلمه، اين زنداني سياسي وقتي به بند 209 وزارت اطلاعات منتقل مي شود ، درباره نامه اي كه چندي پيش خطاب به دادستان کل کشور نوشته بود، مورد بازجويي قرار گرفت. این نامه درباره شكنجه هايي بود كه به او در مدت گذراندن زندان انفرادي اش وارد شده بود، و در سايتهاي خبري نیز منتشر شد.

اين در حالي است كه انتقال یک زندانی که مشغول گذراندن دوران حبس خود است به بند امنیتی ۲۰۹ و بازجويي دوباره از او خلاف قانون تلقی می شود.

گفته می شود كرمي با پي گيري هاي دادستان تهران جعفري دولت آبادي سرانجام به بند 350 زندان اوين منتقل شده است.

حمزه کرمی در نامه ی خود  به شرح شکنجه هائی که در طول روزهای زندانی بودن در سلول انفرادی و بند ۲۰۹ بر او وارد شده بود، اشاره کرده بود.

حمزه كرمي در نامه اش  تاكيد كرده بود كه بازجويان براي اخذ اعترافات دروغين سر او را بارها در كاسه توالت فرنگي فرو كرده اند.

کرمی در نامه پنج صفحه‌ای به دادستان کل کشور، نوشته بود که هنگام شکنجه از او می‌خواستند به داشتن رابطه نامشروع با یکی از بستگان نزدیک «یکی از رهبران جنبش سبز» و دو نفر از بستگان نزدیک «یکی از مقامات» اعتراف کند.

به گفته حمزه کرمی، او بارها چنین اتهامی را رد می‌کند اما سرانجام بازجوها سرش را در توالت فرنگی فرو می‌کنند و چون احساس خفگی می‌کند، به اعتراف آنچه آنها می خواستند، تن می‌دهد، آن را می‌نویسد و امضا می‌کند.

وي نوشته بود : مرا شکنجه کردند از جمله بیش از 20 بار سرم را در کاسه توالت فرنگی پر از کثافت کردند و می‌خواستند که آنچه را آنها می‌گویند اعتراف کنم. هرگاه فریاد «یا زهرا» سر می‌دادم، به آن حضرت جسارت می‌کردند. وقتی می‌گفتم: «یا الله»، می‌گفتند خدایت امروز ماییم که هرکاری بخواهیم با تو می‌کنیم.

شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تهران با رد تجدید نظر خواهی، رای صادره از شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران در مورد “حمزه کرمی” را تایید کرد.

طبق اين حكم کرمی از متهمان حوادث پس از انتخابات به یازده سال حبس قطعی محکوم شده است .

وی از سال ۶۸ تا ۷۴ فرماندار ورامین و از سال ۷۴ تا ۸۰ مدیرکل سیاسی دفتر رییس جمهور بوده است. وی همچنین در سالهای دفاع مقدس از فرماندهان دفاع مقدس بوده است.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

12 پاسخ به “بازجویی از حمزه كرمي به خاطر نگارش نامه به دادستان کل کشور درباره شکنجه های دوران بازجویی اش”

 1. سبز.مشهد گفت:

  تمام اعتراف ها بز اساس شکنجه به زندا نیان سیاشی گرفته میشود .حکم ها هم بر همین اساس داده مشود .رهبر مسلمین جهان هم صد در صد اگاه وخبر دارد .

 2. ناصر گفت:

  شنکجه گران بدانید : اگر ساواک توانست با آن شکنجه های وحشیانه خود و پادشاهش را حفظ کند ، شما هم می توانید .

 3. ناشناس گفت:

  یا الله………………ای وای بر این نظام به اصطلاح اسلامی

 4. عجب گفت:

  تا به کی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. ناشناس گفت:

  خاک بر سر این مملکت که گرفتار این بی شرف ها شده

 6. ناشناس گفت:

  bayad az an roozi betarsand ke barha az khoda arezooyeh marg konand va marg be soragheshoon nayad, hich Zalemi tooyeh tarikh az ghezavat dar aman naboodeh ast.

 7. سبز شیراز گفت:

  خوبی حوادث پس از انتخابات این بود که این اعترافات برای همیشه رسوا شد.

 8. ناشناس گفت:

  تو قرآن اومده ، حکومت با کفر میتونه پا بر جا بمونه ولی با ظلم نه .
  اینام رفتنین . دیر و زود داره – سوخت و سوز نداره.

 9. یاالنثارات حسین گفت:

  ناز شصت ولی امر مسلمین جهان

 10. ناشناس گفت:

  ان ربک لبرالمرصاد براستی خداوند در کمین است شما جنایتکاران بدانید روزی به سزای عمل خود خواهید رسید

 11. یا حسین مظلوم گفت:

  دیگه غصه نخورید اقا میخواد عدالت را فراگیر کند انشاالله درست میشه سختیش صد سال اوله

 12. سام گفت:

  فقط خدا به دادمون برسه. آقا سیدمیرحسین ما باهاتیم خوف نکن سید