سایت خبری تحلیلی کلمهhidden pichidden pichidden pichidden pichidden pic
 • صفحه اصلی
 • » دانشگاههای تك جنسيتی افزایش می یابند...

دانشگاههای تك جنسيتی افزایش می یابند

چکیده :درخواست تاسيس 7 موسسه تك جنسيتي ديگر نيز ارايه شده كه اين موسسات در حال گزينش هستند و به يكي از آنها امسال مجوز فعاليت داده...


مديركل دفتر آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم با بيان اينكه پس از مازندران استان‌ اصفهان جزو استان‌هايي است كه از نظر تعداد موسسات غيرانتفاعي به اشباع رسيده است، افزود: همچنين بعد از اين دو استان، استان‌هاي خراسان رضوي، تهران، آذربايجان شرقي، قم، كرمان، گلستان و قزوين جزو استان‌هاي اشباع شده به شمار مي‌آيد.

به گزارش ایسنا ، دكتر نادري روز پنجشنبه در همايش روساي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي كشور كه با حضور وزير علوم در پژوهشكده رويان برگزار شد، با اشاره به فعاليت 295 موسسه غير دولتي در كشور، عنوان كرد: تعداد موسسات آموزش عالي غيردولتي در كشور تا سال 86، 181 موسسه بود كه اين تعداد در سال 87 به 244 موسسه افزايش يافت و اكنون نيز به 295 موسسه رسيده است.

وي با اشاره به تعداد مجوزهاي اصولي و تقاضاهاي ايجاد موسسات غيرانتفاعي با بيان اينكه بيشترين تقاضا‌ها در سال 85 بود، اظهار كرد: همچنين در سال 84، 76 مجوز اصولي ارائه شد كه در سال 88 اين تعداد مجوز اصولي به 20 عدد كاهش يافت و در سال 89 موسسات غير انتفاعي توانستند 30 مجوز اصولي و 25 مجوز قطعي دريافت كنند كه كاهش شيب صدور مجوز به دليل رعايت برخي مسائل در وزارت علوم انجام گرفت.

وي با اشاره به فعاليت 42 موسسه غيرانتفاعي در استان مازندران عنوان كرد: اين در حاليست كه تا سال 89 استان مازندران بايد داراي 9 موسسه غير انتفاعي مي‌بود و مشخص نيست از كجا مجوز مابقي موسسات دريافت شده است.

نادري با اشاره فعاليت موسسات آموزش عالي تك جنسيتي در كشور، گفت: از اين موسسات غيردولتي دو موسسه تك جنسيتي «ابرار» و «رفاه» در تهران در حال فعاليت هستند.

وي همچنين گفت: درخواست تاسيس 7 موسسه تك جنسيتي ديگر نيز ارايه شده كه اين موسسات در حال گزينش هستند و به يكي از آنها امسال مجوز فعاليت داده مي‌شود.

مديركل آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم با بيان اينكه دو موسسه از اين هفت موسسه درخواست كننده، متقاضي دانشگاه‌هاي پسرانه در استان‌هاي قم و اصفهان هستند، افزود: مجموعا 302 تقاضاي جديد موسسه غير انتفاعي ارائه شده است و 35 درخواست مجوز اصولي در موسسات غير انتفاعي وجود دارد كه پس از نهايي شدن طرح آمايش سرزمين به اين درخواست‌ها پاسخ داده مي‌شود.

وي با بيان اين كه مجموعا 14 موسسه به دانشگاه يا دانشكده غير انتفاعي ارتقا يافتند افزود: موسسات غير انتفاعي در سه مرتبه عالي، متوسط و غير قابل قبول تقسيم بندي مي‌شوند كه 10 تا 15 درصد آنان در رتبه‌ عالي، 70 درصد در رتبه متوسط و 10 درصد آنان جزو موسسات غير قابل قبول هستند كه اين موسسات در كميسيون ماده 9 با توجه به دو موضوع عدم توسعه و صفر شدن ظرفيت بررسي مي‌شوند.

وي با اشاره به فعاليت موسسات غير انتفاعي بر اساس اصل 44 قانون اساسي و تصويب كليات تشكيل اين موسسات توسط شوراي عالي انقلاب فرهنگي عنوان كرد: در اين راستا دومين همايش روساي موسسات غير انتفاعي با توجه به برنامه پنجم توسعه اواخر سال جاري برگزار مي‌شود و در اين همايش از روساي دفاتر نظارت استاني جهت ارايه دستاورد‌هاي آموزشي پژوهشي و فرهنگي آنان دعوت به عمل مي‌آيد.

مديركل دفتر آموزش‌هاي آزاد وزارت علوم در خاتمه با بيان اينكه بالاترين درصد تراكم موسسات غير انتفاعي در 9 استان، افزود: همچنين شهرهاي مشهد، قم، كرج، زاهدان و تبريز هر كدام تقاضاي ايجاد يك موسسه تك جنسيتي و در تهران تقاضاي تاسيس دو موسسه تك جنسيتي ارائه شده است.



Deprecated: پروندهٔ پوسته بدون comments.php از نگارش 3.0.0 که جایگزینی در دسترس نداردمنسوخ شده است. لطفاً یک قالب comments.php در پوستهٔ خود قرار دهید. in /var/www/html/kaleme.com/wp-includes/functions.php on line 6031

5 پاسخ به “دانشگاههای تك جنسيتی افزایش می یابند”

 1. ناشناس گفت:

  خاکبرسره این ملت بی فرهنگ

 2. سخنگوی ایت اله احمد جنتی گفت:

  اقا من یک پیشنهاد برا دولت در راستای تک جنسیتی داشتم: بجای جدایی پسر و دختر و انجام هزینه بالای اموزشی، پسران را عقیم کنند تا ادغام شرعی صورت گیرد. ها ! تازه کنترل جمعیت هم میشه!!!!!!!!!!

 3. ناشناس گفت:

  جوابي براي ناشناس چرا بملت توهين ميكني خودت جزوه ملتي ريشه استبداد بايد بر چيده شود و پيشنهاد سخنگو درست نيست چرا دشمن را ميخواهي خوشحال كني و بارزويش برساني با شركت در 25 ارديبهشت امثال جنتي را عقيم ميكنيم و چشم كامران دانشجو را كور ميكنيم در ضمن كماندوهاي بي غيرت كه براي بيرون مرزي هستند چون غيرت خود را قورت داده اند اينها دزد مال و ناموس هستند مردم وظيفه دارند انها را از پشت بام به پائين پرت كنند

 4. ناشناس گفت:

  این حکومت ازریشه طالبانی است. آخروعاقبت همان را هم پیدامی کند.

 5. f گفت:

  سلام
  من خبر موثق دارم برای مثال دانشگاه تربیت معلم تهران سال 90 -91 قرار است در همه رشته ها فقط دختر بگیرند! اینها فکر می کنند دختر و پسرها فقط همدیگر را داخل کلاس می بینند که از هم جداشون می کنند