سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » ابلاغ رسمی حکم برکناری وزرای وزارتخانه‌های ادغام شده...

ابلاغ رسمی حکم برکناری وزرای وزارتخانه‌های ادغام شده

چکیده :با وعده دیروز رییس جمهور به لاریجانی درباره اعمال نظر مجلس و احکام برکناری سه وزیر که امروز به آنها ابلاغ شده اند معلوم نیست این مورد هم جزء توافقات بوده یا دولت روش دیگری را برای اعمال نظر خود در پیش گرفته...


پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری خبر داد که احمدی نژاد در نامه‌های جداگانه‌ای پایان مسوولیت مهندس محصولی، مهندس محرابیان و دکتر میرکاظمی را اعلام کرده است.

به گزارش «فردا» وی در حالی پایان ماموریت این سه وزیر در وزارتخانه‌ها را اعلام کرده است که روز گذشته از سوی لاریجانی متقاعد و بیان کرده بود که برای ادغام وزارتخانه و معرفی وزرا، طبق نظر مجلس عمل کند.

پیش از این احمدی نژاد، ادغام وزارتخانه‌ها را بدون نظر مجلس ابلاغ کرده بود اما رییس مجلس گفته بود که وزرا باید در محل کار خود حاضر شوند و تا زمان عزل خود در دفتر کار حضور پیدا کنند.

شورای نگهبان نیز نظر مجلس را تایید و گفته بود که: «با توجه به وضوح اصول قانون اساسی خصوصا اصل ۱۳۳ هرگونه تغییر در وظایف و اختیارات قانونی و نیز ادغام دو یا چند وزارتخانه باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد و تا قبل از تصویب مجلس تغییری در مسئولیت و اختیارات وزیران و وزارتخانه هی قبلی به وجود نخواهد آمد.

وزیر وزارتخانه‌های جدید یا ادغام شده در هرصورت وزیر جدید محسوب شده و نیاز به اخذ رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی دارد.»

با وعده دیروز احمدی نژاد به لاریجانی درباره اعمال نظر مجلس و احکام برکناری سه وزیر که امروز به آنها ابلاغ شده اند معلوم نیست این مورد هم جزء توافقات بوده یا دولت روش دیگری را برای اعمال نظر خود در پیش گرفته است؟!

پیش بینی ها حکایت از آن دارد که فارغ از اخباری که از دیدار احمدی نژاد و لاریجانی منتشر شده باید منتظر ماند و دید احمدی نژاد در گفت و گوی مستقیم خود با مردم که از رسانه ملی پخش خواهد شد این ماجرا را چگونه پایان خواهد داد.Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “ابلاغ رسمی حکم برکناری وزرای وزارتخانه‌های ادغام شده”

 1. داوود گفت:

  به نظر من دلیل این ادغامها همه اش برمیگرده به بودجه این وزارتخانه ها.دولت بی کفایت و نظام ناکارامد و نالایق حاکم بر ایران، برای اینکه نمیتوانند بودجه را به این وزارتخانه ها تزریق کنند چنین اقدامی را در دستور کار دارند.

 2. ناشناس گفت:

  مثل همیشه دروغ دغل و چرت و پرت

 3. ناشناس گفت:

  یه حرکت عالی از احمدی نژاد

 4. علی گفت:

  رسانه ملی؟
  متن خبر رو کی نوشته !

 5. ناشناس گفت:

  کاری که بلد نیست, پیشرفتی که نیست بهش بنازه, پس چه جوری باید بشه تیتر اول روزنامه ها!!! چند وزیر اخراج می کنه تا نشانه ی یه حرکت مهم باشه. ملت بد بختم که داره زیر باره تورم شدید عذاب می کشه مهم نیست اصلا.